СІМ ПРОМЕНІВ

КОНСАЛТИНГОВА ГРУПА

Коронавірус - невідомі факти

КОРОНАВІРУС - НЕВІДОМІ ФАКТИ

Чи є коронавірус епідемією (пандемією)

"Факт-чекери" (перевірники фактів) і "фейк-ньюз" (фальшиві новини)

Чи можна довіряти ВООЗ?

На чому ґрунтувалося введення карантину

Що відбувається в Італії?

Штучна вентиляція легень: допомога чи шкода

Що показав розтин померлих від коронавірусу

Чи можна довіряти ТЕСТАМ на коронавірус?

Носіння захисних МАСОК шкідливе для здоров'я?

М'яка стратегія Швеції

Наслідки карантину

Чи доцільно було вводити карантин

Протести проти карантину в світі, про які нам не розказують в ЗМІ

Юридичні аспекти введення карантину

Що кажуть українські лікарі

До чого тут Білл Гейтс?

Чому в демократичних США вакцини продовжують калічити людей

Чи є коронавірус епідемією (пандемією)

Головним генератором паніки традиційно залишається ВООЗ (англ. World Health Organization, WHO). Так, 3 березня 2020 року генеральний директор Всесвітньої організації охорони здоров’я заявив, що близько 3,4% з тих, що підтверджено заразилися новим коронавірусом, померли – і це значно вище, ніж сезонний грип. Така оцінка ВООЗ майже в сотню разів перевищує реальні показники летальності. Тим не менше, 11 березня ВООЗ охарактеризувала поширення COVID-19 у світі як пандемію.

* 28.04.2020 - COVID-19 виявився величезним шахрайством ЗМІ (стаття англійською американського Washington Times www.washingtontimes.com)

* 04.10.2020 - троє всесвітньовідомих епідеміологів з трьох найавторитетніших університетів світу (Гарвард, Оксфорд та Стенфорд) склали, підписали та оприлюднили щось на кшталт відкритого листа проти масових обмежувальних заходів "боротьби" з ковідом, що вони, на думку вчених, завдають непоправної шкоди суспільству, мають руйнівний вплив на фізичне та психічне здоров'я людей та призведуть в найближчі роки до збільшення надмірної смертності. Цей документ отримав назву Декларація Великого Баррінгтона (за місцем підписання) і дуже швидко перетворився на рух вчених, медиків та громадян проти ковідного божевілля, що воно з подачі заангажованих ЗМІ і некомпетентних та/або корумпованих бюрократів вже 8-й місяць поспіль знищує національні економіки, громадське здоров'я та життя людей по всьому світу, за виключенням рідких світлих острівків здорового глузду типу Швеції.

На момент написання цього допису (близько 10-ї вечора 12 жовтня 2020) Декларацію вже підписало майже дев'ять тисяч вчених, понад 22 тисячі медиків та близько 400 тисяч небайдужих громадян різних країн світу.
Короткий текст цього документу вже перекладено двома десятками мов, включно з популярними в нас польською та російською.
* 05.09.2020 - Відкритий лист бельгійських лікарів та медиків до влади та ЗМІ щодо ситуації навколо Ковід-19. На бельгійському сайті “Лікарі за відкриту дискусію” з 5 вересня 2020 доступний і за три перших тижні зібрав вже 484 підписів від лікарів, ще понад 1500 підписів від медичних працівників. "Ми просимо провести відкрите обговорення, де всі експерти будуть представлені без будь-якої форми цензури.Після початкової паніки навколо covid-19 об’єктивні факти показують зовсім іншу картину – медичного обґрунтування будь-якої надзвичайної політики вже немає. Нинішнє антикризове управління стало абсолютно непропорційним і завдає більшої шкоди, ніж приносить користі." Лист англійською тут>>  Переклад українською тут >>

* професор Джон Оксфорд з Лондонського університету Королеви Марії, один з провідних світових вірусологів і фахівців з грипу, прийшов до наступного висновку щодо COVID-19: «Особисто я б сказав, що найкраща порада - витрачати менше часу на перегляд телевізійних новин ... Вважаю цей спалах схожою на епідемію зимового грипу. В цьому випадку в минулому році у нас було 8000 смертей в «групах ризику», тобто більше 65% людей з серцевими захворюваннями і т. п. Я не думаю, що COVID-19 перевищить це число. Ми страждаємо від епідемії ЗМІ! » (стаття англійською мовою тут novuscomms.com)

* У новому аналізі Центру доказової медицини в Оксфордському університеті стверджується (www.cebm.net), що летальність COVID-19 становить від 0,1% до 0,36% (на рівні грипу). Очікується, що у людей старше 70 років без серйозних попередніх захворювань рівень летальності складе менш як 1%. І знову питання - де ті 10-15%, що були на початку?

