Логiко-сенсорний екстраверт

Псевдоніми: Холмс, Штiрлiц, Менеджер, Адміністратор. Тип5 в Юнгіанській типології.

Жіночий портрет ЛСЕ тут >>>

Квадра: «Дельта» [IV]

Дихотомії Юнга: логіка, сенсорика, екстраверсія, раціональність

Класифікація Майєрс-Брігс (MBTI) - ESTJ

Ознаки Рейніна: аристократія, поступливість, передбачливість, емотівізм, тактика, динаміка, негативізм, процес, серйозність, розсудливість, квестімность.

Малі групи: квадра дельта, клуб практиків.

 

Опис восьми функцій (Гуленко В.В.)

1.  Р   логіка діла

Напориста і працездатна людина. Працює стільки годин в добі, скільки вимагає справа, якою займається. Борець за якість, надійність і продуктивність праці. Завжди шукає сміливе, нестандартне технологічне рішення. Має схильність до раціоналізаторської діяльності. Дбайливий і економний господар. Передбачає, як краще розпорядитися речами або продуктами. Робить заготівлі. Уміло експлуатує техніку. Володіє виключно практичним складом розуму. Все оцінює з точки зору доцільності і корисності. Вчить людей, як жити з розумом, не розтрачувати свої здібності даремно.

2. S   сенсорика відчуттів

Дуже дбайлива людина. Забезпечує своїм близьким достаток і комфортні умови життя. Допомагає людям не словом, а справою. Відпочиває так само ґрунтовно, як і працює. Любить святкові застілля, рясну їжу, смачно готує їжу. З задоволенням робить подарунки, підносить сюрпризи. Важко переносить нездужання, запускає хвороби. Інших лікує більш охоче, ніж самого себе. Йому важливо встановити причини поганого самопочуття. Виглядає охайно, акуратно носить речі. Обновку ніколи не надіне відразу – береже її для відповідного випадку. Віддає перевагу суворому діловому або класичному стилю одягу. Особливу увагу приділяє чистоті взуття.

3. Е   етика емоцій

У спілкуванні з людьми прагне виявляти привітність і гумор. Демонструє хороше ставлення, позитивні емоції. Правда, вони виходять у нього трохи різкуватими. Дуже гарячкує в суперечці. Коли його охоплюють емоції, до чужої думки не прислухається, уперто наполягає на своєму. Ніколи не визнає, що був неправий. Однак якщо бути стриманим і не підкорятися його натиску, стає уважним і попереджувальним. Уміє зусиллям волі приборкувати емоційне збудження. Дуже не любить, коли втручаються в його справи, примушують переробляти роботу. У такі хвилини може розлютитися, кидати предмети, різко розвернутися і піти.

4.  T    інтуїція часу

Відносини оцінює за вмінням тримати своє слово, вчасно попереджати про наміри, приходити точно до призначеного терміну. Цінить тих, хто не жаліє для нього часу. До всього готується завчасно. Раптові, без попередження зміни планів його виводять з себе. Не любить відповідати на питання: "Що буде завтра?",  "Коли ти це зробиш?" і т. і. Дуже потребує гарантованого майбутнього, передбачуваності подій. Не любить радикальних змін, різких змін курсу. Віддає перевагу руху уперед по прямій лінії. Погано передбачує небезпеки. Поважає традиції і закріплені часом звичаї. Однак прагне йти в ногу з часом.  Чіплятися за старе не стане.

5. R   етика відносин

Його самопочуття залежить від психологічної атмосфери, що склалася навколо нього.  Якщо люди ворогують, не довіряють один одному, його здоров'я швидко гіршає. Дуже постійний в особистісних прихильностях. Для тих, хто відгукується на його симпатії, зробить набагато більше, ніж вони чекають. Потребує глибоких і міцних людських відносин. Однак близько зійтися з ним нелегко внаслідок його високої вимогливості до партнера. Любить довгі задушевні розмови, розповіді про способи проведення часу. Незважаючи на зовнішню різкість, в душі досить сентиментальний.

6. I   інтуїція можливостей

Його творчі здібності збільшуються в хорошому настрої. Якщо відчуває, що задумане в принципі можливе, то з ентузіазмом і завзяттям приступить до втілення задуму. Не може жити безцільно, не маючи перед собою ясної перспективи. Досягнення кожного проміжного результату його надихає, народжує  бажання пройти всю дистанцію. Любить змагання, гру, динамічні види спорту. Азартний. Особливо надихається, якщо потрібно довести свої здібності. Коли втрачає орієнтацію, попадає в безвихідне становище, дуже нервує, падає духом. У такій ситуації потребує ради, спокійного підтвердження або ж корекції кінцевої мети.

7. L   логіка структури

Не може жити в хаосі і безладді. Бореться проти недисциплінованості, порушень норм і правил. Сам демонструє приклад зібраності і організованості, однак на інших у нього не вистачає сил. Перш, ніж почати що-небудь серйозне, збирає всю інформацію, що стосується справи.  Не може діяти безсистемно, наосліп. Не терпить хитрості, виверткості, спроб обману. Свою безсторонню думку висловлює прямо. Критичний в оцінці результатів своєї і чужої роботи. Йому важко пояснити технологію якої-небудь дії. Системно-аналітичне мислення – його хвороблива сторона. Інструкціям віддає перевагу методу “роби як я”. Від слів прагне швидше перейти до справи.

