Get Adobe Flash player

Ваші ідеї та проекти

Еко новини та плітки, Львів

На цій сторінці ми будемо збирати неофіційну інформацію про еко-проекти, відходи, еко-новини. Обговорюємо в коментарях внизу сторінки.

31.08.2017.

1. Маркування упаковки.
Два роки тому одна еко-активістка розсилала е-мейли 100 львівським виробникам з проханням маркувати упаковку, отримала декілька відмазок, декілька обіцянок, змін нуль. Можна зараз повторити, можна надіслати кожному з них лист від ЛМР, але він носитиме лише Рекомендаційний характер (для більшого - мають прийняти на рівні держави).

Коментар1: про маркування, ясно що ніхто не буде прислухатися до якихось прохань чи рекомендацій. А от якби міськрада заборонила в магазинах продавати товари в упаковці без маркування (змогла ж заборонити продавати алкоголь вечором), то виробники швидко б побігли маркувати свою продукцію, бо магазини перестали би брати немарковану упаковку.

Хто маркує упаковку:
• ТОВ "Белая Бяроза" - морозиво (Білорусія) - маркують упаковку від морозива - PP Поліпропілен.
• Житомирська кондитерська фабрика (ТМ "ЖЛ", ТМ Doma, TM Optimix, TM Stevix) - маркують обгортки від цукорок - PP Поліпропілен.
• АВК маркує 200 грамові пакети з цукорками (PP Поліпропілен).
• Roshen маркує 200 грамові пакети з цукорками (PP Поліпропілен).
• "Корона" маркує обгортки від шоколадок (PP Поліпропілен).
• "Загора" маркує упаковку від печення.

Хто НЕ маркує упаковку:
• Світоч (Nestle)
• Печення Марія від Yarych - на упаковці нема маркування.


2. Еко-упаковка.

Паралельно розсилали прохання супермаркетам розмістити еко-упаковку, на що Сільпо, Арсен, Ашан відповіли що мають паперову крафтову упаковку, яка і є альтернативою (не зовсім так, бо частина з них містить віконечко з поліетилену.) крім того, альтернативою були б прозорі пакети, які розкладаються. Треба уточнити як в Європі, і чи дійсно той еко-поліетилен розкладаються.


3. Сміттєві контейнери по Львову.

Розробили і тестують сайт з адресами смітників, де буде розширений функціонал (позначити переповнений смітник, побачити статистику переповнених, по фірмам, по видам).

Демо сайту https://www.youtube.com/watch?v=qnM4IIpUlIk&feature=youtu.be
 За їх успіхами можна слідкувати на http://solvetpv.lviv.ua/ і Fb "Поводження з відходами" https://www.facebook.com/solvetpv.lviv/?ref=ts&fref=ts


4. Станція сортування відходів.

Якщо є бізнес-план, звертатися до ЛМР.


5. Сортування відходів у школах.

Підхід №1. За те щоб вивезли школа має платити.

Зелена Коробка - Святослав Стець - платний вивіз посортованих відходів зі шкіл. 

Підхід №2. Школа отримує кошти за здачу відсортованих відходів.

5а. Уроки екології у школах.

ІНФОРМАЦІЙНО-МЕТОДИЧНІ МАТЕРІАЛИ ДЛЯ УРОКІВ ЕКОЛОГІЇ тут >>>


6. Еко-лектор, тренер.

Багато ОСББ звертаються з проханням прислати еко-лектора.


7. Роздільне сортування - маркування сміттєвих контейнерів.

Промарковані смітники лише трьома фірмами: Грінера, Спецкомунтранс, Санком (ще не всі). Решта три фірми цього не зробили і примусити їх неможливо, бо це не прописано ніде в контрактах. Одна наліпка 60грн, щоб доклеїти решту смітників Львова потрібно 350.000грн. 

8. Пластик - збір та переробка у Львові.

