Get Adobe Flash player

Здорове харчування - магазини у Львові

Здорове харчування - магазини у Львові

Де у Львові можна придбати продукти для здорового харчування і комплексні здорові страви. (Ми рекламуємо лише магазини, в яких продаються вегетаріанські товари і де не продаються вбиті тварини).

СМАКОЧА - доставка по Львову повноцінних та збалансованих вегетаріанських обідів. Кухня, що змінює світогляд. Наші номери: 097-2165997, 063-1485790. vk.com/smako4a,  facebook.com/SMakocha  

• Супкультура - Органічні крем-супи у їстівному стакані. Львів, вул. Чайковського, 13. Працює 11:00-21:00 ☎️+38 068 823 95 00. www.instagram.com/soupculture.lviv, www.facebook.com/soupculture.ua.

Agrus (Агрус) - вегетаріанський/веганський ресторан. 80% продукції – сироїдні страви. Вул. Рилєєва, 12 (Біля готелю "Дністер"). Сторінка www.facebook.com/agrus.lviv. Тел 097-1622440.

• GREEN - перше вегетаріанське кафе у Львові - вул.Братів Рогатинців, 5. Бронювання столиків і доставка 097-7737700. vk.com/greenlviv

• Vegano Hooligano UNITY - веганське кафе у центрі Львова, вул. Римлянина, 10,  працює щодня з  10:00 до 22:00, довідка та замовлення:  +38(095)3517333, +38(063)6481993, сторінка у Фейсбуці - www.facebook.com/veganohooliganolviv ,  veganohooligano.com.ua

СМАК ЖИТТЯ - продукція для сироїдів, веганів та вегетаріанців. Бездріжджова випічка, живі хлібці, проростки, борошна, шроти, крупи, сухофрукти, сироїдні солодощі тощо.  тел. 067 456-66-64, 063 749-10-68. Магазин тимчасово закритий, працює інтернет-магазин sz.lviv.ua

Детальніше...

Харчові добавки

 Харчові добавки ("Е"-добавки в продуктах) 

За останні десятиліття в наше життя лавиною увірвалися пластикові матеріали, синтетичний одяг, ціла низка штучних миючих, косметичних та лікувальних засобів.

Ці зміни стосуються також продуктів харчування. Більшість з них містить цілу низку штучно синтезованих сполук - Е-добавок.

Харчові добавки — простий та дешевий спосіб надати продукту привабливий вигляд і колір, посилити смак, а також продовжити тармін зберігання.

Раніше назви цих хімічних речовин писали на етикетках продуктів повністю, але вони займали так багато місця, що в 1953 році в Європі, було вирішено змінити повні назви цих речовин буквою Е (від Europe) з цифровими кодами, ідентифікованими згідно Міжнародної системи класифікації (INS).

Згідно цієї системи харчові добавки діляться на групи за принципом дії:

Е100 - Е182 Барвники - для забарвлення продуктів.

Детальніше...

Борошно вищого сорту - шкідливий продукт?

 Борошно вищого сорту — шкідливий продукт?

 Зміст

1 Шліфований рис, хвороба бері-бері, вітамін В.

2 Будова та склад пшеничного зерна, висівки, клейковина.

3 Сортове борошно.

4 Цільні злаки або борошно грубого помелу.

5 Полба або спельта.

6 Тверда пшениця, макаронні вироби.

7 Дріжджі чи хліб на заквасках?

8 Чим відбілюють магазинне борошно.

Детальніше...

Позиція МОЗ України щодо вегетаріанства

Офіційна позиція МОЗ України щодо вегетаріанства

6 вересня 2018 року - офіційна позиція (Facebook) Уляни Супрун (міністр охорони здоров'я) щодо вегетаріанства:

Вегетаріанство стало способом життя для багатьох людей. Його основа - виключення з раціону м'яса тварин. Існують й більш суворі види вегетаріанських дієт, як-от веганство, прихильники якого відмовляються від великої кількості продуктів тваринного походження у харчуванні та в побуті.

Багатьох цікавить питання - чи є така дієта повноцінною, збалансованою та в цілому більш корисною для здоров’я. Адже дискусії між м’ясоїдами та вегетаріанцями тривають постійно. Крім того, навколо вегетаріанства існує багато міфів. Наприклад, що вегетаріанці отримують менше поживних речовин з їжі, їм не бажано займатись спортом, або навіть, що вегетаріанство - це хвороба.

Близько 7 років тому на просторах інтернету почала поширюватись неправдива інформація, начебто ВООЗ визнало вегетаріанство хворобою, а саме - психічним розладом. З часом ця неправдива інформація почала ширитися по медіа. Навіть після офіційного спростування ВООЗ, для багатьох людей ця новина залишила невірне сприйняття такого стилю життя.

