Етико-iнтуїтивний iнтроверт

Псевдоніми: Достоєвський, Миротворець, Гуманiст, Письменник

Квадра: «Дельта» [IV]. Тип4 в Юнгіанській типології.

Жіночий портрет тут >>>

Дихотомії Юнга: етика, інтуїція, інтроверсія, раціональність

Класифікація Майєрс-Брігс (MBTI) - INFP

Ознаки Рейніна: аристократія, поступливість, передбачливість, конструктивізм, стратегія, статика, позитивізм, процес, серйозність, розсудливість, деклатімность.

Малі групи: квадра дельта, клуб гуманітаріїв.

 

Опис восьми функцій (Гуленко В.В.)

1. R   етика відносин

Добре розрізнює відносини, які складаються між людьми. Знає, хто з ким уживається або не уживається. Відношення до себе вловлює гірше, тому страждає зайвою довірливістю. Для нього багато означають чесність і порядність в людських відносинах. Зради не прощає. З людьми, які його сильно підвели, рве всякі відносини. Відрізняється запобігливістю та м'якістю в спілкуванні на далекій дистанції. Гуманізм виявляє в справах, уникає декларацій і красивих слів. Наділений даром великодушності. Уміє прощати навіть своїм ворогам, якщо вони щиро покаялися. Зі всіма підтримує рівні, доброзичливі відносини.

2. I   інтуїція можливостей

Володіє талантом вихователя, оскільки розуміє, як треба розкривати здібності людей. З дітьми поводиться як з дорослими, заохочуючи самостійність і інші якості, необхідні для дорослого життя. Дуже цінить дружній обмін думками, який створює атмосферу довіри та поваги до позиції іншої людини. Підтримує взаєморозуміння в колективі, в якому знаходиться. Орієнтується в найбільш складних життєвих ситуаціях. Люди звертаються до нього за радою для підтвердження можливості того, до чого вони прагнуть або чого побоюються. Тягнеться до нового, незвичайного. Любить самоосвіту. Намагається відшукати взаємозв'язок між різними вченнями і теоріями, як правило, духовно-гуманітарного характеру. Як ніхто інший розуміє вплив релігії на життя людей.

3. L   логіка структури

Уміє примусити себе бути дисциплінованим і виконавчим. Добросовісний, хоч і повільний у виконанні конкретної роботи. Виявляє ретельність в деталях. Суворо дотримується взятих зобов'язань. Працює скромно, без шуму і похвал. Прагне об'єктивно, без емоцій розібратися в ситуації, аналізуючи факти. Однак йому важко виразити своє розуміння проблеми аналітичною мовою. У офіційній обстановці виглядає стриманим і сухуватим. Дуже не любить виявляти своє ставлення на людях. Важкі задачі вирішує завдяки великому запасу терпіння, яким його нагородила природа.

4. F   сенсорика сили

Вразливий і ранимий, важко переносить грубість. Не може давити на людей, примушувати їх що-небудь робити супроти їх волі. Хоч і дуже нервує в екстремальних ситуаціях, але бере себе в руки і діє рішуче, якщо зачеплені близькі йому люди. Хвиля переживань накочується вже тоді, коли небезпека позаду. Вибирає в партнери тих, хто його підштовхує до активної діяльності, мобілізує, а не тих, хто захищає від хвилювань і знімає з нього відповідальність. Різко відповідає на спроби впливати на нього примусом або грубою силою. У такій ситуації здатний розлютитися, відкрито висловити своє негативне відношення. Дратівливий в спілкуванні з недоброзичливцями.

5. Р   логіка діла

Не може сидіти склавши руки, коли інші працюють. Його не треба агітувати на справу. Кращий спосіб підключити його до роботи – особистий приклад. Від комфортної, добре організованої праці отримує істинне задоволення. Йому подобається, коли допомагають звільнитися від некорисної витрати сил, раціонально впорядкувати робоче місце. Немає необхідності видавати йому докладні інструкції, довго вводити в курс справи. Потрібну інформацію розшукає сам. Головне, щоб те, що потрібно для роботи, знаходилося під рукою. Має схильність перетруджуватись, засиджуватися за роботою. Вдячний тим людям, які потурбуються про його відпочинок і збереження здоров'я.

