Сенсорно-етичний інтроверт

 Псевдоніми: Дюма, Посередник, Художник. Тип2 в Юнгіанській типології.

Квадра: «Альфа» [I]

Дихотомії Юнга: етика, сенсорика, інтроверсія, ірраціональність
Ознаки Рейніна: демократія, поступливість, безтурботність, емотівізм, стратегія, динаміка, негативізм, процес, веселість, розсудливість, деклатімность.
Малі групи: квадра альфа, клуб соціальний.

 

Опис восьми функцій (Гуленко В.В.)

1. S   сенсорика відчуттів

Людина звичних задоволень і простих життєвих радощів. Дуже рахується із звичками і зручностями навколишніх. Не порушує чужий спокій. Завжди піклується про здоров'я і хороше самопочуття своє і своїх близьких. Оточує себе приємними дрібницями. Одягається просто і зі смаком. Крайнощі у зовнішньому вигляді відкидає. Старається триматися в тіні, не виділяється ні у бік кращих, ні у бік відстаючих. Зі всіма уживеться, оскільки уміє зайняти позицію золотої середини. Вивчає світ речей. Любить взяти предмет в руки, поторкати його, відчути його фізичні якості. Надовго запам'ятовує відчуття. Легко маніпулює предметами, підшукуючи те, що йому звично.

2. Е   етика емоцій

Розуміє причини людських емоцій. Знає, як розвеселити або розсердити ту або іншу людину. У спілкуванні неформального характеру незмінно доброзичливий, демонструє оптимізм. Любить повеселитися в тісному колу друзів. Прагне розвеселити жартами, натяками, розиграшами. Його думки направлені на способи отримання позитивних емоцій. У суперечки, розбіжності, вияснення відносин не втручається, оскільки з усіма хоче жити в злагоді. Від вогнища конфлікту тримається на безпечній дистанції. Збирає і ділиться зі знайомими різними чутками, плітками, сенсаційними і просто цікавими відомостями. Завжди буває в курсі світської хроніки свого кола.

3. Т   інтуїція часу

Примушує себе бути неквапливим, розміреним і плавним. У спілкуванні з людьми не жаліє часу, уміє розтягувати задоволення. Не любить людей поквапних, що вічно поспішають. Добре пам'ятає святкові дати своїх рідних і знайомих. Не забуває їх своєчасно поздоровити. Час звичайно працює на нього: що не вдалося йому зараз, то він надолужить в майбутньому. Не любить себе зв'язувати термінами, не відрізняється пунктуальністю. Все робить в зручному для себе темпі. Завжди знайде причини своїм спізненням. Остаточне рішення відкладає до останньої хвилини. Внутрішньо досить мінлива і коливний людина. Його треба підштовхувати, щоб він своєчасно почав і уклався в термін.

4. Р   логіка діла

Продуктивно працює, якщо люди чекають від нього допомоги. Дуже має потребу, щоб його зусилля помічали і цінили. Якщо його не похвалити, не відзначити результати роботи позитивним ставленням, внутрішньо дуже образиться, хоч цього і не покаже. Господарська людина. З задоволенням займається постачанням, облаштуванням приміщень. Особливо старається перед перевірками або приходом гостей. Ділові питання вирішує через своїх друзів і знайомих. Чим більш заповзятливий, тим більшу кількість зв'язків заводить. Однак природний лінь обмежує зростання його контактів. Підтримує в основному ті з них, які приносять йому користь. Дуже прив'язаний до своєї роботи, роду занять. Йому важко міняти професії, порушувати звичний, відпрацьований ритм праці.

5.  I   інтуїція можливостей

Важко переносить одноманітність і монотонність. Йому потрібні альтернативи нудної повсякденності, можливості вибору. Отримує задоволення, якщо відшукає вихід з тупикової, здавалося б, безнадійної ситуації. Його приваблює спілкування з незвичайними людьми, у яких багато ідей і сміливих пропозицій. Люди скучні, сірі напружують його. Їх товариства постарається уникнути. Меткий і розторопний в приготуванні їжі або оформленні житла. Любить поекспериментувати в цій області, вигадати що-небудь своє. Терпимо ставиться до диваків, винахідників, взагалі людей „не від світу цього". Відноситься до них як до дітей, піклуючись про них і поблажливо прощаючи їх витівки.

