Еннеа-типи на різних рівнях розвитку

З книги Дона Різо та Раса Хадсона «Мудрість Еннеаграми».

Будь-яка більш-менш повна психологічна система повинна обов'язково враховувати і горизонтальну, і вертикальну складові. Горизонтальна складова описує лише характеристики дев'яти типів, тоді як для отримання повної картини необхідно брати до уваги вертикальні елементи, що і дають Рівні Розвитку, які діляться на здорові, середні та нездорові.

Тип 1 -   Тип 2  -   Тип 3 -   Тип 4 -   Тип 5  -   Тип 6  -   Тип 7   -   Тип 8   -   Тип 9

Рівні Розвитку в Еннеаграмі показують принципові відмінності між існуючими типами особистості всередині кожного типу, додаючи «вертикальну» розгортку до кожного «горизонтального» зрізу.

Цілком зрозуміло, що одні люди ефективні, відкриті, збалансовані, стабільні і здатні справлятися зі стресовими ситуаціями, в той час як інші більш тривожні, реактивні, емоційно нестійкі і не можуть впоратися зі стресами.

Рівні Розвитку мають велике практичне значення і можуть широко застосовуватися у терапевтичній практиці. З їх допомогою можна добре зрозуміти, як відбувається розвиток, зростання і деградація у представників кожного типу, передбачити поведінку тієї чи іншої людини або як мінімум можна сказати, що вони є індикатором людського ментального та емоційного здоров'я.

*     *     * 

 

● ТИП 1. РЕФОРМАТОР (ІДЕАЛІСТ)

ЗДОРОВІ РІВНІ

 Рівень 1. Приймаючий, Мудрий

Одиниці перестають думати про те, що вони здатні оцінювати що-небудь об'єктивно, і починають сприймати життя таким, яким воно є, не реагуючи на нього емоційно. Парадоксально, але вони також отримують те, чого завжди хотіли, — мати цілісність і бути хорошим. В результаті їх самореалізації вони стають мудрими, проникливими, приймаючими, повними надії і часто видатними.

Рівень 2. Оцінюючий, Розсудливий

Одиниці зосереджені на тому, що їм диктує їх Суперего, яке веде їх по життю і охороняє від тих сторін самого себе, які «не в порядку». Уявлення про себе: «Я чутливий, скромний, об'єктивний».

Рівень 3. Принциповий, Відповідальний

Одиниці підкріплюють своє уявлення про себе, намагаючись жити у злагоді зі своєю совістю і розсудливістю. Вони високоетичні, дисципліновані, мають сильне відчуття мети і переконання. Чесні і здатні чітко пояснити свої думки, вони вчать своїм прикладом, відсуваючи на задній план особисті бажання заради більшого добра.

СЕРЕДНІ РІВНІ

Рівень 4. Обов'язковий, Той, що докладає зусиль

Одиниці починають боятися, що навколишні залишаться байдужими до їх принципів, тому вони хочуть переконати інших у правильності своєї точки зору. Вони стають серйозними і вмотивованими, сперечаючись з навколишніми та виправляючи проблемні ситуації, в той же час оцінюючи все, що їх оточує, і вказуючи на те, що неправильно.

Рівень 5. Той, що себе контролює, Порядний

Одиниці хвилюються, що інші звинуватять їх у відхиленні від їх власних ідеалів. Висловлюючи свою точку зору, Одиниці тепер зобов'язані відповідати цим принципам весь час, тому вони намагаються організовувати себе і свій світ. Вони пунктуальні і методичні, роздратовані і напружені.

Рівень 6. Той, що осуджує, Той, що критикує

Одиниці бояться, що інші порушать їх порядок і баланс, якого вони досягли, і вони зляться на інших за те, що ті не приймають їх ідеали всерйоз. Вони реагують на це, поправляючи інших і засуджуючи їх за те, що ті живуть не за їхніми стандартами. Вони перфекціоністи, упереджені і саркастичні.

НЕЗДОРОВІ РІВНІ

Рівень 7. Той, що виправдовує себе, Негнучкий

Одиниці бояться, що їх ідеали насправді можуть бути неправильними, і цілком ймовірно, так воно і є.

Щоб зберегти власний імідж, вони намагаються виправдати себе і «заткнути рота» тому, хто їх критикує. Вони закриті і не допускають компромісів або обговорень їх позиції. Вони стають жовчними людиноненависниками і в усьому себе виправдовують.

