Логіко-інтуїтивний інтроверт

Псевдоніми: Декарт (Робесп`єр), Аналітик, Справедливий. 

Жіночий портрет ЛІІ тут >>>

Тип MBTI - INTJТип6 в Юнгіанській типології.

Малі групи:  Квадра: «Альфа» [I], клуб дослідників. 

Дихотомії Юнга: логіка, інтуїція, інтроверсія, раціональність

Ознаки Рейніна: демократія, упертість, передбачливість, емотівізм, стратегія, статика, негативізм, результат, веселість, розсудливість, квестімность. 

Опис восьми функцій (Гуленко В.В.)

1.  L   логіка структури

Уміє логічно і переконливо викладати свої думки. Будує схеми і концепції, чітко відділяє головне від другорядного. Розробивши загальну систему, конкретизує її, наближає до практики. Чисте теоретизування, філософствування, відірвані від життя міркування – не для нього. Правильність системи визначає по її внутрішній логічній несуперечності. Формальні рамки системи легко видозмінює. Віддає перевагу компактній, гранично стислій інформації, хоч може і розвернути її до необхідного об'єму. Добре бачить можливості систем, формальних моделей і концепцій. Дає об'єктивну, часто безсторонню оцінку їх потенціалу. Частковість уміє пов'язати з цілим.

2. I   інтуїція можливостей

Прагне поліпшити або доповнити будь-яку теорію або розробку. Від його уваги не вислизають альтернативні ідеї. Настирливо заповнює пропущені ланки цікавлячої його системи. Володіє здібністю до генерації ідей, мозкового штурму. Мислить дуже незалежно. Розібравшись в проблемі, висуває принципово нові рішення. Ідеї до нього приходять інтуїтивно – по здогадці. Логіка для нього лише спосіб оформлення інтуїтивно отриманої інформації. Здатний розібратися в заплутаній, неясній проблемі. Інтуїтивно відшукає приховані взаємозв'язки. Недолік фактів замінить уявою. Все глибше проникає в об'єкт дослідження.

3. R   етика відносин

Нетовариська людина. Йому дуже важко налагоджувати відносини з людьми. Робить зусилля над собою, щоб поводитися привітно, входити в тісний контакт. Приховує своє особисте життя від сторонніх. Не любить непрошених гостей, не уміє їх зайняти. У спілкуванні дуже обережний. Бесіду підтримує лише тоді, коли вона торкається значущих для нього тем. Дорожить відносинами, що вже склалися.  Наполегливо зберігає ту систему відносин, з якою звикся. Не стане рвати налагоджені відносини, але і не буде чіплятися за відносини, які віджили. Байдужий до критики зі сторони. Не боїться негативного відношення до себе. З незнайомими або незрозумілими йому людьми внутрішньо затиснутий, не відчуває, як себе з ними вести.

4. F   сенсорика сили

Відносини між людьми оцінює по мірі їх легкості і невимушеності. Прагне до простих, демократичних відносин. Важкі, напружені відносини відбирають у нього сили, роблять пасивним. Не володіє пробивною силою. Відчуває гостру потребу в незалежності, територіальній самостійності. Не уміє підпорядковувати людей, погано відстоює свої повсякденні інтереси. У критичних ситуаціях нерішучий і неповороткий. Хоч і зберігає холоднокровність, але потребує підказки, що і як робити. Ігнорує насильство, силовий тиск. Дуже урівноважений і витриманий. Від нього не можна нічого добитися примушенням.

5. Е   етика емоцій

Його розслабляють і заспокоюють дружелюбність, позитивні емоції. З задоволенням на них відгукується, стає товариським і дотепним. Близьким людям прагне приносити радість. На близькій дистанції веселий і привітний. Свій оптимістичний настрій передає партнеру. Якщо емоції негативні, то відгукується на них лише тоді, коли вважає їх обґрунтованими. У протилежному випадку відстороняється або намагається їх погасити логічним аналізом. Свої власні емоції включає, лише коли переходить на близьку дистанцію або відчуває себе в звичній, освоєній обстановці. Інакше поводиться холодно і відсторонено.

