2008 - Народження донечки

Вікторія, 24 роки (Львівська область) -

розповідь про народження донечки взимку 2008 року.

За день до початку пологів голівка малечі дуже низько опустилась, почала заважати при ходьбі, і особливо, коли я ходила в туалет. Вночі було важко спати, живіт почав страшенно заважати. Зранку о 10 год. відійшли навколоплідні води. Їх було мало ложок 1-2, вони були чисті. Для мене це означало, що пологи почались добре (голова низько опущена, навколоплідний міхур трішки тріснутий зверху, дитина в порядку).

Я пішла у магазин, купити все необхідне до пологів: миска для плаценти, підгузники для новонароджених, собі поїсти. Відправилась на автобусі у село. На цей час мені здалось це єдине місце, де я можу народити без втручань сторонніх. Перейми вже почались, але особливої болі чи дискомфорту я не відчувала. Тому приїхавши в село, почала прибирати та мити підлогу. Приїхав наш татко з великою надією успішно відправити нас у пологовий будинок. Перейми все частішали, але я далі відчувала себе дуже добре. Була 20 година, я вирішила піти лягти спати. Ми лягли спати, почали обніматись, цілуватись. Від цього розпочалась перехідна фаза. Появилась незначна кров. Перейми стали потужними та болючими. Я принесла все необхідне, що змогла дістати: відро з чистою водою, чайник, ще одне порожнє відро, рушник та тазик. Перейми непомітно для мене перейшли в потуги. Я жодного разу не потужилась, на потугах пила воду та розслаблялась. Я розуміла, що біль можна зняти, попросила притулити до низу живота рушник, вмочений у теплу воду. Біль відразу ж зникла. Потуга йшла, а болі не було. Побачивши, що вже вийшов навколоплідний міхур, я прийняла позицію на-карачках. Народилась голівка, тато прорвав "сорочку", щоб перевірити шию. Було обвиття, тому мені довелось один раз потужитись, щоб швидко народились ноги. Пуповину зняли з шиї, доня почала кричати. Я взяла її на руки, вона відразу ж заснула. Потуг більше не було. Пройшло півгодини, потрібно було народжувати плаценту. Я стала над тазиком і вона сама випала у нього. Ми перевірили чи вона ціла. Прибрали та пішли спати. Пуповину обрізали на другий ранок, коли вона вже висохла.

Додати коментар


•   ЕННЕАГРАМА 

Еннеаграма – психодинамічна модель, що описує 9 глибинних спонукань, які керують людьми і впливають на їх поведінку. Більше інформації тут >>>