Get Adobe Flash player

Ваші ідеї

Ідеї щодо вирішення конкретних екологічних проблем Львова: енергозбереження, екологічне просвітництво, поводження з відходами, екобудівництво, тощо.

 

Коментарі  

0 # Ліля 12.01.2017, 14:58
Мобільний пункт прийому вторсировини - тактичне вирішення проблеми зі сміттям у Львові
Мобільна команда зі збору вторсировини – пілотний проект на кілька кварталів багатоповерхівок.
Що отримуємо:
1 Отримуємо на виході зменшення сміття на 20-30% (скло, папір, пластик, метал разом складають 20-30% побутових відходів). Якщо влада впровадить цивілізоване поводження (переробку) з органічними відходами, то зменшення на виході сміття буде становити 50%. Це проект в умовах, коли на загальнодержавн ому рівні нема системи штрафів за несортоване сміття і нема пільг за сортоване сміття.
2 Статистику по відходам (які відходи і в якій кількості утворюються);
3 Аналіз ринку переробки вторсировини, виявлення відходів, які не переробляються у Львівському регіоні.
4 Навчання (інформаційна кампанія) населення сортуванню відходів; заохочення населення сортувати.
5 Залучення мешканців до проекту – активна участь частини мешканців багатоповерхівок;
Як заохотити людей сортувати і розказувати сусідам про сортування.
За те що люди здають посортовану чисту вторсировину, вони можуть дешевше купити еко-товари (наприклад з паперу – зошити, туалетний папір), продукти харчування (наприклад крупи дешевші не упаковані в целофан, а в паперову упаковку чи на вагу). Крім того можна зробити систему накопичення балів.
Людям вигідно купляти значно дешевші товари, особливо в ситуації кризи яка зараз в Україні. Такі люди будуть заохочені здавати посортовані відходи і забирати відходи в сусідів, яким це не цікаво чи в яких нема часу. Обом сторонам це буде вигідно. І заохочені люди навчать інших, як і що сортувати.
Як це організувати. Має бути як мінімум два автомобіля, які в певний день в певний час регулярно приїжджають до конкретного будинку і забирають відходи. Одна машина для посортованих відходів, друга – для еко-продукції. Ціни для тих хто здав відходи повинні бути значно нижчими за ринкові. Як цього добитися. Брати товари прямо від виробника без сплати жодних податків (юридично в рамках пілотного проекту чи кооперативу). Подібний мобільний прийом вторсировини є в Києві – вони збирають вторсировину по районах – «Майстер добрих справ». Але в них нема еко-продукції.
Ця мобільна команда могла би об’єднати в собі крім збору відходів та магазину, ще й кур’єрську службу, доставку питної води, соціологічні опитування тощо.
Це має бути команда активних сучасних людей, веб-сайт та інформаційні матеріали.
Відповісти
0 # Василь Прусак 12.01.2017, 21:10
Чи є у Вас бажання втілити такий проект? На які сили розраховуєте? В якому районі міста можете це організувати?

З якими виробниками і з якою еко-продукцією маєте контакти, щоб долучити їх до проекту?

