Афірмації для еннеатипів

З книги Ідріса Лаора "Еннеаграма. Звільніть найкраще в собі" (Університет Самадева).

*     *     *    

Тип 1. Перфекціоніст

Предмет гордості: Я чесний і працьовитий.

Приклад ситуації: Я не дозволяю собі відпочити і розслабитися.

Афірмація 1. Навіть якщо я не чесний і не працьовитий, я повністю приймаю себе таким, який я є, я пробачаю себе у всьому і пробачаю всіх, на кого я покладав відповідальність за ситуацію, що склалася.

Афірмація 2. Навіть якщо я чесний і працьовитий, я вирішую (вважаю за краще) виділяти собі щодня годину на відпочинок.

 *     *     *

Тип 2. Альтруїст

Предмет гордості: Я люблю і допомагаю.

Приклад ситуації: Я не дозволю будь-кому іншому допомагати замість мене.

Афірмація 1. Навіть якщо я не люблю і не допомагаю, я повністю приймаю себе таким, який я є, я прощаю себе у всьому і прощаю всіх, на кого я покладав відповідальність за ситуацію, що склалася.

Афірмація 2. Навіть якщо я люблю і допомагаю, я вирішую (вважаю за краще) дозволити (ім’я) надати допомогу замість себе.

 *     *     *

Тип 3. Успішний працівник

Предмет гордості: Я багато працюю і досягаю успіху.

Приклад ситуації: Не можна упустити вигідну справу.

Афірмація 1. Навіть якщо я працюю не так багато і не досягаю успіху, я повністю приймаю себе таким, який я є, я пробачаю себе у всьому і пробачаю всіх, на кого я покладав відповідальність за ситуацію, що склалася.

Афірмація 2. Навіть якщо я багато працюю і досягаю успіху, я вирішую (вважаю за краще) дозволити собі не братися за цю вигідну справу.

*     *     *

Тип 4. Трагік-романтик

Предмет гордості: Я дуже чутливий, я відрізняюся від інших людей.

Приклад ситуації: Я не буду брати участь у спільному проекті.

Афірмація 1. Навіть якщо я не дуже чутливий і не відрізняюся від інших людей, я повністю приймаю себе таким, який я є, я пробачаю себе у всьому і пробачаю всіх, на кого я покладав відповідальність за ситуацію, що склалася.

Афірмація 2. Навіть якщо я дуже чутливий і відрізняюся від інших людей, я вирішую (вважаю за краще) взяти участь у цьому спільному проекті.

*     *     *

Тип 5. Спостерігач

Предмет гордості: Я знаю і розумію.

Приклад ситуації: Я не хочу працювати в команді.

Афірмація 1. Навіть якщо я не знаю і не розумію, я повністю приймаю себе таким, який я є, я пробачаю себе у всьому і пробачаю всіх, на кого я покладав відповідальність за ситуацію, що склалася.

Афірмація 2. Навіть якщо я знаю і розумію, я вирішую (віддаю перевагу) працювати в команді.

*     *     *

Тип 6. Вірнопідданий

Предмет гордості: Я відданий, я виконую свій обов'язок.

Приклад ситуації: Я не дозволяю собі перепочити ні хвилини під час роботи.

Афірмація 1. Навіть якщо я не цілком відданий своєму обов'язку або не виконую його, я повністю приймаю себе таким, який я є, я пробачаю себе у всьому і пробачаю всіх, на кого я покладав відповідальність за ситуацію, що склалася.

Афірмація 2. Навіть якщо я відданий і виконую свій обов'язок, я вирішую (вважаю за краще) дозволити собі відпочити.

*     *     *

Тип 7. Епікуреєць

Предмет гордості: Я життєрадісний і оптимістичний.

Приклад ситуації: Я хочу припинити роботу.

Афірмація 1. Навіть якщо я не життєрадісний і не оптимістичний, я повністю приймаю себе таким, який я є, я пробачаю себе у всьому і пробачаю всіх, на кого я покладав відповідальність за ситуацію, що склалася.

Афірмація 2. Навіть якщо я життєрадісний і оптимістичний, я вирішую (вважаю за краще) закінчити цю роботу.

*     *     *

Тип 8. Шеф

Предмет гордості: Я сильний і справедливий.

Приклад ситуації: Я не повинен дозволяти втомі долати мене.

