СІМ ПРОМЕНІВ

КОНСАЛТИНГОВА ГРУПА

Ідея листівки

Поводження з пластиком - інформаційна листівка

• Листівка про пластик для Львова (2017), формат PDF, 2 сторінки

• Листівка про пластик для районних центрів та сіл Львівської області (серпень 2013), формат PDF, 2 сторінки.

Ідея покращення екологічної ситуації в сфері поводження з відходами в містах та селах України: скласти і розповсюдити ІНФОРМАЦІЙНУ ЛИСТІВКУ про пластик і його утилізацію.

Хоча у Львові вже декілька років стоять контейнери для пластику, мешканці міста не знають, що пластикові пляшки потрібно пресувати (що приблизно в три рази економить місце в контейнері і, відповідно, затрати бензину), які саме пляшки можна класти в контейнер (лише один вид пластику переробляється у Львові),

не у всіх районах міста стоять контейнери для пластику, парки Львова потерпають від пластикового (та іншого) сміття. А в більшості районних міст і сіл взагалі відсутня система роздільного збору сміття.

Прохання максимально розповсюдити цю інформацію серед екологічно активних людей.

Контакт: eco-lviv(a)meta.ua

Ідея проекту

Скласти і розповсюдити в містах і селах України листівку про поводження з пластиком (а також зі склом та ін.). Бажано щоб уся інформація в листівці вмістилася в формат А4, з двох сторін, який можна зігнути вдвоє у вигляді брошурки, або втроє у вигляді флаера. Таку листівку можна надрукувати також у газетах та журналах. Прохання державним структурам також долучитися до проекту. 

Листівка повинна складатися з 2-х частин:

1 частина - однакова для всіх міст і сіл України загальна інформацію про пластик, види пластику, загроза для навколишнього середовища, утилізація і поводження з пластиком.
   2 частина - особливості системи сортування відходів у певній місцевості (або її відсутність), пропозиції щодо вирішення питання сортування та утилізації пластику, контакти екологічних організацій та підприємств по переробці вторсировини в даній місцевості, контакт державної установи, відповідальної за організацію поводження з відходами.

Про що листівка

Текст першої частини листівки, а також ваші зауваження і пропозиції пишіть в коментарях внизу. 

Щодо другої частини листівки ситуація в різних містах та селах України сильно відрізняється. Текст другої частини листівки щодо Львова обговорюється тут >> Представники районних центрів та сіл Львівщини, пишіть ваші зауваження і пропозиції  тут >> Інші області України  тут >>

До листівки можна буде додати вкладиш або додаткову листівку з більш детальною інформацією про проблему.

Приклади існуючих листівок на подібну тематику тут >>

 

 Що потрібно для проекту - ваша допомога

• Текст до першої частини листівки

• Інформація по Львову пункти прийому вторсировини (зокрема пластику), контакти підприємств, які займаються сортуванням і утилізацією пластику, види пластику, які підлягають утилізації, ваші ідеї щодо зменшення забруднення парків Львова та районів, де нема контейнерів для пластику.

• Дизайнер для створення ілюстрацій до тексту.

• Інформація про поводження з відходами в інших містах та селах України.

Ваші ідеї щодо вирішення проблеми забруднення навколишнього середовища пластиком.

• Інформація про діючі екологічні організації у Львові, Львівській області та в інших містах та селах України.

• Інформація про проблеми з пластиковими відходами (місця стихійних сміттєзвалищ та ін.) у Львові та Львівській області

 

Формат листівки

Листівка повинна бути чорно-білою, щоб легко було її відксерити та найдешевше надрукувати. Можна також скласти кольоровий варіант листівки. Бажано щоб уся інформація в листівці вмістилася в формат А4, з двох сторін, який можна зігнути вдвоє у вигляді брошурки, або втроє у вигляді флаера.

 

Шляхи поширення листівки

 Листівку можна надрукувати в місцевих газетах та журналах.