Хотів би поспілкуватися для знаходження спільних точок в проектах - мій трошки відрізняється - він прорахований на 1000 квартир - маю повні економічні розрахунки. На першому етапі сортування "сухих" відходів, а на другому і третьому долучення "мокрих" для компосту і біогазу та біодобрива. Мій телефон 068-1354711
Відповісти
0 # Ліля 14.01.2017, 10:32
Пане Василь, щоб втілити проект мобільного пункту прийому вторсировини потрібна ціла команда людей. Найважчий етап – отримання грошей на проект від держави чи від закордонних грантів. На цьому етапі потрібні люди, які вміють грамотно писати проекти для виділення коштів під них. Для проекту потрібні автомобілі, приміщення для складу, зарплата учасникам. Зарплата потрібна на початковому етапі. Можливо потім проект стане самоокупним. Можливо до проекту долучиться підприємець з автомобілем, який працює в галузі вторсировини. Можливо міськ рада виділить транспорт (У міській раді є ЕКО-бус, що збирає відпрацьовані люмінісцентні лампи в населення, він зараз працює лише 2-3 дні на тиждень, можна просити його долучити до проекту).
При тому, проект має бути незалежним, він не повинен керуватися міськрадою, щоб не перетворитися на черговий інструмент корупційних потоків та розбазарювання грантових грошей.
Проект як пілотний може бути організований у будь-якому районі міста, а потім охопити й ціле місто.
Я особисто можу активно взятися за проект після завершення першої стадії – отримання матеріальної бази для проекту – оскільки не компетентна в питаннях написання грантових проектів і спілкування с міськрадою. Тому на разі лише намагаюся донести суть проекту до зацікавлених осіб.
Щодо еко-продукції – то це може бути будь-яка продукція, що не містить пластику і пластикової упаковки. Наприклад, в радянських пунктах прийому макулатури такими «еко-товарами» були книги, туалетний папір та ще якісь вироби з паперу та макулатури. То не є проблемою знайти товар, який не містить пластику, закупити його в виробника за оптовими цінами та продавати без ПДВ. Мобільний пункт може бути оформлений як кооператив, всі учасники якого, тобто мешканці, що здають вторсировину, можуть бути членами кооперативу і звільнятися від податків при купівлі-продажі товарів між членами кооперативу.
Я ознайомлена з Вашим проектом, слідкую за розвитком проекту в інтернеті, і бажаю якнайшвидшого втілення. Завжди рада спрівпраці, просто на цій стадії мого проекту (нульовій стадії) мало точок для співпраці.
Відповісти
0 # Аліна 21.01.2017, 22:35
Ліля, я буквально кілька тижнів ходжу і думаю про те саме! Ви як з язика зняли))) ваша ідея - супер!
Я не впевнена, що володію всіма необхіднимц знаннями і вміннями для втілення такого проекту, але готова допомогти, якщо є така потреба, будь в чому!
Звертайтеся, будь ласка))))
Відповісти
0 # angelique 14.10.2016, 09:25
Біогаз з органічних відходів.
Підтримайте проект «Органічні відходи багатоповерхіво к стають доходами на Левандівці». https://gb.city-adm.lviv.ua/projects/show/162
КОРОТКИЙ ОПИС: Мешканці мікрорайону отримають можливість виграшу від роздільного збору органічних відходів і переробки їх на місцевій установці – зменшиться вивіз на полігон і буде додаткова енергія в котельні – додатково 20 тисяч м3 газу. bezpeka-doroga-roksolany.blogspot.com/2016/09/blog-post_11.html. Проект може бути повторений в більшості районів Львова, котрі мають котельні біля багатоповерхіво к. Автор проекту: Василь Матвійович Прусак. БЮДЖЕТ НА РЕАЛІЗАЦІЮ: 1 933 500 грн.
Відповісти
0 # angelique 14.10.2016, 09:09
Платформа реалізації ідей для покращення твого міста - проголосуйте за проект. голосування за проекти почнеться 17 жовтня. (терміни початку і завершення голосування за проекти: 1 – 15 листопада 2016 р.)Зверніть увагу, можна підтримати два проекти – один великий і один малий.
Малий проект: Локальне сортування сміття з комплексною переробкою харчових відходів.
https://gb.city-adm.lviv.ua/projects/show/328
КОРОТКИЙ ОПИС
Пілотний проект полягає у встановленні спеціальних контейнерів і запровадженні схеми поводження з харчовими відходами. Покращення процесу розділення сміття дозволить переробляти до 70% відходів. Ці відходи не потраплятимуть на сміттезвалища. Видатки від оплати за вивіз сміття мешканці зможуть перетворити на прибутки від здачі вторсировини.
РАЙОН: м. Львів , Франківський р-н
БЮДЖЕТ НА РЕАЛІЗАЦІЮ: 148 630 грн.

Автор проекту: Чучко Тетяна - голова клубу органічного землеробства https://7promeniv.com.ua/ekolohichni-orhanizatsii/klub-oz
Відповісти
0 # angelique 20.06.2016, 08:47
Інтернет-проект "Біржа вторресурсів".

Метою "Біржі вторресурсів" є допомога у правильному використанні вторинних ресурсів до того, як вони потраплять на сміттєзвалище. Частка цінної сировини у побутових відходах часом становить до 80%. Ефективність сортування відходів на сміттєзвалищі (коли всі відходи змішані) в рази менша, ніж коли відходи сортуються відразу при утворенні.

Якщо держава досі (2016 рік) не може організувати збір і переробку вторинної сировини, то це можуть зробити люди. Саме для цього призначений інтернет-проект "Біржа вторресурсів".

Розміщайте тут оголошення про наявність у вас вторсировини (пластик, скло, папір, метали тощо), а також розміщайте оголошення про підприємства, які займаються збором і переробкою вторсировини.