6.  S   сенсорика відчуттів

У побуті скромний, згодний задовольнятися мінімумом зручностей. Однак дійова турбота про його здоров'я і комфорт підіймає настрій, настроює на оптимістичний лад. Коли його побутові і матеріальні проблеми вирішені, його енергійність зростає – береться за рішення тих задач, які були відкладені до кращих часів. Прагне одягатися гармонійно, без химерності і штучних прикрас. Однак свій стиль знаходить не відразу. Відчуває себе незатишно, якщо одягнутий нефункціонально, неналежним для ситуації чином. Коли його довго оточує дискомфорт, це веде до накопичення негативних емоцій. Згодом його терпіння може лопнути, а  „що накипіло" – виплеснутися назовні.

7. Р   логіка діла

Добре оцінює перспективи нових задумів і підприємств. Порадить, як налагодити незвичну сміливу справу, що необхідно зробити для її успіху. Однак сам діловитістю і заповзятливістю не відрізняється. Коливається в діловій активності, довго думає, перш ніж на щось вирішитися. Тому то дуже обережний і бездіяльний, то, навпаки, раптово йде на ризик, сподіваючись на везіння. У конкретній роботі то ретельний і все уточнює, то поспішає швидше її закінчити і приступити до наступної роботи. Сирий результат його не бентежить: якщо треба, згодом повернеться назад і переробить. У цікавлячій його області хоче знати, як діють люди, по яких технологіях працюють. На основі цієї інформації вирішує, як діяти самому. Але набуті трудові навички швидко втрачає.

8. Т   інтуїція часу

Відчуває свою залежність від ходу часу. На зустрічі і заходи приходить вчасно. Гордиться своєю пунктуальністю і організованістю. Уміє так розрахувати свої сили, щоб намічену роботу закінчити точно до призначеного терміну. Однак до початку роботи звичайно приступає із запізненням, тому ближче до кінця прискорює темп, через що страждає об'єм або якість роботи. Шукає такі методи праці, які дозволяють економити час. Дуже не любить, коли час тратиться марно. Попереджає про свою зайнятість, про наявність безлічі справ, які не можна відкласти. Над ним володарює доля, яку він не в силах переламати. Тільки ті справи у нього вдаються, які він починає своєчасно. Швидко забуває минулі невдачі, але і від майбутнього не чекає нічого дуже райдужного.

 • Профорієнтаційні рекомендації для ЛІІ дивіться тут >>

• ЛІІ найбільш сумісний в парі з дуалом ЕСЕ, напівдуалом ЕІЕ та активатором СЕІ(Більше інформації в розділі Інтертипні відносини).

Психологічний портрет (Онуфрієнко (Вайсбанд))

1. Людина з розвинутою логікою, здатністю до аналізу. Вміє міркуваннями доскіпатися до суті явищ, розкрити їхню внутрішню структуру. "Мислю - отже, існую". Впевнений, що розумне не може бути поганим, схиляється перед прекрасним і таємничим світом знань, борець за справедливий, розумно побудований світ. Ненавидить насильство та сваволю, природний противник тиранії та диктату, вбачає у духовності запоруку існування цивілізованого суспільства.

2. Навіть від друзів нерідко прагне втекти до своїх книжок. Обдумуючи дійсність, не прагне до її уявної реконструкції - скоріше до чіткої ідеї; спеціаліст не з розширення, а з поглиблення людських знань. Обирає вузьке коло і копає дедалі глибше і глибше, для цього йому необхідно спертися на якусь послідовну інтелектуальну систему.

3. Не любить несподіваних відвідувачів, не знає, що з ними робити, вважає, що вони лише відволікають, важко переносить необхідність постійно бути на людях. Потайний. Не любить виносити проміжний результат на обговорення; ніколи не зрозуміти, що в нього на думці, віддає перевагу самотності, думки більше зайняті теорією та ідеями, аніж людьми. Стриманий, упевнений у собі, непохитний в своїх судженнях, має досить могутню базу для того, щоб почувати себе затишно в суспільстві. Логіка для нього - це зручний захист; як правило, доводить свою правоту замість того, щоб умовляти або, тим більше, просити.

4. Проблеми людських відносин, почуттів та емоцій є об'єктом його тривалих, болісних і пасивних роздумів наодинці. Ретельно приховує своє високе самолюбство (до речі, позбавлений пихи), відчуває, що його життєва енергія, здоров'я і навіть зовнішність залежать від почуттів оточуючих, у яких він не розбирається. У спілкуванні часто відіграє роль людини ввічливої, люб'язної; прагне надіти маску ввічливості, яка, однак, перебуває в контрасті з його суттю і стомлює. Іноді ж вважається у широких колах безсоромним, перекірливим, навіть озлобленим і упередженим.

