ВЗАЄМОДІЯ В ПАРІ. ПСИХОСЕКСУАЛЬНІСТЬ.

Інфантили, Турботливі, Віктими та Агресори

За вподобаннями взаємодії в парі В.Гуленко поділив усі ТІМи на 4 типи:

Агресори (мисливці) – Контролер (ЛСІ), Маршал (СЛЕ), Політик (СЕЕ), Охоронець (ЕСІ).

Віктими -  Гамлет (ЕІЕ), Лірик (ІЕІ), Критик (ІЛІ), Підприємець (ЛІЕ).

Турботливі – Дюма (СЕІ), Гюго (ЕСЕ), Майстер (СЛІ), Адміністратор (ЛСЕ).

Інфантили - Дон Кіхот (ІЛЕ), Аналітик (ЛІІ), Порадник (ІЕЕ), Гуманіст (ЕІІ).

 Жіночі типи

 • "Турботлива" жінка або жінка-мати

 Схильна опікати свого партнера чоловічої статі. Відчуває потяг до слабких, але інтелігентних чоловіків, які їй підпорядковуються у повсякденних справах. Їй приємно їх захистити, підтримати, підбадьорити. Подібні якості характеру, які в масовій свідомості не викликають поваги до осіб чоловічої статі, ця жінка вибачає або вважає цілком прийнятними.

Соціонічні типи "турботливої" жінки  – СЕІ, ЕСЕ, СЛІ, ЛСЕ 

Жінка -"агресор" або жінка-полювальниця

Постійно намагається змагатися з чоловіком, у тому числі і в еротичних відносинах. Схильна до іронії, глузування над протилежною статтю. Любить відчувати себе більш компетентною, ніж чоловік у будь-якій справі. Під час любовної гри чекає від чоловіка підлещування, показної слабкості, емоційної нестійкості.

Соціонічні типи жінки-"агресора" – ЛСІ, СЛЕ, СЕЕ, ЕСІ

 • "Віктимна" жінка або жінка-жертва

Ідеал такої жінки – фізично сильний чоловік, що нагадує суперменів з американських бойовиків. Вона бажає випробовувати на собі його силу, протистояти його натиску, відчувати себе жертвою. У любовних іграх віддає перевагу різним формам протиборства, що розпалюють пристрасть партнера. Жінкам цього типу деколи притаманні мазохістські риси. Правда, далеко не всі з них це усвідомлюють.

Соціонічні типи "віктимної" жінки – ЕІЕ, ІЕІ, ІЛІ, ЛІЕ

• "Інфантильна" жінка або жінка-дочка

Ідеал такої жінки – це добрий і досвідчений, добре пристосований до життя чоловік, зазвичай старший за віком. У присутності такого чоловіка вона відчуває себе маленькою дівчинкою, майже у всьому залежною від нього. У любовній грі перевагу віддає психологічному чиннику – душевній бесіді, м’якій музиці, створенню умов для релаксації. Понад усе цінує поблажливість і турботу.

Соціонічні типи "інфантильної" жінки – ІЛЕ, ЛІІ, ІЕЕ, ЕІІ


  Чоловічі типи

 • "Турботливий" чоловік або чоловік-батько

 Досвідчений і уважний до духовного світу жінки партнер, що вміє привернути її до себе заступницьким залицянням. У любовній грі дуже цінує жіночу ніжність і незахищеність, чекає захоплення його життєвим досвідом і майстерністю.

 Соціонічні типи "турботливого" чоловіка  – СЕІ, ЕСЕ, СЛІ, ЛСЕ 

 • Чоловік-"агресор" або чоловік-мисливець

Цей соціотип має схильність до насильницького оволодіння жінкою. У любовній грі любить демонструвати боротьбу. Може дозволити собі грубість, іноді заподіює жінкам біль - як фізичну, так і моральну. Очікує від жінки підпорядкування силі.

Соціонічні типи чоловіка-"агресора"  – ЛСІ, СЛЕ, СЕЕ, ЕСІ

• "Віктимний" чоловік

Ідеалізує владну жінку. Підлаштовується під її смаки, поважає в ній вольові якості. У поведінці то підкреслює свою залежність і слухняність, то виривається з-під контролю. У відносинах з жінкою підсвідомо очікує розпоряджень, каверз, докорів. Не отримуючи подібних реакцій, мимоволі провокує їх прояв.

Соціонічні типи "віктимного" чоловіка – ЕІЕ, ІЕІ, ІЛІ, ЛІЕ

• "Інфантильний" чоловік або чоловік-син

Несамостійний, наївний у буденних справах, чекає від жінки ділової і емоційної підтримки. Мимоволі підкреслює свою обійденість увагою, загублені здібності, непристосованість до життєвої боротьби. Поважає в жінках досвід і чуйність до його проблем.

