Get Adobe Flash player

Zelenew - переробка пластику

Zelenew - переробка пластику у Львові

Ми переробляємо пластик 2, 4 і 5 типу (2 - HDPE / PEHD, 4 - LDPE, 5 - РР / поліпропілен):

* 2 - HDPE / PEHD / поліетилен високої щільності  (корки, флакони, каністри)

* 4 - LDPE / поліетилен низької щільності (великі корки від бутильованої води 19л. “Аляска” та інші)

* 5 - РР / поліпропілен (великогабаритні вироби, стільчики та ін, відра, тазики, дитячі іграшки, флакони від миючих засобів, відерця для харчових продуктів…)

Види пластику дивіться тут >>

Контакт: 0984826005, www.facebook.com/Zelenew/

Куди приносити пластик. Адреси:

* вул. Заводська, 31 -  у нашу майстерню на заводі РЕМА (запитуйте чи ми на місці - 098-4826005), або просто залишити в контейнері на прохідній (щойно ви зайшли через скляні двері - бокс праворуч) .

Детальніше...

Поліетиленові пакети

Поліетиленові пакети одноразові типу "майка" - куди здати у Львові

вул.Балабана, 24 (бічна вул.Куліша, за готелем Львів). Кульки повинні бути чисті, посортовані по кольорам. Приймають весь поліетилен, що тягнеться, а також харчову плівку.

Поліетиленові пакети (маєчки) приймають лише прозорі білі. Кольорові НЕ приймають!

* поліетиленові пакети (білі прозорі) - 5гр за кг

(Плівка, що шурхотить і не тягнеться, це не поліетилен, а поліпропілен. Його ніде не приймають, принаймні у Львові. Кульки- маєчки і усі пакети а ля "Ашан" можна здати на Балабана. А вже упаковки від круп, чіпсів і тд. там не приймають.)

Графік роботи: 9:00-14:30.

Приймають також скло і макулатуру.

(Інформація за листопад 2017)

---------------------------------------------------

Для довідки. Плівка, що шурхотить і не тягнеться (упаковки від круп) - з поліпропілену PP-5.

Детальніше...

Чому білу ПЕТ пляшку не переробляють?

Чому білу ПЕТ пляшку не переробляють?

Мабуть багато хто помічав, що ПЕТ пляшку білого кольору неможливо здати в пункт прийому вторсировини. Звичайну прозору ПЕТ пляшку приймають, а непрозору — ні!

Ми вирішили дізнатися чому?

Виявилося, що навіть власники приймальних пунктів та підприємства, які заготовляють вторсировину, часто не знають відповіді на це питання. Ми отримали найфантастичніші припущення, на кшталт — у пляшках міститься хлор(ПВХ полімер) або навіть свинець(свинцеві білила). Тому переробка такого полімеру є невигідною — бо нікому не потрібні небезпечні вторинні гранули, які не можна використати для виробництва нових товарів.

Детальніше...

Паливо з пластику

Паливо з пластику

  У Миколаєві в Національному кораблебудівному університеті розробили технологію переробки полімерів (пластику) на паливо. За словами керівника проекту доктора технічних наук Бориса Тимошевського, проект готові були запускати в промислових масштабах ще в 1997 році.

В установці, створеній миколаївськими вченими, пластик нагрівається й плавиться. Потім суміш проходить через спеціальні фільтри, очищується від технічних домішок і відправляється в реактор крекінгу. В результаті отримується „штучна нафта” - суміш рідких вуглеводнів, яку потім можна відправити на нафтопереробний завод. А можна „приготувати” її так, що вона буде максимально подібна до дизельного пального, яке можна просто використати на ТЕС.

Важлива перевага миколаївської технології полягає у можливості використання несортованого пластику. Крім того, він не обов’язково має бути дуже чистим: упаковки від кетчупу чи пляшки від олії мити не потрібно, оскільки рештки харчових продуктів переробляються. Не можна використовувати лише пластмасу з великим вмістом хлору, фтору й брому. Але її мало в побутових відходах, адже це переважно кабельна продукція. Сам процес переробки мінімально впливає на навколишнє середовище.

Детальніше...

Пластикові покришки на протези для учасників АТО

Пластикові покришки на протези для учасників АТО

Молодь з особливими потребами Карітасу Львова посортувала близько трьох тонн кришечок на протези для учасників АТО

 Вже понад чотири місяці користувачі проекту «Центр дозвілля і соціальної реабілітації для молодих людей з особливими потребами» збирають і сортують за кольорами кришечки з-під харчової тари, що йдуть на вторинну переробку. За цей час було зібрано близько трьох тонн кришечок. За кожен кілограм кришечок завод-переробник вторсировини перераховує 10 гривень на протези бійцям, учасникам антитерористичної операції на Сході України.

Детальніше...

Пластик - пункти прийому

Новий сайт про вторсировину у Львоі - recycle.lviv.ua

Пластик (ПЕТ-пляшки, пластмаса, поліетилен, шини) – пункти прийому, Львів

Свої пропозиції щодо здачі, прийому, продажу чи купівлі пластика, ПЕТ-пляшок, пластмаси тощо пишіть внизу в коментарях, залишайте свої контакти.