Афірмація 1. Навіть якщо я не сильний і несправедливий, я повністю приймаю себе таким, який я є, я пробачаю себе у всьому і пробачаю всіх, на кого я покладав відповідальність за ситуацію, що склалася.

Афірмація 2. Навіть якщо я сильний і справедливий, я визнаю, що втома може оволодіти мною.

*     *     *

Тип 9. Миротворець

Предмет гордості: Я спокійний, у мене легкий характер.

Приклад ситуації: Я не наважуюся сказати те, про що думаю.

Афірмація 1. Навіть якщо я не спокійний і у мене не легкий характер, я повністю приймаю себе таким, який я є, я пробачаю себе у всьому і пробачаю всіх, на кого я покладав відповідальність за ситуацію, що склалася.

Афірмація 2. Навіть якщо я спокійний і у мене легкий характер, я вирішую (вважаю за краще) сказати те, про що я думаю.

 *     *     *     *     *

Еннеаграма і енергетичні практики меридіанів

(Ідріс Лаор)

Визначення енергетичної моделі

Різні енергетичні техніки, що використовуються в психології та коучингу, є новою напрочуд ефективною моделлю. Грунтуючись на роботах Р. Каллахана і Г. Крейга, ми звели в одне ціле ряд таких технік, додавши деякі принципи нейролінгвістичного програмування Д. Гриндера і Р. Бандлера, недирективного (еріксоновського) гіпнозу, деяких напрямків кінезіології, особливо у викладі Дж. Даймонда, інших моделей, близьких по суті до ДПДГ [5] доктора Ф. Шапіро, а також древніх традиційних технік, що використовуються в Аюрведі, техніці рухів перських дервішів Самадева і традиційній китайській медицині.

Вплив на точки акупунктури

Будь-які проблеми в особистому житті або у взаєминах пов'язані з порушенням циркуляції енергії по енергетичним лініям або в енергетичних центрах. Китайці називають ці лінії меридіанами, а центри - дань-тянями (DanTian).

На кожній з чотирнадцяти основних енергетичних ліній розташовані центри управління потоками енергії. Відновлення безперервного руху енергії або рівноваги в її циркуляції дозволяє позбутися болю або переживань.

Прихильники даосизму вважають, що в більшості випадків проблема на 90% криється у порушенні циркуляції енергії та на 10% — у супутніх факторах. Застосовувані нами методики енергетичного впливу дозволяють усунути вищезазначені 90%, а решта 10% зникають або самі, або за допомогою компетентного фахівця.

Спочатку ми вам покажемо сім точок, які будемо використовувати для того, щоби привести в рівновагу енергетичну систему організму.

Процедура дуже проста: для того щоби привести в рівновагу енергетичні потоки, необхідно відшукати потрібні точки і потім легко їх простукувати. Ви відразу помітите, що ваша тривога або негативні емоції починають зникати, як за помахом чарівної палички: спершу вам важко буде в це повірити ...  але дозвольте собі здивуватися тому, як це працює!

Визначивши розташування точок, спочатку доторкніться до них, потім почніть легко їх простукувати: так ви краще запам'ятайте їх розташування.

Перша точка: бай-хуей (Baii Hui), або «точка вершини»

Ця точка розташована на маківці голови.

Її слід простукувати в наступному ритмі: 1-2-3-4-1-2-3-4-1-2-3-4 (три послідовні серії по чотири легких удари/торкання, при цьому кожен четвертий удар робиться трохи сильніше інші ).

Китайці називають цю точку бай-хуей, або «точка вершини». Це перша точка верхнього енергетичного центру — верхнього дань-тяня, або інтелектуального центру.

Точка бай-хуей розташована на лінії керуючого, задньосерединного меридіану.

Друга точка: інь-танг (Yin Tang), або «третє око»

Ця точка розташована між брів. Китайці називають її інь-тан, вона розташована на енергетичній лінії задньосерединного меридіану, який проходить по спині від області промежини через верхівку голови до верхньої губи.

Її слід простукувати в тому ж ритмі: 1-2-3-4-1-2-3-4-1-2-3-4.

Ця точка також відноситься до енергетичного центру верхній дань-тянь, або інтелектуального центру. У різних духовних традиціях вона називається «третім оком». Трохи пізніше ми побачимо, що вона безпосередньо пов'язана із передньою частиною кори головного мозку — тією областю, яка відповідає за управління емоціями.