Рівень 8. Зациклений, Суперечливий

Одиниці так намагаються придушити в собі свої нерозумні бажання і імпульси, що зациклюються на тих своїх якостях, які хочуть контролювати. Вони починають слідувати своїм пригнобленим бажанням, продовжуючи в той же час їх публічно викривати. Вони не можуть зупинитися.

Рівень 9. Той, що звинувачує, Той, що карає

Усвідомлення того, що вони не можуть себе контролювати і роблять ті самі речі, які вони терпіти не можуть, – це занадто для нездорових Одиниць. Вони намагаються позбутися того, що вважають причиною нездорових пристрастей в собі, в інших людях або в навколишньому середовищі. Іноді це закінчується покаліченням, вбивством або самогубством.

*     *     *

 

● ТИП 2. ПОМІЧНИК

ЗДОРОВІ РІВНІ

 Рівень 1. Той, що піклується про себе, Той, що безкорисливо любить

Двійки звільняються від відчуття, що їм не дозволено дбати про себе. Вони усвідомлюють свої почуття і потреби, і здатні любити інших, не очікуючи нічого взамін. Вони також отримують те, що становить їх Основне Бажання, і звільнені Двійки відчувають безумовну любов до себе та інших.

 Рівень 2. Той, що співчуває, Той, що піклується

Двійки зосереджені на почуттях інших з люблячим занепокоєнням, що є захистом від їх Основної Боязні. Думка про самого себе: «Я люблячий, турботливий і безкорисливий».

 Рівень 3. Той, що підтримує, Той, що дає

Двійки підсилюють думку про самих себе, роблячи добрі вчинки для інших. Вони благородно розпоряджаються своїм часом, енергією і готові хвалити, надихати і підтримувати інших. Вони також емоційно експресивні, і їм подобається ділитися своїми талантами з іншими.

СЕРЕДНІ РІВНІ

 Рівень 4. Той, що має добрі наміри, Той, що догоджає людям

Двійки починають боятися, що всього, що б вони не робили, буде недостатньо, що інші не хочуть бути поруч з ними. Вони хочуть бути ближче до інших і бути впевненими, що інші їх люблять. Двійки намагаються культивувати дружбу і завойовувати людей, догоджаючи їм, лестячи і підтримуючи.

 Рівень 5. Власницький, Нав’язливий

Двійки турбуються про те, що люди полюблять когось іншого більше, ніж їх, і саме тому вони хочуть бути потрібними. Вони намагаються мати вплив на людей, ставлячи їх потреби попереду своїх. Горді, але такі, що мають потребу в інших, тому вони не хочуть дозволяти іншим зникати з їх поля зору.

Рівень 6. Бундючний, Владний

Двійок дратує, що інші сприймають їх як належне, але вони не здатні вільно висловлювати те, що їх турбує. Замість цього вони скаржаться на своє здоров'я, привертають увагу до своїх гарних вчинків і нагадують іншим, що ті багато чим їм зобов'язані. Придушувані почуття починають викликати проблеми зі здоров'ям.

НЕЗДОРОВІ РІВНІ

Рівень 7. Той, що виправдовує себе, Той, що маніпулює

Двійки бояться, що відштовхують людей від себе, і це може бути правдою. Щоб зберегти думку про самого себе, вони раціоналізують свою поведінку, вважаючи інших «егоїстичними і невдячними людьми». Вони замінюють любов жалістю, примушують інших бути залежними від них, щоб утримати їх біля себе.

Рівень 8. Той, що має право, Насильницький

Двійки настільки сильно бажають отримати любов, що йдуть на все заради цього. Вони відчувають, що мають право на те, чого вони хочуть, адже вони так багато страждали і тепер мають право висловлювати те, що хочуть, не звертаючи уваги на час, місце і обставини.

Рівень 9. Той, що відчуває себе жертвою, Обтяжливий

Усвідомлення того, що вони могли бути егоїстами або навіть могли завдати шкоди іншим, – це занадто багато для хворих Двійок. Вони розпадаються на шматки фізично і емоційно, граючи роль жертви і мученика. Інші просто зобов'язані втрутитися і подбати про них.

