Типосинтез – короткі описи типів
Тип 1 - Тип 2 - Тип 3 - Тип 4 - Тип 5 - Тип 6 - Тип 7 - Тип 8
* * * * *
🧍 Тип 1 - Екстравертні сенсорні відчуття (вольова сенсорика)
Активна дія, володіння фізичними об’єктами, протистояння
➡️ Орієнтований на: володіння фізичними об’єктами та керування людьми;
Переконання: «Світ належить найсильнішим».
Образ «я»: Я сильний, впливовий, незалежний.
Екстравертна сенсорика виражається в активній дії, експансії, напористості, волі до перемоги, здатності контролювати зовнішній простір, вмінні чинити тиск на інших або опиратись зовнішньому тиску, розумінні сили і безсилля суперника. Представникам цього типу здається, що відповідальність за світ лежить на їхніх плечах. Зазвичай вони впевнені в собі, орієнтовані на дію, здатні керувати великою групою людей, мають сильні пробивні якості, люблять захищати слабих та непробивних людей, якщо ті визнали їхній авторитет. Потреба: бути сильним, впливовим та незалежним.
✅Модель поведінки: Розширює свій вплив на нові об’єкти (речі, людей, території). Захищає слабших, підтримує матеріально, надає іншим впевненості. Бере на себе відповідальність.
💥Переживання: Я слабкий, мене зрадили (я втратив контроль над тими, ким володів). Гнів, агресія.
Детальніше тут >>>
* * * * *
🧍 Тип 2 - Інтровертні сенсорні відчуття (просторова сенсорика)
Розслаблення, просторова гармонія, здоров’я та краса
➡️ Орієнтований на: розслаблення, комфорт, гармонію та красу;
Переконання: «Світ потребує злагоди і гармонії, і я її несу».
Образ «я»: Я гармонійний, миролюбний, розслаблений.
Інтровертна сенсорика виражається в у гармонії просторових форм, відчутті зручності, комфорті. Представники цього типу вважають що все в навколишньому просторі має бути естетичним, комфортним, гармонійним та збалансованим. Зазвичай люди цього типу дуже турботливі, прагнуть максимально підлаштовуватися під потреби інших, толерантні, уникають конфліктів і дисгармонії, не демонстративні, намагаються не виділятися. Потреба: бути гармонійним та миролюбним.
✅Модель поведінки: Допомагає іншим розслабитися та відновити енергію: створення навколо себе фізичного (чистота, гарний дизайн, смачна їжа) та психологічного комфорту (приймає різні точки зору, згладжує конфлікти). Створення краси, підтримування здоров’я, збереження фізичних ресурсів;
💥Переживання: Я негармонійний, не ресурсний, непотрібний. Біль від розриву з людьми, відокремленості від навколишніх.
Детальніше тут >>>
* * * * *
Володіння емоціями, емоційний вплив на інших
➡️ Орієнтований на: зв'язок з людьми, соціальні середовища;
Переконання: «Любов керує світом».
Образ «я»: Я люблячий, хороший, потрібний іншим;
Екстравертні емоції проявляються у відкритому емоційному впливі та безпосередній емоційній реакції. Представники цього типу вважають, що головна рушійна сила, яка керує людьми у всіх їхніх вчинках – це емоції. Вміють передавати настрій та керувати емоційним фоном. Добре відчувають потреби навколишніх і прагнуть допомагати. Вони вміють вибудовувати соціальні структури для покращення життя та здоров’я, для допомоги потребуючим, для виховання дітей. Вважають, що їм самим нічого не потрібно від навколишніх. Потреба: Щоб їх любили навколишні. Стратегія: Бути потрібним навколишнім.
✅Модель поведінки: Уважно ставиться до людей, надає емоційну підтримку: співпереживає, підбадьорює, надихає. Завжди відгукується на звернення до себе. Вміє впливати на емоційний фон колективу;
💥Переживання: Я поганий, нікому не потрібний, ніхто мене не любить. Відкинутість, неповноцінність, сором.
Детальніше тут >>>
* * * * *
Відносини між людьми, мораль, етика, традиції
➡️ Орієнтований на: спільноту, відносини, етичні цінності;
Переконання: «Світ недосконалий. Я живу, щоби зробити його кращим».
Образ «я»: Я правильний, моральний, досконалий;
Інтровертні емоції (або етика відносин) виражаються у відносинах між людьми, питаннях моралі, поваги до традицій і їх дотримання. Потреба: Вдосконалення себе і світу. Вони зазвичай пунктуальні, працьовиті, надійні, вміють етично поводитися у різних ситуаціях.
✅Модель поведінки: Покращує відносини з людьми, вдосконалюючи поведінку, виправляючи недоліки. Допомагає іншим розібратися в морально-етичних питаннях. Підтримує та оберігає традиції, мораль та етичні цінності спільноти. Дотримується своїх моральних принципів, відданий обов’язку;
💥Переживання: Я – аморальний, я вчинив неправильно, зробив помилку. Почуття провини.
