Етико-сенсорний інтроверт

Псевдоніми: Драйзер, Охоронець, Оберігач, Мораліст   Тип MBTI - ISFJ.  Тип4 в Юнгіанській типології.

Малі групи:  Квадра: «Гамма» [III], клуб соціальний.   Психосексуальна роль - мисливець.

Дихотомії Юнга: етика, сенсорика, інтроверсія, раціональність

Ознаки Рейніна: демократія, поступливість, безпечність, конструктивізм, тактика, статика, негативізм, результат, серйозність, рішучість, квестімность. 

Опис восьми функцій (Гуленко В.В.)

1.  R   етика відносин

Добре бачить, як розкриваються люди в спілкуванні. Його не можна обманути награною дружелюбністю. Критично оцінює поведінку навколишніх, але свою думку висловлює лише тоді, коли його дуже зачепили. При першому ж знайомстві різко ділить людей на дві категорії – свої і чужі. Чужі ніби перестають для нього існувати, а до своїх близьких і друзів сильно прив'язується, відчуває відповідальність за них. Вірний своїм внутрішнім етичним оцінкам людини. Його дуже важко переконати. Насилу йде на компроміси з чужими. Своїм же багато що прощає. Вільно володіє психологічною дистанцією. То віддаляє, то наближає людей до себе. Таким чином дає зрозуміти, як він до них ставиться.

2. F   сенсорика сили

Уміло розраховує силу впливу на людину. До партнера не пристосовується, а нав'язує йому свою лінію поведінки. Тримає себе в руках, поки не наступить критична точка. Здатний постояти за себе і своїх близьких. Не переносить примусу, безрозсудного застосування сили. Його відсіч завжди розподілена відповідно до міри вияву агресії. Уміє провчити кривдника, послідовно нарощуючи силу тиску на нього. Не заспокоїться доти,  поки не відчує замішання і падіння бойового духа суперника. Моральна перемога для нього важливіша фізичної. Ніколи не дозволить поводитись з собою безцеремонно, нав'язувати свою думку. Його не можна залякати або спровокувати.

3. L   логіка структури

Прагне проаналізувати ситуацію з всіх сторін і зробити об'єктивний однозначний висновок. На людях надіває маску сухої і безпристрасної людини. Залежить від норм, що устоялися і випробуваних методів дій. Все оцінює з точки зору здорового глузду, розумного егоїзму. Примушує себе робити те, що вимагають правила гри. Того ж вимагає і від навколишніх. Потребує фізичної дистанції. Тримається осторонь від докучливих людей. Уникає великих скупчень народу.

4. I   інтуїція можливостей

Йому важко розібратися в нагромадженні оригінальних, але розпливчатих, ідей і здогадок, що не спираються на визнані факти. Невпевнено себе відчуває в ситуації невизначеності, недомовленості. Спостерігаючи за людиною, порівнює її можливості зі своїми. Чи Можу я зробити те ж, що і він? То дуже ідеалізує людину, то, навпаки, повністю заперечує наявність в ній здібностей. Не довіряє людям хвалькуватим, що випинають свої здібності. Не стане потурати талановитим, але егоїстичним і самовдоволеним людям. Не визнає здібностей, які не доповнені працею. Чекає, коли його помітять і по достоїнству оцінять. Самому себе запропонувати важко. Інших людей хвалить рідко, але компліменти в свою адресу приймає із задоволенням.

5. Р   логіка діла

По-справжньому розслабляється і заспокоюється  лише після напруженої, але результативної, роботи. Йому подобаються люди, що залучають його в ділову активність. Практичний в повсякденних справах. Пускає в хід все, що знаходиться на його території. Дуже любить функціональні і красиво оформлені речі. Цінить те, що корисно, і потребує мінімальних зусиль на своє обслуговування. Уміє забезпечити собі комфортні умови для роботи. Швидко виконує трудомісткі види робіт, щоб довго до них не повертатися. Важко переносить зміну роботи, звичного укладу життя. Дискомфорт при перебудові на нові умови його дуже відлякує.

6. Т   інтуїція часу

Нетерплячий. Не любить тяганини, повільної течії подій. Настроєний на швидкі рішення. Активізується в ситуаціях дефіциту часу. Підштовхування в дрібницях викликає у нього протест, а у великому – активізує. Йому краще давати невеликий час на підготовку, оскільки чим більше чекає і готується, тим більше хвилювань і гірший результат. Внутрішньо тривожний. Переживає через всілякі небезпеки, які загрожують йому і близьким людям. Шукає релігійні, філософські, містичні і т. п. способи осмислення і захисту від мінливості долі. Не допустить, щоб його застали зненацька. Завжди готовий до непередбачених обставин. Добре пам'ятає помилки і потрясіння минулого, з яких витягує уроки.