 

 

Коментарі  

0 # #Таня 30.03.2017, 17:25
Добрий день!Дуже болюча тема "Сміття у Львові",6 років прожили за кордоном,2 роки ,як повернулись на Україну і по сейчас не можемо звикнути до цього бардаку... Сміття сортуємо як належно,але постійно коли викидаємо в баки по призначенню,охо плює зло,коли бачиш,як люди освідомлено кидають своє сміття туди де є просто вільне місце...А ще краще,коли приїзджає одна машина і скопом завантажує всі баки
підряд...і вся твоя турбота про навколишне середовище просто іде коту під хвіст... Виявляється,що ще й не кожен вид пластику,паперу чи скла буде взятий на переробку,а той що не потрібний далі вивозять на сміттезвалище.. .Жах!!!Невже немає ніякого розумного рішення?Як довго це все буде тривати?...Далі говорити щось без результатно,адж е я думаю,що всі прекрасно розуміють чому все так...,(((((((
Відповісти
0 # angelique 19.06.2017, 11:01
Потрібно щоб суспільство, люди почали тиснути на владу. Якщо ми будемо пасивними, то далі буде ще гірше.
Відповісти
0 # Guest 25.03.2014, 14:10
Про види пластику на сайті "Молокія" molokija.com/good_to_know/markuvannya-na-upakovtsi-zvernit-uvagu
Відповісти
0 # Марія 21.01.2014, 00:28
Добрий день! Підкажіть будь-ласка чи можна в контейнери для ПЕТ викидати поліетиленові пакети (акуратно зібрані). Чи вони підлягають переробці, чи їх просто вивезуть на сміттєзвалище и там викинуть. Дякую.
Відповісти
0 # angelique 21.01.2014, 23:40
Поліетиленові пакети як правило роблять з 2 HDPE і з 4LDPE. Маленькі - це в більшості 2 HDPE. Серед великих зустрічаються 4LDPE, це пакети з написом BOSS наприклад. Як відрізнити якщо на пакеті нема маркування? 2 HDPE хрустять, 4LDPE майже не хрустять. Представник Львіввторресурс ів пояснив мені, що в контейнери можна кидати пакети з 4LDPE, що їх переробляють.
Відповісти
0 # Марян 26.12.2013, 16:12
Добрий день я займаюсь збором і переробкою вторсировини а саме пластиком.Мене цікавить HDPE, LDPE, PP, PS, АБС як можна організувати збір такого пластику.
Відповісти
0 # Анжела 30.12.2013, 17:32
Марян, звідки Ви? Де ви хочете збирати пластик? У Львові пластик всіх видів збирають підприємства Європет (він же Інтерпет, він же Львіввторресурс и) та підприємство AVE.
Відповісти
0 # Марян 31.12.2013, 13:49
Я у Львові в мене приватне підприємство.Су ть в тому що ці підприємсва вивозять сміття на Грибовицьке сміттезвалище.Є вропет займається збором пластикових бутилок.Львіввт орресурс и збирає макулатуру і плівку.AVE вивозить тільки сміття.А ми забираєм грубий пластик де тільки можна.Тому що специфічна сировина.
Відповісти
0 # Анжела 01.01.2014, 19:52
Марян, а чи не простіше вам домовитися з цими підприємствами, щоб вони викидали непотрібний їм пластик не в Грибовичах, а продавали його вам ? Їх контейнери все одно стоять по всьому Львові.
Відповісти
0 # Василь 23.12.2013, 12:45
Добрий день. Підкажіть які саме пляшки можна класти в контейнер (лише один вид пластику переробляється у Львові),
Для забезпечення утилізації одноразових речей у 1998 році Товариством Пластма-
сової Промисловості була розроблена система маркування різних видів пластику 7 видів:

1PET, 2 HDPE, 3PVC, 4LDPE, 5PP, 6PS, 7OTHER

Тож які відходи з цих семи груп пластику можна кидати у Львові у контейнери для пластику а як ні. Загалом не зрозуміло чи можна будь-яку чисту пластикову тару викидати чи лише пет пляшки від води. Дякую
Відповісти
0 # angelique 23.12.2013, 13:36
Доброго дня, Василь!
Раніше у Львові в контейнери можна було кидати лише один вид пластику -
пет 1 (пляшки від напоїв). Тепер можна кидати майже будь-який пластик крім
пінопласту. Тепер з'явилося багато підприємств і у Львівській обл і в інших,
які переробляють будь який пластик, наприклад, на пластикову черепицю для
покрівель або на каналізаційні люки. Найвигіднішим для підприємств
залишається переробка пет 1.
Відповісти

Додати коментар


Захисний код
Оновити