ВЧЕННЯ ПРО СІМ ПРОМЕНІВ

Аспекти

Із сказаного вище випливає, що системні і планетарні енергії діють або як перешкоджаючі або як стимулюючі сили відповідно до типу провідника (тіла), на який вони діють. Природа цих провідників і їхня здатність притягувати, відгукуватись, відштовхувати, поглинати і перетворювати цілком залежить від точки еволюції, а також від загальних планетарних умов і  психологічного клімату людства в кожний певний момент часу.

 

Аспект

Назва

 

Тип аспекту

Чакра

З’єднання

 

По-різному

Сахасрара і Аджна

22,5º

 

 

Напружено-творчий

Вішудха

30º

Пів-секстиль

 

Гармонійний

Анахата

36º

Децил

 

Гармонійний

Маніпура

45º

Пів-квадрат

 

Напружений

Хріт

60º

Секстиль

 

Гармонійний

Свадхістана

90º

Квадратура

 

Напружений

Муладхара

120º

Тригон, Трин

 

Гармонійний

Неповна муладхара

180º

Опозиція

 

Напружений

Душа-Особистість

 

Одне з найпростіших визначень аспектів стверджує: «Аспектами[1] називається взаємодія між двома планетами, виражена в градусах». Аспекти додають в характеристику гороскопу людини елемент гармонійності або напруження. Гармонійними аспектми є тригон, секстиль.  Напруженими аспектами вважаються квадрат і опозиція. З’єднання (кон’юнкція) буває як гармонійним, так і напруженим.

З’єднання – це відстань між планетами від 0º до 8º. Чим менший градус, тим сильніший вплив аспекту з’єднання. Ключове слово для опису кон’юнкції є “інтенсивність” (іншими словами дві планети підсилюють дію одна одної). Наприклад, Меркурій в з’єднанні з Марсом буде вказувати на активний і динамічний розум людини. З’єднання може бути як гармонійним, так і напруженим, в залежності від того, які планети в з’єднанні. Наприклад, якщо в з’єднанні є будь-яка планета особистісного плану (Меркурій, Венера, Марс) з Сонцем, то якість цієї планети буде пригнічуватись Сонцем. Такі планети в з’єднанні з Сонцем називаються згорілими (Сонце їх окультно “спалює”).

Тригон – дуже потужний гармонійний аспект, при якому дві планети, розташовані на відстані 120º: в межах від 112º до 128º. Ключове слово для тригона – “удача”. Тригон вказує на те, що буде виходити завжди з мінімальними енергетичними затратами. Наприклад, тригон Марса з Плутоном буде давати людині дуже велику силу волі і динамічність, яка буде легко проявлятись.

Секстиль – гармонійний аспект, при якому відстань між планетами становить 60º (від 52º до 68º). Цей аспект менш потужний, ніж тригон. Ключове слово для текстилю – “можливість”. Секстилі показують, де є можливість досягти удачі, докладаючи певних зусиль. При тригоні зусилля не потрібні, або потреба в них мінімальна. Наприклад, секстиль Меркурія з Юпітером пов’язаний з успішною реалізацією інтелектуальних здібностей в соціумі. Але для цього людині потрібно докласти певних зусиль.

Квадрат – напружений аспект, при якому відстань між планетами 90º (від 82º до 98º). Це дуже потужний аспект, один з найскладніших. Ключове слово для нього – “перешкода”. Квадрати в гороскопі примушують людину долати багато перешкод. Природа цих перешкод визначається якістю планет, які в квадратурі. Квадрати в натальній карті вказують на ті життєві ситуації, в яких людині доведеться активно боротися (часто проходячи крізь конфлікти), щоб перевести напружену енергію в конструктивну дієвість. Якщо людина навчиться конструктивно використовувати цю енергію перешкод, трансформуючи її в енергію для зовнішньої дії і внутрішньої трансмутації, то вона швидко прогресуватиме на шляху еволюції. Наприклад, квадратура Венери і Урану може вказувати на часту зміну ціннісних орієнтацій і смаків, бо якість до новаторства і змін Урану напружено взаємодіє з якістю Венери (смак, гармонія, цінності).

Опозиція – напружений аспект, при якому відстань між планетами 180º (від 172º до 188º). Це складний аспект, ключові слова для якого – “кооперування” та “інформованість”. Опозиція вказує на необхідність врівноважити протиборчі сили або обставини, щоб знайти золоту середину. При цьому завжди виникають труднощі. Наприклад, опозиція Сонця і Місяця в карті людини буде давати протидію життєвого духу людини (Сонце) з її емоційним станом (Місяць), які людина буде змушена постійно врівноважувати. Кінцевою метою такого врівноважування є баланс вищевказаних енергій в житті людини.

Зауважимо однак, що напружені аспекти для людини просунутої (учнів і посвячених) є спонукою для них в подоланні перешкод, які є на шляху виконання ними місії, задля якої вони втілились. Тому натальні карти відомих людей часто заповнені напруженими аспектами.[1] Хьюитт Уильям  “Астрология для начинающих”. М.: Фаир-Пресс, 2002.

 

•   Психологічні заняття 

Психологічний клуб

"Сім Променів"

запрошує на свої зустрічі:

 Це зустрічі для тих, кого

цікавить ... читати далі >>>