* Два професори медицини зі Стенфорда, Еран Бендавід і Джей Бхаттачарья, пояснюють, що летальність Covid-19 переоцінена на кілька порядків, ймовірно, навіть в Італії вона становить всього 0,01%–0,06% і таким чином є значно нижчою, ніж у грипу. 14 квітня 2020 р. - нове серологічне дослідження Стенфордського університету показало у людей в окрузі Санта-Клара (Каліфорнія) кількість антитіл в 50-85 разів більше, ніж вважалося раніше, що означає летальність COVID-19 на рівні 0,12-0,2% або навіть нижче, що відповідає показникам звичайного грипу. А де ж ті страшні цифри в 10-15% (Джерело англійською мовою www.medrxiv.org)

* 03.04.2020 - Відомий німецький судмедексперт патологоанатом - професор Клаус Пюшель (Klaus Püschel): «Covid-19 – це здебільшого нешкідлива вірусна інфекція» (Hamburger Morgenpost) (стаття німецькою мовою www.mopo.de і www.pressreader.com). Жодна людина, яка не мала хвороби, не померла від вірусу в Гамбурзі. У всіх тих, кого ми досліджували до цього часу, був рак, хронічне захворювання легенів,  діабет, серцево-судинні захворювання... 

*  22.03.2020 р. - подібного висновку дійшов німецький професор Сухаріт Бхакді (Sucharit Bhakdi). Він заявив, що 99,5% людей, які заразилися коронавірусом, не мають жодних симптомів хвороби або мають легкі симптоми.  Натомість антивірусні заходи призводять до самознищення та колективного самогубства. Хибна реакція на коронавірус скорочує тривалість життя мільйонів. Руйнівний вплив на глобальну економіку є загрозою для незліченної кількості людей. (відео німецькою www.youtube.com)

* 06.2020 - Лікар-патологоанатом Юрій Бісярін (Львів) : За час пандемії у Львівському обласному патологоанатомічному бюро провели близько 60 розтинів померлих унаслідок коронавірусної інфекції. Практично усі померлі унаслідок коронавірусної інфекції мали супутні захворювання, найчастіше – серцево-судинні проблеми та цукровий діабет. (Стаття тут tvoemisto.tv/exclusive)

* Німецька мережа Доказової Медицини повідомляє, що летальність сезонного грипу в сезоні 2017/2018, за оцінками німецького Інституту Роберта Коха становить від 0,4% до 0,5%, а не 0,1%, як передбачалося раніше. Це означає, що летальність COVID-19 навіть нижче, ніж у сезонного грипу, а період захворюваності набагато коротше. (стаття англійською www.ebm-netzwerk.de)

Швейцарія показала поточну загальну смертність у порівнянні з попередніми роками. Дані переконливо доводять, що ПОТОЧНИЙ рівень смертності поки значно нижче, ніж в сезони грипу останніх років. (стаття іноземною мовою interaktiv.tagesanzeiger.ch)

* 27.03.2020 - у Німеччині різко скоротилося число захворювань на ГРВІ та грип у всіх вікових групах. У 73 обстежених лікарнях 7% всіх випадків респіраторних захворювань припадає на COVID-19. Ці цифри відповідають даним з інших країн і показують загальну тенденцію - немає ніякого скачку в кількості захворюваності та смертності в структурі ГРВІ (куди входить і коронавірус). Є тільки маніпуляція данними в СМІ. (джерело німецькою мовою influenza.rki.de/Wochenberichte)

Фелікс Шолькманн продемонстрував, що в США (як і в решті світу) експоненціально (різко) зростає НЕ КІЛЬКІСТЬ «заражених» людей, а кількість тестів. Число «інфікованих» людей по відношенню до кількості тестів залишається в основному постійним (коливається від 10 до 20%), що ЗАПЕРЕЧУЄ наявність вірусної пандемії.

