Iнтуїтивно-етичний інтроверт

Псевдоніми: Єсенін, Лірик, Поет, Романтик.  Тип8 в Юнгіанській типології.

Квадра: «Бета» [II]  Чоловічий портрет тут >>>

Дихотомії Юнга: етика, інтуїція, інтроверсія, ірраціональність

Ознаки Рейніна: аристократія, поступливість, передбачливість, емотівізм, тактика, динаміка, позитивізм, результат, веселість, рішучість, квестимність.

Малі групи: квадра бета, клуб гуманітаріїв.

 

Опис восьми функцій (Гуленко В.В.)

1. Т   інтуїція часу

У своїй поведінці керується інтуїтивними передчуттями. Завдяки цій якості здатний вижити в найбільш важкій обстановці, оскільки швидко розрізнює штучність, фальш, лицемірство, деградацію. Вільно розпоряджається як своїм, так і чужим часом. Завжди поступає так, неначе у нього є запас часу. Багато що відкладає на завтра. Великий мрійник і лірична натура. Картини, які йому малює уява, світлі і яскраві, набагато привабливіші, ніж буденне життя. Вірить в хороше майбутнє. Заспокоює людей, вселяючи в них надію фразами про швидкі зміни до кращого. Не зосереджує свою увагу на помилках минулого.

2. Е   етика емоцій

Добре розбирається в закономірностях емоційного життя людей. Уміє в потрібний момент, коли людина знаходиться в хорошому настрої,  звернутися з проханням, так що йому важко відмовити. Тонко реагує на смішне в житті. Любить гумор. Жартує, дуріє, торсає близьких людей, викликаючи у них позитивні емоції різними способами. Миролюбний. Не переносить сварок між близькими людьми. Легко йде на примирення, з готовністю приносячи себе в жертву ради погашення конфлікту. Внутрішньо тривожний. Багато переживає, але ховає хвилювання і поганий настрій за м'якою усмішкою.

3. S   сенсорика відчуттів

Багато зусиль приділяє зовнішньому вигляду. Уміє елегантно, зі смаком одягнутися. Граціозний, радує око естетичними рухами. Нікому не нав'язується. Прикладає зусилля до того, щоб максимально вписатися в звички і смаки людей. Дуже злагідний. Людям скаржиться на здоров'я, погану турботу про себе, байдужість. Однак в екстремальних ситуаціях збирається і придушує біль. Набуває упевненості і сили в обстановці комфорту і звичному колі знайомих. У цьому випадку дозволяє собі і покомандувати.

4. Р   логіка діла

Не вміє економити гроші, вести суворий облік фінансів. Тратить їх на красиві, з його точки зору, але не завжди корисні речі. Якщо попадає в фінансові ускладнення, знає, до кого звернутися за допомогою. У таких випадках знайде, що продати якнайвигідніше. Довготривалі відносини у нього нерідко поєднуються з прагматичним розрахунком. Шлюби по розрахунку у нього виявляються міцнішими, ніж союз по любові. Погано складаються відносини з тими, хто примушує його трудитися, працювати в не властивому йому ритмі. Сподівається на поблажки, перекури під час важкої роботи.

5.  F  сенсорика сили

Уживається з людьми сильними і рішучими, упевненими в собі. Однак не допустить, щоб справа дійшла до деспотизму. Відкрито заявить про примітивність тупої сили. Добре відчуває, яку силу прикласти, щоб добитися свого. Однак сам зважується на силові методи лише тоді, коли відчуває фізичну загрозу собі або своїм близьким. Якщо перебуває в дискомфортних станах постійно, то починає поводитися підкреслено грубо і зухвало. Робить це з метою приховати свій м'який, вразливий характер.

Без твердого керівництва розслаблений і незібраний до безладності. Його легко збити з правильного шляху, спокусити чим-небудь, що обіцяє приємні відчуття. Легко виробляються шкідливі звички, позбавити від яких його можна тільки силою.