5. Будь-яка спроба натиснути на нього неминуче призводить до конфлікту, ніколи не піддається грубому тискові - скоріше помре. Власне, демонстрація сварливого, нетерпимого характеру, що властива іноді йому - превентивний захід проти таких спроб.

6. Один з шляхів оволодіння етичною функцією - її форсування. Тоді замість віри породжується фанатизм, замість надії - непохитність і нетерпимість, замість любові - активний пошук ворогів, саме цьому станові М.Робесп'єр зобов'язаний тим, що його ім'я асоціюється зі словами "терор" і "гільйотина".

7. Загалом нерідко жертвує своїми близькими заради мети; мета - справедливість, істина, чітко вироблені власні уявлення про оточуючих, про сім'ю, і він досить нетерпимий до невідповідностей; виявляє іноді жорстокість до своєї сім'ї, як, до речі, і до себе самого. Його дуал "Гюґо" привітний, м'який і роззброює його; він охоче підкоряється дуалові у питаннях одягу, смаку, побуту, необхідність самому цим займатись його просто дратує. Природна справедливість змушує його, навіть якщо він - зайнята людина, брати участь у домашніх справах, іноді доходить до смішного; один представник цього типу розповідав: "мені незручно було, що я ніколи не докладав рук до приготування їжи - все робила дружина; так я хоча б тим допомагав, що мив посуд".

8. Живе мовби наперед, тому сьогочасні образи в сім'ї - суєта, не варта уваги. Час од часу схильний перевіряти емоції близьких малозрозумілими вибриками; якщо партнер не розгубився і відреагував належним чином - контакт є, все гаразд. Засудження його неправильних вчинків йому необхідне як орієнтир в питаннях громадської думки.

9. Створивши струнку логічну систему, знає, що треба вчинити, але не знає - як. Він розуміє внутрішню структуру своєї думки, але не знає, де і коли він її реалізує. Викладає свою концепцію партнерові; найгірше, що той може зробити - це сказати "ну гаразд, давай, дій". Діяти має якраз сам партнер. А втім, ні "Гюґо", ні "Дюма", якщо вони прониклися логікою "Робесп'єра", навряд чи так зроблять.

10. Коли його дуал "Гюґо" хоче залучити "Робесп'єра" до роботи, він не скаже "зроби це" (втім, може це сказати, якщо дістав таке виховання), а метушитиметься, робитиме багато зайвих рухів, поки "Робесп'єр" не включиться, після чого робота піде логічно і добре. В роботі для нього характерна велика цілеспрямованість: "жертвуй малим в ім'я великого", звідси - аскетизм, самопожертва аж до самокатування в ім'я великої мети; обережний, завбачливий, небагатослівний.

11. Один з найбільш послідовних, систематичних і наполегливих типів особистості. Розпочату справу прагне обов'язково довести до кінця, терпіти не може робити кілька справ одночасно; якщо все ж таки змушений це робити - суворо дотримується певного розкладу, часто ніде не записаного. Дуже допомагає в роботі відмова від усіх занять та обтяжливих світських обов'язків.

12. При всій любові до самотності він часто буває добрим організатором, робить натиск на вихованні підлеглих, розкритті їхніх здібностей, ретельно аналізує об'єктивні характеристики людей: рівень кваліфікації, працездатність, стаж і досвід роботи, освіту - все це для того, щоб здібностям кожного дати можливість включитися у роботу колективу. Якщо загальна мета його діяльності - створення цілісної, досконалої системи, то в колективі це блискуче реалізується у створенні цілісної, досконалої системи роботи всіх, тому здібності - не самоціль, а лише засіб, буває при цьому досить суворим та прискіпливим. Не нав'язує своєї думки, не диктує, коли і що робити - контролює результати.

13. Не дуже честолюбний, але з почуття справедливості не терпить, коли його обходять по службі. Опиняється у важкій ситуації, потрапивши до начальника, якого не поважає, а не поважає він тих, хто використовує методи грубого вольового тиску. Упертий, настирливий і не піддається впливу.

14. Не гримає на людей, не догоджає начальству. Якщо на нього підвищують голос - ніби відключається, не реагує на звернуті до нього гнівні фрази, демонстративно ігнорує настирні фрази та нотації. Взагалі, коли хтось намагається грати роль учителя та ідейного натхненника - це його дратує.