* Пряме порівняння Великобританії (з карантином) і Швеції (без карантину) показує практично ідентичні рівні зараження і смерті на одиницю населення. Тоді задайте собі питання: «Яка ціль карантину, який ввели?» ( стаття англійською www.theblogmire.com)

* 02.04.2020 - Британський медичний журнал (BMJ) повідомляє останні дані з Китаю: 78% нових людей з позитивним тестом не виявляють жодних симптомів. Це є ще одним переконливим свідченням відносної нешкідливості вірусу і підіймає питання про те, чи не міг короткочасний підйом пневмоній в Ухані мати інші причини, а ситуація спеціально роздута з допомогою ЗМІ. (стаття англійською www.bmj.com/content)

* Найвпливовіший американський інфекціоніст та посадовець галузі здоров'я Dr. Anthony Fauci - зараз в США типу головного по пандемії. Після того, як в результаті організованих Фаучі експериментів коронавірус кажанів пішов гуляти в люди і догуляв аж до США. сам Фаучі зовсім не збентежився. Навпаки, він швидко, радо, дуже активно і наполегливо зайнявся його (віруса) медіа-розкруткою. Але його "боротьба" з нею здебільшого зводиться до того, щоб максимально залякати американців цим вірусом і збільшити статистичну кількість його жертв... Постійно говорив про небезпеку, летальність, контагенозність. Він не боявся відкрито опонувати Трампу, доводячи, що рекомендований французьким метром Дідьє Раутом старий дешевий малярійний препарат від Ковіду не допомагає, що є надія на новий дорогий гамериканський, але взагалі треба не рипатись, боятись і чекати на спасіння через вакцину. 28.04.2020 Newsweek опублікував статтю "DR. FAUCI ПІДТРИМУВАВ КОНТРОВЕРСІЙНУ ВУХАНСЬКУ ЛАБОРАТОРІЮ МІЛЬЙОНАМИ АМЕРИКАНСЬКИХ ДОЛАРІВ НА РИЗИКОВАНІ КОРОНАВІРУСНІ ДОСЛІДЖЕННЯ." (англійською www.newsweek.com):  за останню декаду Національний інститут здоров'я США (NIH), що його очолює пан Фоучі, на експерименти з "наданням (тваринним) вірусам функціональності" витратив 7.4 млн дол. ...  друга частина цих експериментів - програма спеціально присвячена коронавірусам кажанів, що конкретно на неї Фоучі виділив 3.7 млн дол, була офіційно скасована лише минулої п'ятниці 24.04.2020, коли коронавірусна істерія досягла свого піку... Робота, про яку йдеться, представляла собою різновид досліджень, пов'язаних із наданням вірусам функціональності. Вона передбачала отримання диких вірусів та передачу їх живим тваринам до тих пір, поки вони не мутують у форму, яка може становити загрозу пандемії. Вчені використовували це для того, щоб взяти вірус, який погано передається серед людей, і перетворити його на той, який є дуже трансмісивним - ознака вірусу пандемії. Ця робота була зроблена шляхом зараження ряду тхорів, що дозволило вірусу мутувати до тих пір, поки тхір, який не був навмисно інфікований, заразився хворобою....  Робота спричинила ризики, які хвилювали навіть досвідчених дослідників. Понад 200 вчених закликали припинити роботу. Проблема, за їхніми словами, полягає в тому, що це збільшило ймовірність виникнення пандемії через лабораторну помилку.....   Багато вчених критикували проведення функціональних досліджень, що передбачають маніпулювання вірусами в лабораторії для вивчення їх потенціалу зараження людей, оскільки це створює ризик запуску пандемії через випадкового інфікування...  у 2014 році під тиском адміністрації Обами Національний інститут охорони здоров'я ввів мораторій на роботу, припинивши 21 дослідження. Через три роки, у грудні 2017 року, NIH відмовився від мораторію, і розпочався другий етап проекту, який включав дослідження набуття вірусами функцій..."

