ПРОЕКТ "ЛОГОС ТРАДИЦІЇ"

А.П. Сіннетт - Езотеричний буддизм

А.П. СІННЕТ  "ЕЗОТЕРИЧНИЙ БУДДИЗМ"

1.ТАЄМНІ ВЧИТЕЛІ 

Настанови, розміщені у цій книзі, не є плодами досліджень: автор пропонує читачеві науку, за знання якої він більше зобов’язаний доброзичливості, ніж праці. Від цього коштовність цієї науки не стає меншою. Надбана без зусиль, вона опиняється безкінечно вищою за всі результати, які можна було би отримати звичайними засобами досліджень.

Детальніше...

А.П. Сіннет - Окультний світ

А.П. СІННЕТ  "ОКУЛЬТНИЙ СВІТ"

Тому, чиє розуміння Природи та Людства настільки перевершує межі європейської науки і філософії, що лише ті з представників цих галузей знання, які обдаровані найбільш широким світоглядом, здатні уявити собі існування в Людині сил, схожих до тих, які постійно демонструє той, про кого я говорю, - КУТ ХУМІ ЛАЛ СІНГХУ, дружнє відношення якого дозволяє автору цієї книги мати право на увагу європейської спільноти; людині погодження якої автор запросив та    отримав, з любов’ю присвячується ця невеличка книжка.

                                                                                                                                     А.П.Сіннетт 1881р.

Детальніше...

Георгій Гурджиєв - Закономірна різноманітність проявів людської індивідуальності

 ГЕОРГІЙ ГУРДЖИЄВ  "ЗАКОНОМІРНА РІЗНОМАНІТНІСТЬ ПРОЯВІВ ЛЮДСЬКОЇ ІНДИВІДУАЛЬНОСТІ"

The Variety, According to Law, Of The Manifestation Of Human Individuality

З англійської переклав Іван Шагов

Це перша із значної кількості публічних лекцій, які читались в період існування заснованого Гурджиєвим “Інституту гармонічного розвитку людини”. Востаннє вона була прочитана в січні 1924 року в Нью-Йорку, а пізніш опублікована в якості заключного додатку до “Розповідей Вельзевула своєму внуку або Об’єктивно-безпристрасної критики життя людини” (Лондон, 1950).

“Я додаю саме цю лекцію, тому що вона була спеціально підготовлена тут, на континенті Європа, на початку поширення ідей, які я вношу в життя, щоб послужити вступом до всієї серії наступних лекцій, лише всією сукупністю яких було б можливим роз’яснити в доступній для всіх формі необхідність і навіть неминучість практичного здійснення незаперечних істин, з’ясованих і встановлених мною за півстоліття денної і нічної праці, а також довести реальну можливість застосування цих істин для блага людей”.

Детальніше...

Махатма Ганді - Всі люди - брати

МАХАТМА ГАНДІ  "ВСІ ЛЮДИ – БРАТИ"

Життя та думки Махатми Ганді

(Вибрані фрагменти)

   Я не навчаю світ нічому новому:

істина і ненасильство древні, як гори.

 ЧАСТИНА 2

РЕЛІГІЯ ТА  ІСТИНА

Під словом «релігія» я розумію не формальну або обрядову релігію, а ту, яка лежить в основі усіх вірувань, котра ставить нас перед нашим Творцем.

Дозвольте пояснити що я вкладаю у поняття релігії. Я не маю на увазі індуїзм, який звісно ближчий мені за усі інші вірування, а релігію, яка перевершує індуїзм та докорінно змінює саму природу людини, нерозривно зв’язує її з внутрішньою істиною і вічно очищує. Це незмінний елемент людської сутності, повне вираження якого варте будь-яких зусиль, і який не дає спокою душі, допоки вона не віднайде себе і не пізнає свого Творця та істинне співвідношення між Ним і собою.

Детальніше...