Iнтуїтивно-логiчний екстраверт

Псевдоніми: Дон-Кіхот, Винахідник, Шукач, Новатор. Тип 7 в Юнгіанській типології.

Квадра: «Альфа» [I], жіночий портрет тут >>>

Дихотомії Юнга: логіка, інтуїція, екстраверсія, ірраціональність

Ознаки Рейніна: демократія, поступливість, безпечність, конструктивізм, тактика, статика, позитивізм, процес, веселість, розсудливість, квестімность.

Опис восьми функцій (Гуленко В.В.)

1. I  інтуїція можливостей

Добре бачить перспективність нових ідей і проектів. Цікавиться всім підряд в надії відшукати що-небудь унікальне. Швидко відмовляється від тих ідей, які виявилися безперспективними, і переключається на щось нове. Має різноманітні інтереси. Нерідко його захоплення ніяк не пов'язані з основною роботою. Прагне зібрати всі відкриття і новини з цікавлячої його проблеми. Генерує сміливі, альтернативні ідеї з будь-якого питання, з яким йому тільки доводиться стикатися. Не переносить рутини і окови традицій. Якщо справа, якою вимушений займатися, його не захоплює, додасть їй абсолютно новий відтінок. Може запропонувати велику кількість застосувань винаходу або відкриттю. Наполегливий і експансивний в поширенні власних розробок. Щоб загорітися ідеєю, він повинен зробити її “своєю”.

2.  L   логіка структури

Прагне вивчати і пояснювати складні об'єкти або явища, щодо яких не існує однозначних концепцій або логічних теорій. З'ясовує взаємозв'язок різних схем або структур. Зіставляє різні системи між собою. Якщо ідея не “сідає” в складену ним результуючу схему, то здатний змінити і подати її так, щоб вона все ж вписалася в потрібні рамки. Будь-яку проблему аналізує комплексно, з декількох сторін. Пояснює, в яких випадках працює той або інший її аспект. Збирає свою структуру, як в конструкторові, з готових складових частин. Цікаві спостереження або міркування пов'язує з власною теорією. Прагне відшукати єдине пояснення різнорідним явищам. Йому важливо відшукати причинно-наслідкові зв'язки між частковим і загальним.

3. F   сенсорика сили

По характеру неагресивний, але свій спосіб життя і свої теорії здатний відстоювати дуже активно. На спробу підпорядкувати себе необґрунтованим, з його точки зору, обмеженням реагує дуже бурхливо. Якщо на нього чинити силовий тиск, тут же переходить в коротку, але сильну контратаку. При цьому так збуджується, що на час втрачає контроль над своїми вчинками. Під час розмови намагається заволодіти всією увагою співрозмовника. При цьому сильно жестикулює, говорить гучним голосом, крутить в руках який-небудь предмет або торкається до співрозмовника. Хоч і може відповісти на кинутий виклик, але тривалої конкуренції не витримує, оскільки не вистачає сил тримати себе в мобілізованому стані. Тому прямого суперництва уникає.

4. R   етика відносин

З людьми спілкується на короткій психологічній дистанції. Відносини оцінює за мірою їх демократизму. Чим менше формалізму і церемоній, тим для нього краще. Буває вельми непослідовним у відношенні до своїх рідних або друзів. То демократичний до фамільярності, то раптом суворий і неприступний, як з чужими людьми. Людям, які до нього звертаються за допомогою, може надавати цю допомогу безкорисливо. Йому буває дуже важко псувати відносини, відмовляючи людині в спілкуванні. Відчуває свою зв'язаність відносинами. Не соромлячись, ділиться з навколишніми своїми особистими проблемами. Схилений обговорювати особливості поведінки людей або їх спосіб життя.

