7 ПРОМЕНІВ

Типосинтез

7 - Інтуїція екстравертна

7 - ТИП З ЕКСТРАВЕРТНОЮ ІНТУЇЦІЄЮ

Екстравертна інтуїція (або інтуїція можливостей - Потенціальні можливості, перспективи, новизна, багатоваріантність

 

Екстравертна інтуїція допомагає людині відчувати внутрішню суть об’єктів та розкривати їх потенціал.

Базовий опис:

Світ для нього – поле можливостей, цікавинок, нового, від чого можна отримувати нові враження.

Відчуває внутрішній зміст об’єктів. Швидко проникає в суть речей. Бачить здібності, потенціал людей, відчуває їх наміри, його важко ввести в оману. Відчуває перспективність ідей чи проектів, потенційні можливості явищ та систем, варіанти розвитку подій, бачить альтернативні рішення, має стратегічне мислення та добре розвинену фантазію.

 Зазвичай має безліч різних інтересів та захоплень, наповнює своє життя пошуком пригод та знайомством із новими людьми. Любить розпочинати багато справ одночасно, але часто не доводить їх до кінця. Якщо робота вимагає тривалої і пильної уваги, заглиблення в деталі – втрачає до неї інтерес або просто кидає. Покладається на свою здатність миттєво імпровізувати, замість того, щоб заздалегідь підготувати роботу. Має сильне прагнення до новаторства. З надією дивиться у майбутнє, адже воно може відкрити нові можливості. Почувається реалізованим, коли шукає різні варіанти розв'язання проблем. Генерує сміливі, альтернативні ідеї з будь-якого питання. Швидко відмовляється від тих ідей, які виявилися безперспективними, і переключається на щось нове. 

Легко встановлює контакти з людьми. Зазвичай, у нього багато приятелів. Уміє заохочувати і надихати людей, роблячи їм компліменти або описуючи райдужні перспективи. Для нього всі люди рівні. Не поділяє людей на своїх та чужих.  Згасає від повторюваної одноманітної роботи та рутини, яка пригнічує фантазію. 

Суб'єктивне відчуття функції:

Має потребу бути безтурботним, сповненим ентузіазму, активним, постійно проживати новизну, щось цікаве і захоплююче. Нагадує своєю поведінкою дитину, яка любить ігри, захоплюється цікавим в кожній людині та ситуації, але швидко втрачає інтерес і відправляється на пошуки нових пригод. Те, що зроблено, завжди здається йому незначним порівняно з перспективами, які відкриваються і від яких неможливо відмовитися.  Від нудьги просто захворіває. Захоплення новим допомагає йому пережити сірість теперішнього. Його рішення не бувають остаточними, адже кожен день приносить щось нове.

Прагне завжди бачити тільки позитивний бік життя та уникає зустрічі з негативами. Коли у нього виникають глибокі і болючі емоції, він легко знайде їм пояснення і, таким чином, позбудеться болю.

Як правило, не докоряє близьким ні в чому, бо докоряти - означає ставити питання про взаємні зобов'язання, а він робить усе за власною ініціативою чи хоча б удає, що це так, але ні в якому разі не з почуття обов'язку, того ж чекає від партнера. 

Дуже незалежний сам і не стане примушувати інших. У екстремальних ситуаціях мобілізується і діє рішуче. Дає відсіч при спробі диктату, силового натиску.

Псевдоніми: Ентузіаст, Авантюрист, Шукач Пригод.

Тип з екстравертною інтуїцією має два підтипи: етичний (інтуїтивно-етичний екстраверт) ІЕЕ та логічний (інтуїтивно-логічний екстраверт) ІЛЕ  .

 ІЕЕальтернативність, мінімізація неможливого, приховані таланти, приховані потяги. Іде від нецікавої інформації (напрямок і якість), добре оцінює глибоко приховані здібності раніше незнайомих людей (дистанція) і вловлює перспективу в цілому, альтернативно, масштабно (масштаб).

ІЛЕперспективність, пошук нових шляхів, максимізація можливостей; Направлений на збір цікавої інформації, перспективних ідей і багатообіцяючих теорій (напрямок і якість) на оточуючій його території (дистанція), до того ж ці знання відрізняються великою пропрацьованістю, численними дрібницями (масштаб).

Психологічні аспекти екстравертної інтуїції

Функція екстравертна інтуїція може проявлятися по-різному в залежності від рівня психологічної зрілості людини.

Найкращі прояви:

Широкий погляд на будь-які абстрактні питання. Вміє показати іншим цілісну картину світу, різноманіття можливостей, надати впевненість у власних здібностях. Допомагає іншим оцінити можливі наслідки ситуації, знайти вихід зі складної ситуації, яка здається безвихідною. Генерує нові ідеї, відмінний популяризатор нового.

 Найгірші прояви:

Імпульсивна орієнтація на задоволення власних потреб, шарлатанство, пусте фантазування, інфантилізм, безвідповідальність, самоусунення у труднощах, поверхневість, непостійність, непослідовність, швидка втрата інтересу, схильність перестрибувати з одної справи на іншу, нездатність довести справу до кінця. Втеча від психологічного дискомфорту (одноманітності, рутини, нудьги, відповідальності) у пошук нових вражень, що може доходити до бродяжництва.

Замкнене коло: Чим більше ототожнює себе з тим, хто є завжди безтурботним -> тим більше боїться бути нудним і обтяженим рутиною -> тим більше зовні намагається бути веселим і привносити новизну -> тим більшу неповноцінність відчуває при будь-якому натяку на свою нецікавість і рутину в житті -> тим більше намагається знайти розваги.

 Для типу з екстравертною інтуїцією  дуже важливими є безтурботність та новизна. Проте поняття безтурботність включає в себе також протилежність – обтяженість обов’язком, а новизна включає в себе також рутину та нудьгу. Людина даного типу з високим ступенем психологічної зрілості усвідомлює ці пари протилежностей і приймає в собі як безтурботність так і відповідальність, як новизну так і буденність. Проте, при меншій психологічній зрілості людина прилипає до однієї складової образу і витісняє другу, «погану» складову. Чим більше тип з екстравертною інтуїцією прагне бути безтурботним та отримувати задоволення від нових вражень, тим більше він боїться бути занудним, сумним та обтяженим рутиною та обов’язками. Чим більше такий типототожнюється з «образом себе» як оптиміста, до якого прихильний світ і якому весь час повинно везти, тим сильніше почуття неповноцінності він відчуває при будь-якому натяку на свою невезучість, занудність і песимізм. При середньому ступені психологічної зрілості тип з екстравертним відчуттям намагається довести собі та навколишнім, що він оптиміст, завжди цікавий, йому завжди везе і він задоволений життям. Йому починає здаватися, що його люблять саме за його оптимізм та бачення нових ідей. І щоб його любили, йому треба весь час підтверджувати це. Щоб уникнути нудьги, він постійно зайнятий пошуком нових вражень, людей та ідей, і постійним переключенням з одного об’єкту на інший. Він як дитина, швидко втрачає інтерес до об’єкту, щойно об’єкт перестає бути новим. Така поверхнева взаємодія з об’єктами призводить до болісного відчуття внутрішньої порожнечі, від якого такий тип намагається втекти у ще активніший пошук задоволення від нових об’єктів. При ще меншій психологічній зрілості і небажанні відчувати смуток чи психологічний дискомфорт, в такого типу зростає потреба погоні за новими враженнями, що може доходити аж до бродяжництва.

 

Останнє оновлення : 14.12.2019