Iнтуїтивно-етичний екстраверт

Псевдоніми: Гекслi, Психолог, Порадник, Журналіст. Тип7 в Юнгіанській типології.

Квадра: «Дельта» [IV], жіночий портрет тут >>>

Дихотомії Юнга: етика, інтуїція, екстраверсія, ірраціональність

Ознаки Рейніна: аристократія, упертість, безтурботність, емотівізм, тактика, статика, негативізм, результат, серйозність, розсудливість, деклатімность.

Малі групи: квадра дельта, клуб гуманітаріїв.

 

Опис восьми функцій (Гуленко В.В.)

1. I   інтуїція можливостей

Володіє прекрасною інтуїцією на людей. За окремими фразами, інтонацією, мімікою, особливостями вчинків відтворює внутрішню мотивацію людини. Легко здогадується, чого та домагається. Швидко навчається, оскільки уміє схопити суть проблеми. У нього добре розвинена фантазія: вигадує історії, будує образи, цікаві сюжети. Тягнеться до талановитих і незвичайних особистостей. Уміє заохочувати і надихати людей, роблячи їм компліменти, описуючи райдужні перспективи. Пропонує різні варіанти розв'язання однієї і тієї ж проблеми. Йому нестерпно займатися одноманітною роботою. Повторюваність, яка породжує нудьгу,  його сильно пригноблює.

2. R   етика відносин

Як ніхто інший розбирається в логіці людських відносин, особливо йому зрозумілі причини ускладнень і розбратів в любові і дружбі. Йому легше зберегти налагоджені відносини, ніж відновити ті, що розірвалися. Чуйно реагує на антипатії. Привабливий і товариський. Зуміє вибудувати систему відносин з будь-якою людиною, лише б вона була йому цікавою. Розуміє, з ким на якій дистанції треба спілкуватися, хоч і не завжди її витримує. Знає, що треба робити, щоб підтримувати в колективі сприятливу психологічну атмосферу. Радить, як спілкуватися з людиною, щоб стати їй необхідним.

3. F   сенсорика сили

У екстремальних ситуаціях мобілізується і діє вельми рішуче. Дає відсіч будь-якому посяганню. Не може не відповісти на спроби диктату, силового натиску. Дуже незалежний сам і не стане примушувати кого-небудь іншого. Йому часом не вистачає волі, щоб взяти себе в руки і виконувати те, що назріло. Не боїться виступити проти переважаючої сили. Може піти до начальника будь-якого рангу і зажадати розв'язання свого питання. Має звичку першим зачіпати суперника. Вплутавшись в суперечку, активно, а часом і агресивно, відстоює свою думку. Страждає через свою збудливість і нестриманість. З цієї причини йому буває важко зняти напруження в плечовій частині корпусу.

4. L  логіка структури

Не може ефективно працювати в рамках жорсткої системи з багатьма обмеженнями. Дуже не любить, коли контролюють систему його відносин з навколишніми. Не стане вникати в подробиці якої-небудь інформації, старається зрозуміти лише загальний напрям. Через те що не завжди вислухує людей до кінця, залишає враження нерозуміння. Допускає суб'єктивні помилки в формулюванні логічних висновків і прийнятті рішень. Ігнорує ту сторону фактичного положення, яка суперечить його власним уявленням. Йому насилу дається копітка робота рахункового характеру. Напружується в таких випадках лише для того, щоб не залишити про себе поганого враження і не зашкодити відносинам.

5. S   сенсорика відчуттів

По-справжньому розслабляється лише в повністю комфортній обстановці, коли можна відчувати себе як вдома і не турбуватися про наслідки. Йому потрібні великі дози приємних відчуттів. Велику роль в його житті грають задоволення. Дуже любить, коли його оточують затишком і конкретною турботою. Через свою тягу до розваг часом справляє враження поверхневої, безтурботної істоти. Втягнувшись у вир солодкого життя, може прийти до трагічного кінця. Сам про себе піклується мало, на перших часах може обійтися небагато чим. Однак фізичний і моральний дискомфорт сильно підривають його здоров'я. Шукає шляхи до легкого, не  обтяженого боротьбою за життя існування.

6. Р   логіка діла

Його настрій залежить від характеру роботи, що виконується.  Якщо вона йому нецікава або ж здається некорисною, то його настрій сильно гіршає. З цієї ж причини не схильний до регулярного ведення побуту і домашнього господарства. Має схильність до авантюризму. Любить потрапити в незвичайні ситуації, здійснювати несподівані вчинки. Таким способом повертає собі смак до життя. У нього немає прагматизму і обачності. Якщо щось організує, то робить це для душі, а не ради прибутку. Краща нагорода за його працю – це захоплення і позитивні емоції. Велике місце в його житті займає гра – поєднання приємного з корисним. Прагне роботу або процес навчання перевести в ігрові форми.

7. Т   інтуїція часу

Прагне контролювати витрачання часу навколишніми. Не терпить людей, які діють неоперативно або віднімають дорогоцінний час. Своїм же часом управляти не уміє. Схильний до частих спізнень. Розказуючи про що-небудь, слідує своїм асоціаціям, викладає інформацію некомпактно, а тому не укладається у відведений час. Для нього дуже важливо відстежувати безперервний розвиток ситуації. Без надії і позитивних змін у нього опускаються руки. Довірливо відноситься до скороспілих обіцянок, хоч і розуміє, що для серйозних змін потрібен час. Сам довготерпінням не відрізняється. Якщо його спроби переламати долю провалюються, то поступово змиряється з нею як з неминучістю.

