2 - Тип з інтровертною сенсорикою
СЕНСОРНИЙ Інтровертний тип - Si тип – Відчуття інтровертні
Тип особистості визначається головною психічною функцією. Всі вісім функцій присутні у психіці кожної людини, але вони мають різний ступінь розвитку. Функція СЕНСОРИКА Інтровертна (Si) є ведучою функцією для типів Si.
Спокійні та неквапливі, Si типи тісно пов'язані зі своїм тілом і здатні розпізнавати найменші зміни фізичного стану. Вони отримують задоволення від тонких фізичних відчуттів та сповільнюються, щоб торкнутися, почути, спробувати на смак, побачити і понюхати фізичний світ, вони люблять відчувати предмети, пісок під ногами, текстуру стовбура дерева, вітерець на шкірі. Зазвичай вони цінують красу навколишнього світу, і у них часто добре розвинене естетичне відчуття. Для них важливо, як вони виглядають фізично, вони знають, який одяг їм пасує.
Найбільше типи Si цінують внутрішній спокій, мир та гармонію. Вони мають вроджену здатність створювати теплу, заспокійливу та гостинну атмосферу, мирний та безконфліктний простір. Люди з цим типом особистості — неупереджені слухачі, спокійні та терплячі, їх важко вивести із себе. Вони мають здатність зберігати спокій і врівноваженість у складних ситуаціях. Повсякденний спосіб життя представників типу Si спонтанний і гнучкий, вони сприйнятливі до поточного моменту. Це дозволяє їм легко адаптуватися до незапланованих подій, які можуть вибити з колії більш структурованих типів.
Їхня репутація домосідів, прив'язаних до дивану, походить від потреби у відпочинку та розслабленні. Типи Si віддають перевагу комфортній обстановці. Вони облаштовують у себе вдома затишні куточки, де можна розслабитись та відпочити. Вони стабільні і приземлені, та схильні укорінюватися у звичному місці. Дім та сімейні справи дуже важливі для типів Si. Щедрі та віддані, вони прагнуть забезпечувати своїх близьких. Їхній турботливий характер дозволяє їм розуміти і задовольняти потреби інших людей. Вони вміють створювати безпечне та сприятливе середовище, забезпечувати комфорт та підтримку іншим, щоб ті могли зцілюватися та зростати. Вони вважають, що у кожної людини має бути особистий простір. Ті, хто знаходиться поруч із типом Si, насолоджуються високим рівнем особистої свободи. Люди типу Si пропонують свою підтримку, залишаючись на задньому плані. Вони люблять приймати гостей та готувати для друзів. Вони прагнуть створити почуття рівності, спільності та приналежності та хочуть, щоб усі ладнали між собою.
Відносини. Характерний неквапливий темп типу Si проявляється також у ліжку. Їм потрібно відчувати любов, комфорт та, насамперед, стабільність у стосунках. Вони не з тих, хто любить драму. Типи Si не люблять конфлікти і часто відступають під час суперечки або йдуть на компроміс, щоб зберегти мир.
Кар'єра. Люди типу Si не бояться підкотити рукава та наполегливо працювати, щоб отримати велику винагороду. Вони добре працюють самостійно, але за потреби можуть об’єднуватися в команду. На роботі вони дружать з усіма. Типи Si не люблять поспіху, робоче середовище повинне забезпечувати їм особисту свободу та гнучкість.
Si типи можуть бути чудовими кухарями, садівниками, дизайнерами інтер'єру чи моди та художниками. Вони люблять працювати руками, і їм до душі такі практичні заняття, як фермерство, ботаніка та сільське господарство. Вони також добре володіють невербальними формами спілкування, такими як мистецтво, інструментальна музика, танці, спорт або робота з тваринами та природою.
У Юнгіанській типологічній моделі психічні функції представлені у вигляді дуальностей: Інтровертна СЕНСОРИКА (Si) тісно пов'язана з Екстравертною ІНТУЇЦІЄЮ (Ne). Для підтримки психологічного балансу ці функції у психіці людини повинні перебувати у певному співвідношенні між собою. Якщо функція Si бере гору та пригнічує функцію Ne, це призводить до психологічного дисбалансу: інертності людини, зацикленості на комфорті та недооцінки свого потенціалу.
Розбалансовані Si-типи характеризуються надмірно приземленим сприйняттям, нерозвинутою уявою та втратою відкритості до всього несподіваного та нематеріального. Вони стають надмірно стурбованими відсутністю фізичного комфорту та бачать у всіх і в усьому загрозу своєму спокою.
При односторонньому розвитку Si функції, людина не помічає можливостей, які з’являються в житті, та не може усвідомити свій потенціал, вона сліпа щодо себе та нерішуча. Такі люди повільно змінюють курс або приймають нові ідеї, не можуть іти в ногу з часом та опираються змінам, надмірно прив’язані до звичного, до колективних установок «як треба робити». Вони схильні залишатися у ситуаціях, які більше їх не влаштовують, наприклад, робота, яку вони переросли, або токсична дружба. Це може призвести до того, що вони потраплять у колію і не знатимуть, як із неї вибратися.
Якщо Si-функція бере гору, люди дедалі більше звужують межі свого існування. Інтенсивні рухи та зміни повсякденного життя здаються їм виснажливими. Вони схильні займатися несуттєвими справами та дрібними завданнями, щоб уникнути вирішення більш важливих проблем. Вони хочуть побути на самоті і розслабитися, щоб перечекати періоди конфліктів. Їхнє прагнення до цього призводить до життя, сповненого переїдання, надмірностей, і часто залежностей.
Оскільки дуальна функція Ne врівноважує функцію Si, то при втраті балансу, соціоніка рекомендує Si типам більше спілкуватися з Ne типами.
Ne-типи активізують інертних Si-типів, завдяки своїй розвинутій уяві вони здатні зацікавити Si-типів чимось ще, окрім очевидного, матеріального і комфортного. Допитливий та ініціативний, Ne тип заохочує представників Si типу до пошуку нового та незвіданого, спонукає досліджувати більше варіантів та можливостей, розширює їхній світогляд, виявляє їх приховані таланти, знаходить нові підходи для вирішення їх проблем, допомагає реалізувати їхній потенціал, приносить задоволення та відчуття пригод у їхнє одноманітне життя.
Взаємодія із дуальним типом несе в собі ефект заспокоєння та балансу, та запобігає крайнощам та односторонності.
* * * * *
Тип з інтровертною сенсорикою має два підтипи: логічний (сенсорно-логічний інтроверт) СЛІ та етичний (сенсорно-етичний інтроверт) СЕІ .
• Сенсорний інтровертний тип Si у різних типологічних моделях >>>
* * * * *
Останнє оновлення : 29.08.2024