АЛЬТЕРНАТИВНА ОСВІТА, ДОМАШНЯ ОСВІТА
Багато років свідомі батьки обговорюють питання альтернативної освіти у Львові.
Була спроба відкриття на Сихові авторської школи Марії Чумарної. Проте на сьогоднішній день школа втратила свою «альтернативність». Відносно альтернативною є школа «Ерудит» по вул.Зеленій, яка працює за Харківською методикою. Особливістю цієї приватної школи є малі класи (невелика кількість учнів, де увага приділяється кожному). Також за цією ж методикою працює приватний садочок на вул.Лисенка.
З найбільш успішних проектів дошкільної альтернативної освіти насьогодні (2015 рік) є прототип вальдорфського садочка у Львові на вул.Дж.Вашингтона, що був відкритий у 2013 році, та садочок для вайшнавів на Рудно. Обидва заклади є приватні з суттєвою оплатою за навчання. Ціна за навчання обумовлена в першу чергу високою орендною платою за приміщення.
Були неодноразові запити до Львівської міської ради щодо надання приміщення для закладу з альтернативної дитячої освіти. У відповідь міська рада запропонувала декілька закинутих садочків у занедбаному стані, ремонт яких коштує мабуть стільки ж, скільки і самі садочки.
Групою батьків було зроблено 2 висновки:
1 – основною проблемою для створення закладу з альтернативної освіти є відсутність приміщення;
2 – найкращою методикою, яку можна взяти за основу альтернативної освіти є вальдорфська педагогіка. До неї можна додати національні елементи та найкращі елементи світових педагогічних методик.
Вальдорфська педагогіка і міністерство освіти України
Наказ міністерства освіти України про поширення досвіду вальдорфської педагогіки в освітянську практику України.
У 2014 році вальдорфська педагогіка набула статус офіційної освітньої програми в Україні.
15 вересня 2014 року - Наказ міністерства освіти України № 1044
Про завершення узагальнюючого науково-методичного експерименту всеукраїнського рівня «Розвиток вальдорфської педагогіки в Україні» та впровадження педагогічної системи «Вальдорфська школа» у загальноосвітніх навчальних закладах.
Стіл пори року у вальдорфському дитячому садку
Стіл пори року у вальдорфському дитячому садку
Все, що оточує дитину, кожна річ має надзвичайне значення, і стіл пір року в цьому сенсі грає свою дуже важливу роль. Якщо в садку практично всі речі знаходяться на такому рівні, на якому дитина може їх дістати і використати у вільній грі, то саме столик пір року – єдине місце, яке діти можуть довго розглядати, сприймати, але самі нічого з ним не роблять.
Стіл пори року може бути організований на будь-якій вільній поверхні, доступній дитячому погляду. Це може бути маленький столик чи поличка на стіні – тут нема визначених стандартів.
Столики пір року в садку - Львів
Столики пір року в дитячому садку – Львів
Стіл пори року у вальдорфському дитячому садку - стаття >>>
* * * * *
У вальдорфських садках є тематичний столик пори року або «епохи». Його зміст і декорації змінюються що 3-4 тижня в залежності від «епохи», яку зараз вивчають.
У садочку "Паросток життя" закінчилася Різдвяна епоха, під час якої можна було споглядати Різдвяний столик. Персонажі зроблені з фетру дбайливими руками вальдорфських вихователів. Дари для маленького Ісуса діти робили самі, обгортаючи горішки золотистою фольгою.
Зовсім скоро тематика столика зміниться, на ньому буде відображатися нова «епоха».
Лютий 2016
* * * * *
Вальдорфський дитячий садок - що це таке
Вальдорфський дитячий садок: що це таке?
У 2000 році ЮНЕСКО проголосила вальдорфську педагогіку освітою XXI століття.
У 2014 році Міністерство освіти і науки України після завершення 10-ти річного експерименту видало наказ про впровадження вальдорфської педагогіки в освітні заклади України.
Історія створення
У 1919 році в Штутгарті відкрилася перша вальдорфська школа. Вона фінансувалася фірмою «Вальдорф-Асторія», яка і дала назву нової педагогічної системі. Через декілька років при школі відкрився дитячий садок. Автор концепції та керівник школи Рудольф Штайнер (1861-1925) був засновником не тільки особливої педагогічної системи, лікувальної педагогіки та медицини, а й цілого духовного напрямку. Із самого початку Штайнер надавав великого значення розвитку дітей у ранньому віці, задовго до того, як це стало модним.
Вальдорфський садочок у Львові
Садочок на основі вальдорфської педагогіки у Львові
Домашній садочок «Паросток життя» запрошує малят від 2 до 6 років. У невеличких групках діти можуть перебувати з 8 до 18 години з понеділка до п’ятниці.
Дітей в садочок можна водити за зручним для вас розкладом: на цілий день, півдня, пару днів на тиждень.
Наші особливості:
- Здорове домашнє харчування;
- Щоденні прогулянки та спостереження за природою;
- Використання екологічних матеріалів у грі і побуті;
- Індивідуальний підхід до кожної дитини (в т.ч. з особливими потребами);
- Періодичні зустрічі з батьками (свята, семінари,відеоконференції);
- Атмосфера спокою та взаєморозуміння.
6 коментарів
Вальдорфська освіта у Львові
Для тих, хто цікавиться вальдорфською освітою і можливістю створення таких закладів у Львові.
Ініціативна група зі створення вальдорфської школи у Львові тут >>>
Група в Facebook - www.facebook.com/groups/518175001673527