Але відчайдушно залякуючи публіку по тєлєку, американський інфекціоніст одночасно в серйозній науковій літературі примудрявся давати цьому самому Ковіду цілком помірковані і дуже скромні оцінки.
Деколи прямо протилежні тим, що він їх давав на публіці. У статті на сайті Just the News "Фаучі в академічній статті припускає більш консервативний рівень смертності, ніж у публічних бріфінгах по вірусу" (https://bit.ly/35tYPAq) Наводиться наступна хронологія: 11 березня 2020 на слуханнях в конгресі, Фаучі заявляє, що нинішній коронавірус є "в 10 разів більш смертельним, ніж сезонний грип". Це його свідчення розходиться по заголовкам новин, Інтернету і досі постійно цитується сіячами паніки. 26 березня 2020 в статті, опублікованій в престижному "New England Journal of Medicine" той самий Фаучі про той самий вірус пише: "Його летальність може бути значно меншою за 1% (..) Це говорить про те, що загальні клінічні наслідки від COVID-19 можуть в кінцевому рахунку бути більше подібні до захворювань важкого сезону грипу (який має рівень летальності приблизно 0,1%) або пандемічного грипу (подібний до захворювань у 1957 та 1968 роках), а не захворювання, подібного до SARS або MERS, які мали летальність 9 - 10% і 36% відповідно ". 27 березня, тобто через день після публікації цієї статті NEJM Фаучі з'являється на популярному в США шоу ведучого Trevor Noah і для широкої американської публіки не задумуючись знову видає своє коронне: "Смертність від [COVID-19] приблизно в 10 разів перевищує [грип]"

* 3.05.2020 - На сайті американського Центру контролю захворювань зараз є дані по американській смертності з початку 2020 року до початку квітня. (https://bit.ly/2YscK8v ) За цей період в США загалом вмерло 569 403 осіб. З них від пневмоній, ГРВІ та Ковіду - 54 217. З них конкретно "від Ковіду" - 11 356. Тобто в 4 рази менше ніж від решти ГРВІ та в 50 разів менше ніж від інших причин. Але заангажовані ЗМІ та зазомбовані ними панікери постійно рахують, постять і смакують деталі виключно по цим 2% від загальної американської смертності. Які до того ж є штучно накрученими через маніпулятивно широкі критерії класифікації смерті "від Ковіду" та матеріальне заохочення шпиталів до його діагностування через загальноамериканську систему медичного страхування "Медікер".

ОФІЦІЙНА американська статистику за три місяці ковідної паніки з початку лютого до 25 квітня. (https://www.cdc.gov/nchs/nvss/vsrr/COVID19/index.htm) За цей період в США загалом вмерло 719 438 осіб. З них від пневмоній, ГРВІ та Ковіду - 90 165. З них конкретно "Ковід" написали в 37 308 сертифікатах про смерть. Тобто офіційно від Ковіду за час істерії в США вмерло в понад 2 рази МЕНШЕ ніж від інших вірусних та бактеріальних збудників, що викликають пневмонію. Та в 20 разів менше ніж від інших причин.

Інші фейкові епідемії:

* 11 червня 2009 року ВООЗ оголосила пандемію «Свинячого грипу» (детальніше тут voz)

* 2002-2003 роки - епідемія SARS (Тяжки́й го́стрий респірато́рний синдро́м (ТГРС) (англ. Severe Acute Respiratory Syndrome (SARS)), що також викликається коронавірусом. "Найбільший внесок" в діагностику та переконання людей у тому, що причиною даного захворювання є вірус (коронавірус!!!) був лікар Френк Палмер, що являвся науковим керівником Канадської національної вірусологічної лабораторії в період появи SARS.
Однак після детальних розслідувань та незалежних експертиз було встановлено помилковість реакцій та дій, які прийняла світова медична спільнота та влада. А саме головне - паніка поширена з допомогою ЗМІ та підкріплена хибними помилковими попередніми висновками, призвела до загибелі величезної кількості людей. А що відбувається зараз??? (Оригінал англійською theinfectiousmyth.com та переклад російською docs.google.com)

"Факт-чекери" (перевірники фактів) і "фейк-ньюз" (фальшиві новини)

24.04.2020 - Захар Мілютін (www.facebook.com) :

Для людей, що вважають себе нездатними самостійно розбиратись в складних питаннях та відрізняти правду від брехні, в Інтернеті за останні 30 років наплодилась ціла купа сервісів покликаних "спростовувати", "розвінчувати" та іншими способами захищати наївних споживачів інформації від обману.

Сервіси ці називають себе "факт-чекерами" (перевірниками фактів), а інформація, що вони її спростовують - "фейк-ньюз" (фальшиві новини). 