*     *     *

 

● ТИП 3. ОРГАНІЗАТОР (ТОЙ, ЩО ПРАГНЕ УСПІХУ)

ЗДОРОВІ РІВНІ

 Рівень 1. Той, що керується зсередини, Справжній

Трійки звільняються від відчуття того, що їх цінність залежить від позитивного ставлення інших, це, таким чином, дозволяє їм зрозуміти власну справжню сутність і бажання свого серця. Їх основне бажання також задоволено, тому що вони відчувають себе цінними і гідними. Вони приймають себе такими, якими вони є, стають справжніми і доброзичливими.

 Рівень 2. Той, що пристосовується, Чарівний

Трійки налаштовані на те, що цінять інших і пристосовуються, щоб стати людиною, яку будуть цінувати більше. Відчуття самого себе: «Я видатний, здібний і добре пристосований до життєвого середовища (невичерпний потенціал)».

 Рівень 3. Орієнтований на досягнення мети, Той, що самовдосконалюється

Трійки підсилюють свою думку про себе, розвиваючи себе і свої таланти. Вони компетентні, впевнені в собі і наполегливі, стаючи гідним наслідування прикладом в тому, що вони роблять.

СЕРЕДНІ РІВНІ

 Рівень 4. Орієнтований на досягнення успіху, Виконавчий

Трійки починають боятися, що досягнення інших затінять їх власні результати, що їх зусилля не принесуть їм ту увагу, яку вони хочуть. Таким чином, їм необхідно відмежувати себе від інших шляхом ще більших досягнень, Вони постійно прагнуть досягати все більшого і більшого.

Рівень 5. Той, що думає про свій імідж, Відповідний

Трійки турбуються про те, що вони втратять позитивне ставлення інших, тому їм хочеться справити на них враження. Вони прагнуть культивувати в собі ті якості, які, на їхню думку, будуть найбільш привабливими для інших. Амбітні, але сумніваються в собі, вони хочуть, щоб ними захоплювалися і їх бажали. Зазвичай у них виникають проблеми з близькими стосунками.

Рівень 6. Той, що займається власним просуванням, Пихатий

Трійки бояться, що інші не помітять їх до тих пір, поки вони не стануть дуже успішними або видатними; таким чином, вони намагаються переконати себе і інших в реальності своїх грандіозних вимог. Вони займаються власним просуванням, змагаються, поводяться зарозуміло, що є захисною реакцією від їх таємної потреби.

НЕЗДОРОВІ РІВНІ

Рівень 7. Безпринципний, Брехливий

Трійки бояться, що вони програють і їх очікування залишаться порожніми і оманливими, що може бути вірно. Щоб зберегти уявлення про себе, вони починають обманювати і себе і інших, кажучи все, що буде справляти на людей враження і зачепить їх. Усередині вони відчувають себе порожніми і відчувають депресію.

Рівень. 8 Лукавий, Безпринципний

Нездорові Трійки стають настільки спраглими уваги, що починають вигадувати будь-яку історію або схему, щоб приховати свою деградацію. Вони не хочуть, щоб хтось знав про те, які у них труднощі, і можуть зробити все, що знадобиться, щоб заховати свою емоційну хворобу і помилки.

Рівень 9. Маніяк, Жорстокий

Нездорові Трійки відчувають, що вони нічого не можуть зробити для того, щоб завоювати позитивне ставлення людей, яких вони цінують, і від цього вони можуть перестати контролювати свій придушений гнів і ворожість. Вони можуть мстити своїм реальним або уявним мучителям, намагаючись перемогти кожного, хто їх відкинув.

*     *     *

 

● ТИП 4. ІНДИВІДУАЛІСТ

ЗДОРОВІ РІВНІ

Рівень 1. Оживляючий, Всеохоплюючий

Четвірки звільняються від відчуття того, що з ними щось не так, тому перестають бути поглиненими собою. Вони отримують те, що становить їх Основне Бажання, а саме бажання знайти себе і свою власну значимість, тому вони і вирішують свої проблеми з постійною самоідентифікацією і стабільністю. Вони жваві, натхненні і безпосередні.

Рівень 2. Інтроспективний, Чуттєвий

Четвірки зосереджені на своїх власних почуттях і перевагах для того, щоб отримати чітке уявлення про те, хто вони є. Думка про самого себе: «Я чуттєвий, не такий, як усі, і я розумію себе».

