7 ПРОМЕНІВ

Типосинтез

Тип з інтровертною сенсорикою

2 - Тип з інтровертною сенсорикою

Інтровертна сенсорика  (або сенсорика простору) - Просторова гармонія, розслаблення, комфорт

Базовий опис:

Світ пізнає через сенсорні відчуття. Добре відчуває найменші відтінки фізичного стану. Йому важливе відчуття зручності, комфорту (зручний одяг, смачна їжа, добре самопочуття, здоров’я, повноцінний відпочинок, розслаблення). Турботливий, піклується про здоров’я та хороше самопочуття своє і своїх близьких. Рахується зі звичками та вподобаннями навколишніх. Вивчає світ речей та їх фізичні якості, любить займатися побутом. Вміє створювати комфорт, смачно готувати. Любить працювати у власному темпі. Уникає рутини, ухиляється від графіка. Намагається не виділятися, не прагне до лідерства.

Найкращі прояви:

Створює навколо себе гармонійну та доброзичливу атмосферу, вміє допомогти іншим розслабитися, заспокоюючи інших та урівноважуючи конфлікти. Враховує різні точки зору, поєднує різні бачення. М’який та терплячий у спілкуванні. Толерантний. Може бути опорою для інших, спонукаючи їх до ініціативності та активних дій у зовнішньому світі.

Вміє створювати затишок та комфорт гармонійним поєднанням просторових форм (дизайн), кольорів, звуків, смаків та ін. 

Суб'єктивне відчуття функції:

Вважає, що все у навколишньому просторі має бути естетичним, комфортним, гармонійним та збалансованим. Гордиться тим, що він має легкий характер і вміє створювати навколо себе психологічну і фізичну гармонію.  Часто відчуває, що зливається з іншими людьми, музикою, природою. Слідкує за тим, щоб своїми діями не викликати негативної реакції навколишніх. Легко нехтує своїми потребами на користь іншого. Намагається уникнути конфлікту, йому важко відмовити комусь, сказати «ні». В колективі уникає лідерства, проте у міжособистісних відносинах поводиться як опікун, прагне бути опорою для партнера. Не тисне на інших, і сам не підкоряється тиску на себе. Уважний до потреб і проблем своїх друзів: негайно відгукується і приходить на допомогу.

Слідкує за тим, щоб ніщо не порушувало його стан фізичного та емоційного комфорту. Відновлюється, перебуваючи на самоті в улюбленому спокійному місці. Любить спокійне спілкування з природою. Любить роздумувати про красу навколишнього світу, про приємні відчуття, які добре пам’ятає: кольори, запахи, звуки.

Не переносить одноманітності і нудьги. В одязі відкидає стандарти і не слідує за модою, вважає, що кожній людині потрібно своє, індивідуальне.

Тип з інтровертною сенсорикою має два підтипи: логічний (сенсорно-логічний інтроверт) СЛІ  та етичний (сенсорно-етичний інтроверт) СЕІ  .

 

Психологічні аспекти інтровертної сенсорики

Функція інтровертна сенсорика  при високому рівні психологічної зрілості наділяє людину почуттям гармонії, вмінням створювати затишок і комфорт, задовольняти тілесні потреби, вмінням створювати доброзичливу атмосферу навколо себе, заспокоюючи інших та урівноважуючи конфлікти, скромністю, терплячістю, толерантністю. При низькому рівні психологічної зрілості ця функція проявляється униканням конфліктів, надмірним догоджанням навколишнім, пасивним спротивом, схильністю до злиття з партнером, самозабуттям, лінню та гедонізмом (пошуком насолоди від смачної їжі, комфорту та ін. сенсорних відчуттів).

Толерантність до навколишніх переходить у потакання їх вадам та шкідливим звичкам. Тяжіння до приємних сенсорних відчуттів та комфорту переходить у гедонізм, тяжіння до смачної переходить у обжерство та алкоголізм. Схильність підлаштовуватися під потреби навколишніх переходить у невротичну злитність, розчиненні в партнері та самозреченні.

 Для типу з інтровертною сенсорикою дуже важливим є відчуття гармонії. Проте поняття гармонія включає в себе також протилежність – дисгармонію. Людина даного типу при високому рівні психологічної зрілості усвідомлює ці пари протилежностей і приймає в собі як гармонійність, так і дисгармонійність. Проте, при меншій психологічній зрілості людина прилипає до однієї складової образу і витісняє другу, «погану» складову. Чим більше тип з інтровертною сенсорикою прагне бути гармонійним, тим більше він боїться відчуття дисгармонії, дискомфорту, конфлікту, роз’єднаності з іншими. Чим більше такий тип ототожнюється з «образом себе» як того, хто створює гармонію, тим більше він уникає будь-якого натяку на свою дисгармонійність. При середньому рівні психологічної зрілості тип з інтровертною сенсорикою ігнорує внутрішні конфлікти та дисгармонійні стани, закривається від самого себе, щоб не відчувати їх, що призводить до внутрішнього очерствіння та зменшення усвідомлення себе. Йому починає здаватися, що його люблять саме за його легкий, мирний, неконфліктний характер. І щоб його любили, йому треба у всіх ситуаціях підтверджувати це. При ще нижчому рівні психологічної зрілості такий тип, щоб не відчувати внутрішнього дискомфорту та дисгармонії, відрікається від самого себе аж до самозабуття, проявляє повну байдужість до себе, при тому механістично підлаштовується під навколишніх, розчиняючись у них. Чим сильніше він витісняє відчуття внутрішньої дисгармонії та внутрішніх конфліктів, тим сильніше намагається створити зовнішню гармонію, уникати конфліктів з людьми та задобрювати навколишніх. Навіть при дуже сильному неврозі такий тип зовні здається спокійним і доброзичливим.

 

 Сторінка перебуває у стадії наповнення. Матеріали будуть поступово додаватися.