Логiко-сенсорний інтроверт

Псевдоніми: Максим Горький, Інспектор, Контролер. Тип6 в Юнгіанській типології.

Малі групи:  Квадра: «Бета» [II], клуб практиків.  

Дихотомії Юнга: логіка, сенсорика, інтроверсія, раціональність

Ознаки Рейніна: аристократія, упертість, безтурботність, емотівізм, тактика, статика, позитивізм, процес, веселість, рішучість, деклатімность. 

Опис восьми функцій (Гуленко В.В.)

1. L    логіка структури

Досконально вникає в справу, якою займається. Уперто і настирливо збирає інформацію, щоб повністю володіти ситуацією. Колекціонер або книголюб, особливо його цікавить довідкова література. Прихильник суворого порядку і налагодженої системи. Все, що не вписується в неї, відкидає як нелогічне. У цікавлячій його справі регулярно перевіряє і контролює її хід. Урівноважений і виконавчий сам, того ж вимагає від інших. Поважає субординацію. Не бере до уваги особистих симпатій, коли мова йде про справу. Предмети розкладає по суворо відведених місцях. Не терпить, коли хтось бере без дозволу або перекладає його речі.

2. F   сенсорика сили

Тверезий реаліст: ставить перед собою тільки посильні цілі, тому в більшості випадків домагається їх, нехай навіть і не відразу. Якщо пояснення і попередження не допомагають, включає натиск і інші силові методи управління. Уміє дотискати противника, заганяючи його в кут. Стоїк, який уміє тримати себе в руках. Переносить будь-які знегоди. Примушує себе робити те, що нецікаво, але треба. Допомагає тим, хто слабий, беззахисний. Опікає старих і хворих. Буває непомітним борцем-одинаком за справедливість.

3. R   етика відносин

На людях тримається ввічливо і коректно. Може примусити себе бути веселим і товариським. Легко входить в контакти ситуативного, нетривалого характеру. Своєю поведінкою викликає довір'я. Терпляче вислуховує людей, які до нього звертаються. Співчуває їм, демонструє своє розташування. Хоч і переходить на близьку дистанцію, але відкидає панібратство у відносинах. Вдома з рідними тримається суворо. Любить виховувати, читати мораль. Надійний в своїй прихильності, хоч буває, що болісно розривається між двома об'єктами симпатій відразу.

4. I   інтуїція можливостей

Дуже прив'язаний до свого світогляду. На поступки і компроміси не йде. Друзів підбирає собі по спільності поглядів. Про людські здібності судить по собі. Якщо я це можу, то чому інші ні? Інтуїцію йому замінює особисте ставлення. Може довіриться доброзичливцеві, нашіптувачеві, псевдоприхильнику. Цінить людей інтелектуальних, творчо обдарованих. Їм може пробачити навіть егоїзм і неетичність.

5. Е   етика емоцій

Сам звичайно знаходиться в похмурому настрої. Нагромаджує негативні емоції. Виплеснувши їх на кого-небудь, відчуває полегшення. Для хорошого фізичного стану йому необхідна часта зміна емоційного фону. Не зносить направленого тиску негативними емоціями – плачем, капризами, звинуваченнями. Йому легше поступитися, ніж проігнорувати їх. Внутрішньо досить образливий і ранимий, хоч цього і не показує, вважаючи своєю слабістю.

6. Т   інтуїція часу

Важко переносить непунктуальних людей, які все роблять не вчасно. Живе в розміреному темпі. Дуже не любить необґрунтованих перенесень і зривів графіка. Його лякає доля, непередбачуваність. Хоч і відкидає містику, але з осторогою прислухається до пророцтв, гадань, снів. Його мобілізує і підхльостує несподіваний, але важливий захід, який треба виконати в короткий термін.

7. Р   логіка діла

Дуже бережливий в праці і купівлях. Прагне зекономити навіть дрібні суми грошей. На всякий випадок зберігає речі, що відпрацювали своє.  Прагне позбутися зайвих трудовитрат. Прихильник механізації і автоматизації. Контролює швидше прибутки, ніж витрати. Здійснює контроль за діями інших людей. Якщо вони нелогічні, недоцільні, підозрює недобрі наміри.

8. S   сенсорика відчуттів

Уважно стежить за своєю зовнішністю. Одяг завжди охайний. Акуратний в побуті і на робочому місці. Уміє працювати руками: ремонтувати, майструвати що-небудь для будинку. Добре виконує тонкі ручні операції, особливо якщо вони пов'язані з дизайном, оформленням. Любить просту, але здорову їжу. Відрізняється стабільністю смаку і звичок.