Рівень 3. Той, що розкриває свій внутрішній світ, Творчий

Четвірки підсилюють думку про самих себе, виражаючи свою індивідуальність через творчість. Вони яскраві та вишукані, вони досліджують свої почуття і враження та знаходять способи поділитися ними з іншими людьми. Їх творчість дуже особиста, але часто з відтінками загальності.

СЕРЕДНІ РІВНІ

Рівень 4. Романтичний, індивідуалістичний

Четвірки починають боятися, що їх мінливі почуття не сприятимуть їм як особистості і їх творчості, тому вони використовують свою уяву, щоб продовжити і посилити яскравість свого настрою. Вони використовують уяву і стиль для того, аби підкреслити свою індивідуальність, і починають мріяти про когось, хто їх врятує.

Рівень 5. Заглиблений у власні думки, Темпераментний

Четвірки турбуються про те, що люди не розпізнають або не оцінять їх і їх унікальність, тому починають грати в гру «спробуй отримай» — випробовують навколишніх для того, щоб подивитися, чи дійсно ті в них зацікавлені. Відчужені, сором'язливі і меланхолійні, вони вірять, що їх тендітність приверне рятівника і відлякає непотрібних їм людей.

Рівень 6. Той, що потурає своїм бажанням, Декадент

Четвірки бояться, що життя змусить їх відмовитися від своєї мрії, і вони впадають у відчай від того, що їх ніколи не врятують. Їм здається, що вони втрачають багато в житті, і вони заздрять стабільності навколишніх, тому вони дозволяють собі стати «винятком із правил», у зв'язку з чим стають порочними, пихатими і непродуктивними.

НЕЗДОРОВІ РІВНІ

Рівень 7. Сповнений ненависті, Відсторонений

Четвірки бояться, що даремно витрачають своє життя, і це може бути правдою. Щоб зберегти свій імідж, вони відкидають геть усе, що не підтримує їх думку про себе або їх емоційні претензії. Їх придушений гнів призводить до депресій, апатії та постійної втоми.

Рівень 8. Той, що відкидає себе, Клінічна депресія

Четвірки настільки відчайдушно хочуть стати особистістю своєї мрії, що ненавидять у собі все, що цьому не відповідає. Вони собі противні і ненавидять навколишніх за те, що ті не змогли їх врятувати. Вони також можуть нищити все те добре, що ще залишилося у їхньому житті.

Рівень 9. Зневірений, Той, що заперечує життя

Усвідомлення того, що розтратили своє життя, ганяючись за марними мріями, — це вже занадто багато для нездорових Четвірок. Вони можуть спробувати домогтися порятунку шляхом руйнівної поведінки або просто звести рахунки з життям, аби позбутися негативної думки про себе. У деяких випадках вони скоюють злочини з пристрасті.

*     *     *

 

● ТИП 5. МИСЛИТЕЛЬ (СПОСТЕРІГАЧ)

ЗДОРОВІ РІВНІ

Рівень 1. Той, що бере участь, Провидець

П'ятірки звільняються від відчуття того, що вони не є частиною свого оточення (є спостерігачами), і тому стають здатними з упевненістю брати участь в цьому житті. Парадоксально, але вони отримують те, що завжди хотіли, - бути здатними і компетентними і в змозі жити в цьому світі. У них світлий розум, вони знають, глибокі і співчутливі.

Рівень 2. Спостережливий, Сприйнятливий

П'ятірки зосереджені на тому, що їх оточує, тому вони відчувають себе впевнено, щоб функціонувати в світі і розвивати навички, які необхідні їм, щоб захиститися від своєї Основної Боязні. Їх відчуття себе: «Я розумний, цікавий і незалежний».

Рівень 3. Сфокусований, Інноваційний

П'ятірки підсилюють думку про самих себе, вдосконалюючи свої знання або навички, щоб відчувати себе компетентними і сильними. Аби не допустити конкурувати з оточуючими, вони вважають за краще дослідити нові ідеї і форми. Їх «мозковий штурм» може привести до появи ґрунтовних і оригінальних ідей, винаходів, творів мистецтва.

СЕРЕДНІ РІВНІ

Рівень 4. Той, що концептуалізує, Той, що готується

П'ятірки починають боятися, що їх навички недостатні і їм необхідно більше підготуватися, щоб вони змогли зайняти своє місце в цьому світі. Вони не відчувають себе впевненими у багатьох областях, вважаючи за краще комфортно існувати у себе в голові. Вони вчаться, тренуються, збирають все більше знань, ресурсів і навичок.

