7 ПРОМЕНІВ

Типосинтез

Тип з екстравертною сенсорикою

1 - Тип з екстравертною сенсорикою

Екстравертна сенсорика (або вольова сенсорика)  - Активна дія, протистояння, керування людьми

Базовий опис:

Реаліст, орієнтований на дію, швидко приймає рішення, активно просувається у зовнішньому світі. Вміє постояти за себе, може чинити тиск на інших. Розуміє в чому сила та безсилля суперника. Любить долати перешкоди. Легко переносить фізичні негаразди та відсутність комфорту. Вміє брати на себе відповідальність. Не любить папери, інструкції, правила і охоче їх порушує. Добрий тактик, швидко схоплює ситуацію і розстановку сил. На навколишніх часто дивиться як на матеріал, яким потрібно управляти. Не схильний пристосовуватися до партнера, а тільки диктувати.

Найкращі прояви:

Рішучий, ініціативний, незалежний. В екстремальних ситуаціях зберігає спокій. Характеризуються волею до перемоги, вміє контролювати зовнішній простір, готовий до тривалого протистояння. Чим більше перешкод зустрічає на шляху, тим більш зібраним стає і активніше просувається вперед. Вміє поступатись. Великодушний. Любить захищати слабих та непробивних людей, якщо ті визнали його авторитет. Вміє організовувати, згуртовувати людей, розставляти і використовувати їх в інтересах справи. Відчуває, в чому і де саме знаходиться сила групи. Здатний керувати великою групою людей та забезпечувати досягнення цією групою цілей.

 Суб'єктивне відчуття функції:

 Гордиться тим, що він сильний, незалежний і справедливий. Для нього важливо утримувати контроль над ситуацією, контролювати свій простір. Відчуває величезну відповідальність за весь світ. Поводиться впевнено і рішуче. Не показує слабкість і може відчувати презирство до людей, які по-справжньому не намагаються взяти контроль над своїм життям. Йому подобається захищати слабших, але його дратують ті, які видають себе за слабких. Не дозволяє собою маніпулювати, здатний адекватно реагувати на поведінку інших. Коли йому хтось неприємний, знаходить спосіб, щоб дати йому це зрозуміти.

Хоче, щоб його потреби були задоволені негайно. Нервується, коли справи йдуть поволі, не вирішуються. Часом буває вибуховим та деструктивним. Більше схильний до дії, ніж до заглиблення у почуття. Зробивши помилку, ніколи не визнає цього публічно, проте відразу корегує поведінку.

Його можна назвати естетом, має добрий смак щодо речей та одягу. Чудово орієнтується матеріальному, фізичному світі. Вміє все робити своїми руками. При знайомстві з людиною відразу оцінює її зовнішність: одяг, фігуру.

Тип з екстравертною сенсорикою має два підтипи: логічний СЛЕ  (сенсорно-логічний екстраверт) та етичний СЕЕ   (сенсорно-етичний екстраверт).

 

Психологічні аспекти екстравертної сенсорики

 При високому рівні психологічної зрілості функція екстравертна сенсорика  наділяє людину сильною волею, впевненістю в собі, безстрашністю та незалежністю, здатністю керувати великою групою людей та забезпечувати досягнення цією групою цілей. При низькому рівні психологічної зрілості ця функція проявляється хтивістю, пожадливістю, агресією, мстливістю, моральним та фізичним садизмом, тиранією.

Для типу з екстравертною сенсорикою дуже важливим є поняття сили і незалежності. Проте поняття сила включає в себе також протилежність – слабкість, а незалежність включає також залежність від інших. Людина даного типу при високому рівні психологічної зрілості усвідомлює ці пари протилежностей і приймає в собі як силу так і слабкість, як незалежність від інших так і залежність від інших. Проте, при нижчому рівні психологічній зрілості людина прилипає до однієї складової образу і витісняє другу, «погану» складову. Чим більше тип з екстравертною сенсорикою прагне бути сильним, контролювати все і володіти всім, тим більше він боїться бути слабким, нічим не володіти і нікого не контролювати. Чим більше такий тип ототожнюється з «образом себе» як сильного і незалежного, тим сильніше почуття неповноцінності він відчуває при будь-якому натяку на свою слабкість та залежність від інших. При середньому рівні психологічної зрілості тип з екстравертною сенсорикою  намагається довести собі та навколишнім, що він сильний і все контролює, щоб отримати повагу навколишніх для підтримки своєї самооцінки та свого образу. Він уникає жодного прояву своєї слабкості при людях. Йому починає здаватися, що його люблять саме за його силу, незалежність і контроль над ситуацією. І щоб його любили, йому треба весь час підтверджувати це. При цьому в нього зростає хтивість та пожадливість від хибного відчуття того, що він може володіти всім і всіма. При ще нижчому рівні психологічної зрілості і небажанні відчувати свою слабкість, в такого типу зростає гнів, який не стримується, а проявляється назовні у вигляді агресії, мстивості та застосуванні фізичної сили до навколишніх.

 

Сторінка перебуває у стадії наповнення. Матеріали будуть поступово додаватися.