6. L   логіка структури

Коли немає чіткості і однозначності в розумінні ситуації, у нього псується настрій, наступає розгубленість. Хаос, неорганізованість, відсутність опори занурюють його в смуток. Діє з ентузіазмом, коли опирається на продуманий, логічно вивірений план з чіткою кінцевою метою. Дуже потребує схем і технологій. У екстремальних ситуаціях стає холоднокровним. Думка працює чіткіше, легше приймаються обґрунтовані рішення. Йому сильно псує настрій зарегламентованість і дріб'язковий контроль. Постійна тверда дисципліна не для нього.

7.  I  інтуїція можливостей

Життєві цінності і ідеали – одна з його вразливих точок. Дуже переживає, якщо час проходить, а компроміси і поступки затягуються, не знаходять розв’язку. Не терпить пригнічення, нівелювання здібностей, як своїх власних, так і навколишніх його людей. Живе за принципом невтручання у внутрішній світ особистості. Хоч міг би дати цінну раду по розкриттю здібностей, якщо до нього звернутися. До власних здібностей відноситься вельми критично, часто занижує їх. Боїться залишитися бездарним, незатребуваним. Потребує компліментів і заохочення. Добре відбирає з ідей найбільш перспективну. Завжди шукає собі таке заняття, яке відповідало б його ідеалу служіння людям.

8. R  етика відносин

Своє ставлення підкріплює справою. Для тих, кого любить, може зробити багато що. Заповзятливий, якщо відчуває, що завойовує симпатії навколишніх. Стабільно виконує поточні обов'язки лише в колективі з сталою системою міжособистісних відносин. Попереджає, що особиста ворожнеча і розбіжності призведуть до краху справи. Все робить для того, щоб ділові відносини супроводжувались сприятливими неформальними зв'язками. Вносить в робочий колектив гармонізуючий початок. Умовляючи людей, управляє відносинами таким чином, щоб справа повернулася у вигідну для нього сторону. Вдало користується знайомствами і особистою чарівливістю.

 

Психологічний портрет (Онуфрієнко (Вайсбанд))

1. Трохи мрійливий романтик, людина, скоріше схильна до роздумів, ніж до дії. Скромний, іноді сором'язливий, добре розуміє почуття іншого і не приховує власних, але його емоційність постійно трохи неповна, з досить чітко вираженими елементами вичікувального спостереження. Емоції виявляє не тоді, коли у іншого б "переповнилася чаша". а коли він сам вважатиме за потрібне. Підхід до емоцій дуже творчий: наприклад, лють може вважати за певних обставин етичною, а стриманість - неетичною. Часом йому властиві захопленість і прекраснодушність.

2. Закликає до природності, розкріпаченості, близькості до природи, противник механіцизму, залізного графіку і режиму, йому більше до душі невибаглива поезія полів і лісів, ніж прямокутна геометрія міських кварталів. Співець сили життя і краси людської молодості. Безпосередній, його аргументам бракує переконливої раціональності, може лише сповідувати і сповіщати. Він - голос проповідника у пустелі. Заглиблений у себе, але це - вияв внутрішніх переживань для інших, а не замкнутість у самому собі. вважає, що незнання внутрішнього світу одне одного роз'єднує людей.

3. Прив'язаний до свого кола друзів і близьких, дуже довірливий, нинішнє хвилює його слабо, "життєві дрібниці" випускаються з поля зору. Влюбливий. Інший посеред сірої маси його приваблює внутрішньою силою, цілеспрямованістю, інтелектом, нестандартним мисленням - безперечно, якщо ця сила, цей розум піддаються його емоційній експансії. Дуже терпимий до людей, розуміє їх та вибачає їм їхні слабкості. Привітний, ласкавий, поступливий, тримається в затінку, але радий, коли його там помітять.