Рівень 5. Ізольований, Заклопотаний

П'ятірки турбуються про те, що потреби інших людей будуть відволікати їх від їх проектів, тому вони закривають себе від «вторгнень», більш інтенсивно займаючись розумовою діяльністю. Вони мінімізують свої потреби, стаючи нервовими, замкнутими, і займаються інтелектуальною діяльністю. Вони проводять більше часу на самоті, розмірковуючи і розвиваючи ідеї з приводу їх альтернативної реальності.

Рівень 6. Екстремальний, Провокаційний

П'ятірки бояться, що навколишні похитнуть ту нішу, яку вони створювали, тому вони відганяють людей геть. Їм не подобаються впевненість і спокій інших людей, і вони отримують задоволення, руйнуючи те, у що ті вірять. Їх власні ідеї можуть бути абсурдними і тривожними, і вони презирливо ставляться до тих, хто їх не розуміє.

НЕЗДОРОВІ РІВНІ

Рівень 7. Нігілістичний, Ексцентричний

Хворі П'ятірки бояться, що вони не здатні знайти своє місце в світі, і це може бути правдою. Для того щоб набути впевненості і безпеки, вони відрізають весь зв'язок з навколишнім світом, віддаляючись в ізольований і все більш порожній світ. Вони відкидають майже все, крім самих основних потреб, але все одно їх з'їдають страхи.

Рівень 8. Шокований, Божевільний

П'ятірки відчувають себе настільки маленькими і беззахисними, що майже все здається їм загрозливим. Вони сповнені темних фантазій і дивних уявлень. Вони відкидають будь-яку допомогу, тікаючи від людей, занурюючись у світ гарячкових нічних жахів і страждаючи від безсоння. Вони не можуть вимкнути їх перегрітий мозок.

Рівень 9. Той, що шукає забуття, Той, що себе знищує

Відчуваючи що вони не можуть більше захистити себе від болю і жаху, нездорові П'ятірки хочуть втекти від дійсності. В деяких випадках вони намагаються це зробити, впадаючи в транзиторний психоз або шизоїдний зрив. Вони також можуть спробувати «зникнути», зробивши самогубство.

*     *     *

 

● ТИП 6. ЛОЯЛІСТ

ЗДОРОВІ РІВНІ

Рівень 1. Той, що опирається на себе, Відважний

Шістки звільняються від відчуття того, що вони повинні покладатися на когось або щось у нестямі: вони знаходять своє власне внутрішнє керівництво. Як не дивно, але вони отримують те, що є їх Основним Бажанням – знайти безпеку і підтримку в своєму внутрішньому керівництві. Вони відчувають себе в безпеці з самим собою, стійкі, спокійні і нічого не бояться.

Рівень 2. Привабливий, Надійний

Шістки зосереджені на своєму зовнішньому оточенні, щоб зуміти заздалегідь передбачити небезпеку. Вони доброзичливі і привабливі, на них можна покластися, і вони хочуть, щоб у них були хороші взаємини і стабільність. Подання про себе: «Я цілісний, уважний, і на мене можна покластися».

Рівень 3. Відповідальний, Командний гравець

Шістки підсилюють думку про самих себе, відповідально працюючи для того, щоб створити і зберегти взаємовигідні системи. Вони створюють альянси з іншими людьми, є каталізаторами розвитку, багато працюють і звертають увагу на деталі. Вони дисципліновані і практичні, часто передбачають потенційні проблеми до того, як вони виникли.

СЕРЕДНІ РІВНІ

Рівень 4. Сповнений почуття обов’язку, Відданий

Шістки починають боятися, що вони втратять свою незалежність, але в той же час вважають, що їм потрібно більше підтримки. Вони інвестують себе в людей і організації, які, на їхню думку, можуть їм допомогти, але не дуже себе добре почувають в зв'язку з цим. Їм потрібні підтримка та порада, як слідувати процедурам, правилам, авторитетним думкам і філософських концепцій.

Рівень 5. Суперечливий, Той, що захищається

Шістки турбуються про те, що не в змозі виконати взяті на себе, але такі, що суперечать один одному зобов'язання, тому вони намагаються не допустити ще більшого тиску на них, не налаштовуючи проти себе своїх прихильників. Вони тривожні, песимістичні і підозрілі, що веде до ще більшої обережності, імпульсивності і нерішучості.