8. Е   етика емоцій

Уміє проявити ініціативу, надихаючи людей на справу. Але коли бажання пропадає, прагне знайти людей, які доробили б це без його прямої участі. Всередині його охоплюють суперечливі переживання і сумні думки. Щоб відвернутися, йде в роботу. При цьому погано відчуває міру – схильний перенапружуватися або переробляти. У спілкуванні емоційний, безпосередній і дещо наївний. Однак ці якості допомагають йому домагатися успіху в, здавалося б, безнадійній або дуже важкій справі. У хорошому настрої оперативно вирішує поточні побутові або робочі ускладнення. Швидко знайде, чим замінити відсутню річ або ж як взагалі без неї обійтися.

 

Психологічний портрет (Онуфрієнко (Вайсбанд))

1. Палкий ентузіаст, високодуховна, артистична особистість, швидко вирішує особисті труднощі, завжди покладається на свою здатність миттєво імпровізувати, замість того, щоб заздалегідь підготувати роботу, дуже любить ситуації нового, цікавого починання, коли можна проявити свої й чужі здібності, коли можна ще передбачати найнеймовірніший розвиток подій.

2. Дуже комунікабельний, легко встановлює контакти з людьми і завойовує їхню прихильність, у відносинах уважний і терпимий, уміє створювати атмосферу теплої привітності та відданості; ніколи не вдовольняється відповіддю «ні» чи визнанням факту, що хтось його або близьких йому людей не любить, прагне переконати людину – ворожість оточення скоріше надихає його на дію, ніж гнітить, уміє прив'язувати до себе людей.

3. Бачить у людях безліч різноманітних достоїнств і не може втриматися від того, щоб не повідомити їм цього в найемоційнішій формі, часто його вируючі емоції приймаються за почуття, чому й зобов'язаний репутацією Дон Жуана, насправді ж у почуттях він достатньо, консервативний, прив’язується до вузького кола своїх людей, чия думка для нього вкрай значуща і повністю визначає його настрій, поведінку, знання, якщо ж він і насправді гульвіса — цього не приховує.

4. Його промови про любов і тугу полум'яні, посмішки спокусливі, але далі цього справа йде не завжди, його девіз: емоційна влада над усіма і сексуальна свобода від усіх.

5. Цьому дуже важко повірити, дивлячись на нього, але, по суті, він консерватор і в багатьох інших питаннях, його вчинки можуть суперечити правилам, але не сподіванням близьких; агресія виявляється не в діях, а в словах, дошкульному гуморі і сарказмі, викликають агресію ті, хто загрожує об'єктивно цінним предметам, теоріям, мистецтву.

6. Уміє і любить вести полеміку, інколи використовує свою чарівливість і полемічний запал; аби нічого не робити, з бурхливим обуренням доводить, наскільки він зайнятий і як багато зробив. Його треба використовувати у стані найвищого натхнення – як ломовик він не тягне. Якщо робота вимагає тривалої і пильної уваги, заглиблення в деталі – втрачає до неї інтерес або просто кидає.

7. За темпераментом він сангвінік або холерик, має сильний тип нервової системи, високу різноманітність емоційних переживань, не помічає болю, особливо чужого, зате витривалий і невтомний у розв'язанні проблем, постійно чогось домагається, активний там, де інші пасивні.

8. Припливи працьовитості чергуються з приступами сонної пригніченості, від настрою залежить усе: плани на майбутнє, ставлення до себе, уявлення про світ, райдужні плани можуть змінюватися тяжкими переживаннями, але цікава новина, похвала, цікава можливість, що раптово випала, миттєво змінюють настрій, від нудьги просто захворює.

9. Не честолюбний, оскільки може вдовольнитися товариством друзів і передчуттям чогось цікавого, на відміну від «Наполеона», який любить бути явним управителем ситуації, він прагне бути її таємним управителем, при цьому його вплив спрямований в основному на те, щоб змусити оточуючих виявити свої здібності, таланти.

10. В армії його лають за панібратство, для нього не існує заборонених зон, високопоставлених кабінетів, він усюди вхожий, для нього всі люди рівні, ненавидить тих, хто хизується своїм становищем і посадою.

11. Інтереси і знання має скоріше широкі й різноманітні, ніж глибокі, здобуває їх незрозуміле де, але тільки не в школі (вузі), де він частіше за все найперший прогульник; відмінний популяризатор, хоча його ораторські здібності спочатку, як правило, поступаються здібностям щодо особистого спілкування, з часом і тут досягає видатних успіхів.

12. Чутливий до оцінки своїх розумових здібностей, часто прагне захистити дисертацію, добивається вчених ступенів і звань, це дає йому можливість спокійно працювати, дуже чутливий, коли зачіпають дорогі для нього ідеї, заперечують можливості його та близьких людей, тому прагне контактувати з ідейно близькими людьми.

13. Готовий допомогти людям у розв'язанні їхніх проблем, найбільше задоволення — знайти вихід зі становища, яке іншим здається безвихідним; привітність і доброзичливість може демонструвати будь-кому; робить щось тільки для тих, до кого ставиться всерйоз, і робить тоді набагато більше, ніж від нього чекають і ніж він сам обіцяє.