7 ПРОМЕНІВ

Типосинтез

8 - інтуїція інтровертна

8 - ТИП З ІНТРОВЕРТНОЮ ІНТУЇЦІЄЮ

Інтровертна інтуїція  (або інтуїція часу) - Передбачення розвитку подій, уява, фантазія

 

Інтровертна інтуїція допомагає людині контактувати з глибинним внутрішнім світом, сприймати звідти символи та архетипи, завдяки чому передбачати розвиток подій.

Базовий опис:

Світ для нього – передчуття, символи, знаки долі, багатоваріантність розвитку подій, потреба зловити сприятливий момент.

 Добре відчуває плин часу та своєчасність чи не своєчасність дій. Керується інтуїтивними передчуттями. Має здатність передбачувати. Розуміє психологію людей, прогнозує їхні дії, вчинки. Швидко розрізнює штучність, фальш, лицемірство. Помічає невідповідності і розбіжності. Має багату уяву. 

Любить усамітнюватися і роздумувати про значення життя, минуле і майбутнє. Намагається відшукати основні закономірності долі. Цікавиться темами, пов'язаними з незвичайними, загадковими явищами. Заглиблений у свої внутрішні переживання. Мрійливий. Намагається уникати буденності. Йому важко доводити справи до кінця. Може продумувати всю роботу в думках, але так і не почати її втілювати на практиці. Любить, щоб його ідеї втілював хтось інший, надихає інших. Не любить складати план дій і дотримуватися заздалегідь встановленого плану. Діє, керуючись інтуїцією, чуттям, емоціями. Вміє завчасно піти від небезпеки і не потрапити у неприємності. У повсякденному житті зазвичай проявляє гнучкість, терпимість, добре пристосовується до обставин.

Не квапиться. Багато що відкладає на завтра. Не любить різких змін. Вважає, що до цілі треба рухатися поступово. Всі проблеми розглядає з філософської точки зору.

Поводиться скромно, тримається в затінку, але радий, коли його там помітять. В товаристві друзів може поводитися розкуто і емоційно. У спілкуванні як правило, дає партнерові можливість говорити, а сам висловлюється лише у найбільш слушний момент. 

Суб'єктивне відчуття функції:

Вважає себе не таким, як інші, відчуває те, чого інші не відчувають. Внаслідок високої чутливості буває надмірно тривожним. Періодично відчуває страх, що проявляється як стан постійного неспокою та поганого передчуття. Бореться зі страхом або піддаючись йому, або діючи йому всупереч. Може демонструвати свою тривогу з метою привернути до себе увагу рятівника. Якщо в реальному житті отримати підтримку сильної людини чи спільноти не вийшло, компенсує це у своїх мріях та фантазіях. Схильний заглиблюватися у свої мрії, уяву та фантазії, у порівнянні з якими реальність і буденність здається нудною.

Поважає сильних людей чи спільноти. Почувається спокійно біля сильної, впевненої людини. Відданий і справі, і своїй команді, відповідає і ситуації і очікуванням людей. 

Добре відчуває свій особистий простір та поважає простір навколишніх. Найбільше цінує внутрішню гармонію. Вважає, що незнання внутрішнього світу одне одного роз'єднує людей. Бачить розділення і боротьбу, а прагне до гармонії, миру та єдності.

Нерішучий. Перш ніж прийняти рішення, воліє дізнатися думку інших. Намагається знайти підтримку своїх дій у навколишніх. Часто питається у партнера: "а як ти вважаєш". У стосунках готовий підпорядковуватися вимогам партнера, при умові, що партнер – вольова і рішуча людина.

Тип з інтровертною інтуїцією має два підтипи: логічний (інтуїтивно-логічний інтроверт) ІЛІ та емоційний (інтуїтивно-емоційний інтроверт) ІЕІ .

 

ПСИХОЛОГІЧНІ АСПЕКТИ ЕКСТРАВЕРТНОЇ ІНТУЇЦІЇ

Функція інтровертна інтуїція може проявлятися по-різному в залежності від рівня психологічної зрілості людини.

Найкращі прояви:

Єдність і гармонія, мудрість і своєчасність. Передчуття розвитку подій. Знає, що може піти не так і вміє прорахувати всі варіанти. Повага до індивідуальності кожного, вміння пояснити іншим суть їх проблеми.

Найгірші прояви:

Надмірна тривожність, відчуття себе жертвою (віктимність), постійні кризи, примхливість та образливість; ревниві, емоційно потребуючі, відчувають себе покинутими; меланхолія, лінощі, екстравагантність, безладна боротьба; невпевненість, коли треба діяти, неготовність діяти без чиєїсь підтримки. Надмірна чутливість до відволікань на побутові питання.

Замкнене коло: Чим більше відчуває себе особливим (не від світу цього) -> тим більше боїться не знайти свого місця в світі -> тим більше закривається у своєму світі -> тим більшу неповноцінність відчуває при неможливості реалізувати те, що відчуває -> тим більше втікає у світ своїх фантазій

 

 

Останнє оновлення : 07.12.2019