5.  S   сенсорика відчуттів

Часто буває невпевненим в оцінці фізичних якостей предметів. Все роздивляється, обнюхує, обмацує. Щоб відчути смак їжі або напоїв, потребує значної їх дози. Підтримує свій тонус зовнішніми стимуляторами. На перше місце ставить власні зручності. Легко витрачає, не задумуючись про запаси. Не звертає уваги на порядок навколо себе. Залишає предмети там, де ними користувався, а потім довго розшукує їх. Цікавиться питаннями хвороб і здоров'я. Захворівши, приймає збільшені дози лікування, шукає радикальні методи. Однак повсякденною профілактикою не займається. Зовнішній вигляд часто неакуратний. Погано носить одяг, він у нього швидко зноситься. Не любить змін звичної для себе обстановки в приміщенні. Консервативний у смаках і побутових звичках.

6. Е   етика емоцій

Любить компанії, вечірки, емоційне спілкування. Без підживлення позитивними емоціями довго перебуває в лінивому, апатичному стані. Завжди готовий до бурхливого обміну думками, цікавої суперечки. На емоцію відповідає емоцією, тому важливо не передозувати міру заангажованості, інакше в пориві натхнення забуває початковий пункт розбіжностей. У емоційно збудженому стані говорить швидко і сумбурно. Думки починають обганяти їх висловлення.  Мова від цього стає нерозбірливою. У нього бувають дуже різкі перепади настрою. Шум, гумор, життєрадісність змінюються пригніченістю і нетовариськістю.

7.  Т   інтуїція часу

Постійно відстежує запас часу, що є.  Інших людей підганяє, але сам розпоряджається своїм і чужим часом так, як вважає потрібним. Нерідко запізнюється або забуває про свої обіцянки зробити що-небудь до призначеного терміну. Буває то дуже метушливим, то підкреслено неквапливим. Середнього темпу життєдіяльності налагодити не може. Живе своїм розумінням часу. Має схильність обговорювати цікавлячі його питання в невідповідний для інших час. Але сам слухати те, що йому здається невчасним, не стане. Непогано передбачає основні тенденції подій, оскільки спирається на їх минулий хід. Цікавиться катастрофами, стихійним лихом, масовою загибеллю людей і іншими доленосними подіями.

8. Р  логіка діла

Добре володіє технологією паралельних дій. Уміє виробляти декілька різнорідних процесів одночасно. Прагне сумістити максимум функцій. У грошово-підприємницькій сфері хоч і виявляє винахідливість і кмітливість, затіває дуже багато справ відразу, щоб вслідкувати за ними. Через це страждає від незавершеності, нерезультативності. Любить покомандувати в справі, роздавати доручення. Йому потрібні об'єкти впливу, яких він міг би переміщати на свій розсуд. З дрібної справи у нього витікає велике, що вимагає для своєї реалізації великих I енерговитрат. Знайдені ідеї відразу ж випробує на практиці. Прекрасний експериментатор і наладчик унікального обладнання. Ефективний в області нових технологій.

 

Психологічний портрет (Онуфрієнко (Вайсбанд))

1. Людина, яка захоплюється і вміє захопити інших, вміє швидко проникати в суть речей. Уникає "тиску" та всілякої суєти, прагне відійти від тиранії побуту та дріб'язкових турбот, займається скоріше тим, що цікаве, аніж тим, що вигідне. Вірить в інтуїцію та натхнення, тільки вони для нього - справжні цінності, чудово бачить перспективи, можливості. Те, що зроблено, завжди здається йому незначним порівняно з перспективами, які відкриваються і від яких відмовитися немає змоги.

2. Здатен, ледь напружившись, створити на диво логічну картину, теорію. Але логіка - не самоціль; одразу після цього може сказати "або ні..." і накидати так само логічний, але зовсім інший опис; коли слухач обуриться: "Як же так, ти щойно казав зовсім інше!", здивовано здвигне плечима - адже суть не змінилася.

3. Йому здається, що міг би домогтися вагомих результатів, коли б не внутрішній стан апатії, безвілля, енергетичного спаду, який його часом охоплює. Загалом, упевнений у своєму володінні світом зовнішнім і ніколи не впевнений в тому, що його не зрадить світ внутрішній. Неабияк залежить від настрою; останній - мінливий, але він не дуже це помічає. Тому, коли настрій добрий - упевнений, що він - сильний, світ - чудовий, і це триватиме нескінченно; у поганому настрої він - слабкий, світ - похмурий, і це теж на віки. Найнеприємніше у поганому настрою те, що немає бажань, немає волі.