7. Е   етика емоцій

Добре відчуває емоційний стан людини. Питає про причини, які привели до поганого настрою. Однак сам поліпшити його не може. Підстроюється під настрій навколишніх. У серйозній ситуації підкреслено офіційний, в колі друзів невимушено веселий, дозволяє собі навіть цинічні дотепи. Любить веселих людей, які уміють розгойдати, зняти напруження, підняти настрій, вселити упевненість в майбутньому. Потребує відвернення і емоційної розрядки від обтяжливих думок. Уникає життєвих драм, нагнітання негативних емоцій. Знає, як важко вони впливають на психіку і здоров'я. З іншого боку, навмисно прискорює розв'язки конфліктів або драматизує ситуацію.

8. S   сенсорика відчуттів

Не може сидіти без конкретного діла. Неробство його пригноблює. Постійно шукає, чим би зайнятися. Робота служить йому ліками проти багатьох хвороб. Боїться показатися перед людьми в неохайному, негарному вигляді, в поганій фізичній формі. Якщо захворіє, то негайно приймає радикальні методи лікування. Почуває жалість до людей невлаштованих, хворих, слабих, залежних, знедолених. Мимовільно виникає бажання допомогти чим-небудь конкретним: нагодувати, вилікувати, позбавити від залежності, допомогти подолати кризу, кинути шкідливу звичку. Дуже цінить чистоту, здоровий спосіб життя. Не буде миритися з людиною, яка йому фізично огидна, має нездорові інстинкти.

 • Профорієнтаційні рекомендації для ЕСІ дивіться тут >>

• ЕСІ найбільш сумісні в парі з дуалами ЛІЕ, напівдуалами ЛСЕ та активаторами ІЛІ(Більше інформації в розділі Інтертипні відносини).

 Психологічний портрет (Онуфрієнко (Вайсбанд))

1. Люди довіряють йому, і як правило, не без підстав. Він не любить використовувати дружні стосунки у справах: дружба важливіша за все інше. Ввічливий, тактовний, має тонкий естетичний смак і вміє його використовувати. Безпомилково знає, хто кого не любить, хто чого прагне, хто на кого впливає і чому. В нього не буває напівпочуттів, він або любить - і тоді все готовий зробити для людини, або ненавидить - тоді важко його переконати.

2. Людям, які його не знають, він здається замкнутим, навіть похмурим і сухим. Як правило, демонструє холодність і безпристрасність, не вміє сам розважатися, тому любить людей з веселою вдачею, які вміють пожартувати, розіграти, утнути карколомний трюк - з ними разом стає і сам веселим, емоції підпорядковує емоціям інших: серед веселих - веселий, серед злих - злий.

3. Важливі питання обговорює мало, стосунки регулює не стільки словами, скільки тоном і виразним поглядом, на співрозмовника часто не дивиться - немовби для того, щоб не спопелити його.

4. Пиха, а тим більше честолюбство йому мало властиві - не хизується, не пнеться, часто байдужий до кар'єри. Йому все одно, якої думки про нього сторонні, однак найчастіше надійний, сумлінний працівник - у нього сильно розвинуте почуття обов'язку, вимагає того ж від інших. Уміє підкоряти людей своїй волі, коли цього потребують інтереси сім'ї, справи. Його характер нерідко можна назвати суворим, уміє зосередити зусилля - свої та інших людей - на спільній справі і твердою рукою довести до кінця все, за що береться.

5. Постійно порівнює дійсне з бажаним і часто віддає перевагу останньому. Критикує людей, звичаї, суспільство, часто відзначається різкістю оцінок. Критично обговорює вчинки людей у вузькому колі. Як правило, пам'ятає і добро, і зло, вважає за потрібне показати це, дуже цінує дружбу і не подарує зради.

6. Обережний, йому нелегко зважитися на круті зміни у своєму житті: змінити місце проживання, уподобати нового друга, зайнятися новою справою. Бридливий, охайний.

7. У новій компанії це, як правило, тиха, скромна людина: спостерігає і слухає, щоб зрозуміти, чи є змога схилити присутніх до себе. Якщо немає - продовжує мовчати ба навіть іде геть. Серед своїх - активний, говіркий, а свої - це ті, хто прийняв його етичні норми.

