СІМ ПРОМЕНІВ

КОНСАЛТИНГОВА ГРУПА

Бреннан - шизоїдний захист

СИСТЕМА ШИЗОЇДНОГО ЗАХИСТУ

(з книги Барбари Бреннан "Light Emerging", розділ 15)

ШИЗОЇДНОМУ захисту відповідає травма ВІДКИНУТОГО за Ліз Бурбо (Книга «П’ять травм, які заважають бути самим собою»)

Основна проблема шизоїдного захисту

Основною проблемою шизоїдного захисту є екзистенціальний страх, тобто страх існування. Шизоїдні характери, скоріш за все, мали багато інкарнацій, в яких зазнали фізичний біль і травми і зазвичай приймали мученицьку смерть за свою віру. Спосіб, у який шизоїдні характери намагалися уникнути тортур, полягав у пошуку шляхів залишання тіла і знайшов цей спосіб у втечі зі свого фізичного тіла, щоби припинити тілесні страждання. Отримавши такий негативний досвід, шизоїди і тепер, у справжньому житті, вважають, що перебування у фізичному тілі надзвичайно небезпечне. Виходячи із свого минулого, вони взагалі не особливо зацікавлені втілюватися на Землі. Вони не мало зацікавлені у контакті з іншими людськими істотами, від яких очікують лише ворожості. І таке сприйняття зберігається не зважаючи на справжній стан речей. Вони наперед запрограмовані саме на таке сприйняття дійсності. Якщо, наприклад, мати чимось розгнівана, що не має відношення до дитини, якщо в цей момент вона подивиться на свою дитину, що лежить в колисці, то дитина сприйме цей гнів як атаку на себе, як небезпечну вбиваючу лють, направлену особисто на дитину. Хоча насправді можливо мати розгнівана на столяра, який запросив надмірно велику ціну за свою роботу.

З іншого боку, сам вибір батьків такими людьми в певній мірі їх впевненість у тому, що людські істоти небезпечні за своєю суттю. Деякі батьки, які стають агресивними по відношенню до власних дітей, деякі погано з ними поводяться. Те, що в кінцевому рахунку формує характер шизоїдної захисту, може і не збігатися з дійсним станом речей, хоча часто уявне і дійсне мають між собою багато спільного.

В обох випадках люди з шизоїдної системою захисту бояться інших людей і дуже важко ідуть на контакт з ними. Нитки третьої і четвертої чакри, які пов'язують їх з батьками, ніколи не бувають здоровими, тому у них немає зразку для побудови зв'язку з іншими людьми. Такі люди відчувають страх перед повним втіленням; а це значить, що вони бояться принести свідомість і енергію надовго у своє фізичне тіло.

Захисні дії шизоїдного типу проти відчуття страху

Захисні дії шизоїдного типу проти відчуття страху полягають у втечі з фізичного тіла. Шизоїдні характери знайшли спосіб первинного розщеплення, а потім відведення більшої частини енергії-свідомості з тіла через голову. Зазвичай енергія-свідомість виходить в бік з маківки або з потиличної частини голови. Оскільки шизоїди проробляють це регулярно починаючи із раннього дитинства або навіть до народження, вони створюють звичне викривлення енергетичного поля, яке стає кривобоким і не забезпечує сильної зовнішньої оболонки аури. Як наслідок яйцеподібна оболонка сьомого рівня виявляється дуже ослабленою.

 

 

 Далі буде ...

 

•   ЕННЕАГРАМА 

Еннеаграма – психодинамічна модель, що описує 9 глибинних спонукань, які керують людьми і впливають на їх поведінку. Більше інформації тут >>>

•   Психологічна гра "Повелитель бажань" 

Психологічна трансформаційна гра "Повелитель бажань", Львів. Більше інформації тут >>>