Вправи з психосинтезу

Вправи з психосинтезу - Psychosynthesis exercises

 Знайомство із субособистістю

Cядьте зручніше; але спина при цьому повинна бути пряма. Ноги поставте так, щоб ступні були паралельні одна одній. Очі закривати не обов'язково, можна просто опустити їх. І зверніть свою увагу на дихання. Слідкуйте за ритмом свого подиху, вдихом і видихом. (5) Зверніть увагу на ті фізичні відчуття, які ви відчуваєте під час вдиху ... і видиху. (15)

І коли я почну вести вашу уяву, то якщо те що ви уявите буде відрізнятися від того, що я вам кажу, якщо ви чогось не будете бачити або будете бачити щось інше, нехай вас це не хвилює. У кожного з вас свій власний досвід. І немає досвіду "правильного" або "неправильного".

А тепер уявіть, що ви знаходитеся ... в лісі. Відчуйте, що під ногами у вас земля. Подивіться на дерева. Пройдіться трохи по лісу, роздивляючись навколо. Ви бачите багато дерев і якісь квіти. Зверніть увагу на деталі, - ви відчуваєте цікавість, вам дуже цікаво все навколишнє.

Робота з емоціями - вільний малюнок

>>> Проект "Доступна психологія" <<<

Вправа для роботи з емоціями та негативними психологічними станами від проекту "Доступна психологія".

Для виконання вправи потрібні: кольорові олівці (або фарби) та декілька чистих листків паперу.

Вправу може виконати кожен, не потрібно мати навички з малювання.

ВІЛЬНИЙ МАЛЮНОК (Вправа з психосинтезу з книги П’єро Феруччі «Ким ми можемо бути»)

1. Візьміть кольорові олівці або фломастери і кілька аркушів паперу. Перш ніж приступити до малюнка, дозвольте собі на кілька секунд розслабитися, заспокоїтися.

2. Тепер нехай рука почне малювати. З помірною цікавістю стежите за тим, що з'являється на папері.

3. Дозвольте руці малювати все, що їй заманеться, абстрактне або конкретне. Якість малюнка значення не має, навіть якщо він не відповідає вашим нинішнім уявленням про себе. І нехай рука рухається як хоче – плавно або уривчасто, швидко або повільно і т.д.

4. Коли ви відчуєте, що закінчили, вивчіть свій малюнок. Чи справді він закінчений, чи йому бракує останнього штриха? Якщо так, то додайте все, що хочете.

Свій малюнок потрібно прийняти як людину, яка прибула із далекого краю, звичаї якого сильно відрізняються від прийнятих в нашій країні. Замість того, щоб оцінювати свій малюнок, потрібно прислухатися до того, що він розповідає. Він може повідомити нам щось нове, відмінне від того, що відомо нашому поверхневому розуму. Ми намагаємося увійти в резонанс зі своїм малюнком, інтуїтивно відчути, що він нам про нас розповідає.