6. S   сенсорика відчуттів

Його настрій сильно залежить від фізичного стану. Коли навколо незручності або коли хворіє, його охоплює песимізм і поганий настрій. Випробовує внутрішню потребу доглядати за слабими і хворими. Однак треба, щоб це розуміли, інакше ображається, хоч нічого і не скаже. Відчуває себе комфортно в невеликих, але теплих компаніях. Піклується про настрій людей свого кола. Якщо треба, то підбадьорить або утішить. До своєї зовнішності відноситься критично. Не любить, коли йому нав'язують, що надіти або як виглядати, хоч і потребує схвалення і порад відносно зовнішнього вигляду і використання тих або інших предметів побуту. Уникає одягу, що виділяється.

7. Е   етика емоцій

Краще за інших передчує назрівання конфліктів. Звертає увагу на негативні емоції людей, засуджує їх, однак сам запобігти не може. Уміє вислухати людину, поспівчувати, зняти з неї емоційне напруження. Свої ж переживання може відкрити тільки дуже близьким людям. Глибоко переживає негативні, драматичні події в житті навколишніх, навіть якщо вони його безпосередньо і не торкаються. Внутрішньо дуже емоційно напружена і нервова людина. Хоч і уміє контролювати власні емоції, але періодично потребує емоційних розрядок. Зривається в спілкуванні з близькими, якщо викриває їх у брехні, егоїзмі, байдужості.

8. Т   інтуїція часу

Живе і працює спокійно, розмірено. Не любить відставань або ж забігань уперед. Важко перебудовується на новий робочий ритм. Не терпить некорисної витрати часу. Не стане довго чекати необов'язкової людини. Сам же пунктуальний, закінчує доручену роботу точно до призначеного терміну. Не жаліє часу для роботи. Працю оцінює по кількості затраченого часу. Трудову діяльність завжди відділяє від розваг. Уміє розрахувати, скільки на кого потрібно витратити часу. Не любить балакучих людей, які багато сил віддають обговоренню проблем, що не відносяться до справи.  Не стане відривати людей від роботи пустими питаннями.

 Профорієнтаційні рекомендації для ЕІІ дивіться тут >>

 

Психологічний портрет (Онуфрієнко (Вайсбанд))

1. Носій тихого, внутрішнього, для стороннього погляду непомітного моря почуттів, світ його почуттів настільки тонкий і багатий, що не потрібні словесні докази любові, він і без слів бачить, хто, кого і як любить, хто кому потрібний, а хто кому — ні; найцінніша якість — уміння пристосуватися до емоцій іншої людини, співпереживати, зняти емоційну напругу, заспокоїти, любить розмірковувати про почуття та стосунки між людьми.

2. Це, як правило, тиха, товариська людина, яка в компанії більше мовчить і спостерігає, серед близьких знайомих — навпаки; його не можна назвати надто соромливим, тому що він відмінно бачить, як до нього ставляться інші, і знає, як це ставлення-поліпшити, своєму розумінню етичного та неетичного намагається підкорити інших людей, але власних емоцій ніколи не нав'язує, а супроводжує, співпереживає емоціям іншого, демонструє своєрідне емоційне завмирання, певен, що іншим потрібний спокійним, рівним, безтурботним, бажає бути немовби «компресом», який інші можуть прикладати до своїх ран.

3. Не вміє говорити «ні», рідко вступає у конфлікт, якщо його просять щось зробити, не в змозі відмовити, тому його нерідко експлуатують, потрібен дуал, корячись якому можна відгородитися від зайвого; неспроможний оцінити якість своєї роботи і змарнований на неї час, його треба зупинити: уже добре, досить шліфувати; не може розібратися, що — дрібниця, а що — важливе, знає, що можна робити, але не знає, що треба робити; не вміє не працювати, коли всі працюють, і продовжує працювати, коли всі не працюють; дуже не любить, коли при одній незакінченій роботі доручають іншу, сама робота для нього цікавіша, ніж підготовка до неї.

