Етико-сенсорний екстраверт
Псевдоніми: Гюґо, Життєлюб, Ентузіаст, Популяризатор, Продавець
Тип MBTI - ESFJ. Тип3 в Юнгіанській типології.
Жіночий портрет тут >>>
Квадра: «Альфа» [I]
Дихотомії Юнга: етика, сенсорика, екстраверсія, раціональність
Ознаки Рейніна: демократія, упертість, передбачливість, конструктивізм, тактика, динаміка, позитивізм, результат, веселість, розсудливість, деклатимність.
Малі групи: квадра альфа, клуб соціальний.
Опис восьми функцій (Гуленко В.В.)
1. Е етика емоцій
Його сильна сторона – емоційний вплив на людей. Виявляючи бурхливі, різкі емоції, може добитися багато чого. Навколишнім нелегко витримати його емоційний натиск. Добре розрізняє, в якому настрої знаходиться співрозмовник. Уміє підняти настрій собі і іншим. Оптиміст, віру в успіх прагне вселити своїм близьким. Дуже товариський, легко йде на контакт. З задоволенням розказує про свої зв'язки, про знайомих, родичів. Хоч і прагне до високого соціального статусу, але може ним пожертвувати в ім'я сім'ї. Хороший організатор відпочинку і урочистих заходів в своєму колі. Стежить, щоб всім було цікаво, залучає запрошених в загальну розмову. Не любить скептиків і тих, що відсторонюються.
2. S сенсорика відчуттів
Дуже дбайливий по відношенню до своїх рідних і близьких. Уважний і чуйний, опікає людей хворих і непрактичних. Розуміє, кому яка допомога необхідна. Просто ради хорошого відношення допомагати не стане. З задоволенням приймає гостей. Любить святкові застілля і пригощання. Знає, кого запросити, як себе вести, що подати, щоб залишити про себе потрібне враження. Практичний в побуті. Уміє створити затишок з того, що є під руками. Швидко пристосується на новому місці. Позбувається зайвих речей, які продає або просто дарує. Має причепливий естетичний смак. Аналізує гармонічність зовнішнього вигляду навколишніх. Сам одягається продумано, добре комбінує різні деталі одягу.
3. P логіка діла
Примушує себе бути заповзятливим і діяльним в діловій сфері. Багато рухається, затіває різні операції. Дуже ображається, якщо його вважають неділовою, несерйозною людиною. Досить метушливий і розкиданий. Нерідко перевантажує себе справами, від чого сильно перевтомлюється. Справу пробиває в лоб, декількома заходами. У житті всього домагається сам, не розраховуючи на допомогу інших. Справляє враження спритної, розторопної людини. Сам же звичайно прираховує себе до непрактичних людей, оскільки видимий результат дається йому дорого. Роботу виконує швидко, але любить, щоб йому при цьому чим-небудь допомагали. Йому потрібен підручний для дрібних доручень. Декілька взаємопов'язаних справ прагне виконати одночасно, одним махом.
4. Т інтуїція часу
Погано розраховує час. За необхідну роботу часто береться в останню хвилину, чим прирікає себе на згубний поспіх. Цінить тих людей, які попереджають його про те, скільки часу залишилося в запасі. Довго коливається перед тим, як ухвалити кардинальне, впливаюче на долю рішення. Згадує свої минулі помилки, але поступає не на основі практичного досвіду, а за суб’єктивними пристрастями. Придушує в собі передчуття нещастя і бід. Настроює себе на позитивний результат. Через це багато які його надії і очікування терплять крах. Нетерплячий, не любить чекати. Не поважає тих, хто запізнюється чи багато філософствує, тринькаючи дорогоцінний час.
5. L логіка структури
Відчуває себе спокійно і упевнено, коли навколо порядок, система, немає неясних питань. Складну інформацію осмислює лише тоді, коли вона підноситься в чітко структурованому вигляді. Йому властиве почуття обов'язку. Відповідально ставиться до доручень, не може розслабитися, якщо щось не зробив як годиться. Свої відносини будує на довір'ї. Не любить доводити, розжовувати, повторювати багато разів. Чекає від навколишніх розуміння своїх проблем і турбот. Його заспокоює об'єктивний, неупереджений аналіз заплутаної ситуації. Що ж робити конкретно, він знайде сам. Шукає систему раціональної організації побуту і оздоровлення. Добре відчуваючи своє тіло, прагне знайти метод, як уникнути хвороби або приховати недоліки фігури.
