Багаторазові підгузники - дружні до довкілля

* Новий український виробник дитячих товарів BabyKo (БейбіКо) - Львів.
Багаторазові підгузники і вкладки до них з натуральних матеріалів, тренувальні трусики та  водонепроникні дихаючі пелюшки.

Група у Фейсбуці - www.facebook.com/groups/252406951759418

ЕКО ПУПС - український виробник багаторазових підгузників та товарів для дітей (Київ).
Багаторазові підгузники ЕКО ПУПС -  тут ekopups.ua

*     *     *

Стаття з львівського сайту garbage31.com (пост у Фейсбуці https://www.facebook.com/garbage31.1/posts/179314656028782:0)

Одноразові підгузки (Diaper)

Для більшості батьків викинути кілька тисяч підгузків у перші роки догляду за дитиною - звична справа. Явище зовсім недавнє, втім підгузки вже встигли зайняти вражаючих 2-3% побутових відходів та становлять загрозу для ґрунтових вод при попаданні на звалища.

Щоб зменшити екологічні наслідки, перед викиданням підгузка дитячі сюрпризи варто злити у каналізацію. Втім, це не єдине рішення. На карті нашого веб-сайту вже є один пункт у Тревізо, Італія, який приймає підгузки та відправляє їх на переробку у полімери та целюлозу. Скоро продовжимо додавати пункти з усього світу. Наприклад у Мексиці на підгузках вирощують гриби, у Новій Зеландії - їх компостують, в Японії - отримують біогаз та переробний пластик, а в Німеччині деякі сім'ї цілком перейшли на біорозкладні підгузки і отримують з них цінне добриво.

Порівняно зі звичайними, екологічні підгузки мають багато переваг для здоров'я дитини - краще поглинають вологу, менше протікають. Чудовою альтернативою є також багаторазові підгузки, яких знадобиться всього 24-36 штук, втім вони замінять тисячі одноразових. Багаторазові підгузки варто прати при температурі менше 60 °C, не користуватись сушаркою та передавати майбутнім поколінням. Якщо прання займає багато часу - можна скористатись досвідом США, ЄС та Австралії і відкрити компанію з прання підгузків. Також можна запропонувати місцевим органам влади підтримувати покупку багаторазових підгузків субсидією, як це роблять деякі міста Бельгії.

Втім, історія буде неповною, якщо не згадати про практику висаджування дітей, яку африканські та індійські батьки успішно застосовують вже кілька тисячоліть, і про яку написано десятки книжок від сучасних західних авторів. Практику добре доповнювати тренувальними трусиками та привчанням до горщика від 1.5-2 років.

Скориставшись цим потужним арсеналом, про одноразові підгузки можна з часом забути, і можливо 2-3%, та й цифра 31 з часом наблизиться до 0.

За поради при підготовці підгузків висловлюємо щиру вдячність Ольга КолодкаKhrystyna Mysak, Natalia Orel, Kateryna SvidzynskaOlenka DoroshenkoVasyl Doroshenko та Катерина Танчак (Kateryna Tanchak).