4. Береться до всього з великим ентузіазмом, але якщо не виходить одразу, то з великими труднощами доводить до кінця. Любить, щоб його ідеї втілював хтось інший. Досить непрактичний, дозволяє іншим себе опікати, судячи з того, що бажаючі це зробити, як правило, знаходяться. Має що дати взамін у сфері духовній - йому потрібні люди захоплені, пристрасні, які захопили б і його - з такими працює продуктивно.

5. Уникає емоційного дисонансу, не любить, коли неправильно інтонують вірші під час декламації, при цьому бурхливо і незграбно виявляє емоції. Пристрасть до природності не дозволяє йому терпіти лицемірного угодовства - краще вже одразу завдати удару, ніж повільно точити гострі виразки; тому може мати репутацію нелагідної людини та скандаліста. Фальш відчуває миттєво, періодично має потребу у конфліктах.

6. У стосунках потребує визначеності, слова важать більше, ніж діла. Ворогує з тими, кого не вдалося привернути до себе. Не буває, щоб швидко захопився людиною, а потім розчарувався. Виділяє людей найцікавіших, може когось тихо боготворити.

7. В екстремальних умовах його зброя - вміння продемонструвати своє ставлення до події, показати її смішні сторони, звідси - тонке почуття гумору і дуже характерна прозора усмішка в гострі моменти. Ця усмішка, частіше за все - ознака тривожності, її призначення - піднести бойовий дух. Емоційна реакція партнера для нього значить багато - наприклад, близька людина має відповідати на його листи негайно, інакше отримає заряд емоцій: "що трапилося?".

8. Елегантний, має врівноважений і підтягнутий вигляд. Широко відкриті очі практично не замружуються, брови, як правило - дугоподібні. Втім, деінде елегантність може поєднуватися з "неохайністю творчої людини".

9. У ролі керівника - ліберал, легко обіцяє кожному з протилежних угруповань те, чого воно вимагає, у важких випадках дає колективу право прийняти рішення. Уникає брати на себе відповідальність, своє рішення підкріплює думкою інших. Він сильніший як комісар, ніж як командир, як адвокат, а не як суддя.

10. Вважає, що в нашому житті немає такого, заради чого варто поспішати. Здатний кого завгодно вивести з рівноваги своїм зневажанням часу та регламенту. Це якось пов'язане з його уявленням про долю: якщо не встигну до цього витка спіралі подій, то до наступного; все одно, чому бути - того не обминути. Невиправний оптиміст, вважає, що приречений на добре, на поїзд починає збиратися в останню мить. Іноді повільність його засмучує - він розуміє, що через неї не може чогось досягти у житті. Друга вада - нерішучість (тому може змучити партнера постійним питанням "а як ти вважаєш" майже з кожного приводу). Сильна людина поруч могла б допомогти, якщо це людина з твердою лінією - і навпаки, якщо партнер кожного дня приходить з новою ідеєю, це дратує.

11. Борець за емоційне розкріпачення людей, відчуває відповідальність за настрій своїх близьких, їхній життєвий тонус, використовує своє тонке почуття гумору, щоб розворушити, розбурхати людей. У компанії оглядає тих, що зібралися, не для того, щоб визначити, хто і як одягнутий, а для того, щоб побачити, хто як себе почуває (це - саме те, що слід переповісти й іншим). За великим рахунком - він мріє внести гармонію у товариство, історія для нього - це історія мистецтва. Яскраво виражене прагнення до прекрасного: вірші, живопис, вишукані дрібнички. Сам прагне бути витонченим, обожнює спілкування з художниками, поетами, богемою і взагалі з екзотичними людьми, живе емоційним духом часу.

• ІЕІ-керівник - Той, хто втішає - опис російською мовою тут >>>

 Інтертипні відносини

Дуальні відносини - з СЛЕ (логіко-інтуітивним інтровертом)

 Опис дуальних відносин (російською мовою) тут >>>