Iнтуїтивно-логiчний інтроверт

Псевдоніми: Бальзак, Критик. Тип8 в Юнгіанській типології.

Малі групи:  Квадра: «Гамма» [III], клуб дослідників.      

Дихотомії Юнга: логіка, інтуїція, інтроверсія, ірраціональність

Ознаки Рейніна: демократія, упертість, передбачливість, конструктивізм, тактика, динаміка, негативізм, процес, серйозність, рішучість, деклатимність.

Опис восьми функцій (Гуленко В.В.)

1. T   інтуїція часу

Уважний спостерігач за течією життя. Тонко помічає деталі і тенденції, що ледве намічаються.  Пояснює, які причини привели до наявних наслідків.  Занурений в минуле, вивчає явища, що повторюються.  Завдяки асоціативно організованій пам'яті і любові до знань нерідко буває ерудитом. Добре виявляє протиріччя і фактичні помилки в позиціях і думках. Володіючи філософським складом розуму, уміє справити враження мудрої і далекоглядної людини. Обережний в прийнятті рішень. Виходить з того, що треба злегка випереджати події. Завжди вибирає безпечний варіант дій.

2. Р   логіка діла

У думці прораховує логіку дій і витрати ресурсів, ніби зводячи баланс корисного і некорисного. Прагне знайти найкоротший і найбільш вигідний шлях до мети. Бережливий в поводженні з грошима. Уміє робити запаси. Постійно контролює прибутки. Шукає місця і способи вигідних фінансових вкладень. Перш ніж почати роботу, ґрунтовно продумує її технологію, а також збирає всю причетну до справи інформацію на теперішній момент. Свої ділові зусилля направляє на створення стійких структур. Відстежує стан справ в сфері, яка його цікавить, і уміє з вигодою використати накопичену інформацію. Добре орієнтується в змінах на ринку товарів і послуг. Заводить картотеки, бази даних, архіви, колекції.

3. S   сенсорика відчуттів

Передбачливий в питаннях комфорту і здоров'я. Виходячи на вулицю або відправляючись в поїздку, має при собі набір предметів, що забезпечують гарантований мінімум зручностей. Примушує себе виконувати норми гігієни. Старається дотримуватись чистоти, часто миє руки. Багато зусиль віддає профілактиці хвороб, в тому числі народним методам. Буває гурманом. Може приготовляти особливі блюда, відповідні його смаку. Настроєний на вживання якісних продуктів, хоч в умовах недостачі здатний обійтися і дуже простою їжею. Зовнішній вигляд або неохайний і запущений, або, навпаки, ретельно продуманий, відповідає останній моді. Це залежить від того, з якою публікою він спілкується.

4. E   етика емоцій

Оцінює відношення до себе по виявах емоцій. Бурхливі, нав'язливі емоції його роздратовують, діють гнітюче. У екстремальній ситуації або коли відчуває приховувану недоброзичливість,  здатний відкрито виявити своє роздратування, розлютитися, зажадати в різкій формі. Іронічний. Може блиснути влучним і колючим зауваженням. Якщо на душі погано, виливає поганий настрій у вигляді чорного гумору. Його тяга до людей залежить знову ж від поточного настрою. У підведеному настрої буває навіть нав'язливий, в поганому   усувається і відлежується в самоті.

5. F   сенсорика сили

У хорошій фізичній формі упевнений в собі, напористий, закликає до рішучих дій, хоч до втілення закликів справа доходить рідко. Потребує підштовхування зі сторони, силової підтримки. Відсутність силової опіки приводить до розслаблення і ліні. Прямої агресії не зносить, противиться їй всіма силами. Тривалого протистояння не витримує   усувається або просто захворює. Для хорошого фізичного самопочуття займається силовими видами спорту, загартовує себе, намагається подолати свої природні слабості. Однак робити це регулярно йому не вистачає сили волі.

