Етико-iнтуїтивний екстраверт
Псевдоніми: Гамлет, Вчитель, Наставник, Актор
Квадра: «Бета» [II], MBTI тип - ENFJ. Тип3 в Юнгіанській типології.
Жіночий портрет ЕІЕ тут >>>
Дихотомії Юнга: етика, інтуїція, екстраверсія, раціональність
Ознаки Рейніна: аристократія, упертість, безпечність, конструктивізм, стратегія, динаміка, негативізм, процес, веселість, рішучість, квестімность.
Малі групи: квадра бета, клуб гуманітаріїв.
Опис восьми функцій (Гуленко В.В.)
1. Е етика емоцій
Володіє широким набором емоційних станів. Драматичні емоції швидко переходять в комічні або переплітаються з ними. При сторонніх же може себе вести спокійно і з достоїнством. Наділений даром емоційного співчуття – емпатії. Переживає емоції іншої людини як свої власні. Переповнення негативними емоціями нерідко приводить до психічних зривів. Виразний в міміці, жестах, погляді, інтонаціях і інших емоційних сигналах. Хороший актор або оратор. Постійно перевтілюється в який-небудь образ. Близьким людям буває важко витримати його емоційний натиск. Постійно загострює ситуацію, нагнітає емоційне напруження. Йому не просто знайти заспокоєння і душевний спокій.
2. Т інтуїція часу
Добре розуміє розвиток ситуації у часі. Передчуваючи тривожну ситуацію, готується до неї заздалегідь – продумує запасні варіанти. Попереджає людей про загрожуючу їм небезпеку. Людина, котра постійно вагається. Буває нелегко ухвалити важливе рішення. Однак після того як рішення прийнято, вже не передумає і не поверне назад. Його світогляд з течією часу може помінятися на діаметрально протилежний. Внутрішньо дуже суперечливий. Вловлює фальш і невідповідність між словами і реальною поведінкою людей. Звичайно цікавиться темами, пов'язаними з долею і іншими загадковими явищами. Любить усамітнюватися і роздумувати про значення життя, минуле і майбутнє. Всі проблеми розглядає з глобальної, філософської точки зору.
3. Р логіка діла
Примушує себе займатися справою, що приносить конкретну користь. При цьому виконує роботу якісно, не любить переробляти. Йому подобається долати себе, освоюючи важкі технології. По темпераменту нетерплячий і непосидючий. Довге сидіння на місці приводить до болів у м’язах. Йому важко розслабитися навіть під час сну. Нерідко володіє організаторськими здібностями. Однак тривала ділова активність сильно виснажує його. Роздає людям багато дрібних доручень, тому не устигає за всім вслідкувати і нервує. Йому важко працювати при свідках. Будь-які швидкі рухи і різкі звуки його роздратовують. Однак помірний звуковий фон підвищує його працездатність.
4. S сенсорика відчуттів
Боїться хвороб і фізичних страждань. Насилу позбувається шкідливих звичок. У сексуальній сфері нерідко відрізняється крайнощами. Багато уваги приділяє своєму зовнішньому вигляду. Одягається або підкреслену химерно і аристократично, або зовсім просто. Естетика зовнішності доставляє йому багато радощів або засмучень. У харчуванні капризно-перебірливий, схильний до поєднання продуктів з протилежними смаками. Однак буває і зовсім невибагливий в їжі, лише б вона подавалася регулярно. Відношення до себе оцінює за бажанням людей піклуватися про нього, терпіти його дивні смаки і звички. Не любить, щоб до нього торкалися. Погано себе відчуває в замкнених просторах. Часто обирає життя самітника.
5. L логіка структури
Потребує організованості і порядку навколо себе. Від цього залежить його фізичне самопочуття. Його розслабляють повільні, скрупульозні заняття, що вимагають зосередженості. Життя за суворою системою йде йому на користь. Неясності, непередбачуваність, постійна зміна розпорядку пригноблюють його здоров'я. Шукає тверду опору. Добре схоплює найменші відхилення від звичної схеми подій. Однак в своїх логічних висновках досить суб'єктивний. Його узагальнення нерідко страждають однобічністю. Йому подобається логіка системи. Прагне все упорядкувати, обмежити розумними, з його точки зору, рамками і правилами. Однак для себе робить виключення.
6. F сенсорика сили
Бурхливо протестує проти сили і грубості. Настроєний на виключно ввічливе і попереджувальне звертання. У стані афекту ні перед чим не зупиниться. Його власна сила різко зростає в екстремальній ситуації (паніка, плутанина). У цьому випадку поводиться упевнено і рішуче. У той же час беззахисний проти сили, якщо емоційно і душевно зломлений. Сприймає в такій ситуації покірність долі як неминучість. З істеричного стану його може вивести тільки раптова сила. Несподівано нанесений удар його протвережує. Щоб подавити свої некеровані емоції, потребує допомоги зі сторони.
7. R етика відносин
Не упевнений в міцності відносин, яка його зв'язує з іншими людьми. Шукає постійних словесних і інших підтверджень почуттів. Дуже ревниво відноситься до суперників. Добре прогнозує розвиток відносин у часі. Критик і викривач характерів. Сам буває або вірним і відданим партнером, або донжуаном. Його хворобливе місце – надійність відносин з людьми, яким довірився. Тих, хто його одного разу підвів, не прощає. Дуже образливий і злопам'ятний. Від людей вважає за краще триматися на дистанції. Сильно занижує власну оцінку в очах навколишніх. Інша його крайність у відносинах – нав'язливість і самолюбування.
