СІМ ПРОМЕНІВ

КОНСАЛТИНГОВА ГРУПА

Вхід на сайт

Історія 9

ПСИХОЛОГІЧНІ ХРОНІКИ. 

ІСТОРІЯ №9 –  ЯК ОТРИМАТИ ЛЮБОВ

Я все життя хотіла, щоб мене полюбив батько (мені вже 35). Чекала від нього уваги, підтримки, доброго слова, схвалення, чуйності, хоч якогось знаку того, що він мене любить, якихось дій, що свідчили би про любов до мене. І ніколи цього не отримувала. Лише знецінення, приниження, постійні претензії і незадоволення мною, порівняння, яка я погана, а інші кращі.

Мені завжди було боляче при спілкуванні з ним. Я хотіла від нього любові, а отримувала протилежне.

В інших чоловіках я шукала батька. Шукала його любові. На початку стосунків я її отримувала, а потім повинна була давати їм любов взамін. А цього в мене не виходило. Бо я хотіла від них отримати любов, а не давати. І стосунки вичерпувалися.

При зустрічі з батьком я завжди отримувала удар по своїй самооцінці. Він ніколи не проявляв тих знаків любові до мене, яких я чекала, а зазвичай говорив мені щось неприємне. Я загалом почувалася добре при спілкуванні з іншими людьми, а після спілкування з ним мені завжди було погано. Мені було боляче, почувала себе неповноцінною. Мені здавалося, що якщо мене не люблять, то я – погана. А якщо він мене полюбить, то я стану хорошою.

Якось несподівано, після багатьох років психологічної роботи над собою, я зрозуміла, що батько дійсно мене не любить і не дасть мені любові. Очікувати марно. Я перестала витрачати купу енергії на переживання і очікування його хорошого ставлення до мене. Але найголовніше, що я зрозуміла, це те, що він не любить мене не тому, що я погана, а тому, що в нього нема любові. Ні до інших, ні до себе. Що він просто не може любити. Адже якщо в людини є любов, то вона проявляється до всіх. А якщо не проявляється, то її просто нема. Любов – це не те, що можна дати чи не дати. Любов – це стан, який транслюється від людини в усі напрямки: на всіх людей і на себе. А якщо цього стану любові нема, то людина не здатна любити і не може нікому «дати» любов. І як не намагайся любов заслужити, її не отримаєш. Любов неможливо заслужити чи випросити. Люблять не тому, що хтось хороший чи поганий. Люблять всіх, якщо в людини присутня любов, і не люблять нікого, якщо цієї любові нема.

Я зрозуміла, що ніколи не отримаю від батька любові, бо не можна отримати те, чого нема.

Дитина, коли народжується, потребує не тільки захисту та їжі, а ще й любові. Не всі батьки можуть дати дитині любов. Якщо їй трапилися такі батьки, які не мають любові, то ця потреба дитини залишається не задоволеною, така дитина не наповнена, вона постійно буде шукати любові, щоб заповнити нестачу. Буде емоційно потребуючою, залежною, буде мати сильне почуття неповноцінності.

І лише тоді, коли така дитина виросте, вона зможе працювати над собою і навчитися не очікувати любові від інших, а відкривати любов у собі.

Любов – як повітря, вона є всюди і є завжди. Треба просто відкритися до неї. Не потрібно витрясати любов з батьків та близьких людей. Це як плисти на човні і потерпати від спраги, витискаючи воду з порожньої пляшки. Варто просто відліпитися від пляшки і подивитися навколо. Зачерпнути води з річки, де її достатньо.

Ми чіпляємося за батьків, тому що в дитинстві вони уособлювали для нас цілий світ і були єдиним джерелом (чи відсутністю) любові. Але коли ми підростаємо, наш світ розширюється, і батьки стають лише частиною світу, наповненого любов’ю.

Додати коментар


•   ЕННЕАГРАМА 

Еннеаграма – психодинамічна модель, що описує 9 глибинних спонукань, які керують людьми і впливають на їх поведінку. Більше інформації тут >>>

•   Психологічна гра "Повелитель бажань" 

Психологічна трансформаційна гра "Повелитель бажань", Львів. Більше інформації тут >>>