Львівське сміття - ситуація з відходами у Львові

• Шлях пластикової пляшки, стаття 2015 тут >>>

Що Львову робити зі сміттям?

03.11.2016  -  Директор ТОВ “Хаммель Україна” -  Михайло Куценко

А якщо без політики, що Львову робити зі сміттям? Чи допоможе інвестор?
Протягом останніх десяти років виробляючи та встановлюючи обладнання для переробки відходів мав можливість бачити, як вирішуються питання в інших містах України. Також цей досвід звів мене з фахівцями та практиками. Тому думаю, що те, що бачив могло б допомогти краще зрозуміти, що відбувається та, головне, що робити.

Після відомих подій у Грибовичах, увага була прикута до самого полігону та проблем мешканців сусідніх населених пунктів. Нехай туго, однак ці питання починають вирішуватися. Влада йде на якісь домовленості, виконуються роботи по стабілізації ситуації, тобто сказати, що взагалі нічого не робиться не можна, а після 25 вересня можна буде бачити, що саме було зроблено за 36.6 мільйона гривень. Думаю, в жовтні ситуація буде суттєво відрізнятися від того, що буде. Нарешті зрозуміли, що жодному інвестору не цікаво вкладати кошти в рекультивацію, або стабілізацію звалища, так, як комерційного зиску це не принесе. Мусять бути залучені або державні кошти, або кошти донорів для нейтралізації небезпеки, яку несе в собі ситуація зі звалищем.

Куди зникає сміття

Щодня зі Львова вивозять 1000 тон сміття, лише 4% з нього - переробляється

Вже кілька років у Львові поблизу багатоквартирних будинків встановлені контейнери для різних видів сміття. Здавалось, люди мали би звикнути до того, що пластикові пляшки треба викидати окремо, а збирання склотари не є справою лише безхатченків. Втім, обізнаності в цій темі серед населення ще бракує. В рамках інформаційної кампанії на підтримку роздільного збору відходів у львівській Медіатеці відбулась зустріч, на якій львів'яни змогли дізнатись, куди зникає сміття зі Львова, і чи можливо дати друге життя тому, що викидають як непотріб.

8 фактів про переробку сміття у Львові та світі

Близько 1000 тон сміття щодня вивозять відповідні компанії з вулиць Львова. Журналіст Tvoemisto.tv побував на зустрічі «Вся правда про сортування та переробку сміття у Львові». Пропонуємо вам кілька важливих фактів про те, який подальший шлях сміття, чому його важливо сортувати та як вирішують цю проблему у Львові.

1. Щомісяця компанії вивозять десятки вантажівок із пластиком для переробки завдяки зусиллям львів’ян, які сортують сміття. Аптеки, поліклініки та лікарні спалюють медичні відходи в спеціалізованих місцях, адже мають справу з відходами, які належать до небезпечних.

2. Тетра Паки (Tetra Pak) – цей вид відходів здебільшого неможливо переробити на вторинні продукти, тому що єдиний в Україні завод знаходиться в Харкові, а везти зі Львова компаніям нерентабельно. Окрім того, існує проблема з переробкою будівельного сміття. Його здебільшого вивозять на Грибовицьке сміттєзвалище. Не підлягають обробці також і глянцеві журнали та одноразовий посуд.