Третя точка (подвійна): жень-чжун (Ren Zhong) і дуй-дуань (Dui Duan), яка називається Darga 26-27 у медицині дервішів

Насправді мова йде про дві точки, розташовані трохи нижче носа, над верхньою губою, у губній западині.

Її слід простукувати в тому ж ритмі: 1-2-3-4-1-2-3-4-1-2-3-4.

Як і дві перші точки, ця точка розташована на лінії задньосерединного меридіану, проте на відміну від них вона відноситься не до верхнього дань-тяню (інтелектуального центру), а до нижнього дань-тяню, центру живота, добре відомому тим людям, які займаються бойовими мистецтвами або дзен-медитацією. Японці називають його хара — це фізіологічний центр, який відповідає за рухи.

Четверта точка: чен-цзянь (Cheng Jiang), яка називається Shilla 24 у медицині дервішів

Ця точка розташована в середині підборіддя, між його нижнім краєм і нижньою губою.

Її слід простукувати в тому ж ритмі: 1-2-3-4-1-2-3-4-1-2-3-4.

Точка чен-цзянь розташована на інший енергетичній лінії — передньосерединному меридіані, «меридіані зачаття», який також проходить від області промежини до рота, але через передню частину тулуба. Вона теж відноситься до нижнього дань-тяню (до хари).

П'ята точка: хуа-гай (Hua Gai), або точка тимуса (вилочкової залози)

Ця точка розташована на передньосерединному меридіані в центрі грудей. Знайти її можна в такий спосіб: притисніть палець до основи шиї, намацайте початок грудної кістки і після цього опустіть палець вниз приблизно на 10 сантиметрів.

Точку хуа-гай слід стимулювати в тому ж ритмі: 1-2-3-4-1-2-3-4-1-2-3-4.

Ця точка також називається тимусом, вона знаходиться над вилочковою залозою і регулює емоції. Це одна з основних точок емоційного центру, або середнього дань-тяня. Одна з її особливостей полягає в тому, що з її допомогою можна стимулювати всю енергетичну та імунну системи організму.

Шоста і сьома точки: шу-фу (Shu Fu), або точки Нирок 27

Ці точки розташовані зліва і справа від грудної кістки (грудини), у ямках між нижнім кінцем ключиці і першим ребром.

Намацайте шосту точку з лівого боку і простукайте її в тому ж ритмі: 1-2-3-4-1-2-3-4-1-2-3-4.

Намацайте сьому точку з правого боку і простукайте її у тому ж ритмі: 1-2-3-4-1-2-3-4-1-2-3-4.

Практика енергетичного протоколу в застосуванні до Еннеаграми

Представники будь-якого еннеа-типу накопичують в житті специфічний досвід, який дозволяє їм певним чином реагувати на будь-які несподівані ситуації. У деяких випадках цей досвід, ця обумовленість, запрограмованість на певні дії створюють труднощі в житті, сковують дії людини. Ми можемо усунути або перетворити ці програми, ці стереотипи, щоб дозволити представникам кожного еннеатипу більшою мірою реалізувати свій потенціал та жити більш врівноваженим, повноцінним життям.

Підготовчий етап

Для початку необхідно чітко сформулювати стереотип, якого потрібно позбутися.

Тепер, коли ми знаємо розташування точок акупунктури, на які необхідно впливати, ми переходимо до формулювання стереотипу, властивого нашому еннеатипу.

Предмет гордості кожного еннеатипу є обмежуючим переконанням, стереотипом, з усунення якого ми почнемо нашу роботу. Потім можна буде перейти до інших переконань і стереотипів, що перешкоджають нашому розвитку.

  • Візьмемо як приклад еннеатип номер 6. Предмет його гордості:

Я відданий, я виконую свій обов'язок.

Важливість визначення особливої ситуації. Для того щоби лікування було ефективним, необхідно позначити проблему або ситуацію, в якій стереотип нашого мислення послужить причиною стресу, гніву, депресії, призведе до невдачі або викличе труднощі, що заважають нам реалізувати себе у спілкуванні, особистому житті або на роботі.

Вкрай важливо чітко і у всіх деталях змалювати ситуацію.

  • Для еннеатипу 6 це буде ситуація:

Я не дозволяю собі ні хвилини перепочити під час роботи.

