Екологічні засоби для миття посуду

 • Бамбукова ганчірка

Виявляється, мити посуд можна взагалі без миючого засобу і при цьому чудово відмивати до блиску і «скрипу» не лише тарілки, чашки і вилки, але й жирні сковорідки та каструлі.

Важко повірити, але я переконалася в цьому особисто. Йдеться про так звані «чудо-ганчірочки» з бамбука. З'явилися вони в Україні відносно недавно (у 2014 році мабуть), але той, хто їх перевірив у дії, вже ніколи не буде використовувати щось інше.

Своїми «чарівними властивостями» ганчірки зобов'язані матеріалу виготовлення — бамбуковому волокну. Це інноваційна розробка японців у текстильній технології. Волокно виготовляють із целюлози, отриманої на першому етапі переробки бамбука. Структура бамбукового волокна така, що жир в мікротрубочках не затримується, а відмінно змивається водою. Антибактеріальні властивості бамбука забезпечують ганчірочці чистоту, вона не закисає, не набирається неприємного запаху.

Чарівна ганчірка з бамбука може прослужити вам від одного року до двох років залежно від інтенсивності використання. 18х16см — це найзручніший розмір серветки для миття посуду, така серветка зручно лягає в руку, нею зручно мити посуд, краї серветки не провисають.

Переваги бамбукових чудо-ганчірок для миття посуду:

* жир з поверхні посуду змивається взагалі без будь-яких миючих засобів;
* миття ефективне навіть у холодній воді;
* матеріал виробу екологічно чистий;
* не вбирає запахи;
* має антимікробні властивості;
* завдяки структурі волокна вимиває будь-який жир і при цьому залишається чистою;
* простий догляд — при потребі, просто випрати з милом у проточній воді;
* термін придатності більше року, витримує до 500 прань (інформація з Інтернету, особисто я користуюся 6 місяців, а ганчірка, як нова і навіть свій колір не втрачає);
* не залишає ворсинок чи розводів;
* не шкодить шкіру рук, як будь-яка хімічна миючий засіб.

Де купити у Львові? У Львові такі бамбукові ганчірки продаються у багатьох магазинах «Все від 2-х гр», ціна — 14-15 гр. Розмір – 18 на 16 см, різних кольорів. Виробник: Китай, Корея. 

Оскільки основний постачальник «чудо-ганчірок» Китай, вигідніше купувати ганчірки у китайських Інтернет-магазинах, наприклад, на Алі-експресс. При чому доставка – безкоштовна, але триває 3-4 тижні. Ось посилання на магазини, де продаються ганчірки з бамбука.

Останнє оновлення: Листопад 2016.

 • Бамбукова ганчірка York (Польща) 25 х 25 см, білого кольору

Де купити: Епіцентр серветка, Сільпо серветка 

Ефективно очищає від жиру навіть без миючих засобів
Волокна бамбука мають антибактеріальні властивості, завдяки чому вона завжди гігієнічно чиста, без мікробів і неприємних запахів. Тому це ідеальний вибір для алергіків.
Чудово збирає забруднення, відмінно вбирає рідину і легко змивається.
Це продукт багаторазового використання. 

Останнє оновлення: 07.2023р.

• Гірчичний порошок

Найдоступнішим екологічним засобом для миття посуду є гірчичний порошок.

Найбільш натуральний та екологічний засіб для миття посуду виробляється у Львові. Засіб для миття дитячого посуду "Екоблиск". Склад: гірчичний порошок, трава хвоща польового.

Гірчичний порошок можна купити у будь-якій аптеці.

 

 {jcomments off}