Детальніше тут >>>
* * * * *
🧍 Тип 5 - Екстравертне мислення
Ділова практичність, вигода, технологія
➡️ Орієнтований на: Управління проектами та ресурсами;
Переконання:
Образ «я»: Я успішний, професіонал, переможець;
Екстравертне мислення (або ділова логіка) виражається у діловій практичній вигоді, ефективності, доцільності та технологіях. Для представників цього типу головне – опиратись у своїх діях на фактичну реальність. Намагаються добре виглядати і справляти гарне враження на навколишніх як зовнішністю, так і своєю компетентністю. Для них дуже важливим є статус та імідж. Потреба: Бути соціально успішним і визнаним навколишніми.
✅Модель поведінки: Ставить практичні цілі і використовує найоптимальнішу послідовність дій для їх реалізації; помічає вразливі місця в різних проектах та знаходить спосіб їх усунути.
💥Переживання: Я лузер, невдаха. Моїми досягненнями не захоплюються. Нікчемність, прагнення реваншу.
* * * * *
🧍 Тип 6 - Інтровертне мислення
Структура, аналіз, причинно-наслідкові зв'язки
➡️ Орієнтований на: порядок, теоретичні знання, справедливість;
Переконання: «Мислю, отже існую»
Образ «я»: Я всезнаючий, я все розумію, я правильно пізнав;
Інтровертне мислення (або структурна логіка) проявляється в тяжінні до умоглядної (абстрактної) структури, системи, наукових теорій. Представники цього типу вважають, що в основі всіх подій лежать певні закономірності і що життя повинне підпорядковуватись певній системі. Намагаються відсторонюватися від людей, щоб не втрачати частину своїх накопичених ресурсів (матеріальних, енергії, часу). Потреба: Уникання поглинання іншими.
✅Модель поведінки: Допомагає іншим об’єктивно і неупереджено розібратися в ситуації. Збирає та впорядковує інформацію, аналізує, систематизує, відкриває загальні закономірності. Дотримується правил, підтримує порядок та справедливість, прямий у висловлюваннях, зберігає емоційну дистанцію.
💥Переживання: Я нікчемний, в мене недостатньо знань. Безпорадність, відчуття поглинутості хаосом, руйнування картини світу, а разом з нею відчуття зникнення себе.
Детальніше тут >>>
* * * * *
🧍 Тип 7 - Екстравертна інтуїція
Потенційні можливості, новизна, багатоваріантність
➡️ Орієнтований на: Новизну, зміни, перспективу;
Переконання: «Життя дарує мені необмежені можливості».
Образ «я»: Я безтурботний, цікавий, проникливий;
Екстравертна інтуїція (або інтуїція можливостей) виражається у здатності оцінити внутрішній зміст, потенційні можливості об’єктів. Для представників цього типу найбільш цікавим і захоплюючим є бачення потенційних можливостей і перспективних напрямків розвитку. Люблять займатися кількома справами одночасно. Потреба: Бути сповненим ентузіазму, веселим, активним.
✅Модель поведінки: Заряджає оптимізмом, легкістю, допомагає знайти альтернативні варіанти вирішення ситуації, відчуває перспективність ідей чи проектів, бачить здібності людей, допомагає іншим розкрити таланти, відчути їхнє призначення;
💥Переживання: Я не цікавий, нудний, зв’язаний, не везучий, не бачу варіантів. Біль від втрати можливостей.
* * * * *
🧍 Тип 8 - Інтровертна інтуїція
Передбачення розвитку подій, уява, фантазія
➡️ Орієнтований на: внутрішній світ, плин часу, пізнання сенсу буття;
Переконання: «Життя – це лише мить між минулим і майбутнім»
Образ «я»: Я проникливий, особливо чутливий, передбачливий;
Інтровертна інтуїція (або інтуїція часу) виражається у передчутті, прогнозі розвитку подій, поетичній фантазії, містицизмі. Представники цього типу сприймають світ як нескінченний, текучий, різноманітний, стан якого безперервно змінюється. Вільно розпоряджається як своїм, так і чужим часом. У них сильно розвинута уява, за допомогою якої можна проникнути у минуле та майбутнє. Із-за надмірного перебування в уявному світі реальність може здаватися їм нудною, буденною, загрозливою, а це призводить до відчуття меланхолії та депресії. Потреба: Мати підтримку сильного.
✅Модель поведінки: Передбачає розвиток подій та поведінку людей, попереджає про небезпеку. Мотивує людей іти на ризик, коли передбачив сприятливий момент. Допомагає іншим відчути їх внутрішній світ. Поважає особистий простір навколишніх, уважно ставиться до проявів індивідуальності.
💥Переживання: Я непроникливий, не витончений, а пересічний. Страх втратити свою індивідуальність і тонке сприйняття.