Відповіді на питання, а чи не може сам факт-чекер раз-другий збрехати, або навіть брехати постійно і завзято на користь якоїсь політичної сили чи корпоративного клієнта/спонсора, споживачі їх послуг (з компанією Фейсбук включно) зазвичай не мають.

історія остаточного скочування в лайно найстаршого та найвідомішого з англомовних "факт-чекерів" сайта Snopes com пропоную у двох версіях: Довга - від DailyMail з пікантними фотками та деталями www.dailymail.co.uk  і Коротка і суха від Legal Insurrection виключно з цитат сторін юридичної баталії legalinsurrection.com

Snopes був заснований в середині 1990-х подружжям Mikkelson і довгий час залишався справді непоганим джерелом інформації щодо походження та правдивості різних "міських легенд" та пліток. Але консолідація контролю над онлайн-медійними ресурсами близькою до Клінтонів мережею організацій Media Matters такий ласий кусок не обійшла і десь з другої половини 2000-х Snopes перетворився на партійну агітку навіть не Демпартії США, а одного конкретного крила цієї партії - клінтонського. Значна частина інфи на ресурсі стала присвячуватись оббріхуванню недружніх Клінтонам політиків (переважно республіканців, але подеколи й конкурентів-демократів). Паралельно Snopes почав "збільшувати прибутковість" записуючи в "міфи" і "розвінчуючи" невигідну хімічним та фармацевтичним корпораціям інформацію щодо гербіцидів, ГМО та щеплень. Snopes, наприклад, роками відстоював "безпечність" гербіциду РаундАп, канцерогенність якого минулого року була остаточно доведена в судах Сан-Франциско, і вже тільки після цих судових рішень "заднім числом" підкорегував деякі свої статті на цю тему.

16.04.2020 - короткий допис п'ятикратної лауреатки Еммі за кращі журналістські розслідування Sharyl Attkisson. "Сьогодні Facebook "факт-чекнув" як "фейковий" документальний фільм, де стверджувалось, що коронавірус, можливо, походить з лабораторії Вуханя. Важко повірити, але перевіряльником фактів виявився вчений, який працював у лабораторії Вуханя..."  Далі наведено скрін розкриття конфлікту інтересів "перевіряльщика" - пана Danielle E. Anderson. Він визнає, що протягом 2-х років в різний час працював в цій лабораторії. А потім (щоб було ще смішніше) додає, що там усі дуже компетентні, роботящі і "незаплямлені". Якщо провести паралель з нашою українською корупцією, то це типу як доручити перевірку повідомлень про злочини скоєні 2 роки тому в Дарницькому управління поліції прокурору, який 2 роки тому працював поліцаєм в Дарницькому управлінні.

* Facebook та Pinterest заявили, що вони будуть покладатися на ВОЗ та CDC Гейтса, щоб вирішувати, які он-лайн заяви є «дезінформацією чи обманом». Facebook та Google найняли "FactChecker" (Politifact) для цензури дезінформації щодо вакцин. Фонд Гейтсів є найбільшим джерелом фінансування для "FactChecker". Детальніше про факти дезінформації тут >>>BillGates - найбільший у світі виробник вакцин та найбільший донор WHO (ВОЗ) та CDC Foundation.

Чи можна довіряти ВООЗ?

* 11 червня 2009 року ВООЗ оголосила пандемію «Свинячого грипу», яка обійшлася світовій економіці у 18 млрд. доларів США. Через рік – 7 червня 2010 року – представники комісії з охорони здоров’я Парламентської асамблеї Ради Європи заявили, що пандемії грипу AH1N1 не було і звинуватили ВООЗ в необґрунтованому роздмухуванні паніки. Згідно з доповіддю ПАРЄ, кількість підтверджених жертв AH1N1 у світі виявилася значно меншою, аніж при звичайних сезонних епідеміях грипу. Експерти підтвердили свою заяву результатами незалежних досліджень. Реконструкцію тих подій зробили співробітники SPIEGEL, Гамбург, (посилання тут www.ar25.org).  «Британський медичний журнал» прямо звинувачує ВООЗ у корупції. За даними видання, багато експертів Всесвітньої організації охорони здоров’я мали фінансові зв’язки з фармацевтичними компаніями. І не виключено, що про пандемію було оголошено саме під тиском виробників ліків. ВООЗ також використовувала свою фальшиву пандемію для того, щоб підштовхнути жорстку ліву політичну програму» – пише Forbes у статті «Чому ВООЗ підробила пандемію».

