Get Adobe Flash player

Позиція МОЗ України щодо вегетаріанства

Офіційна позиція МОЗ України щодо вегетаріанства

У травні 2014 року був зроблений офіційний запит з сайту "Доступ до правди" (в doc) у МОЗ України щодо позиції МОЗ стосовно впливу вегетаріанського способу харчування на здоров'я людини, і на яких наукових дослідженнях грунтується ця позиція. 

Надійшла офіційна відповідь (в doc), що вегетаріанське харчування прийнятне для здоров'я людини, і що жодних наукових досліджень на цю тему в Україні не проводилося, позиція МОЗ України грунтується на результатах світових досліджень.

Детальніше...

Медицина про вегетаріанство

Медицина про вегетаріанство

 В світі проводилося багато досліджень та порівнянь між звичайними людьми та вегетаріанцями, і висновки були вражаючими. Виявляється, що у вегетаріанців набагато рідше зустрічаються серцево-судинні захворювання та рак, які займають два перших місця зі смертності в світі. Виявилося, що перехід на вегетаріанську дієту запобігає виникненню 90% серцево-судинних захворювань.

Проте, ви не почуєте цього від наших лікарів. У медичних навчальних закладах України дуже мало уваги приділяється дієтології, а вегетаріанська дієта не вивчається взагалі.

До середини 1950-х років м’ясо розглядалося як найкраще джерело білків: адже в нього входять всі 8 незамінних амінокислот, до того ж у потрібних пропорціях. Так це і залишилося в медичних підручниках. Після 50-х років численні світові дослідження показали, що більшість рослинних продуктів також є джерелом повноцінних білків, а деякі  рослинні продукти переважають м’ясо за цими параметрами. Крім того, дослідження показали, що людині потрібно не 150 грам білку, як вважалося раніше, а лише 45 грам білку в день, при тому надлишок білка лише шкодить організму. 

В Україні ніколи не проводилося досліджень щодо вегетаріанського харчування. Тому тільки ті лікарі, які самі вивчали це питання, використовуючи висновки досліджень своїх закордонних колег, можуть надати вам науково підтверджену інформацію з цього питання.

 *   *   *   *   *

 "Вегетаріанство і ваше здоров'я" -  Лікар Жером Бернар-Пелє

1) Принципи вегетаріанського харчування

 Основний принцип – це забезпечення різноманітного харчування, яке складається з фруктів та овочів (включаючи свіжі овочі), цільних злакових (макарони, хліб з борошна грубого помелу, кукурудза, рис тощо), бобових (горох, квасоля, соя), горіхів та зерен.

Всупереч побоюванням багатьох людей, в рослинних продуктах легко знайти білки, що містять всі незамінні амінокислоти.

Детальніше...

Вегетаріанці рятують світ

Вегетаріанці рятують світ

Люди, які відмовляються від вживання м’яса в їжу, не тільки більше не завдають страждань тваринам, але й вирішують проблему світового голоду та виснаження природних ресурсів планети.

Економісти та експерти з питань сільського господарства погоджуються з висновком, що нестача запасів продовольства в світі викликана, зокрема, низькою ефективністю м’ясного тваринництва.

Харчові ланцюги

Яку б їжу ми не вживали, первинно, колись, десь, вона утворилася в рослині, і потім поживні речовини та енергія передавалися по харчовому ланцюгу. Зі шкільного курсу біології ми знаємо, що рослина - перша ланка харчового ланцюга, друга ланка - будь-які організми, які харчуються рослинами, третя ланка - будь-які організми, які їдять травоїдних.Харчова піраміда

Харчові ланцюги зазвичай містять 3 - 5 ланок, наприклад:
конюшина ->кріль -> вовк;
трава -> корова -> людина ;
рослини -> коники-стрибунці -> ящірки -> яструб;  

Кожен вид використовує лише частину енергії, яка міститься в органічній речовині.

Коли тварина з’їдає рослину, майже 90% енергії, що міститься в їжі, йде на різні процеси життєдіяльності, витрачається в процесі дихання, перетворюється в тепло і розсіюється. Тільки приблизно 10% енергії їжі йде на збільшення маси тіла, ріст тварини. Якщо хижак з’їдає травоїдну тварину, то знову губиться більша частина енергії, яка міститься в їжі.

Детальніше...

•   Психологічні заняття 

Психологічний клуб

"Сім Променів"

запрошує на свої зустрічі:

 Це зустрічі для тих, кого

цікавить ... читати далі >>>