6. R   етика відносин

Його емоційний стан залежить від того, як до нього ставляться навколишні. Відчуває себе пригніченим, якщо на нього не звертають уваги, ніяк не реагують на його пропозиції. У поганому настрої його не треба утішати або веселити. Краще залишити віч-на-віч зі своїми думками і виявляти непряме співчуття. У спілкуванні з незнайомими уміє бути ввічливим, поводитися виховано і інтелігентно. Володіє дипломатичними рисами. Прагне погодити інтереси всіх сторін. Щоб зав'язнути більш близькі відносини, говорить дотепно, грає, поводиться досить невимушено. Однак якщо партнер не реагує, спроби зближення припиняє.

7. I   інтуїція можливостей

Переживає через те, що його обізнаність і інтелектуальні здібності рідко приводять до очікуваного результату. Знає багато, але вигадати що-небудь самому важко. Скептично оцінює перспективи нових починів і сміливих ідей. Представляє речі більш заплутаними, ніж вони є насправді.  Хоч може і вселити надію в тих, що зневірилися і розчарованих. Прагне спробувати себе в різних видах діяльності, щоб довести свої здібності. Однак всебічно розвиненої особистості з нього не виходить. З задоволенням вивчає всі новинки в сфері, яка його цікавить. Уміє знайти нове застосування, здавалося б, речам, що відслужили своє.

8. L   логіка   структури

Роботу робить суворо по технології, повільно і чітко, вникаючи у всі деталі. Буває скрупульозним і прискіпливим до педантизму. Ділова активність і працьовитість властиві йому лише в системі формальних відносин, коли панує порядок і виконавська дисципліна. Прагне мати набір необхідних інструментів для виконання роботи як в побуті, так і на виробництві. Не любить брати нічого в борг. Незалежний і самодостатній. Законослухняний і виконавчий. У нього немає виверткості. У справах надійний, веде чесну гру.

• Профорієнтаційні рекомендації для ІЛІ дивіться тут >>

Психологічний портрет (Онуфрієнко (Вайсбанд))

 1. Має сильну інтелектуальну уяву (Оноре де Бальзак створив портрети близько 2000 людей, які сприймаються реальнішими, ніж живі люди). Вивчає життя шляхом спостережень та умовиводів частіше, ніж на особистому досвіді. Глибокий аналітик; впевнений, що коли не давати собі звіт про порядки, які панують у світі, то неможливо жити.

2. У його міркуваннях про життя відчувається терпкий присмак відверто реалістичних, якщо не цинічних уявлень. Наприклад, надію на те, що війни не буде тільки тому, що вона жахлива, вважає безґрунтовною ілюзією. Вкладає ґрунтовність у всі свої думки. У нього дар скрупульозного аналізу, цей аналіз позбавлений всілякого самообману, йому властиві своєрідна гостра іронія і гумор з відтінком "чорного", не любить палких ентузіастів.

3. Майже ніколи не виявляє емоцій, оберігає від них своїх близьких. Певен, що надто сильні пристрасті несуть людині загибель (і що стосується його надто завзятого дуала Наполеона, це справедливо). Дуже не любить крику, на сльози та істерику реагує просто - йде геть (іноді - засинає). Противник ницих розваг, що викликають "дешеві" емоції. Якщо хтось подобається - цього не виказує, вміє вилити цебер води на ентузіаста, але вміє і згасити відчай, коли іншим не щастить, коли все падає з рук, а доля здається ворожою. Під властивою йому льодовою маскою незворушності прихована чутливість.

4. Добросердний песиміст, негативізм і насмішкуватість уживаються в ньому з природною добротою і лагідністю. Вважає за необхідне брати до уваги інтереси інших людей, адже тільки так можна вплинути на них. Подібно до П'єра Безухова, вважає, що "всяка насильницька реформа гідна засудження, тому що ніскільки не виправляє зла, поки люди залишаються такими, як вони є" (Л.Толстой, Війна і мир). Чітке розуміння консерватизму людської натури становить основу його песимізму.