8. I інтуїція можливостей
У справі виявляє найнесподіваніші таланти і здібності. Дуже хоче, щоб його старання і досягнення хвалили. Тяжіє до нестандартних, іноді шокуючих форм поведінки. Уміє використати здібності людей в справі, розподіляючи ролі в групі. Часто хороший педагог і вихователь колективу. Особистість формує в копіткому труді. Хоче принести користь всьому людству, часткове розв'язання проблем його не влаштовує. Нерідко займає безкомпромісну позицію, здавалося б, з дрібного або другорядного питання. Шукає найбільш складні і захоплюючі справи. Однак дуже переживає, якщо його критикують, оскільки сприймає це як крах своїх ідеалів. Для нього характерне почуття власної неповноцінності, яке може компенсуватися демонстративною манерою поведінки.
Психологічний портрет (Онуфрієнко (Вайсбанд))
1. Серйозна, зосереджена на глобальних проблемах людина, світ бачить у драматичних і навіть трагічних барвах, чекає всіляких неприємностей. Його лейтмотив - тема долі, особисті проблеми схильний ставити і розв'язувати глобально, нерідко прагне заразом облагодіяти людство. Добре вловлює емоційний стан оточуючих, уміє скористатися шансом, який дає розвиток ситуації у часі, влучно робить рішучий крок, наприклад, коли супротивник цього не чекає.
2. Не соромиться і не приховує емоцій, глибина і різноманітність переживань - найцінніше, що знаходить у собі, за що цінує й інших, звідси сильний потяг до поезії, музики. Легко говорить не лише про позитивні емоції, але й про страх, ненависть. За темпераментом це найчастіше холерик з міцною, рухливою, але неврівноваженою нервовою системою - у нього трапляються раптові примхи, спалахи радощів, несподівані періоди песимізму, але, як правило, ненадовго - вони зникають так само швидко, як і з'являються. Він активний, товариський, але мінливий, багато чим захоплюється, але швидко байдужіє. Дістає насолоду, працюючи з людьми і для людей, людяний, життєлюб.
3. Уважний до людей, а часом нав'язливий і вимогливий, співчуває їм, прагне допомогти у важку хвилину. Оточуючим з ним нелегко - йому бракує легкості сприйняття життя. Добре розбирається в людях, відчуває їхні негативні і позитивні якості, підмічає особливості, приховані від інших, точно й чітко оцінює речі, при цьому відчуває велике задоволення, йдучи за своєю інтуїцією, може досить точно передбачати, як поводитиме себе незнайома людина у конкретній ситуації.
4. Свої почуття до партнера висловлює не конкретною турботою про нього, а драматичними розповідями і попередженнями про небезпеки, які можуть на того звалитися. Для його дуала "Максима Горького" це немаловажно - він не надто відчуває майбутнє.
5. Сміливо входить у ситуацію, якщо оцінив її та ретельно все підготував. Вичікує, страхується від усіх можливих неприємностей і після цього діє напевно. Прагне довести справу до кінця, добивається перемоги, що б там не було; йому легше зазнати поразки, ніж піти на компроміс. В екстремальних ситуаціях від його надмірної обережності не залишається й сліду.
6. Якщо людина, колектив або навіть великий натовп - у сум'ятті, нерішучості - вміє підпорядкувати їхні емоції, виявити рішучість, повести за собою. Наелектризувати масу, викликати ентузіазм - основні прийоми його керівництва. Часто заражає переконаністю, однак не має, як правило, сильної волі, настійливості, терплячості, і це заважає йому домогтися успіху.
7. Має непогані артистичні здібності: вміє імпровізувати, імітувати голос і манери інших людей, навіть якщо це не зовсім виходить. Аудиторія, як правило, все сприймає так, як треба, за рахунок емоційного настрою і попереднього збудження.
8. Йому властиве почуття внутрішньої енергетичної напруженості - чекає на небезпеку, хоче до неї підготуватися. Обережний, бездіяльність тяжко переживає, зайнятий пошуком мети, однак більше розмірковує, ніж діє. Стратег - знає, як розподілити сили у часі. До будь-якої роботи ставиться серйозно, відповідально, не любить виконувати кілька справ одночасно - краще щось одне, але ґрунтовно.
9. Схильний до постійних сумнівів, вагань, іноді справляє враження неврівноваженої, збудливої особистості - наприклад, його дратують будь-які зайві рухи - він бачить світ і без того надто динамічним. Не полюбляє виявляти ініціативу, почуття ставить вище за розум. Часто не любить математику та інші точні науки (хоча й поважає їх), мріє про далеке, нездійсненне. Вірить, що все добре рано чи пізно погано закінчиться.
10. Недостатньо відчуває матеріальність навколишнього світу, йому треба, щоб хтось сказав: подивись, який собака, яка машина, щоб хтось потурбувався про придбання для нього потрібних речей. Знає, що потрібен новий одяг, але купити самому важко. Зате добре розуміється на реліквіях, антикваріату. Для нього річ - це, насамперед, історія, що з нею пов'язана.
11. Має своєрідну, ніби зарозумілу манеру поводити себе - навіть здається, що він чомусь зазнається, щось із себе корчить. Не любить займатися побутовими справами при свідках, взагалі не любить на людях працювати, якщо може - розсилає всіх з дорученнями. Дуже боїться, що його рухи, вчинки неестетичні, насилу вдається створити навколо себе комфортні умови, оточити себе приємними людьми та створити затишок.
12. Надто сильна схильність до співпереживань змушує його іноді уникати тяжких фільмів, видовищ. Йому можна зателефонувати вночі, на питання: "Я тебе розбудив?" весело відповість "Так, розбудив!" ("Достоєвський", теж досить схильний до співчуття, втім відповість "Ні, не розбудив" таким тоном, що Ви одразу зрозумієте свою безтактність).