Сенсорно-логiчний екстраверт

Псевдоніми: Жуков, Маршал, Полководець, Македонський

Квадра: «Бета» [II]. Тип1 в Юнгіанській типології.

Дихотомії Юнга: логіка, сенсорика, екстраверсія, ірраціональність

Ознаки Рейніна: аристократія, поступливість, передбачливість, конструктивізм, стратегія, статика, негативізм, результат, веселість, рішучість, деклатімность.

Малі групи: квадра бета, клуб практиків.

 

Опис восьми функцій (Гуленко В.В.)

1.   F   сенсорика сили

Рішуча людина, здатна вчинити силовий тиск, якщо того вимагає ситуація. Настроєна на перемогу будь-якою ціною. Чим більше перешкод зустрічає на шляху, тим більш зібраним стає і активніше наступає. Упевнений в своїй правоті, йому чужі сумніви і коливання. Категоричний в оцінках. Останнє слово залишає за собою. Виставляє ультиматум: раз ви мене вибрали, то тепер підкоряйтеся. Уміє знайти найбільш слабе місце у противника. Якщо пряма атака успіху не приносить, починає обхід збоку або з тилу. Нерідко діє через третіх осіб.

2.   L   логіка структури

У думці добре прораховує різні плани дій, зупиняючись на найбільш логічному для даної ситуації. Справляється із задачами на кмітливість. Уміє згрупувати людей навколо себе під конкретну мету. Кожному відводить чітке місце в своїй команді. Упевнено координує спільні дії. Контролює лише вузлові пункти, не вникаючи в деталі. Його цікавить результат, а не процес. Старається все просто і доступно пояснити, приводячи наочні приклади. Добре вловлює логіку дій інших людей, тому виграти у нього може лише той, хто постійно її міняє. У нестандартних, нелогічних ситуаціях губиться.

3.  I   інтуїція можливостей

Періодично стає задумливим. Йде в себе, роздумуючи над перспективами справ і можливостями, що знову відкриваються.  Примушуючи себе, домагається того, що іншим здається практично неможливим. Сміливо відповідає на виклик, коли ставлять під сумнів його здібності. Вважає себе наділеним незвичайним розумом. Вловлює ситуацію загалом.  Гнучко перебудовується, якщо справа втратила перспективу. На людях із задоволенням демонструє свою ерудицію, фундаментальні знання. Не проти виступити в ролі заступника або мецената.

4. R   етика відносин

Важко дається встановлення особистих відносин з людьми в неформальній ситуації. Нетерпимий і непоступливий, схильний до диктату у відносинах. Не вірить, що існують чисті, платонічні відносини. Нерідко заявляє, що він „за справедливість" – за рівні відносини з всіма. Проте,  має своїх улюбленчиків або гнаних. Добре відноситься лише до тих, хто поважає його друзів і виступає проти його ворогів. Сам будує собі систему етичних цінностей, яка часто не узгоджується із загальноприйнятою. Не терпить, коли від нього вимагають особистих зобов'язань. Тих, до кого прив'язався, довго не відпускає від себе. Прагне їх всіляко поставити в залежність, "приручити".

5. Т   інтуїція часу

Добре сприймає слова заспокоєння, позитивні прогнози, віру в майбутнє. Песимізм і забобони злять його. Його заспокоює і розслабляє легкий, безпроблемний стиль спілкування, оптимістичний світогляд. Для любої справи відводить відрізок часу, після закінчення якого виносить остаточне рішення: продовжити її або припинити. Більше одного шансу не представляє. Час пом'якшує його жорстку вдачу. Зазнавши ряд поразок, які важко самому собі пояснити, починає задумуватися про долю, може звернутися до релігії, зайнятися добродійністю.

6. Е   етика емоцій

 Дуже азартний. Любить змагання, бучливі компанії, де можна розслабитися, емоційно розрядитися. Любить, коли його надихають, підіймають настрій. Його емоційний стан багато в чому залежить від емоцій навколишніх. Любить послухати музику. Вона настроює його, створює душевну рівновагу.

7.  S сенсорика відчуттів

Комфорт, хороші матеріальні умови для життя – його заповітне бажання. Прагне забезпечити це собі і своїм близьким. Без цього відчуває себе нереалізованим, невдахою. Не поважає людей кволих, зі слабою фізичною підготовкою. Гордиться своєю хорошою фізичною формою або дуже переживає, якщо її немає. Через непомірність потягів швидко розтрачує природний запас здоров'я. Ображається, якщо його називають недбайливою людиною. Зовнішній вигляд або недемонстративний, або підкреслено статусний. У нього погано розвинене почуття гармонії, естетичний смак. Сильно схильний до фізичних інстинктів, зокрема сексуальних. Тілесні потреби задовольняє раніше духовних.

8.  Р   логіка діла

Хороший господар, який уміє поставити справу. З будь-яких підприємств витягує користь. У справах не схильний до економії. Дрібні суми не цінить. Бережливий лише у великому. Має ремісничі навички. Однак при великому робочому навантаженні найме людей, які зробили б це за нього. Любить управляти складною технікою в екстремальних ситуаціях. Людей також перевіряє в справі, кидаючи ненавчених "плавати" відразу на глибину.