* дуже актуальна зараз робота 2018 року німецької документалистки Lilian Franck за назвою "Trust WHO" про корупцію у Всесвітній організації здоров'я. Про попередню псевдо-пандемію "свинячого грипу": German Velasquez - екс-директор Департаменту громадського здоров'я ВОЗ, дослівна цитата з інтерв'ю, що він дав німецьким документалистам: "У ВОЗ я не знав нікого, хто сам би вакцинувався". (Людина, яка займала в часи минулого інфекційного "апокаліпсису" другу після гендиректора посаду у Всесвітній організації здоров'я, на камеру без застережень стверджує, що в той час, як ВОЗ залякувала весь світ своїми "моделями" про "мільйони вмруть" і підштовхувала національні уряди до закупівлі багатомільйонних партій вакцин, ніхто з керівництва самої ВОЗ у власні жахастіки не вірив і НЕ коловся.) Трейлер фільму тут www.youtube.com

* 22.05.2016  - журналістське розслідування Associated Press "Агенція охорони здоров'я витрачає на подорожі, більше ніж на СНІД".  З неї можна дізнатись, що у 2016-му році ВОЗ на подорожі своїх 7 тисяч працівників витратила понад 200 мільйонів доларів. І що ця сума є більшою ніж витрати ВОЗ на боротьбу з туберкульозом, малярією, СНІДом та гепатитами РАЗОМ. "Доктор Маргарет Чан, генеральний директор Всесвітньої організації на початку цього місяця поїхала до Гвінеї. Чан провела ніч у президентському номері верхнього рівня в пляжному готелі Palm Camayenne. Люкс з мармуровими санвузлами та їдальнею на вісім персон, має рекламовану ціну 900 євро (1 008 доларів) за ніч."( Стаття англійською apnews.com)

* 09.04.2020 - Захар Мілютін фейсбук www.facebook.com - мій переклад свіжого тексту найвідомішого екологічного юриста США та голови громадської організації Children's Health Defense (Захист здоров'я дітей) Robert F. Kennedy, Jr про негативний вплив на ВОЗ її найбільшого спонсора:

"Вакцини, для Білла Гейтса, є стратегічною філантропією, яка годує його численні бізнеси, пов’язані із вакцинами (включаючи амбіції Microsoft контролювати глобальне підприємство з "вакцинних паспортів") та надає йому диктаторський контроль над глобальною політикою охорони здоров’я - зброєю корпоративного неоімперіалізму. Одержимість Гейтса вакцинами, здається, підживлюється месіанським переконанням, що він призначений врятувати світ технологіями та богоподібною готовністю експериментувати з життям менших людей.

Обіцяючи викорінити поліомієліт з 1,2 мільярдів доларів, Гейтс взяв під контроль Національну консультативну раду Індії (NAB) та зробив обов'язковими 50 вакцин проти поліомієліту (до 5 кожній дитині до 5 років). Індійські лікарі звинувачують кампанію Гейтса в руйнівній епідемії вакцинного штаму поліомієліту, яка паралізувала 496 000 дітей між 2000 та 2017 роками. У 2017 році уряд Індії скасував схему вакцинації Гейтса та вигнав Гейтса та його посіпак з Національної консультативної ради. Розповсюдженість поліо паралічів швидко впала.

У 2017 році ВОЗ неохоче визнала, що глобальний вибух поліомієліту є переважно вакцинним штамом, що означає, його походження від вакцинної програми Гейтса. Найжахливіші епідемії Конго, Філіппін та Афганістану пов'язані з вакцинами Гейтса. До 2018 року ¾ з усіх випадків поліомієліту були від вакцин Гейтса. 

У 2014 році Фонд Гейтса профінансував тести експериментальних вакцин проти ВПЛ, розроблені GSK та Merck, на 23 тисячах молодих дівчат у віддалених провінціях Індії. Приблизно 1200 отримали важкі побічні ефекти, включно з аутоімунними захворюваннями та розладами фертильності. Семеро загинуло. Індійські урядові розслідування виявили, що фінансовані Гейтсом дослідники вчинили серйозні етичні порушення: тиск на вразливих сільських дівчат для участі у випробовуваннях, булінг їх батьків, фальсифікація форм згоди та відмова в наданні медичної допомоги постраждалим дівчатам. Зараз ця справа знаходиться у Верховному суді країни.