 

Психологічний портрет (Онуфрієнко (Вайсбанд))

1. Вміє розумно і точно вибрати кращу з наявних систем, підходів, виявляючи безкомпромісність, що доходить до впертості, бореться за її впровадження. Категорично заперечує все, що нічого до неї не додає, доводить цю систему до ідеального стану. Дуже надійний в її здійсненні, навіть якщо її основний принцип - мінливість, уникає експромтів, старанно готується до доповіді, виступу, будь-якої відповідальної справи.

2. Ніколи не впадає в розпач і не підвладний ілюзіям, завжди однаково рівний, спокійний, логічний. Людина скромна, не схильна до фантазій і в інших не любить інтелектуальної зарозумілості та маніловщини. Надає значення дрібницям, уміє їх узагальнювати й робити висновки. Застерігає від спрощеного пояснення законів буття факторами суто загальними, інтегральними, що не беруть до уваги людський фактор, окрему особу.

3. Схильний до глибокого дослідження вузьких проблем, старанно встановлює їх зв'язок з раніше вивченим, уміє вислухати співрозмовника і навіть з уривчастих відомостей зрозуміти суть викладеного. Відчуває стан співрозмовника, нерідко здатен відчути одразу двох. Висока норма самотності, мало читає, багато розмірковує - це його улюблений стан. Знанням завжди знаходить практичне використання; тим, хто не вміє досконало зрозуміти ситуацію, його вчинки здаються парадоксальними і непередбачуваними; бачить вихід там, де інші його не помічають.

4. Досить замкнутий і потайливий, не любить бути центром уваги, у спілкуванні чуйний і не нав'язливий, водночас відчуває потребу у слухачах. Своєю цілеспрямованістю у впровадженні власної системи захоплює людей. Якщо він щось бачить точно, а інші - неточно, впадає в агресію. Впертий і безкомпромісний; як керівник, схильний до закручування гайок. Тактовний, відчуває людей, але ставиться до них, як до інструментів; особисті якості, симпатії і антипатії при цьому не відволікають - важливі результати. Етику підпорядковує логіці.

5. Витривалий і невередливий, не марнує часу на побут, вважає за краще приховати свої відчуття - голод, утому, біль, страх (щоб не травмувати матір, хвора дитина не стогне). Працює спокійно, впевнено і систематично, без падінь і злетів.

6. Уподобання не приховує, іноді навіть здається, що спеціально їх демонструє. Не пропускає непоміченою жодну особу протилежної статі. Про почуття навколишніх судить лише з їх зовнішніх виявів - як дивиться, як розмовляє з ним партнер - тому досить легко може помилитися і своє бажання бути коханим сприйняти за почуття партнера. Знає про це, тому недовірливий і підозрілий.

7. Як правило, честолюбний, прагне зайняти певне місце. становище в суспільстві, в посадовій ієрархії. Цьому нерідко заважає його замкнутість, сором'язливість. Приймає близько до серця як подяку, так і догану, напружено переживає невдачу та зовні воліє цього не виявляти. Маючи гостре почуття справедливості, вимогливий до себе й до інших. Його уподобання - постійні і глибокі, хоча й малочисельні. Не терпить фамільярності, важко переносить агресивно-глумливих людей, хоча у суперечку з ними не вступає. Не любить, коли до нього звертаються з проханнями через сторонніх людей, а не безпосередньо - для нього це вияв неповаги.

8. В суперечці його дратують мовчазні, для нього важлива інформація, якщо її немає - виникає підозра, нерідко від нього можна почути: "Чому ти мені нічого не кажеш?". Потребує того, щоб йому допомогли розподілити час, створили емоційний настрій для роботи, іноді перед відповідальним виступом йому необхідно послухати певну музику.

9. Винятково винахідливий у вигадуванні нових форм об'єктів, може бути добрим художником, ремісником, дизайнером, законодавцем мод. Любить робити подарунки, але не "ювілейні" (тобто такі, що роблять за обов'язком). Турбується, щоб у його партнера були всі потрібні речі, вдягається дуже скромно, логічно, а от партнера прагне вдягнути підкреслено елегантно і навіть розкішно, зробити помітним... і користуватися як своєрідним прикриттям для власної інтровертності.

10. Схильний створювати на певній території замкнутий світ особистих речей, де кожний предмет має своє місце. Не любить, коли хтось втручається у цей світ, наприклад, перекладає речі, оскільки через це порушується гармонія. Вдома у нього, як правило, цілковитий порядок, одяг дуже суворо розподіляє на звичайний та вихідний; хліб або ковбаса, нарізані абияк, його дратують.

11. Мислення дуже логічне, послідовне - виступаючи, ставить перед аудиторією запитання і сам на них відповідає, оцінює все спостережуване різнобічно і в кількісному вираженні. На його думку, кожна людина сповідує якусь систему поглядів, якщо вона не збігається з його власною - ставиться до людини несхвально, часто виявляє педантизм.