СІМ ПРОМЕНІВ

КОНСАЛТИНГОВА ГРУПА

Психодинаміка еннеа-типів за Клаудіо Наранхо

З книги «Характер і невроз», Character and Neurosis An Integrative View, Claudio Naranjo, M. D., 1994

Психодинаміка еннеатипів за Клаудіо Наранхо російською мовою тут >>>

Еннеаграма - тип 2

Еннеаграма - тип ІІ (Гордість)

Помічник - альтруїст - особливий друг  

З книги Клаудіо Наранхо (Claudio Naranjo) «Характер і невроз», 1994 (скорочено).

Тип ІІ. Гордість та улеслива особистість

1. Суть теорії, термінологія і місце на еннеаграмі

Ось як Чосер описує гордеців у книзі «Розповідь священика»: з гордості проростає непослух, хвастощі, лицемірство, презирство, зарозумілість, безсоромність, переповнення серця, нахабство, надмірна радість, нетерпіння, непокора, самовпевненість, неповага, впертість і марнославство.

Проте фундаментальною для такого характеру є стратегія дарування – як з метою зваблювання, так і піднесення у власних очах. Цей тип відрізняється не лише імпульсивною егоцентричністю але й удаваною великодушністю. До того ж в існуючих описах істеричного характеру простежується тенденція інтерпретувати еротизм істеричної особистості як феномен в кінцевому рахунку сексуального походження, тоді як, напевно, було б правильніше розглядати цей еротизм як засіб, до якого вдається звабливість, керована бажанням отримувати любов від інших.

Ми можемо вже попередньо охарактеризувати гордість як пристрасть до самороздування (self-inflation), або ж, кажучи іншими словами, пристрасть до перебільшеного уявлення про самого себе.

Детальніше...

•   ЕННЕАГРАМА 

Еннеаграма – психодинамічна модель, що описує 9 глибинних спонукань, які керують людьми і впливають на їх поведінку. Більше інформації тут >>>

•   Психологічна гра "Повелитель бажань" 

Психологічна трансформаційна гра "Повелитель бажань", Львів. Більше інформації тут >>>