6. I інтуїція можливостей
Охоче підтримує нові, перспективні почини. Йому потрібні альтернативи, які будять його ентузіазм, стимулюють до активної діяльності. Дуже радіє, коли його здібності і енергія знаходять застосування. Його дуже пригнічує стан нездатності що-небудь зробити. Потребує того, щоб його старання помічали і заохочували. Надає емоційну підтримку людям, які йдуть своїм шляхом, не співпадаючим з уторованою дорогою. Сам може загорітися ідеєю і самостійний її пробивати. Дуже хоче бути кому-небудь потрібним. Пропонує багато ідей в організації свят, торжеств, виступів, презентацій, рекламних кампаній і т. п. Уникає шаблонів, звичної вульгарності.
7. R етика відносин
Критично оцінює відносини між людьми. Відкрито засуджує грубість і хамство. Вимагає уважного, коректного ставлення до себе. Любить вчити людей етиці ввічливості, хорошим манерам. З людьми завжди тримається на близькій дистанції. Не любить зарозумілості, пихатості і манірностей, хоч сам прагне створити імідж аристократичної вихованості. Злиться, коли з ним вступають в суперечку. Намагається присоромити, викликати почуття провини. Якщо напучення не діють, може і поскандалити. Не терпить, коли з ним розмовляють звисока. Відрізняється хворобливим почуттям справедливості. Стежить за тим, щоб ніхто не був скривджений, обійдений увагою. Ради близьких може піти на будь-які авантюри.
8. F сенсорика сили
У ділових відносинах наполегливий і досить причепливий. Якщо люди поступають не так, як йому здається правильним, буде постійно нагадувати, не давати їм спокою, поки не доб'ється свого. Дуже самостійна і незалежна в справі людина. Уміє відстояти свої інтереси. Не упустить свою вигоду. Ініціативний. Постійно підштовхує людей до ділової активності. Намагається керувати їх вчинками. Повільність, зупинки в справі його роздратовують. Нічого не купує лише б як. Цілеспрямовано шукає товар або продавця. Покупки робить швидко, але завжди стежить, щоб річ відповідала своїй ціні.
Психологічний портрет (Онуфрієнко (Вайсбанд))
1. Добре розбирається в емоціях людей, власних почуттях, знає, коли вони "правильні", щирі. Ненавидить фальш, байдужість, грубість, безтактність. Оптиміст, його життєва філософія: "краще пройти свій життєвий шлях не плачучи, а сміючись". Емоції сильні, колоритні, нерідко й владні - це людина дії, енергійна, рішуча, напориста.
2. Приємний співрозмовник, виключно уважний слухач, уміє знайти підхід до будь-кого. Даючи радість іншим, радіє сам. Полюбляє застілля, розваги, вміє зрозуміти, захопитися, схвалити, поспівчувати. Вірить людям, не заздрісний, радіє успіхам інших, уміє зробити комплімент поглядом, легко вступає в контакт з людьми - він майже завжди ініціатор у спілкуванні, негайно відгукується на подібні прояви з боку іншої людини. Тягнеться до людей, до колективу. Йому властиві життєрадісність, оптимізм, природність у поведінці, подобається бути в гущі народу, не любить самотності.
3. Здатен жваво і емоційно відгукнутися на всіляке починання, яке підтримує енергійно. Вичікує момент, щоб визначити мету, тільки-но визначить її - невтримно рухається до неї. Невтомний, постійно активний, увесь час серед людей, увесь час - у русі. Працює дуже старанно, легко переключається, може робити кілька справ водночас, але все доводить до кінця.
4. Підтримує певний і достатньо високий ритм, темп життя, сам усе робить швидко, і його дратує, коли люди роблять щось неквапом. Не любить книжок з повільним розвитком сюжету, часто пропускає пейзажі, дивиться у кінець. Однак цей його ритм досить негнучкий - не розуміє, коли треба пригальмувати, перечекати (натура, яка захоплюється!) і обурюється, коли йому на це вказують.
5. Особисте життя, як правило, важить для нього більше, ніж кар'єра, навіть циніки замовкають, бачачи його з дитиною: діти - то святе, далі йдуть - сім'я, друзі і нарешті робота. З огляду на це, сприймається як парадокс те, що він часто бере шлюб з розрахунку, причому такі шлюби виявляються не такими вже невдалими - чи то розрахунок зроблено правильно, чи то, володіючи своїми емоціями, ловить, кого треба.