5. Поважає людей сильних, які добре знають свій шлях, вимагають поступок - людей, які звільняють його від необхідності вигадувати цілі, й самі користуються вигаданими ним способами дії, на які він великий майстер. Схильний попереджати про небезпеку, відмовляти партнера від нерозсудливих вчинків, але був би нещасливий з людиною, яку не треба було б відмовляти, бо в глибині душі прагне сперечань з долею, ризику.

6. Схильний навмисно приховувати імлою невизначеності чітку межу між свідомим і несвідомим. У своїй діловій активності потайний та обережний: ніколи не дасть певної згоди, навіть коли знає, що справа йому під силу. Не любить просити або торгуватися, чоловік цього типу щодо жінок ніколи не квапить події, зберігає гідність і примудряється ввійти до них в душу.

7. Здатний правильно діяти навіть у зовсім немислимій ситуації, де непридатні всілякі доктрини та концепції, в принципі не вважає за потрібне дотримуватися заздалегідь встановленого плану. Продумує завчасно на десять ходів наперед, однак діє, керуючись інтуїцією, чуттям, емоціями. Вважає за доцільне вносити в свої дії елемент таємничості, іноді дивує несподіваністю своїх вчинків. Робить і те, що можна, і те, що за звичними уявленнями робити не слід. Не терпить дріб'язкової регламентації вчинків, вважає, що не існує універсальної науки життя: є тільки обставини і особистості.

8. Вивчає ті духовні основи, які роблять людину особистістю, а суспільству надають єдності, йому близький девіз Сократа: "пізнай самого себе". Не ставлення людини до інших людей, а саме ставлення до самого себе найчастіше стає об'єктом його роздумів; вважає, що людина не досягає щастя не тому, що не жадає його, а тому, що не знає, в чому воно полягає. Нерідко цікавиться історією, надихається образами її великих героїв, голоси яких він нібито чує. Для нього не пустий звук такі поняття, як батьківщина, обов'язок, йому навіть властива ностальгія.

9. З окремих вчинків людини складає мовби діючу модель, узагалі все знає заздалегідь. Якби не застерігав від неприємностей завчасно, почував би себе зайвою людиною. Часто ставить запитання співбесідникові лише через ввічливість, знаючи наперед, які почує відповіді. Майстер діалогу: як правило, дає партнерові можливість говорити, а сам висловлюється лише у найбільш слушний момент. Розуміє психологію людей, прогнозує їхні дії, вчинки.

10. Не впевнений у пізнаваності об'єктивного світу, але впевнений у своїй здатності викрутитися з будь-якого становища. Його ідеал - людина дії, але сам він вважає за краще, аби його не чіпали: "нині я твердо усвідомлюю - що я і чим я стану". Завжди знає ціну похвали і ніколи не обманюється банальностями.

11. Як усі по-справжньому певні себе люди, скромний, тримається на других ролях, або - в ролі керівника - принаймні у затінку, поводить себе спокійно і стримано. Нерідко приховує свою скромність під маскою зарозумілості, має серйозний і зосереджений вигляд, цілком поринає у свої думки, нерідко буває мовчазним, непривітним, буркотливим, його очі не відбивають нічого з того, що відбувається довкола нього і не реагують на поведінку присутніх або зміни в навколишній атмосфері. прагне зберегти незалежність і не піддаватися будь-яким почуттям. Маленькі дивацтва: часто миє руки, може не носити годинник та взагалі обходитися без нього.

12. Ось як описує лицаря своїх мрій студентка Лайма (тип - Наполеон): "Він має бути вродливим і смутним, очі великі й сумні, небалакучий, не говорить компліментів, і тому складається враження, що він недосяжний. Його мучать десятки проблем, на які, по-моєму, не треба звертати уваги. Мене приваблюють його смуток, серйозність, прагну розвеселити, підняти настрій, порадувати, Якщо на вечірці є такий хлопець, я не нудьгуватиму", - опис "Бальзака", який у своїх почуттях дуже постійний, не схильний до пригод, бажає повної залежності від вимогливого коханого.