Рівень 6. Авторитарний, Той, що засуджує

Шістки бояться, що втрачають підтримку з боку своїх союзників, вони надзвичайно не впевнені в собі, тому вони намагаються зрозуміти причину своєї тривоги. Вони стають озлобленими, цинічними і реактивними, відчуваючи, що їх зрадили. Вони звинувачують інших і починають боротися за владу і вплив.

НЕЗДОРОВІ РІВНІ

Рівень 7. Той, що панікує, Ненадійний

Шістки бояться, що їх дії зруйнували їх безпеку і це може бути правдою. Їх реактивна поведінка стало причиною кризи в їхньому житті, тому вони ще менше собі довіряють. Вони панікують, впадають в депресію, почувають себе безпомічними і намагаються знайти що-небудь, що виведе їх із скрутного становища.

Рівень 8. Параноїдальний, Той, що накидається на інших

Шістки відчувають себе настільки невпевнено і знаходяться в такому розпачі, що починають думати, що навколишні зруйнують все те відчуття безпеки, яке у них ще залишилося. У них розвиваються параноїдальні страхи і маревні ідеї щодо навколишнього світу. Вони просторікують з приводу їх нав’язливих страхів і знищують реальних або уявних ворогів.

Рівень 9. Той, що самопринижується, Той, що саморуйнується

Усвідомлення того, що вони зробили те, за що, швидше за все, їх покарають, занадто нестерпно для хворих Шестірок. Почуття провини і ненависті до себе привело до того, що вони себе покарали, зганьбили і зруйнували все, чого досягли. Нерідкі спроби самогубства для того, щоб їх хтось врятував.

*     *     *

 

● ТИП 7. ЕНТУЗІАСТ (ОПТИМІСТ)

ЗДОРОВІ РІВНІ

Рівень 1. Захоплений, Задоволений

Сімки звільняються від відчуття того, що їм потрібні певні предмети і враження для того, щоб відчувати себе реалізованими. Тому вони в змозі повністю сприйняти свій життєвий досвід і насолодитися ним. Як не дивно, але вони отримують те, що є їх Основним Бажанням, - бути задоволеними і задоволеними, задовольнивши всі свої потреби, і вони стають сприйнятливими, захопленими і глибоко вдячними людьми.

Рівень 2. Той, що передчуває, Сповнений ентузіазму

Сімки зосереджені на світі можливостей і збуджено думають про всі ті речі, що їм належить зробити. Подання про себе: «Я щасливий, спонтанний і товариська людина».

Рівень 3. Реалістичний, Продуктивний

Сімки підсилюють думку про самих себе, повністю залучаючись до життя і роблячи те, що забезпечить їм те, що їм потрібно. Їх пристрасть до життя проявляється в їх різнобічності і високої продуктивності. Вони оптимістичні і відважні, але також практичні та реалізовані.

СЕРЕДНІ РІВНІ

Рівень 4. Схильний до накопичення, Той, що споживає

Сімки починають боятися, що вони втрачають інші, кращі враження; тому вони починають турбуватися і шукають нові і нові можливості. Вони стають зайнятими, розриваючись між різними завданнями і планами і намагаючись стежити за останніми віяннями моди.

Рівень 5. Той, що відволікається, Розкиданий

Сімки турбуються про те, що їм стане нудно, або вони будуть незадоволені, або що вони почнуть відчувати болючі відчуття, тому вони намагаються тримати себе в збудженому стані і постійно бути чимось зайнятими. Вони підтримують необхідний рівень енергії, постійно розмовляючи, жартуючи, шукаючи пригод, але вони часто розкидаються і не можуть зосередитися.

Рівень 6. Егоцентричний, Надмірний

Сімки бояться, що у них не буде того, що їм необхідно в достатній кількості, тому вони стають нетерплячими, шукають негайних задоволень. Вони можуть стати надмірно вимогливими, але навіть виконання всіх їхніх вимог рідко задовольняє їх. Змучені і марнотратні, вони безцеремонні в своїх діях і не визнають за собою провини.