"Біржа вторресурсів" 7promeniv.com.ua/povodzhennia-z-vidkhodamy/sytuatsiia-u-lvovi/birzha-vtorresursiv
Відповісти
0 # angelique 21.06.2015, 12:29
На вул. Дорошенка у Львові збудують першу в Україні «зелену зупинку»

У Львові на вулиці Дорошенка, біля проїзду Крива Липа, зупинку транспорту зроблять екологічною - на її даху розмістять рослинний покрив.

Наразі автори ідеї - активісти конкурсу молодіжних проектів Львівської міськради «Lviv Young Project» - збирають дозволи на будівництво та шукають кошти для реалізації проекту. Про це вони розповіли сьогодні, 4 червня, під час представлення проекту у Львівській міській раді.

За словами координатора проектної групи «Зелена зупинка» Анастасії Рудич, місце на вулиці Дорошенка для екозупинки обрали через інтенсивність руху транспорту, великий потік людей та більшу температуру повітря, ніж в інших районах міста.
При створенні зупинки витрати намагались мінімізувати - не будувати повністю нову зупинку, а реконструювати вже наявну: демонтувати старий дах, встановити нові опори, конструкцію для зливу зайвої води.

Площа даху, на якому розмістяться рослини, становитиме 7 кв. м. Вартість проекту - 20 тис. грн.
Ландшафтний архітектор Тарас Загарук, який розробив макет зупинки, розповів, що для покриття зупинки вибрали рослини-седуми, або ж грунтопокривні. Вони не потребують багато вологи та добре розростаються.

Проект «зеленої» зупинки у Львові, за словами організаторів, в Україні унікальний - аналогів йому наразі немає. Після його реалізації організатори планують створити цілу мережу екозупинок.

https://www.ideax-nescafe.com.ua/3658091
Відповісти
0 # Olena 03.06.2017, 14:18
І куди пішли 20тис. грн. ?
Відповісти
0 # angelique 21.06.2015, 11:52
Одна пластикова кришечка, звісно, не коштує нічого, але якщо зібрати їх багато…

До оригінального способу допомоги нужденним та інвалідам вдалася львів'янка Мар'яна Залужна.
Саме вона зініціювала проект і закликає всіх небайдужих збирати звичайні пластикові кришечки від пляшок з-під напоїв і упакувань харчових продуктів та приносити їх в одну зі шкіл Львова (школа №54).

За вторговані від їх продажу гроші жінка планує купити необхідні речі людям із особливими потребами.

Як зазначила "Пошті" молода мама, а тепер уже волонтер соціально-еколо гічного проекту "Бережи природу – допоможи іншому" Мар'яна Залужна, ідея збирати пластикові кришечки виникла в неї зовсім випадково.
"Якось у інтернеті я прочитала статтю про те, що один ужгородський хлопець Андрій Кирилюк збирає пластикові кришечки і відправляє фірмі, яка займається їх переробкою, а вторговані гроші дає на доброчинність: за них людям із особливими потребами купують інвалідні візки, слухові апарати, а за потреби переказують на рахунки, щоб оплатити складні операції, – розповідає жінка. – Отож, мені стало цікаво, чи щось подібне роблять у нас у Львові. Але нічого не знайшла".
Уже досягнуто домовленості, що зібрані кришечки жінка відправлятиме одній з львівських фірм, яка виготовляє продукцію з пластмаси високої щільності.
Зі слів жінки, ця фірма пообіцяла, що за один кілограм кришечок платитиме чотири гривні, але за умови, якщо вони будуть посортовані по кольорах. За несортовані даватиме дві гривні за кілограм.
Зі слів Мар'яни, на щастя, вдалося налагодити безпосередній контакт з Андрієм. Після довгих розмов і настанов жінка вирішила взятися за цю справу. Окрім благодійності, її непокоїть ще й, так би мовити, екологічна складова. "Всі ці кришечки ми викидаємо у смітники. Через те, що в природних умовах вони розкладаються сотні років, може статися так, що наші діти і внуки житимуть серед куп корків", – каже вона.
Логотип і слоган львів'янка взяла такий самий, як хлопець із Ужгорода, – "Бережи природу – допоможи іншому".
Спочатку школа, згодом – виші !!!

