Get Adobe Flash player

Україна

Інформація про поводження з відходами в різних куточках України.

Розміщуйте інформацію в коментарях знизу, додавайте посилання.

Вінничина. 

У Вінниці починають збирати сухі і вологі відходи в окремі контейнери.

 

Коментарі  

0 # angelique 02.01.2016, 11:54 Відповісти
0 # angelique 15.10.2015, 10:00
У Вінниці починають збирати сухі і вологі відходи в окремі контейнери
Близько 80% правобережної Вінниці почне збирати сухі і вологі тверді побутові відходи (ТПВ) в окремі контейнери.
Як зазначають у комунальному унітарному підприємстві "ЕкоВін", пілотний проект з роздільного збору ТПВ, в рамках якого вже підготовлено понад 270 контейнерів зі спеціальними інформаційними наліпками та дві нові вантажівки для вивезення виключно сухих відходів, стартує на початку літа.
Для створення цілісної системи збору, вивезення, переробки або захоронення відходів Вінниця наразі ліквідувала стихійні сміттєзвалища та встановила сміттєсортуваль ну станцію на місцевому полігоні.
За словами директора КУП "ЕкоВін" Володимира Чорновола, запровадження роздільного збору вторинної сировини допоможе вінничанам змінити підходи до поводження з побутовими відходами, а також дозволить компанії утриматись від підняття тарифу за вивіз сміття для мешканців обласного центру. Частину власних витрат на обслуговування підприємство зможе компенсувати за рахунок коштів, виручених від реалізації вторинної сировини, пояснює фахівець.
Пілотним проектом з роздільного збору ТПВ буде охоплена більша частина правого берега Вінниці, до якого поки що не увійде Свердловський масив та приватний сектор - Корея і П'ятничани.
У мерії наголошують, що успішність проекту залежатиме, перш за все, від вінничан, які вдома повинні навчитись сортувати сміття.
З сайту: http://ecotown.com.ua/news/U-Vinnytsi-pochnut-zbyraty-sukhi-i-volohi-vidkhody-v-okremi-konteynery/
Відповісти
0 # angelique 15.10.2015, 09:53
На Одещині збудують два сміттєпереробні заводи
В Одеській області виділили землю для будівництва двох заводів з переробки твердих побутових відходів.

Згідно з розпорядженням голови Одеської ОДА Михайла Саакашвілі, підприємство з сортування, рециклінгу, компостування ТПВ з’явиться під Овідіополем. Земельну ділянку площею 8 гектарів отримало у оренду на 49 років ТОВ "Вердіс". Будівництво модульного заводу на 100% профінансують іноземні інвестори у рамках програми «ЕсоVerde». Передбачається, що підприємство буде переробляти 200 тонн сміття на добу.

За словами директора ТОВ "Вердіс" Володимира Васка, завод зможе обслуговувати не лише Овідіопольський район, а й Білгород-Дністр овський та Іллічівськ – загалом територію у радіусі 150 км. У зазначених населених пунктах встановлять понад 2 тис. контейнерів для роздільного збору відходів і проводитимуть інформаційні кампанії щодо їх використання.

«Оснащений передовими технологіями завод дозволить сортуватиме сміття на 12 компонентів і, як результат, повертати у вторинний господарський обіг близько 97% всіх побутових відходів», - підкреслює Володимир Васка, зазначаючи, що термічну обробку будуть проходити лише призначені для компостування органічні рештки.

Згідно з домовленостями, відсортовану і спресовану вторсировину овідіопольський завод буде віддавати головним інвесторам програми «ЕсоVerde» - компаніям Kraus Industries та Mentor Group. Згідно з попередніми розрахунками, проект, вартість якого оцінюється у 25 млн євро, окупиться за 10-11 років.

Будівництво заводу під Овідіополем обіцяють розпочати на початку 2016 року. За словами Володимира Васка, на зведення підприємства потрібно близько 12-16 місяців.

Ще один завод з переробки ТПВ повинен з’явитися у Біляївському районі на місці головного міського смітника "Дальницькі кар'єри". Переробний комплекс має намір побудувати до 2018 року ТОВ «Союз», яке займається вивозом сміття на Одещині. «Наразі триває оформлення документів на землю», - розповідає директор компанії Юрій Кривенко.
Відповісти
0 # Guest 07.04.2015, 16:01
Сміттєзвалища в Україні займають більше територію, ніж природні заповідники. Про це під час круглого столу з питань проблематики поводження з відходами в Україні повідомила голова Всеукраїнської екологічної ліги Тетяна Тимочко, передає кореспондент УНН.
На її думку, це свідчить лише про одне: "ніхто у владних структурах не хоче, не знає і не вміє займатися питаннями екології".
"Вони роблять бізнес на тому, що звалюють сміття усюди по Україні. Місцева влада зацікавлена передавати тендери по переробці сміття своїм людям, не даючи змоги підприємствам, які мають можливості дійсно зменшувати кількість сміття переробляючи його, отримувати можливість це робити. Натомість тендери отримують люди близькі до керівництва у регіонах України і замість переробки продовжують звозити сміття на сміттєзвалища”, - зазначила Т.Тимочко.
Вона нагадала, що сміттєзвалища в Україні є приватизованими і влада на місцях в Україні разом із власниками утримують спільний бізнес, який базується на тому, аби об’єми сміття щороку були у тих самих масштабах або навіть збільшувались.
www.unn.com.ua/uk/news/1236687-smittyezvalischa-zaymayut-7-teritoriyi-ukrayini-ekolog
Відповісти
0 # Guest 12.05.2013, 15:21
Рівненська область, Дубенський район, село Привільне - переробка пластикових відходів (пляшки, побиті тазики) на полімерпіщану черепицю http://visnyk.lutsk.ua/2012/05/25/zi-smittya-robyt-suchasnu-cherepytsyu
Відповісти
0 # Guest 04.05.2013, 20:48
Дніпропетровськ : Ми будемо обмінювати макулатуру на товари з нашого інтернет-магази ну. http://www.mnd.dp.ua/uk-UA/promo/read/10
Відповісти
0 # Guest 30.04.2013, 10:47
Вінницька область, Тульчинський район - розпочалася інформаційна кампанія "Менше сміття – краще життя" http://olenaursu.wordpress.com/2012/04/05/%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D1%88%D0%B5-%D1%81%D0%BC%D1%96%D1%82%D1%82%D1%8F-%D0%BA%D1%80%D0%B0%D1%89%D0%B5-%D0%B6%D0%B8%D1%82%D1%82%D1%8F/
Відповісти
0 # Guest 30.04.2013, 09:54
м. Черкаси: переробка та виробництво вторинних гранул (гранули ПВТ і ПНТ, агломерат ПЕВТ) http://lutski.ub.ua/about-company/
Відповісти

Додати коментар


Захисний код
Оновити