Соціонічні типи "інфантильного" чоловіка – ІЛЕ, ЛІІ, ІЕЕ, ЕІІ

*     *     *     *     *

Психосексуальна сумісність

 • "Турботлива" жінка не сприймає від чоловіка сильних, але грубих ласк. Позбавлена ​​прелюдії силова еротична гра пригноблює її сексуальність, тому чоловіки-"супермени" (агресори) її розчаровують. Поведінка сумісного з нею чоловіка повинна бути інфантильною, тобто несміливою, очікувально-захопливою. Така жінка любить пестощі, які виражаються в ніжних, по-дитячому слабких дотиках. Відносини з "віктимним" чоловіком її теж не влаштовують, оскільки його примхливість, виверти і провокування сили її дивують і відштовхують. Відносини з тотожним за психосексуальним устремлінням "турботливим" чоловіком її з часом розчаровують, хоча, в принципі, вона нічого проти і не має. Рано чи пізно серед комфорту, яким її оточили, вона відчує нестачу духовності.

 • Жінка -"агресор" шукає об'єкт для своїх владних і активних еротичних дій. Найбільше її влаштовує чоловік, який поводиться з нею слухняно, але капризно. Тоді вона має привід до агресії. "Віктимний" чоловік обожнює таку жінку і, разом з тим, побоюється її. Його поведінку можна порівняти з поведінкою пажа, який цілком присвячує себе служінню «Прекрасній дамі». Постійна гра – найкращі ліки від перенасичення. У відносинах з "інфантильним" чоловіком їй не вистачатиме ігрової покірності з його боку. Його небажання пристосовуватися до агресивних випадів може призвести до розриву таких стосунків. Відносини з "агресором" чоловічої статі їй, з одного боку, лестять і підстьобують її азарт, але, з іншого боку, і відштовхують, оскільки не приводять до бажаної перемоги. Тому вони можуть мати лише змінний успіх. А "турботливий" чоловік буде нервувати її своїм ставленням до неї як до маленької дитини, яке вона сприймає як приниження.

"Віктимна" жінка або жінка-жертва уміло грає на своїй слабкості, незахищеності або неорганізованості, провокуючи тим самим "агресивного" чоловіка до активних і рішучих дій. У любовних іграх найбільше значення для неї мають міцні обійми і сила чоловічого тіла, поступаючись яким вона демонструє свою покірність волі чоловіка. Чоловіки "турботливого" типу здаються їй зручними, але занадто нудними партнерами, а "інфантильних" вона в душі вважає і зовсім безвольними слабаками. З "віктимними" чоловіками "віктимна" жінка вступає у складні, з підтекстом стосунки, змагаючись з ними у жертовності і вимагаючи за це особливих привілеїв. Нерідко подібні ігри буквально вимотують обох. ("Віктимні" типи зазвичай підрозділяються на «трагічні жертви» (ЕІЕ, ІЕІ) і «комічні жертви» (ІЛІ, ЛІЕ).

• "Інфантильна" жінка або жінка-дочка у еротичному житті жінки цього типу найбільше значення мають тонкі ласки і психологізм відносин. Вона, не маючи ніяких спеціальних намірів, демонструє своїми вчинками тендітність і дитячу наївність. "Інфантильна" жінка легко приймає справи та захоплення партнера, якому вона симпатизує. У любовних іграх вона із задоволенням підхоплює ініціативу "турботливого" чоловіка, проявляючи власну витонченість і фантазію. На суперменів, тобто чоловіків "агресивного" типу, така жінка, звичайно, звертає увагу, але зближуватися з ними побоюється через їх інстинктивність і грубуватість. Чоловік "віктимного" типу її влаштовує тільки частково: романтично починає, але потім дивує своєю демонстрацією страждань і непередбачуваністю. З чоловіками ж тотожного "інфантильного" типу вона обов'язково відчує дискомфорт від браку турботи про її повсякденні потреби. У такій парі ступінь відчуження буде повільно зростати.

 

Отже, можна виділити чотири психосексуальних сценарія: 1) турботливий, 2) агресорський, 3) віктимний та 4) інфантильний. Їх також можна назвати роллю або установкою на певну форму соціальної поведінки. Це установка або 1) на турботу, або 2) на домінування, або 3) на провокацію, або 4) на співпрацю. Мова йде не про виключення трьох варіантів на користь одному, а про домінування одного сценарію над іншими (інші при цьому нікуди не зникають, а просто на час як би загасають). Проявляється це не стільки в сексі, скільки у відносинах взагалі.