8. Якщо йдеться про сім'ю або про колектив, прагне насамперед створити дух взаємодопомоги, колектив однодумців, які розуміють один одного з півслова. Вважає взаємну довіру найважливішою умовою успіху, тому надає етичним проблемам величезного значення навіть у дрібницях, тому що "маленька брехня породжує велике недовір'я". Нерідко проповідує ідеал людських стосунків, захоплено розповідає про те, якими повинні бути люди, про добру дружню сім'ю, про щастя, яке побудоване на любові та довір'ї одне до одного.

9. Вважає, що людина повинна мати право на власні почуття, бажання, симпатії, антипатії. Вчить не кривити душею, не терпить неприємного (а особливо - невизначеності) у стосунках, учить самоповазі, обурюється розпливчастістю і безладністю, непевністю та безвіллям.

10. Сексуальні свободи - не для нього. Зберігає подружню вірність заради самоповаги. Жінці цього типу нестерпна думка, що десь є чоловік, який її "мав". Проте в любові до шлюбу виявляє непостійність, оскільки не вважає за можливе продовжувати стосунки, які вичерпали себе. Не любить тих, хто сам не може любити, на розрив іде першим, хоча ініціативу в знайомстві, як правило, не виявляє. Готовий іти за коханим хоч на край світу.

11. Естет, одягається з великим смаком і своєрідністю. Головне, щоб подобалося йому самому. Кожною своєю річчю повинен наближати себе до довершеності. Ледь подряпане втрачає будь-яку цінність і має бути викинуте. Його легко звинуватити в культі речей, важко переживає бідність. Прискіпливий до правильності мови. Жінки цього типу вдягнені досить яскраво і навіть з викликом. Любить дарувати потрібні речі, на цьому не заощаджує - але з власної ініціативи. Коли починають випрошувати річ, дає неохоче, призначує строк повернення і не посоромиться про це нагадати.

12. Нерідко замкнутий, нетовариський, тримається незалежно, насторожено, буває уразливим і недовірливим. Живе у світі сильних і глибоких почуттів, великої любові до добра і великої ненависті до того, що вважає злом, почуттів цих не приховує.

13. Чуйний до чужої біди, схильний до співпереживання - хвороба, неприємності ближнього захоплюють його цілком, думати про що-небудь у такі моменти не здатен і від інших вимагає також повної самовіддачі. Те, що він в окремому випадку не може надати реальної допомоги, для нього не важливо.

14. Гніву і ненависті ніколи не виявить, буде підкреслено ввічливим і зарозумілим. Тільки добрий друг може бачити його розкуйовдженим і недостатньо підтягнутим. Завжди "застебнутий на всі ґудзики", внутрішньо мобілізований, гранично нетерпимий до неохайності, неладу.

15. Удома підтримує ідеальну чистоту та порядок, часто прибирає, живе за принципом "мій дім - моя фортеця". Коли приходить додому, там має бути така обстановка, щоб утома покидала. Порядок не відділяє від краси: вважає, що речі повинні бути складені красиво, а не абияк, однією з головних якостей партнера вважає акуратність в одязі та зовнішньому вигляді, привчає його до порядку, але не миттєвим наскоком, а поступовою вимогливістю.

16. З труднощами розбирається у здібностях, справжніх можливостях людей, тому схильний до нівелювання, вимагає одного й того ж від усіх, часто або недооцінює, або переоцінює оточуючих, ненавидить тих, хто поділяє людей на касти (за виключенням тих випадків, коли він живе у суспільстві, де так прийнято). Йому неприємно, коли хтось копається у його здібностях, потенційних можливостях, або хизується власними.

17. Йому подобається, коли до нього виявляють позитивне ставлення: посмішка може розтопити образу, за прихильність усе старе забуває, відштовхувати та наближати його можна досить довго. Йому не можна відмовляти, дуал ("Джек Лондон") робить так: обіцяє, викручується. прибріхує, завжди займає зручну для себе позицію.

18. Може спланувати роботу по пунктах, але часто не встигає виконати, оскільки план буває нереальним. Йому властиве слово "обов'язок": може з температурою мити підлогу, тому що вдома має бути чисто. Не завжди ясно, перед ким цей обов'язок - сам він вважає, що перед близькими. Суботнє прибирання може тривати до недільного ранку. У нього є певний потяг приносити себе в жертву.

19. Працьовитий, сумлінний, старанний, наполегливий, віддає перевагу роботі, яку можна швидко зробити і потішитися результатом. Йому здається, що він постійно спізнюється, інші ж вважають його пунктуальним, необхідність зробити щось до певного строку нервує його.