6.  L   логіка структури

Погано сприймає сумбурну інформацію. Вона його заплутує,  псує настрій. Йому подобається, коли конкретні явища ув'язуються із загальними закономірностями. Його настрій підвищується від усвідомлення своєї потрібності, що без нього не можна обійтися. Любить відповідати відведеному йому місцю. Активізується, якщо перед ним ставити чітку мету, пояснити напрям руху. Шляхи досягнення мети він відшукає сам. Йому не потрібні „голі" факти, інструкції, роз'яснення. Головне, щоб система йому подобалася, викликала емоції. Тоді стає зібраним і організованим.

7.   F  сенсорика сили

Залежить від того, як склалися сили в конкретній ситуації. Непогано передбачає можливу агресію, порушення рівноваги, втрату стабільності. Критично відноситься до людей млявих, інертних, що перебувають в апатії. Уміє розкрутити їх, активізувати, закликаючи до рішучих і швидких дій. Чуйно реагує на вольовий натиск. У грубій, силовій обстановці поводиться з аналогічною мірою агресивності. Не дозволить на собі їздити, зловживати своїм поступливим характером. Знає, коли треба натиснути, а коли попустити. Однак управляти людьми не прагне. Тягар влади для нього дуже важкий вантаж. Йому досить уміння відстояти власні інтереси.

8.  R  етика відносин

У відносинах з людьми, які йому подобаються і відповідають взаємністю, дуже уважний і послужливий. Свої симпатії демонструє не словом, а справою. Йому незручно чогось просити або домагатися для себе самого. На прохання інших людей може зробити набагато більше. При цьому себе також не образить. Щоб справа пішла, йому треба уловити, хто до нього добре відноситься. Інше – справа техніки. Настороженість, погане відношення позбавляє його працездатності. Хороший посередник в торгових операціях. Уміє розповсюджувати товар по неформальних зв'язках. Відносини у нього тісно переплетені з діловими питаннями.

 

Психологічний портрет  (Онуфрієнко (Вайсбанд))

1. Реаліст, прагматик, добре розуміє інтереси людей і враховує їх, вирішуючи будь-яке питання. Вважає, що люди навряд чи здатні діяти всупереч своїм інтересам, що б там вони не проголошували, тому іронічно ставиться до всього пишномовного і неприродного, висміює це. Орієнтований на прості, надійні цінності - сім'я, дім, друзі, а також маленькі радощі та приємності, які вони приносять. Спокійно дотримується течії життя, чекаючи, щоб воно саме підказало, куди йти далі.

2. Його люблять за лагідну вдачу, добру усмішку та жарт. Уміє давати людям радість, його сильна сторона - вміння скерувати емоції інших людей. Має дуже швидкі, свідомі емоційні реакції, спрямовані на вивчення і зміну емоцій оточуючих, це - причина багатьох жартів, від яких, якщо вони недоречні, швиденько відмовляється. Відбувається постійна емоційна творчість, пошук найбільш ділових варіантів, які активізують партнера. З особливим захватом контролює настрій своїх близьких.

3. Уважно стежить за часом, добре пам'ятає дати: жінка цього типу і на золотому весіллі пригадає число і годину першої зустрічі, подання заяви до ЗАГСу. Іноді його мучить почуття беззахисності перед плином часу, перед поворотами і змінами долі. Не полюбляє давати обіцянки, бо знає, що потім це може прийтися невчасно і через велике завантаження нездійсненне; на прохання звичайно відповідає: "Я Вам не обіцяю, але постараюся".

4. Схильний до всього простого, природного, нехитрого. Прозаїчна діловитість, яка ставить матеріальний бік життя понад духовними цінностями. Схильність до традицій і водночас недовіра до всього незвичного, пристрасть до домашнього вогнища як символу особистої незалежності. Його більше приваблюють не абстрактні ідеї, а утилітарний бік речей, не теоретичні узагальнення, а спонука до дії, яка безпосередньо вела б до конкретного результату. Його звична стриманість і самовладання здатні у важку хвилину перерости у вперту одержимість.