Належним чином спланований вегетаріанський раціон харчування є здоровим, збалансованим та в багатьох випадках корисним для профілактики багатьох захворювань. Академія харчування та дієтології США підтверджує, що така дієта підходить для людей на всіх етапах життєвого циклу, в тому числі жінкам під час вагітності й лактації, немовлятам, дітям, підліткам, людям похилого віку, а також спортсменам (https://goo.gl/DT5kMZ).

На сьогодні рослинна їжа визнається як не тільки повноцінною для харчування, але також як спосіб профілактики та зменшення ризику появи багатьох хвороб. Дослідження вказують, що вегетаріанці мають нижчі ризики появи серцево-судинних захворювань (https://goo.gl/7nwGUV), (https://goo.gl/iUGPBv), надмірної ваги та ожиріння (https://goo.gl/5mtm6z) та деяких видів раку (https://goo.gl/rsJECA).

Щоб бути корисною, рослинна дієта має бути дотримана ретельно та уважно. Адже це не означає просту відмову від м’яса та продуктів тваринного походження. Саме здоровий рослинний раціон (овочі, фрукти, насіння), а також повноцінна заміна тваринного білка на рослинний (бобові, соєві продукти, горіхи) сприяють зменшенню ризику появи багатьох захворювань. Якщо ж ви не їсте м’яса, втім компенсуєте це малопоживною їжею - очікувати на якісь корисні ефекти для здоров’я марно.

Якщо хочете розпочати таку дієту - підходьте до цього розумно та зважено. Починайте повільно та поступово прибирайте м’ясо чи інші продукти тваринного походження зі свого раціону. До того ж варто заздалегідь зрозуміти, яким чином ви будете планувати свій оновлений раціон, щоб отримувати достатньо поживних речовин.

Будьте реалістичними. Якщо не дуже любите фрукти чи овочі - це може стати проблемою. Обов’язково консультуйтеся зі своїм лікарем! Він допоможе обрати найкращу стратегію переходу на новий стиль життя.

Дякуємо за допомогу UAnimals!

*     *     *     *     *

У травні 2014 року був зроблений офіційний запит з сайту "Доступ до правди" (в doc) у МОЗ України щодо позиції МОЗ стосовно впливу вегетаріанського способу харчування на здоров'я людини, і на яких наукових дослідженнях грунтується ця позиція. 

Надійшла офіційна відповідь (в doc), що вегетаріанське харчування прийнятне для здоров'я людини, і що жодних наукових досліджень на цю тему в Україні не проводилося, позиція МОЗ України грунтується на результатах світових досліджень.

Детальніше...

Медицина про вегетаріанство

Медицина про вегетаріанство

 В світі проводилося багато досліджень та порівнянь між звичайними людьми та вегетаріанцями, і висновки були вражаючими. Виявляється, що у вегетаріанців набагато рідше зустрічаються серцево-судинні захворювання та рак, які займають два перших місця зі смертності в світі. Виявилося, що перехід на вегетаріанську дієту запобігає виникненню 90% серцево-судинних захворювань.

Проте, ви не почуєте цього від наших лікарів. У медичних навчальних закладах України дуже мало уваги приділяється дієтології, а вегетаріанська дієта не вивчається взагалі.

До середини 1950-х років м’ясо розглядалося як найкраще джерело білків: адже в нього входять всі 8 незамінних амінокислот, до того ж у потрібних пропорціях. Так це і залишилося в медичних підручниках. Після 50-х років численні світові дослідження показали, що більшість рослинних продуктів також є джерелом повноцінних білків, а деякі  рослинні продукти переважають м’ясо за цими параметрами. Крім того, дослідження показали, що людині потрібно не 150 грам білку, як вважалося раніше, а лише 45 грам білку в день, при тому надлишок білка лише шкодить організму. 

В Україні ніколи не проводилося досліджень щодо вегетаріанського харчування. Тому тільки ті лікарі, які самі вивчали це питання, використовуючи висновки досліджень своїх закордонних колег, можуть надати вам науково підтверджену інформацію з цього питання.

 *   *   *   *   *

 "Вегетаріанство і ваше здоров'я" -  Лікар Жером Бернар-Пелє

1) Принципи вегетаріанського харчування

 Основний принцип – це забезпечення різноманітного харчування, яке складається з фруктів та овочів (включаючи свіжі овочі), цільних злакових (макарони, хліб з борошна грубого помелу, кукурудза, рис тощо), бобових (горох, квасоля, соя), горіхів та зерен.

Всупереч побоюванням багатьох людей, в рослинних продуктах легко знайти білки, що містять всі незамінні амінокислоти.

Детальніше...

•   ЕННЕАГРАМА 

Еннеаграма – психодинамічна модель, що описує 9 глибинних спонукань, які керують людьми і впливають на їх поведінку. Більше інформації тут >>>

•   Психологічні заняття 

Психологічний клуб

"Сім Променів"

запрошує на свої зустрічі:

 Це зустрічі для тих, кого

цікавить ... читати далі >>>