vk.com/club96450569
Відповісти
0 # angelique 21.06.2015, 11:56
Кришки від пластикових пляшок виготовляють з поліетилену високої щільності – HDPE (маркування – цифра “2” в трикутнику зі стрілок)
Відповісти
0 # angelique 21.06.2015, 11:57
В Ужгороді до збору пластикових кришечок вже залучені багато міських кафе, барів, ресторанів, супермаркетів. Від їх викидання уже відмовились майже 50 закладів. І це далеко неповний перелік.
Відомо, що в багатьох країнах світу пластикові кришечки збирають уже давно. Акцію допомоги людям з обмеженими можливостями започаткували студенти стоматологічног о факультету Егейського університету ще в 2010 році. Зараз більша частина європейських країн робить це на загальнонаціона льному рівні. Отримані від переробки гроші також використовують із благодійною метою.
Наприклад, у Туреччині великі пляшки, куди можна кидати пластикові кришечки, підвішені просто на деревах. Коли величезні бокси заповнюються кришечками, добровольці телефонують на фірму, яка займається їх переробкою. Звідти виїжджає машина, потім зібрані кришки важать і виплачують гроші. Переказують їх на спеціальний рахунок, кошти з якого йдуть комусь на протезування, комусь на інвалідний візок, комусь на дороге лікування.
А ось у Польщі перед збиранням чергової партії кришечок визначають, на що будуть витрачені вторговані кошти. Допомога, як правило, адресна. Сьогодні такі кришечки збирає вся Польща: починаючи зі шкіл та університетів і закінчуючи поліцейськими і пожежними підрозділами.
Відповісти
+1 # Оля 22.10.2014, 18:24
Екологічний кінотеатр «Під відкритим небом»

Актуальність. Спільне бачення екологічних проблем не лише селища, а й землі в цілому, реалізація проекту, згуртує однодумців-захи сників природи для майбутньої інтерпретації «я у довкіллі», мінятиме бачення : екологічних проблем на шляхи їх вирішення, цінностей природи. Розвиватиме рекреацію містечка Добротвір і дозволить не лише молодим людям активно відпочивати на природі за переглядом екологічних фільмів, мультфільмів тощо а й усім бажаючим, в тому числі і гостям селища. Такий проект спрямований не лише для європейського бачення на ті чи інші речі з точки зору охорони навколишнього середовища а й усвідомлення загальної проблематики менталітету населення до ставлення природи і її ресурсів тощо. Така пропаганда буде новаторським вирішенням у проблемах пов’язаних здебільшого у свідомості соціуму, що напряму впливає на стан довкілля. Також заходи цього проекту дозволять кожній свідомій людині почерпнути для себе корисну та повчальну екологічного спрямування інформацію. Проект торкається актуальних в наш час екологічних тем та здорового способу життя. Такий проект є не лише актуальним, але і модерним - він розрахований як на індивідуальніст ь, так і клубний, сімейний активний відпочинок без вікових обмежень.
Які ж проблеми селища існують щоб шляхом їх вирішення було створення екологічного кінотеатру «Під відкритим небом»?
Отож опис проблем.
1) Недостатня кількість, відсутність облагороджених відпочинкових зон для населення.
2) Недостатня кількість заходів для розвитку людини як індивідума (театр, повчальні кінотеатр, фестивалі,творч ість, наука-досліджен ня тощо).
3) Незнання науки як екології (що обмежує людину розвиватися в цьому напрямку), що призводить до байдужого ставлення людини до природи.
4) Не розвинена рекреація, відсутність туристично - привабливих місць.
5) Не задіяні небайдужі люди до довкілля до екологічних акцій, бо існує в повній мірі їх відсутність!
Мета проекту: навчити людей цінувати, любити природу. Зробити відпочинкову зону громади, з метою екологічної пропаганди . Поширення серед всіх верств населення екологічних знань.
Хронологія цільових завдань:
1) Облагородження відпочинкової зони
2) Закупка кариматів, апаратури, канцтоварів(дис ки, флеш-накопичува чів) та канцтоварів для рекламного забезпечення.
3) Доставка товару
4) Встановлення апаратури
5) Прибирання території
6) Обслуговування апаратури

На втілення проекту потрібно :

Всього (∑5), грн 26 000
Відповісти
0 # Роксолана 19.02.2015, 19:30
можна з Вами звязатись??
Відповісти
0 # Olga 08.06.2017, 09:18
792 973 605 дзвоніть на вайбер, я в Польщі з поміткою теми
Відповісти
0 # Angelika 27.05.2014, 11:40
Створення національного центру поводження з відходами

Мета: Впровадження оптимального поводження з відходами у всіх селах та містах України та зменшення негативного впливу життєдіяльності людини на навколишнє середовище і на здоров’я людей. Повна прозорість дій чиновників та розподілу коштів в галузі екології та поводження з відходами. Створення центрів поводження з відходами у всіх регіонах України.