НЕЗДОРОВІ РІВНІ

Рівень 7. Ненаситний, Той, що йде від реальності

Сімки бояться, що їх дії приносять їм біль і нещастя, і це може бути правдою. Вони панікують, намагаючись уникнути болю за всяку ціну. вони сильно імпульсивні і безвідповідальні і роблять все, що обіцяє тимчасово зняти біль, заспокоїти їх, але вони безрадісні в своїх прагненнях.

Рівень 8. Маніакальний (Депресивний), Нерозсудливий

Сімки так відчайдушно намагаються піти від хвилювань, що вони втрачають контроль, нерозважливо діють, реагуючи на свою біль, а не переживають її. Істерична діяльність перемежовується з глибокою депресією в той час як вони стають все більше і більше розбалансованими і непередбачуваними. Черстві і необережні, вони роблять все що завгодно, щоб придушити свій біль.

Рівень 9. Пригнічений, Паралізований

Усвідомлення того, що вони зруйнували своє здоров'я, життя і свою здатність насолоджуватися життям, - це вже занадто для хворих сімок. Розуміючи, що у них вже не залишилося вибору або способів позбутися від болю, вони панікують і відчувають, що загнані в кут. Часто надмірності призводять їх до того, що вони відчувають фінансові проблеми і проблеми зі здоров'ям, навіть хронічний біль.

*     *     * 

 

● ТИП 8. КОФРОНТАТОР

ЗДОРОВІ РІВНІ

Рівень 1. Той, що вміє здатись, Героїчний

Вісімки звільняються від переконання в тому, що вони повинні завжди контролювати все, що відбувається навколо; це дозволяє їм послабити оборону і вилікувати своє серце. Як не дивно, але вони досягають свого Основного Бажання – захистити себе і стають великодушними, які вміють здатися, хоробрими, які вміють прощати і іноді героїчними.

Рівень 2. Той, що покладається на себе, Сильний

Вісімки використовують свою енергію і силу волі для того, щоб бути незалежними і контролювати своє життя. Вони рішучі і орієнтовані на дію. Бачення себе: «Я можу відстоювати свої права, я прямолінійний, і у мене багато ресурсів».

Рівень 3. Впевнений в собі, Лідер

Вісімки зміцнюють своє бачення себе, приймаючи виклики життя. Вони доводять свою силу діями і досягненнями, захищаючи інших людей і матеріально дбаючи про них, а також допомагаючи іншим показати їх силу. Вони хороші стратеги, рішучі, їм подобається реалізовувати конструктивні проекти.

СЕРЕДНІ РІВНІ

Рівень 4. Практичний, Заповзятливий

Вісімки починають боятися, що у них недостатньо ресурсів, щоб досягти успіху в своїх проектах або продовжувати підтримувати свою роль годувальника. Таким чином, вони стають більш практичними і орієнтованими на отримання тих ресурсів, які їм потрібні. Успішні в бізнесі і конкурентоспроможні, вони більш обережні стосовно своїх почуттів.

Рівень 5. Той, що вихваляє себе, Домінуючий

Вісімки турбуються про те, що навколишні не будуть їх поважати або ставитися до них по достоїнству, тому вони намагаються переконати їх у своїй важливості. Вони хваляться, блефують і багато обіцяють, щоб люди були в курсі їхніх планів і «йшли в ногу з ними». Норовливі і горді, вони хочуть, щоб інші знали, що у них все під контролем.

Рівень 6. Той, що йде на конфронтацію, Той, що принижує

Вісімки бояться, що інші люди не будуть їх підтримувати, і в результаті цього вони можуть втратити контроль над ситуацією. Вони намагаються погрозами і утиском змусити інших робити так, як вони хочуть. У них псується характер, вони неслухняні, переступають межу.

НЕЗДОРОВІ РІВНІ

Рівень 7. Безжальний, Диктаторський

Вісімки бояться, що навколишні від них відвертаються, і це може бути правдою. Вони, відповідно, відчувають себе зрадженими, перестають довіряти іншим, тому їм необхідно захистити себе за будь-яку ціну. Відчуваючи себе поза законом, вони думають, що на них не поширюються вимоги суспільства, і можуть стати мстивими й жорстокими хижаками.

Рівень 8. Той, що страждає манією величі, Той, що тероризує

Вісімки настільки сильно бажають захистити себе і так бояться відплати за своя дії, що починають атакувати потенційних суперників ще до того, як ті почали представляти будь-яку загрозу. Вони перестають поважати кордони інших людей і швидко переоцінюють свої сили. Ілюзія повної невразливості призводить до небезпечних наслідків для себе і для інших.