19.09.2017.
8.1. Хотілося би більше розібратися із ситуацією з пластиком. Недавно вийшло багато статей як Садовий їздив на Львіввторресурси (дочірнє підприємство ГалПет) і домовився з ними про збір пластику, що вони самі збирають пластик по Львову. Виглядало як прорив, але здається ніяких змін не відбулося. Ще у 2008 році, підприємство Львіввторресурси першим поставило у Львові контейнери для роздільного збору пластику на Сихові, а потім і по всьому Львову - контейнери-сітки. Вони збирали в основному ПЕТ-1 (пляшки від напоїв), які переробляються на гранули на ГалПеті, збирали HDPE-2 (кришки від пляшок та баночки від косметики) - як назбирається тонна, відвозили їх в іншу область на переробку. Тобто це було ще 9 років тому. Але є ще інші види пластику, контейнери для їжі та одноразовий посуд (PP-5 та PS-6), який теж кладуть у ці контейнери для пластику, але ЧИ ПЕРЕРОБЛЯЄТЬСЯ PP-5 та PS-6? Мені здається що вони його не віддають на переробку, а викидають на сміттєзвалище. Ну і звичайно вони не переробляють прозору упаковку (від круп) та одноразові кульки, бо їх приймають на переробку лише в чистому вигляді. Ну і тази, дитячі іграшки, сумніваюся що Львіввторресурси з цим щось робить. Отже, до чого я це все пишу. ПЕТ-1 та HDPE-2 як збирався 9 років тому на переробку, так і зараз збирається. А що з іншим пластиком? Контейнерів для їжі, йогуртів, одноразового посуду теж дуже багато. Що робить з ним Львіввторресурси? Адже в їхні контейнери тепер збирається весь пластик від населення. 
8.2.  ПЕТ-1 білого кольору.
Біла ПЕТ-пляшка не переробляється у Львові. Стаття про білу ПЕТ-1 пляшку тут >>> Здається її переробляють лише в Запоріжжі. Не думаю, що ГалПет збирає її окремо і перевозить в Запоріжжя. Очевидно вона потрапляє на сміттєзвалище. А біла ПЕТ-1 пляшка - це маса пляшок від йогуртів (йогурти Галичина та майже всі інші йогурти та кефіри крім Данон та Молокія). Це ще одне питання, яке треба чітко з"ясувати в ГалПет. 

Коментарі  

0 # angelique 24.06.2015, 19:45
Ртуть.
Якщо у вас вдома є ртутні термометри, або інші ємності із ртуттю – саме час їх позбутися. Дивно, але у Львові чимало мешканців в будинках, підвалах та гаражах мають «спадщину», яка залишилася після розпаду радянського союзу – тоді люди вірили у те, що ртуть можна продати за ціною золота. Тоді за ціною золота її ніхто не купив, а небезпечний рідкий метал так і залишився стояти на горищах та у підвалах. Тримати ртуть вдома не варто – вона Вам навряд чи знадобиться, а можливість розбити бутель з токсичним металом завжди є.
Здати «рідке срібло» можна у робочі дні з 9:00-18:00 в міське управління з надзвичайних ситуацій за адресою Стефаника, 4. "Щороку тут збирають від 30 до 100 кілограмів ртуті", - каже начальник управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту Львівської міської ради Віктор Іваніцький. Приймають тут як метал, закритий у герметичні ємності, так і ртуть, до прикладу, із розбитого термометра. Щоби здати ртуть з розбитого термометра – потрібно зібрати метал у бутель, та залити його водою – це зупинить випаровування небезпечного металу. -

tvoemisto.tv/news/rtut_batareyky_energooshchadni_lampy_ta_tehnika_kudy_zdaty_u_lvovi_68846.html
Відповісти
0 # Angelika 27.05.2014, 09:06
Створення національного центру поводження з відходами

Мета: Впровадження оптимального поводження з відходами у всіх селах та містах України та зменшення негативного впливу життєдіяльності людини на навколишнє середовище і на здоров’я людей. Повна прозорість дій чиновників та розподілу коштів в галузі екології та поводження з відходами. Створення центрів поводження з відходами у всіх регіонах України.