4. Робота, що вимагає спілкування з великою кількістю різних людей, йому не подобається, погано запам'ятовує імена, прізвища, обличчя, не любить примушувати інших робити щось проти їхньої волі, тісний гурток близьких людей, зв'язаний не тільки офіційними, але й дружніми вузами — ось його сфера.

5. За темпераментом, як правило, меланхолік (іноді флегматик), дуже чутливий до чужої біди, схильний до співпереживання; хвороба, неприємності ближнього захоплюють його цілком, думати про що-небудь в такі моменти не може і від інших також вимагає цілковитої відмови від сторонніх інтересів, те, що він не може реально допомогти — для нього не важливо; має високу сталість почуттів, емоцій, він рідко і тільки близьким людям розкриває свої почуття, все переживає в собі.

6. Критичний до власної краси, волі, енергії, хворобливо переносить їх несхвалення, компліменти ж на цю тему не сприймає як двозначність тільки коли вони сказані віч-на-віч, лагідним тоном, без підкреслювання, йому потрібне мовчазне або тихе визнання.

7. Не може дозволити собі бути неохайним, не терпить безпорядку в домі, зайві речі повинен негайно викинути, порядок в одязі і домі має бути, з його точки зору, бездоганним, але критерії цього порядку йому задає партнер, тому бувають дивні порушення — підлога чисто вимита, а на полицях — пил; пам'ятає, де і що в домі лежить, пропажа речі переживається важко, але якщо йому сказати: «ну пропало — так пропало, обійдемося»,— заспокоюється; підтримання порядку в домі та акуратної зовнішності вимагає від нього багато сил (як добре було б, щоб цим займався хтось інший!), але коли цього іншого немає — йде на це; уникає позичати гроші.

8. Одяг не повинен впадати у вічі, але при цьому — має бути якісним, додержується англійської приказки: «Ми не такі багаті, щоб купляти дешеві речі».

9. Приємні відчуття, необхідні цьому типу, партнер забезпечує своєю розумністю, логікою, вимогливістю, вмінням захистити, - треба не спізнюватися на побачення, виконувати свої обіцянки, бути ввічливим, дбайливим, більше ніяких доказів любові або розмов про неї не потрібно, вияви теплих почуттів словами його просто дратують, е от конкретна справа —. постелити ліжко, піти в магазин — викликає глибоке почуття вдячності.

10. Якщо найрозумніший партнер викладає свою думку у формі роздумів, а не у формі коротких, категоричних формулювань, то поруч з ним «Достоєвський» почуває себе постійно невдоволеним і нещасливим; дуже розвинуте почуття обов'язку, сам прагне бути прикладом і вимагає того ж від оточуючих, нерідко це стає причиною конфліктів; найголовніша його вимога до партнера — вірність, невірності не прощає.

11. Здатен не покладаючи рук працювати заради близьких, але треба, щоб цю жертву помітили й оцінили, інакше ображається.

12. Образившись на людину, демонструє відстороненість від неї, першим до кривдника не звернеться, але досить показати добрий настрій — прощає, вибачення йому не потрібні.

13. Про стан людини судить за мімікою, інтонаціями, коли зміст слів не відповідає Інтонаціям, чує тільки інтонації, лише глянувши на людину, завмирає: «Чому ти сьогодні такий? Що трапилось?»; жити без людей, які співпереживають, не може, відчуває себе непотрібним, побачивши людину, якій він потрібний, оживає, стає працездатним, у компанії підладжується до найбільш «задзьобаного».

14. У відносинах з людьми його інтереси обмежуються лише певною групою осіб; в об'єктивному світі його цікавить абсолютно все: повна всеїдність на рівні його інтелекту і здібностей, любить видавати несподівані для партнера ідеї та думки, що стосуються суті розв'язуваних проблем.

15. Приділяє багато уваги моральному аспекту культури: чесність, совість, гідність, порядність, інтелігентність; Ван Гог вважав справжнім художником тільки Ісуса Христа: він впливав на духовну сферу людей.