Рівень 9. Соціопатичний, Деструктивний

Розуміння того, що вони нажили сильних ворогів, здатних перемогти їх, – це нестерпно для нездорових Вісімок. Вони намагаються зруйнувати все, замість того щоб дати комусь можливість здобути перемогу над ними або підпорядкувати їх своєму контролю. Вони можуть впасти в шаленство, безжально знищуючи все на своєму шляху, вони навіть здатні на вбивство, перебуваючи в такому стані.

*     *     *

 

● ТИП 9. МИРОТВОРЕЦЬ

ЗДОРОВІ РІВНІ

Рівень 1. Спокійний, Наполегливий

Дев’ятки звільняються від відчуття того, що їх участь в світі неважлива чи не потрібна; таким чином, вони можуть по-справжньому з’єднатися з самими собою і з іншими. Вони також, як не дивно, досягають свого Основного Бажання – мати внутрішню стабільність і душевний спокій. В результаті їх самореалізації Дев’ятки стають стриманими, динамічними, щирими і присутніми.

Рівень 2. Несфокусований на собі, Миролюбний

Дев’ятки зосереджені на атмосфері, що оточує їх, або на відносинах в цілому, бажаючи підтримувати гармонійну стабільність усередині себе і свого оточення. Уявлення про себе: «Я спокійний, легкий у спілкуванні і добрий».

Рівень 3. Безкорисливий, Той, що підбадьорює

Дев’ятки підсилюють думку про самих себе, створюючи і підтримуючи мир і гармонію в своєму світі. Вони використовують свій спокійний, урівноважений підхід до життя, щоб вирішувати конфлікти і заспокоювати інших. Вони часто дуже вразливі, надихають інших цілющим, позитивним баченням життя.

СЕРЕДНІ РІВНІ

Рівень 4. Той, що тримається в тіні, Той, що з усім погоджується

Дев’ятки починають боятися, що конфлікти в їх житті зруйнують їх душевний спокій, тому вони починають уникати потенційних конфліктів, йдучи на поводу у інших людей. Вони вважають, що про багато речей взагалі не варто сперечатися, а також погоджуються робити те, що насправді не хочуть.

Рівень 5. Незалучений, Самовдоволений

Дев’ятки турбуються про те, що будь-які значні зміни в їхньому світі або будь-які сильні почуття порушать їх крихкий мир, тому вони будують своє життя таким чином, щоб ніщо їх не зворушувало. Вони втрачають себе в комфорті рутинних справ і звичках, суєті та ігнорують наявність проблем.

Рівень 6. Той, що змирився, Той, що потурає

Дев’ятки бояться, що навколишні будуть вимагати від них реакції, а це почне їх турбувати і зруйнує їх внутрішній спокій, тому вони применшують важливість проблем і намагаються змусити інших поміняти свою поведінку. Вони стоїчно проживають своє життя, видаючи бажане за дійсне і придушуючи свій гнів.

НЕЗДОРОВІ РІВНІ

Рівень 7. Пригнічений, Недбалий

Дев’ятки бояться, що реальність змусить їх мати справу зі своїми проблемами, і це може бути правдою. Вони починають захищати ілюзію того, що «все добре », і вперто протистоять всім спробам спонукати їх до вирішення своїх проблем. Вони пригнічені, позбавлені сили і бездіяльні.

Рівень 8. Дисоційований, Дезорієнтований

Дев’ятки настільки сильно бажають триматися подалі від усього, що може заподіяти шкоду тому внутрішнього спокою, який у них ще залишився, що зовсім перестають визнавати реальність. Дисоціюючись і заперечуючи, вони намагаються заблокувати усвідомлення всього того, що може на них вплинути. Вони виглядають самотніми, безпорадними і немов онімілими, у них часто трапляється амнезія.

Рівень 9. Той, що покинув сам себе, Зникаючий

Дуже нездорові Дев’ятки абсолютно нездатні дивитися в обличчя реальності. Вони видаляються глибоко в самих себе і зовсім перестають на що-небудь реагувати. Можуть намагатися знищити власну усвідомленість для того, щоб зберегти ілюзію перебування в стані повного миру, фрагментуючи себе на субособистості. 

*     *     *

*     *     *

*     *     *

{jcomments on}