ВЕЛИКА ЕЗОТЕРИЧНА ЕНЦИКЛОПЕДІЯ

 Езотерична енциклопедія

список термінів

А  Б  В  Г  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  

Ї   Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С 

Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я

 


  Cousin Silas - Dronescape 045 Radio

 

Сім Променів

Сім Променів являють собою сукупність божественної Свідомості, універсального Розуму. Їх можна вважати сімома інтелектуальними Сутностями, через Які здійснюється план. Вони втілюють божественну мету і виражають якості, необхідні для матеріалізації цієї мети. Вони створюють форми і Самі є формами, завдяки яким божественна ідея може бути реалізована повністю. Символічно Їх можна вважати мозком божественної Небесної Людини. Вони відповідають шлуночкам мозку, семи центрам мозку, семи силовим центрам і семи головним залозам, що визначають якість фізичного тіла. Вони – свідомі виконавці божественної мети. Вони – сім Дихань, що оживляють всі форми, створені Ними для виконання плану.

 

Можливо, легше зрозуміти зв’язок семи Променів з Божеством, якщо пригадати, що сама людина (створена за образом Бога) проявляє себе як семерична істота, для якої можливі сім станів свідомості, що виражають сім принципів, або основних якостей, що дозволяють їй пізнати сім планів, на яких вона свідомо або несвідомо діє. Вона семерична у всі часи, однак від неї вимагається досягнення свідомої обізнаності про всі стани буття, свідомого вираження всіх якостей і вільного функціонування на всіх планах.

На відміну від людини Сім променевих Сутностей повністю свідомі і цілком обізнані і про мету, і про План. Вони  "постійно перебувають в глибокій медитації" і досягли такого стану, коли внаслідок Своєї просунутої стадії розвитку Вони  “спонукаються до повного завершення”.  Вони володіють повнотою як самосвідомості, так і групової свідомості. Вони являють Собою сукупність універсального Розуму. Вони  “пробуджені і активні”. Безглуздо говорити про Їх призначення і мету, оскільки найвищий рівень досягнення людини для Них – найнижчий. Задача цих семи Променів, Дихання, або Небесних Людей полягає в боротьбі з матерією, щоб підпорядкувати її божественній меті, призначення ж – наскільки його можна осягнути – в тому, щоб підпорядкувати матеріальні форми впливу життєвого аспекту, щоб сформувати ті якості, завдяки яким буде повністю виконана воля Бога. Таким чином, сім променевих Сутностей складають сукупність всіх душ Сонячної системи, і їх активністю породжуються всі форми; рівень свідомості при цьому відповідає природі форми. Через сім Променів протікає життєвий, або духовний, аспект, що циклічно проходить через кожне царство природи і формує всі стани свідомості у всіх областях обізнаності.  Аліса Бейлі "Трактат про Сім Променів"

Див. також: Сім Променевих Владик