Перший етап

Потрібно зробити невеликий масаж двох зон, розташованих у декількох сантиметрах від точок нирок 27.

Щоби знайти ці точки, доторкніться пальцем до будь-якої з точок нирок 27, потім пересуньте його приблизно на три сантиметри по горизонталі в напрямку рук і ще на три сантиметри вниз. Це зона, яка називається «блакитною» точкою: на дотик вона нагадує гематому, або «синяк», при натисканні відчуття злегка болюче, тому її нескладно знайти. «Блакитні» точки розташовані ліворуч і праворуч від ключиці.

Намацавши дві «блакитні» точки, прикладіть пальці лівої руки до правої точки, а пальці правої руки — до лівої. На ці точки не потрібно тиснути, їх необхідно масажувати (може бути трохи боляче).

Масажуючи ці точки, тричі повторіть афірмацію, що відповідає вашому еннеатипу, — заперечення предмета гордості еннеатипу.

  • Приклад для еннеатипу номер 6:

Навіть якщо я не цілком відданий своєму обов'язку або не виконую його, я повністю приймаю себе таким, який я є, я прощаю себе у всьому і прощаю всіх, на кого я покладав відповідальність за ситуацію, що склалася.

Спостерігайте, що відбувається з вами під час або після закінчення даного етапу. Що змінилося на фізичному, емоційному, інтелектуальному рівнях?

Другий етап

Простукуючи послідовно сім енергетичних точок в ритмі 1-2-3-4-1-2-3-4-1-2-3-4 (четвертий легкий удар трохи сильніший, ніж попередні), на кожній точці тричі вимовляєте формулювання стереотипу. Порядок натискання вказано на фото і описаний вище.

  • Приклад для еннеатипу 6:

Я відданий, я виконую свій обов'язок.  Я відданий, я виконую свій обов'язок.  Я відданий, я виконую свій обов'язок.

Третій етап

На цьому етапі необхідно відчути або вибрати (в залежності від вашого домінуючого типу — фізичного, емоційного чи інтелектуального) думку або психологічну установку, відповідну ситуації, з якої ви хочете вийти.

  • Приклад для еннеатипу 6:

Я не дозволяю собі ні хвилини перепочити під час роботи.

Простукуючи енергетичну точку, розташовану на ребрі долоні, треба тричі повторити таку фразу:

Навіть якщо я відданий і виконую свій обов'язок, я вирішую (вибираю) дозволити собі відпочити.

Спостерігайте, що відбувається з вами під час або після закінчення даного етапу. Що змінилося на фізичному, емоційному, інтелектуальному рівнях?

Четвертий етап (аналогічний другому етапу)

Простукуючи послідовно сім енергетичних точок в ритмі 1-2-3-4-1-2-3-4-1-2-3-4 (четвертий легкий удар трохи сильніший, ніж попередні), на кожній точці тричі вимовляєте формулювання стереотипу. Порядок натискання описаний вище.

  • Приклад для еннеатипу 6:

Я відданий, я виконую свій обов'язок.  Я відданий, я виконую свій обов'язок.  Я відданий, я виконую свій обов'язок.

П'ятий етап

Простукуючи послідовно сім енергетичних точок в ритмі 1-2-3-4-1-2-3-4-1-2-3-4 (четвертий легкий удар трохи сильніший, ніж попередні), на кожній точці тричі скажіть афірмацію.

  • Приклад для еннеатипу 6:

Дозволяю собі відпочити.  Дозволяю собі відпочити.  Дозволяю собі відпочити.

Спостерігайте, що відбувається з вами під час або після закінчення даного етапу. Що змінилося на фізичному, емоційному, інтелектуальному рівнях?

Шостий етап

Простукуючи послідовно сім енергетичних точок в ритмі 1-2-3-4-1-2-3-4-1-2-3-4, на кожній точці тричі вимовляєте поперемінно дві різні афірмації: одну — простукуючи першу точку, іншу — простукуючи другу і так далі.

  • Приклад для еннеатипу 6:

Перша точка: Я відданий, я виконую свій обов'язок.

Друга точка: Дозволяю собі відпочити.

Третя точка: Я відданий, я виконую свій обов'язок.

Четверта точка: Дозволяю собі відпочити.

