ПСИХОСИНТЕЗ - PSYCHOSYNTHESIS

П’єро Феруччі  (Piero Ferrucci)  - «Ким ми можемо бути»  книга, скорочено. Популярний психосинтез.

Біографія Роберто Ассаджіолі тут >>>

• Стаття, Єгор Кучеренко: "СУБОСОБИСТІСТЬ ЯК СТРУКТУРНО-ДИНАМІЧНИЙ КОМПОНЕНТ НЕСВІДОМОГО В ПРАКТИЦІ ПСИХОСИНТЕЗУ" тут >>>

• Стаття, Єгор Кучеренко: "СВІДОМЕ ТА НАДСВІДОМЕ «Я» ЯК РІВНІ САМОСВІДОМОСТІ ОСОБИСТОСТІ В ПРАКТИЦІ ПСИХОСИНТЕЗУ" тут >>>

• Робота з субособистістю, яка відповідає за захворювання (за методом психосинтезу.)

Субособистості в роботі психотерапевта

Стаття: Вище Я (The Larger Self ) Річарда Шварца

Усім нам знайомі ті світлі моменти ясності та спокою, які на короткий час іноді з’являються і в нашому власному житті, і в житті наших клієнтів. Яким би чином ми не потрапили в такий стан, раптом у нас з’являється відчуття внутрішньої наповненості та відкритості серця світу, якого не було за мить до того. Безперервний набридливий внутрішній діалог у нашій голові припиняється, і ми відчуваємо безкрайній простір спокою, ніби наші розум, серце і душа розширились і освітилися світлом. Іноді ці швидкоплинні переживання проявляються яскравим сяйвом спокійної впевненості в тому, що у Всесвіті насправді все гаразд, а отже і з нами – зі мною і з вами особисто – зі всім нашим бідним, неспокійним, недосконалим людством все гаразд. Або нас торкається хвиля радісного відчуття єднання з іншими людьми, яка змиває роздратування, недовіру та нудьгу. Ми відчуваємо, що нарешті стали справжнім собою, відчули своє «Я», позбавлене внутрішньої какофонії, яка зазвичай неволить нас.

Більшу частину свого життя найчастіше я відчував таке блаженство на баскетбольному майданчику. З роками я захопився баскетболом саме через ці швидкоплинні моменти, коли я входив у стан, в якому мої внутрішні критики зникали, і моє тіло, здавалося, само знало, що робити. Я мав повну впевненість у своїх здібностях і переживав відчуття радості і благоговіння від спонтанного проживання «тут і зараз».

Коли я став сімейним терапевтом, я прагнув відчути щось подібне на сеансах зі своїми клієнтами. Проте робота здавалася важкою, неприємною та виснажливою. Я вважав, що від мене залежить перебудова сімей – що треба використовувати сили своєї особистості, щоб розривати залежності в стосунках та розкривати блокуючі моделі взаємодії. Я думав, що повинен змінити клієнтів використовуючи лише свої інтелект і волю. Мені довелося шукати рішення їхніх проблем та допомагати їм зробити вибір. На додаток до цього, я мусив знаходити спосіб мотивувати їх робити домашнє завдання, яке я їм дав, і не відчувати повного розчарування, коли вони його не робили. Відчуваючи відповідальність за те, щоб у житті моїх клієнтів відбувалися зміни, і при тому швидкі, я не отримував жодного позитивного досвіду, а натомість вигорав на роботі.

Вправи з психосинтезу - Psychosynthesis exercises

 Знайомство із субособистістю

Cядьте зручніше; але спина при цьому повинна бути пряма. Ноги поставте так, щоб ступні були паралельні одна одній. Очі закривати не обов'язково, можна просто опустити їх. І зверніть свою увагу на дихання. Слідкуйте за ритмом свого подиху, вдихом і видихом. (5) Зверніть увагу на ті фізичні відчуття, які ви відчуваєте під час вдиху ... і видиху. (15)

І коли я почну вести вашу уяву, то якщо те що ви уявите буде відрізнятися від того, що я вам кажу, якщо ви чогось не будете бачити або будете бачити щось інше, нехай вас це не хвилює. У кожного з вас свій власний досвід. І немає досвіду "правильного" або "неправильного".

А тепер уявіть, що ви знаходитеся ... в лісі. Відчуйте, що під ногами у вас земля. Подивіться на дерева. Пройдіться трохи по лісу, роздивляючись навколо. Ви бачите багато дерев і якісь квіти. Зверніть увагу на деталі, - ви відчуваєте цікавість, вам дуже цікаво все навколишнє.

Робота з емоціями - вільний малюнок

>>> Проект "Доступна психологія" <<<

Вправа для роботи з емоціями та негативними психологічними станами від проекту "Доступна психологія".

Для виконання вправи потрібні: кольорові олівці (або фарби) та декілька чистих листків паперу.

Вправу може виконати кожен, не потрібно мати навички з малювання.

ВІЛЬНИЙ МАЛЮНОК (Вправа з психосинтезу з книги П’єро Феруччі «Ким ми можемо бути»)

1. Візьміть кольорові олівці або фломастери і кілька аркушів паперу. Перш ніж приступити до малюнка, дозвольте собі на кілька секунд розслабитися, заспокоїтися.

2. Тепер нехай рука почне малювати. З помірною цікавістю стежите за тим, що з'являється на папері.

3. Дозвольте руці малювати все, що їй заманеться, абстрактне або конкретне. Якість малюнка значення не має, навіть якщо він не відповідає вашим нинішнім уявленням про себе. І нехай рука рухається як хоче – плавно або уривчасто, швидко або повільно і т.д.

4. Коли ви відчуєте, що закінчили, вивчіть свій малюнок. Чи справді він закінчений, чи йому бракує останнього штриха? Якщо так, то додайте все, що хочете.

Свій малюнок потрібно прийняти як людину, яка прибула із далекого краю, звичаї якого сильно відрізняються від прийнятих в нашій країні. Замість того, щоб оцінювати свій малюнок, потрібно прислухатися до того, що він розповідає. Він може повідомити нам щось нове, відмінне від того, що відомо нашому поверхневому розуму. Ми намагаємося увійти в резонанс зі своїм малюнком, інтуїтивно відчути, що він нам про нас розповідає.

Дочірні категорії