5. Тонко відчуває природу, мистецтво, вміє запам'ятовувати і відтворювати одного разу пережиті емоції, почуття, звуки, фарби, запахи - вони складаються у нього в стійкі до часу враження. Випадковий звук, запах здатні відновити у пам'яті цілісну картину. Він і сам може створити картину (малюнок чи словесний опис), яка викликає почуття, але не може її проаналізувати. У його душі борються тверезий стоїк та бунтівний лірик.

6. Фаталіст, вірить у роль випадку, талану. Вважає, що життям керує доля, нерідко вірить у прикмети. Якщо цей стан домінує, стає безініціативним: "якщо від мене нічого не залежить, то навіщо ж смикатися?". Тужливо чекає старості або неприємностей; цей стан, як і наступний - одна з форм вияву недуалізованності цього типу.

7. Фанфарон: у житті будь-якої людини є моменти, коли вона бунтує проти соціального контролю над собою, в цьому стані зі скромної, спокійної людини, яка засуджує позерство, перетворюється на задираку, фанфарона та нахабу. Тоді важко повірити, що він - інтроверт: замість того, щоб з тривогою вдивлятися у контури майбутнього, сміливо йде на ризик, кидає долі виклик. В такому стані нерідко використовує емоційний пресинг, щоб створити і підтримувати ситуацію безперервного зіткнення і протистояння інтересів, в якій він почувається, як риба у воді.

8. Бувають більш і менш товариські представники цього типу, але в будь-якому випадку його важко уявити собі оратором на трибуні. Завдяки чемній, привабливій зовнішності, незмінній усмішці викликає до себе прихильність оточуючих, до нього часто звертаються на вулиці з різними запитаннями. Проте не всміхнеться людині, до якої виявляє антипатію.

9. Завжди звертає увагу на суперечки та суперечності між людьми, бо висвітлює їхні інтереси. Сам брати чиюсь сторону не любить, найчастіше миротворець, майстер човникової дипломатії. Вважає за краще у спірних питаннях розібратися спокійно, без емоційних сплесків, виходячи з фактів. Йому протипоказано голосно кричати, скандалити, бо коли вже кричить, то втрачає гідність, авторитет.

10. Товариський, зовні завжди добре та оптимістично настроєний, теплий, дбайливий, обличчя всміхнене: свої справжні переживання приховує, дуже полюбляє ходити в гості, сам приймає гостей з великою самовіддачею: повинен потурбуватися про стіл, комфорт, що забирає багато сил, іноді це призводить навіть до небажання запрошувати до себе. Охоче виїжджає на природу з цікавою компанією, але не на тривалий час: некомфортні умови його лякають.

11. Не любить ні просити, ні вимагати послуг, усі свої потреби задовольняє самотужки, пояснюючи це так: "мені незручно", але за цим приховується небажання залишитися комусь зобов'язаним. Не любить нагадувати про себе, поки не потрібен. Прагне не вирізнятися ні як передовик, ані як відстаючий. Йому неприємно конкурувати, казати "ні", уривати небажані знайомства, тому побоюється тих, хто "липне". Йому потрібна людина, яка за будь-яких обставин теж не вступить в конфлікт, а натомість піде, грюкнувши дверима.

12. Зважає на зручності інших людей, уважний до проблем своїх друзів, починаючи від того, чи нагодовані вони, і кінчаючи захистом їхніх прав та інтересів. Йому важко просити за себе і легко - за друзів, непросто зважується на покупку речей для себе - і легко виручає близьку людину, навіть перепозичивши в інших. На великі покупки потрібна санкція партнера - діставши її, страшенно задоволений.

13. Труднощі і небезпеку бачить краще, аніж сяючі перспективи. Це обмежує його ініціативність, на нову справу не наважується без схвалення. Ініціативний тільки на своїй території, не любить, коли втручаються у кухню його праці, показує тільки результати, не терпить, коли критикують його вчинки і методи, якщо є змога - вважає за краще домовитись на неофіційному рівні, діяти офіційними каналами не любить, поступається в цьому партнерові.

14. Іноді доходить висновку, що партнер або всі співробітники недостатньо активні, тоді ладен обрушити на них негативні емоції, не від того, щоб струсонути свого миролюбного і дещо інертного дуала - "Дон Кіхота", іноді просто благає його: "Та розлютися ж ти!".

 

Профорієнтаційні рекомендації для СЕІ дивіться тут >>