Пункти прийому:

●  вул. Лазаренка, 29 (район Податкової, бічна вул.Стрийської)
* плівка поліетиленова (стрейч, термо) - 6 гр/кг

Все приймається в чистому і сухому вигляді.

Години роботи: Пн - Пт 8:00-16:00, Сб - 9:00-14:00, тел.: 063-0750467  (дані станом на червень 2016 року)

 *   *   *   *   *

Детальніше...

Шлях пластикової пляшки

Шлях пляшки: куди потрапляє пластик, який сортують львів’яни

Кожного разу, викидаючи сміття, ми робимо вибір: сортувати його чи не сортувати. Дехто вважає, що розподіляти побутові відходи у різні контейнери – даремна трата часу, адже все і так у підсумку опиниться на сміттєзвалищі. Журналісти Tvoemisto.tv вирішили прослідкувати, куди насправді потрапляє пластик зі смітників, а також дізналися, як львів’яни можуть економити, привчивши себе сортувати непотріб.

Крок 1: від помешкань – до контейнерів

У 2010 році в місті запровадили роздільний збір побутових відходів за чотирма фракціями: загальне сміття, скло, папір і пластик. Відтоді у львівських дворах почали з’являтися контейнери з відповідними написами та закликами викидати сміття окремо.  

Детальніше...

Види пластику - маркування

Типи пластику, які використовують у пакувальних матеріалах

Нараховують біля 150 видів пластмас. Для одержання певних властивостей до їх складу вводять до 20 різних добавок, більшість з яких є токсичними.

Типи дластику і коди для них визначені "Спілкою пластикової промисловості" (SPI). Коди SPI широко застосовуються для позначення типу пакувального матеріалу. Така практика є обов'язковою в багатьох країнах.

Для ефективного сортування і переробки корисно знати 7 основних типів пластику, які широко застосовуються для упаковки товарів.

 1 - поліетилен терефталат, PET або ПЕТ
Цей вид пластику з'явився у 1978 році і відразу захопив весь ринок півтора- та дволітрових пляшок для прохолодних напоїв.
Донедавна його вважали одним із найбезпечніших типів пластику. Проте дослідження вчених Європи та США довели шкідливість цього типу пластику. Під дією високої температури та сонячного проміння пластик починає випаровуватись. Він розчиняється у продукті, насичуючи його шкідливими речовинами, однією з яких є бісфенол А (BPA), що виділяється з пластика при багаторазовому використанні або частому митті такої тари. BPA сприяє розвитку раку грудей, серцевих захворювань, діабету і захворювань печінки, порушенню репродуктивної функції. 
Переробка. Переробляється. Увага! Біла ПЕТ-пляшка переробляється лише у Запорізькій області. Стаття про білу ПЕТ-пляшку  тут >>>

Детальніше...

Пластик

Пластмасові відходи у Львові - пластик, поліетилен 

Сортуючи і здаючи пластикові пляшки для переробки, Ви можете зберігаєте природні ресурси та покращуєте екологію:
    1 т пластику зданого на переробку економить 750 кілограм нафти. Більше інформації про пластик тут >>>

У Львові вже близько 15 років працює підприємство з переробки пластику "ІнтерПЕТ". Підприємство переробляє на гранули пластик PET-1 (пляшки від напоїв), з яких потім виробляються нові пляшки, пластикові труби, покрівельний матеріал та ін.
Адреса ТзОВ "ІНТЕРПЕТ": м.Львів, вул.Гайдучка, 5  
Тел./факс: +38(032)294-86-95   сайт: www.galpet.com.ua

• Пункти прийому пластикових пляшок у Львові тут>>>

Детальніше...

Ідея листівки

Поводження з пластиком - інформаційна листівка

• Листівка про пластик для Львова (2017), формат PDF, 2 сторінки

• Листівка про пластик для районних центрів та сіл Львівської області (серпень 2013), формат PDF, 2 сторінки.

Ідея покращення екологічної ситуації в сфері поводження з відходами в містах та селах України: скласти і розповсюдити ІНФОРМАЦІЙНУ ЛИСТІВКУ про пластик і його утилізацію.

Хоча у Львові вже декілька років стоять контейнери для пластику, мешканці міста не знають, що пластикові пляшки потрібно пресувати (що приблизно в три рази економить місце в контейнері і, відповідно, затрати бензину), які саме пляшки можна класти в контейнер (лише один вид пластику переробляється у Львові),

Детальніше...

•   Прийом пластикових пляшок, пластмаси 

Інформація про прийом, продаж чи купівлю пластика, ПЕТ-пляшок, пластмаси у Львові тут >>>

•   Прийом металобрухту, металів 

Інформація про прийом, продаж чи купівлю металу та металобрухту у Львові тут >>>

•   Листівка про поводження з ПЛАСТИКОМ 

 

Завантажуйте та розповсюджуйте інформаційну листівку про поводження з пластиком для Львова та областіДізнатися більше >>