Пропоную створити у Львові регіональний центр поводження з відходами та екології .

Діяльність центру:
- координація діяльності різних підприємств та організацій в галузі поводження з відходами та екології.
- збір та висвітлення інформації про ситуацію з поводженням з відходами та про методи та пропозиції щодо покращення ситуації; створення інтерактивного всеукраїнського інтернет ресурсу з питань практичної екології та поводження з відходами; збір та висвітлення інформації про розподіл державних коштів в галузі екології та поводження з відходами;
- створення пункту з прийому всіх видів вторсировини у Львові та створення інформаційного центру для населення.
- розробка листівок та інформаційних матеріалів для населення з питань поводження з відходами, сортування сміття та екології.
- створення та впровадження пілотних інноваційних проектів з сортування сміття населенням підприємствами, оптимізація вже існуючих систем роздільного збору сміття. Зокрема, організувати роздільний збір органічних (мокрих) відходів, сухих відходів (папір, пластик, скло та ін.) і відходів, що не підлягають переробці.
- сприяння побудові сміттєсортуваль них підприємств у Львові та області як найбільш доцільних в галузі поводження з вторсировиною з точки зору екології. Адже від першого етапу – сортування сміття – прямо залежить кількість сміття яка потрапить на переробку чи на сміттєзвалище.
- збір інформації про українські та закордонні інноваційні технології в галузі поводження з відходами та впровадження пілотних проектів;

Що потрібно для проекту. На першому етапі проекту потрібно:
- приміщення для інформаційного центру і для організації пункту прийому втор сировини;
- оргтехніка та канцелярські товари;
- інтернет та мобільний зв'язок;
- зарплата організатору, помічнику та працівнику пункту прийому;
- оплата за створення та підтримку інтернет-ресурсу;
- оплата проїзду та інших витрат пов’язаних зі збором інформації та поїздкою на різні підприємства і організації у Львові та по Україні; оплата витрат пов’язаних з організацією зустрічей, круглих столів та семінарів.

Етапи проекту:
1 створення всеукраїнського координаційного інформаційного центру поводження з відходами
2 збір та висвітлення інформації по поводженню відходів в Україні
3 впровадження оптимальної системи поводження з відходами на всій території України
- створення прозорого інтернет ресурсу зі всіх питань що стосуються поводження з відходами
- створення пунктів прийому всіх видів втор сировини
- інформаційні кампанії для населення
- впровадження роздільного збору відходів та оптимізація вже існуючого
- побудова сміттєсортуваль них заводів як найбільш екологічно доцільних при поводженні з відходами
- оптимізація мережі підприємств з переробки відходів
- популяризація методів зменшення утворення відходів та зменшення небезпечного впливу відходів на навколишнє середовище
Відповісти
+1 # Гість 16.04.2014, 19:55
Вже давно звернув увагу на те, що в парках і інших зелених зонах міста є дуже багато повалених (мертвих) дерев і сухостою. Деякі з цих дерев навіть несуть загрозу для людей які гуляють цими місцями.
Ідея така: знайти спонсорів або звернутись до влади міста і закупити відповідні системи опалення які б працювали на твердому паливі і використати сухостій і повалені (мертві) дерева для опалення будь яких приміщень в зимовий період. Таким чином можна позбавити парки і зелені зони від потенційно небезпечного сухостою та обігрівати приміщення сировиною яка з кожним роком буде поновлюватись.. Звісно при цьому можна і навіть треба насаджувати нові дерева.
Відповісти
0 # Guest 09.06.2013, 10:23
Проект "Горіховий гай" vk.com/horhay
Парк "Горіховий Гай" навколо кінотеатру "Сокіл" (колишній "Орлятко") чекає на твою підтримку!
Відповісти
0 # Guest 16.04.2013, 20:44
Вважаю, що проблему неприємного запаху в місті з каналізації можна частково вирішити, застосувавши Ефективні мікроорганізми (ЕМ), які усувають неприємні запахи, викликані життєдіяльністю бактерій. Про ЕМ можна дізнатися в Клубі Органічного Землеробства 7promeniv.com.ua/ekolohichni-orhanizatsii/klub-oz
Відповісти

Додати коментар


Захисний код
Оновити