8. F   сенсорика сили

Уміє примусити людей трудитися. Не потерпить біля себе ледарів і халтурників. Для нього властиве сильне почуття господаря. Не дозволить, щоб хтось командував на його території. Живе за принципом "мій будинок – моя фортеця". Всі свої сили вкладає в справу. Різні хобі і інші розваги його мало цікавлять. Сильно концентрується на предметі праці. Ніколи не використовує силу для придушення, приниження, захоплення влади. Силу, якою його наділила природа, спрямовує на корисні справи, безперебійне управління технологічними процесами.

 

 Психологічний портрет (Онуфрієнко (Вайсбанд))

1. Жвавий, ясний, тверезий розум, уміє розумно й логічно діяти, має спортивну виправку, різкі, жорсткі, немовби готові в граніт, риси обличчя,— і прихована нервовість, висока поетичність, сила і внутрішня наповненість; мало потурає власним почуттям, особливо у складній життєвій ситуації, яка вимагає швидкого й точного рішення.

2. Вірить, у чесну гру, вважає додержання її правил сильною рисою, виявом характеру, не терпить хитрощів і підступності, ненавидить шахраїв та спритників. Одне з основних правил: сказав—зробив, не можеш — не обіцяй.

З. Ініціативний, рішучий, любить бути в центрі уваги; свої ідеї обстоює сміливо і дуже азартно, перед начальством не почувається ніяково, навіть агресивний; знає, що справа йде добре, коли відповідного темпу їй надаємо негайно; пристрасний борець за якість, ґрунтовність роботи, любить навчати своїх друзів і знайомих, як правильно виконати ту чи іншу роботу.

4. Не вірить у легкий успіх, цінність усього на світі для нього визначається кількістю вкладеної праці, якщо роботу виконують надто швидко, починає шукати огріхи і, як правило, знаходить; ґрунтовний і методичний у будь-якій справі, літературу прочитує ґрунтовно, не обмежуючись вибірковим читанням цікавих місць.

5. Рішучий — якщо треба обрати один з двох варіантів, швидко зважує і береться до роботи, з виконанням рішень не зволікає, прагне до ощадливості й завбачливості, планує свій день; якщо за щось узявся, то прагне довести до кінця.

6. Не любить іти шляхом проб і помилок, придбавши нову річ, обов'язково прочитає інструкцію, перш ніж почне нею користуватися, воліє мати вичерпну інформацію, збирає її всіма доступними каналами, старанно аналізує і зіставляє, природжений розвідник; не терпить невиразних, плутаних відповідей, вимагає ясності й чіткості.

7. Незамінний там, де треба не просто зробити, а зробити надійно; страхується від зовсім безглуздих, на погляд оточуючих, несподіванок і саме вони й відбуваються; добрий директор для атомної електростанції.

8. Схильний виводити оточуючих зі стану благодушної заспокоєності, намагається своїми буркотливими емоціями збити емоції оточуючих, вважає, що зайві емоції втомлюють людей і,— що стосується його дуала («Достоєвського»),— це справедливо; в розмові тисне на співрозмовника, навіть намагається залякати, але якщо його не бояться — стає привітним і ввічливим, лють — його притулок в екстремальній ситуації, з якою він сам не в змозі впоратися, її призначення — мобілізувати партнера, і, коли це завдання вирішене, він заспокоюється.

9. Він цінує людські зв'язки, на свята розсилає безліч листівок, щоб не втратити контакт, всебічно вивчає людину, щоб пояснити логічність її вчинків, високо цінує компетентність, професіоналізм.

10. У близькій людині йому насамперед потрібні (навіть якщо він цього не усвідомлює) якості душі: вміння любити, вірити, сподіватися,— без такої людини може перетворитися на сухаря, педанта й буркотуна.

11. Підвищену емоційність інших сприймає як небезпеку, може, запідозривши людину в намірі зробити йому критичне зауваження, завдати «упереджуючого удару» — неприпустимо різко висловитися на її адресу, потім жалкує, але вибачитися йому важко, дуже не любить визнавати свою неправоту, тому тримається у таких випадках підкреслено рівно, не пом'якшується, щоб навіть цим не натякнути, що він завинив.

12. Одягається добре й елегантно, але не чепуриться, одяг носить довго і постійно дивує його свіжість, немовби фактор часу тут не діє, любить, коли оточуючі добре вдягнуті, дає їм вказівки, прагне одягти за своїм смаком, але за модою не стежить, досить консервативний у смаках та схильностях.

13. Чудовий господар у домі, вміє смачно приготувати й накрити на стіл, до прийому гостей готується як до параду чи інспекторської перевірки, все має бути вичищене до блиску, нервує, що не встигне вчасно, нещадно ганяє домочадців, регулярно займається прибиранням квартири.

14. Хворіти не любить і не вміє, замість дати організмові здолати хворобу, починає доскіпуватися до її причин, методів лікування, зіставляє діагнози різних лікарів і звинувачує у некомпетентності, все це ускладнює перебіг хвороби.