Пропоную створити у Львові регіональний центр поводження з відходами та екології .

Діяльність центру:
- координація діяльності різних підприємств та організацій в галузі поводження з відходами та екології.
- збір та висвітлення інформації про ситуацію з поводженням з відходами та про методи та пропозиції щодо покращення ситуації; створення інтерактивного всеукраїнського інтернет ресурсу з питань практичної екології та поводження з відходами; збір та висвітлення інформації про розподіл державних коштів в галузі екології та поводження з відходами;
- створення пункту з прийому всіх видів вторсировини у Львові та створення інформаційного центру для населення.
- розробка листівок та інформаційних матеріалів для населення з питань поводження з відходами, сортування сміття та екології.
- створення та впровадження пілотних інноваційних проектів з сортування сміття населенням підприємствами, оптимізація вже існуючих систем роздільного збору сміття. Зокрема, організувати роздільний збір органічних (мокрих) відходів, сухих відходів (папір, пластик, скло та ін.) і відходів, що не підлягають переробці.
- сприяння побудові сміттєсортуваль них підприємств у Львові та області як найбільш доцільних в галузі поводження з вторсировиною з точки зору екології. Адже від першого етапу – сортування сміття – прямо залежить кількість сміття яка потрапить на переробку чи на сміттєзвалище.
- збір інформації про українські та закордонні інноваційні технології в галузі поводження з відходами та впровадження пілотних проектів;

Що потрібно для проекту. На першому етапі проекту потрібно:
- приміщення для інформаційного центру і для організації пункту прийому втор сировини;
- оргтехніка та канцелярські товари;
- інтернет та мобільний зв'язок;
- зарплата організатору, помічнику та працівнику пункту прийому;
- оплата за створення та підтримку інтернет-ресурсу;
- оплата проїзду та інших витрат пов’язаних зі збором інформації та поїздкою на різні підприємства і організації у Львові та по Україні; оплата витрат пов’язаних з організацією зустрічей, круглих столів та семінарів.

Етапи проекту:
1 створення всеукраїнського координаційного інформаційного центру поводження з відходами
2 збір та висвітлення інформації по поводженню відходів в Україні
3 впровадження оптимальної системи поводження з відходами на всій території України
- створення прозорого інтернет ресурсу зі всіх питань що стосуються поводження з відходами
- створення пунктів прийому всіх видів втор сировини
- інформаційні кампанії для населення
- впровадження роздільного збору відходів та оптимізація вже існуючого
- побудова сміттєсортуваль них заводів як найбільш екологічно доцільних при поводженні з відходами
- оптимізація мережі підприємств з переробки відходів
- популяризація методів зменшення утворення відходів та зменшення небезпечного впливу відходів на навколишнє середовище
Відповісти
0 # angelique 09.06.2013, 12:20
нове життя пластикових пакетів http://stranamasterov.ru/node/84187
Тапочки, сумочки та шапочки
Відповісти
0 # Guest 12.05.2013, 15:08
Житель Рівненщини винайшов технологію переробки гуми та покришок на газ та рідке паливо www.aratta-ukraine.com/news_ua.php?id=13911
Відповісти
0 # Guest 30.04.2013, 11:25
У Ніжині (Чернігівська область) люди вже 10 років сортують сміття. Приклад пункту прийому вторсировини. Відібрані тут пластик везуть на Полтавщину та Київщину, скло – до Харкова і на Луганщину http://fakty.ictv.ua/ua/index/read-news/id/1462642
Відповісти
0 # Guest 30.04.2013, 11:10
Міжмуніципальни й проект поводження з твердими побутовими відходами - Тульчинська міська рада (Вінницька область) http://tulchyn-rada.org.ua/TPV
Відповісти

Додати коментар


Захисний код
Оновити