6. Вміє створювати для себе і своїх близьких атмосферу комфорту, достатку, радості і витонченості, дуже гостинний, завжди доладно, акуратно і з вигадкою одягнений. У його квартирі, машині, коморі - завжди ідеальний порядок і чистота; краса і комфорт вимагають грошей - активно і без найменшого святенництва їх здобуває. Часто - шанувальник мистецтва, поезії, театру, вміє створити потрібне йому враження про себе, настійливо захищає інтереси - свої та близьких.
7. У роботі не розрізняє цікаве та нецікаве - це не є предметом міркувань і аналізу, її треба зробити і край. Якщо вирішив чогось добитись, обов'язково доведе справу до кінця. Завжди прагне до довершеності, гармонії: те, що він зробив - не лише якісне, але й красиве. Добивається справжньої досконалості в зовнішньому вигляді своїх творінь.
8. Як правило, не переоцінює власної кваліфікації, в глибині душі його завжди точить сумнів щодо особистого вміння впоратися зі справою (хоча зовні має вигляд самовпевнений і самовдоволений), тому дуже прихильно ставиться до відвертої похвали своєї роботи.
9. За темпераментом частіше сангвінік: йому властиві більш розмаїті емоції, але не сильні, і такі, що легко змінюють одна одну. Однак є представники цього типу, які, загорівшись ідеєю, любов'ю, зберігають їй вірність на все життя. Важлива проблема його життя - це вміння поставити свої емоції під контроль. Як правило, йому легко позбавитися гнітючого настрою, але деякі "вперті" представники цього типу можуть бути довго захопленими і негативними емоціями, серйозну трагедію переживати роками.
10. Його можна назвати оптимістичним фаталістом - вірить в щасливу зірку для себе і своїх близьких, вважає, що "коли виконати роль, яка випала на нашу долю, як це схвалюють наш розум і совість, можна бездоглядно довірити себе долі", спроби переконати його в іншому сприймає край вразливо, іноді й сам відчуває небезпеку, але "каркання" інших виводить його з рівноваги. Не любить скептиків, книжки з нещасливим кінцем, тяжкі фільми.
11. Стежить за враженням, яке справляє на оточуючих - йому важливо, до якої категорії людей його віднесуть, гарний на офіційному рівні - не розгубиться, вміє себе поставити і організувати ставлення до себе. Сам дуже чітко розподіляє людей на групи, при всій своїй гостинності уважно стежить - кого запросити, а кого - ні. Не любить, коли поводять себе неадекватно: жінка повинна бути жінкою, навіть якщо їй часом доводиться бути сильнішою за чоловіка, чоловік також повинен бути чоловіком.
12. Оточуючим прагне прищепити любов до прекрасного і гарні манери; у присутності жінки чоловіки цього типу поводять себе пристойно, не припускаються грубощів, бо знають, що вона цього не любить. Інстинктивно і блискавично орієнтується у тонкощах етикету, багато уваги приділяє зовнішності.
13. У життєвих питаннях поворотного плану (шлюб, розлучення, війна) ні з ким не радиться, швидко їх вирішити не може, вагається, багато розмірковує, як краще вчинити, роздумуючи при цьому постійно, ніби відключається від зовнішнього світу, не чує оточуючих. Вирішувати складні питання в присутності інших не здатен - люди його дуже відволікають. Певен - друг повинен підтримати його у будь-якому конфлікті, незалежно від того, правий він чи ні.
14. Винахідливий щодо різних хобі, він може бути страсним мисливцем, заповзятим театралом (в останньому випадку - майстер здобувати квитки біля входу в театр чи проходити без них), затятим картярем, а то й шахистом. Він гратиме хоч у кості - аби тільки був азарт.
15. При всій своїй товариськості - в чомусь індивідуаліст, для себе всього добивається своєю працею, не сподівається на допомогу іншого, близьких друзів мало - не завжди легко витримати його емоційний пресинг.
16. Розсудливий, тверезо дивиться на життя, не відірваний від дійсності, недовірливо ставиться до теоретичних або ідеологічних вивертів, консервативний, не шукає і не любить нові рішення, віддає перевагу старим, випробуваним шляхам або таким, які схвалює більшість; радикальні реформи йому не завжди зрозумілі, вважає, що старий метод рано чи пізно все одно спрацює, а новий - ще невідомо.
• ЕСЕ-керівник - Компаньйон
Інтертипні відносини
Дуальні відносини - з ЛІІ (логіко-інтуітивним інтровертом)