4. Залежність від емоційного поля інших виявляється у граничній поступливості, коли йдеться про дрібниці та побут. Живе в світі своїх ідей, речі його не дуже хвилюють, тим більше, що увагу, яка при цьому вивільнюється, може переключити на улюблене зайняття: роздуми про суть явищ. Втім, незважаючи на таку залежність, навколо нього існує невидима риска, яку не переступити.

5. Вважає, що всі люди добрі, люблять один одного, не бачить потреби в умовностях, готовий одразу перейти на "ти", не надає особливого значення формальностям. Практично не маніпулює людьми - вважає, що людина має право бути такою, яка вона є. Не поділяє людей на своїх та чужих, прагне буди однаково корисним для всіх.

6. Він такий, яким його бажають бачити: тих, хто йому довіряє - не обманює, із злими - злий, із м'якими - м'який. Своїх уявлень про честь та порядність не переступає. За натурою він частіше не боєць, навіть шахи відштовхують його своїм духом боротьби. Це пов'язано з його уявленням про грандіозні можливості, які обіцяє світ - смішно ділити жалюгідні крихти, які є тепер. Залаштункову боротьбу, як правило, не веде, зустрічає супротивника у чистому полі, напруга пристрастей його мобілізує, активізує і навіть веселить. Залякати його неможливо - це призводить до зворотного результату.

7. Як правило, у нього багато приятелів, він популярний, підтримує легкий, жартівливий тон, постійно кепкує з приятелів, причому абсолютно певен, що вони не сприймають це всерйоз. Миттю і вдячно реагує на веселі емоції. "Не люблю" йому вимовити так же важко, як і "люблю". Не відмовляється від побачень, що втратили сенс, боячись образити.

8. Як правило, не докоряє близьким ні в чому, бо докоряти - означає ставити питання про взаємні зобов'язання, а він робить усе за власною ініціативою чи хоча б удає, що це так, але ні в якому разі не з почуття обов'язку, того ж чекає від партнера. У своїй дуальній парі любов виявляє частіше не вчинками або дарунками, а емоціями і вірністю, надійністю теплої дружньої прихильності.

9. Ходить досить скуйовджений, і це його пригнічує. Дуже полюбляє, коли хтось піклується про його комфорт, годує, створює затишок. Сам він не знає, який саме партнер йому потрібен: шукає то розумного, то красивого, але шлях до його серця лежить через шлунок. Навіть своє справжнє самопочуття усвідомлює лише тоді, коли цим стурбовані навколишні: якщо йому сказати, що на біль не треба зважати - не зважатиме.

10. Потребує постійного емоційного піднесення, азарту, для чого потрібна безперервна сенсорно-емоційна "підкачка"; сам її забезпечити не в змозі, тому великою мірою залежить від оточення. Якщо поруч немає дуала, який живить його враженнями та позитивними емоціями - скисає, втрачає працездатність та смак до життя.

11. Працює тільки тоді, коли є натхнення, отже - не завжди регулярно. Без натхнення часто не здатен навіть на елементарні речі. Працює зосереджено, не відволікаючись, поки його не зупинять, бо не спроможний визначити якість роботи - весь час здається, що її можна ще поліпшити.

12. Може бути добрим організатором, тому що бачить потенційні можливості людей і ситуацій. Щоб дати вихід накопиченій енергії, веде активну суспільну діяльність, засновує клуби, товариства. Часто виявляє честолюбність, готовий взяти на себе відповідальність у критичній ситуації. Зате в спокійних умовах втрачає упевненість у своєму праві обіймати відповідальну посаду. Не терпить конкуренції та уникає її. Якщо ж опиниться у скруті - по допомогу, як правило, не звертається - заважають гордість та честолюбство. Примусити інших працювати - проблема. Не досягає мети за рахунок інших.

13. Миролюбний: "живеш сам - не заважай жити іншим". Прагне підтримувати з усіма добрі, рівні стосунки, вперто бореться за єдність рядів, аби не витрачати час на внутрішні суперечки.

 

• Профорієнтаційні рекомендації для ІЛЕ дивіться тут >>