Профорієнтаційні рекомендації для СЛЕ дивіться тут >>

 

 Психологічний портрет (Онуфрієнко (Вайсбанд))

1. Вольова, цілеспрямована людина, спрямована на досягнення кінцевого результату. Все робить захоплено, пристрасно, має характер невгамовного борця, який повинен, що б там не було, брати гору над будь-яким супротивником. Не слід уникати труднощів, треба вміти їх долати - його девіз. Уміє брати на себе відповідальність і нести її з честю.

2. Антидогматик, він іде в своїй діяльності від життя, а не від догм, від реалій і обставин, а не концепцій та інструкцій. Йому властива гнучкість, безстрашне розуміння життя таким, як воно є. Життя не вкладається в рамки наших уявлень, тим більше - в прокрустове ложе наших бажань. Йому незрозуміле безумне прагнення приносити людей у жертву незаперечному принципові. Головним принципом, вважає він, повинна стати сама людина (і, як то мовиться в анекдоті - ви знаєте її ім'я). Всіляке об'єднання людей поважає за те, що воно - організована сила, але ненавидить за те, що своєю ієрархією та дисципліною обмежує можливості людини.

3. Добрий тактик, швидко схоплює ситуацію і розстановку сил, приймає рішення і діє. Здатний на політичне лавірування, але ніколи не відступить від своєї мети. Володіє сильною логікою, але ця логіка цілеспрямована і служить не для філософського розумування, а для творчого пошуку найкоротшого шляху до мети. Йому легше поступитися логікою, ніж метою; у суперечках не шукає істини - шукає перемоги. Не прагне переконати опонента, звертається до свідків суперечки, ставлячи перед собою мету висміяти, скомпрометувати супротивника.

4. Його непокоять загальні, глибокі проблеми, на які він повсякчас наштовхується, розв'язуючи проблеми конкретні. Стурбований самоосвітою, підвищенням свого духовного та культурного рівня, багато часу проводить за читанням. Справжнього змісту його життю надає лише наявність віддаленої, високої, в чомусь навіть незвичайної мрії. Мрійник, проте мрії пов'язує з конкретними справами і реалізує. Полюбляє упевнено говорити про майбутнє, вважає, що коли людина чогось по-справжньому забажає - вона цього завжди доб'ється.

5. Підкреслено недемонстративний, про справлене на інших враження не цікавиться, суворо додержується принципу: "справа понад усе - чесно виконуй те, що тобі доручено, і нехай добре про тебе говорять інші". Спересердя може назвати кого завгодно яким завгодно епітетом, у гніві - страшний і сам не володіє собою, проте не любить осуджувати людей і рідко говорить про них погано.

6. Закликає до рішучих дій, до "нарощування м'язів", бореться з недбалістю, сам діє гранично, енергійно, на удар відповідає подвійним ударом. вважає, що "лірою пробуджувати" треба не тільки добрі почуття, а й тривожні, що кличуть до дії, до боротьби.

7. Майже непідвладний страху, ненависті та іншим негативним емоціям, не дивується і не заздрить. Чим небезпечніша ситуація, тим зібраніший і рішучішій, може виявляти деспотизм - вороже поставитися до людини лише через те, що вона не зважила на його думку. Однак його дії, як правило, не визначаються особистою неприязню, вміє піднятися над нею.

8. Не любить говорити про почуття - то не його сфера, а якщо вже прохопиться, почуває себе так, буцім сам себе зрадив. Боїться кохання, як незаслужених розкошів; боїться і будь-яких інших почуттів, зате зовсім спокійно і впевнено ставиться до тілесної сторони кохання. Судячи про інших по собі, не має сумніву, що може бути бажаним, але рідко буває певен, що його кохають.

9. Потребує емоційної підтримки партнера й підпорядковує йому свої емоції. Якщо партнер виявляє байдужість - його ентузіазм згасає, замикається у собі. Може веселитися тільки в колі друзів і не любить ходити в гості, оскільки всі чекають, що він стане центральною фігурою, а він же як раз хотів від цього відпочити. У вчинках не схильний пристосовуватися до партнера, а тільки диктувати. Темперамент, як правило - вибуховий, холеричний. Ввічливий, але якщо зачеплять за живе - йому важко зупинитися, у ньому закипає злість, вона чітко проявляється у погляді. Перебуваючи у заведеному стані, внутрішньо нервує, вперто шукає вихід з ситуації.

10. Уміє згуртовувати людей, залучати до найактивнішої праці, розставляти і використовувати їх в інтересах справи. Добрий організатор, його стиль керівництва - колегіальне обговорення рішень, але одноосібність їх прийняття; відповідальність у разі поразки може бути перекладено на іншого. Чіткість, організованість, захопленість і здатність захоплювати інших, має свою думку з кожного питання і вміє її обґрунтувати.

11. Часто непоганий спортсмен, упевнений у своєму тілі, довіряє власному здоров'ю, силі, вольовим якостям, його уподобання часто мають азартний характер, ґрунтуються на суперництві: спортивні ігри, полювання, шахи.