П'ята точка: Я відданий, я виконую свій обов'язок.

Шоста точка: Дозволяю собі відпочити.

Сьома точка: Я відданий, я виконую свій обов'язок.

Після сьомої точки необхідно повернутися до першої точки і, постукуючи по ній, повторити альтернативну (другу) афірмацію.

Спостерігайте, що відбувається з вами під час або після закінчення даного етапу. Що змінилося на фізичному, емоційному, інтелектуальному рівнях?

Оцініть ситуацію за десятибальною шкалою. Наступні ознаки вказують на зміни:

  • на фізіологічному рівні: розслабленість, зникнення симптому, більш вільне і легке дихання;
  • на емоційному рівні: спокій, умиротворення, довіра;
  • на інтелектуальному рівні: нове, більш чітке усвідомлення проблеми. Наприклад, коли ви думаєте про проблему, ви не ототожнюєте себе з нею.

Якщо ваша оцінка ситуації все ще перевищує 2, повторюйте четвертий, п'ятий і шостий етапи до тих пір, поки оцінка не буде вкладатися у діапазон між 0 і 2. Тепер можна перейти до сьомого етапу.

Сьомий етап Установка ОЕ (Октави Еннеаграми)

Цей комплекс вправ включає у себе шість рухів очей, наспівування напівголосно мелодії для активації правої півкулі мозку, зворотній рахунок для активації лівої півкулі і знову наспівування мелодії для активації правої півкулі мозку.

Безперервно постукуйте, стимулюйте енергетичну лінію тимусного нерва 3 («потрійного обігрівача»), розташовану в заглибленні між безіменним пальцем і мізинцем, протягом усіх дев'яти етапів установки ОЕ.

ОЕ-1: Заплющіть очі.

ОЕ-2: Відкрийте очі і подивіться прямо перед собою.

ОЕ-3: Подивіться вниз в одну сторону.

ОЕ-4: Подивіться вниз в іншу сторону.

ОЕ-5: Здійснюйте кругові рухи очними яблуками в одну сторону.

ОЕ-6: Те саме — в іншу.

ОЕ-7: Почніть тихо наспівувати якусь мелодію.

ОЕ-8: Порахуйте в зворотному напрямку від семи до одного.

ОЕ-9: Ще раз наспівайте якусь мелодію.

Рухи очима стимулюють фізичний центр, особливо його рухову частину, яка відповідає за пам'ять, наспівування мелодії стимулює емоційний центр, а рахунок — інтелектуальний.

Установка ОЕ дозволяє нам гармонізувати між собою різні центри та зв'язати їх разом шляхом стимуляції енергетичної лінії тимусного нерва 3 ( «меридіан потрійного обігрівача»), яка грає роль загального знаменника.

З точки зору нейрології установка ОЕ включає в себе вплив на праву півкулю за допомогою тихого співу, на ліву — за допомогою рахунку, на різні кінестетичні, слухові, моторні зони та зони пам'яті — за допомогою зміни положення очей.

Зв'язок із символом Еннеаграми: три центри (фізичний, емоційний та інтелектуальний) відповідають трикутнику, а шість стимульованих елементів — вершин шестикутника.

Відзначимо, що необхідно стежити, щоб обидва ока описували по можливості правильне коло максимально можливого діаметра, один раз в одну сторону, два рази — в іншу.

Закінчувати установку ОЕ необхідно глибоким вдихом і повним видихом: це призводить до евфонічного ефекту розслаблення, що свідчить про перехід від ортосимпатичної до парасимпатичної нервової системи.

Виконання установки ОЕ дозволяє перейти до наступних етапів.

Восьмий етап

Восьмий етап полягає у повторному виконанні четвертого, п'ятого та шостого етапів.

Дев'ятий етап Установка Земля - Небо

Безперервно постукуючи, стимулюючи енергетичну лінію тимусного нерва 3 («потрійного обігрівача»), розташовану в заглибленні між безіменним пальцем і мізинцем, дивлячись прямо перед собою, переведіть погляд на підлогу, а потім повільно (протягом 10 секунд) переводите погляд на стелю, не змінюючи прямого положення голови. Повторіть те саме з закритими очима, потім видихніть і дозвольте очам опуститися зверху до горизонталі природним чином.

Після виконання вправи установка Земля - Небо негайно настає розслаблення, ефект антистресу.