У 2010 році Фонд Гейтса фінансував випробування експериментальної вакцини проти малярії GSK, вбивши 151 немовлят у Африці та спричинивши серйозні пошкодження, включаючи параліч, напади та фебрильні судоми у 1048 з 5049 дітей.

Під час кампанії Gates 2002 MenAfriVac в Африці у південній Сахарі оперативники Гейтса насильно вакцинували тисячі африканських дітей проти менінгіту. Від 50 до 500 дітей отримали параліч. 

Старший економіст Нельсона Мандели, професор Патрік Бонд, описує філантропію Гейтса як "безжальну" і "аморальну". У 2010 році Гейтс виділив ВОЗ 10 мільярдів доларів, обіцяючи зменшити чисельність населення частково за рахунок нових вакцин. Через місяць Гейтс сказав на Ted Talk, що нові вакцини "можуть зменшити кількість населення".
У 2014 році Асоціація католицьких лікарів Кенії звинуватила ВООЗ у хімічній стерилізації мільйонів кенійських жінок через фальшиву кампанію вакцинації проти правця. Незалежні лабораторії знайшли формулу стерильності у кожній протестованій вакцині. Після відмови від звинувачень ВОЗ врешті решт визнала, що розробляє вакцини для стерильності вже більше десяти років. Аналогічні звинувачення надійшли з Танзанії, Нікарагуа, Мексики та Філіппін.

Дослідження 2017 року (Morgensen et.Al.2017) показало, що популярна в ВОЗ вакцина АКДП вбиває більше африканців, ніж хвороби, яким вона ніби то запобігає. Щеплені дівчата страждали від смертності в 10 разів вищої за невакцинованих дітей. Гейтс і ВОЗ відмовилися згадувати про смертельну вакцину, до якої ВОЗ щорічно примушує мільйони африканських дітей.

Захисники громадського здоров’я по всьому світу звинувачують Гейтса в тому, що він виключив з порядку денного ВОЗ проекти, які доведено стримують інфекційні захворювання; чиста вода, гігієна, харчування та економічний розвиток. Він, за їх словами, спрямував ресурси агенції на обслуговування свій особистого фетишу, - що гарне здоров'я походить зі шприца.

Окрім використання своєї філантропії для контролю ВОЗ, UNICEF, GAVI та PATH, Гейтс фінансує приватні фармацевтичні компанії, які виготовляють вакцини, та масову мережу фронт-груп фармаіндустії, які транслюють оманливу пропаганду, розробляють шахрайські дослідження, проводять спостереження та психологічні операції проти тих, хто вагається щодо вакцинації. Вплив та гроші Гейтса використовуються, щоб змусити мовчати незгодних та примусити до згоди.

В своїх останніх безперервних виступах на фарм-медіа Гейтс виглядає радісним, що криза Ковід-19 дасть йому можливість застосувати свої програми вакцинації проти третього світу на американських дітях".

На чому ґрунтувалося введення карантину

В березні 2020 р. ЗМІ всього світу розтиражували дослідження Британського Імперського коледжу, яке передбачало 500 000 додаткових смертей від COVID-19. Але як виявилось насправді, дослідження НІКОЛИ не публікувалося в журналі, що рецензується, вже двічі коригувався в сторону зниження прогнозів і, як тепер показано, спочатку було засноване на нереалістичних припущеннях. Але про це ніхто неавіть у маленькому репортажі не згадав! (стаття англійською judithcurry.com)

* 16.03.2020 - стаття NYTimes повідомляє, що уряд США вирішив таки влупити по своїй економіці тотальним карантином і що переконав їх у цьому новий аналіз британських вчених. (Стаття англійською www.nytimes.com). 

Далі по тексту уточнюється, що мова йде про математичну модель від Imperial College London, головний автор якої Neil Ferguson нарахував, що без карантину в США від коронавірусу має померти 2.2 млн чоловік. І навіть дається посилання на цей 20-сторінковий документ з купою графіків і таблиць. Великобританії у випадку незапровадження жорстких обмежувальних заходів автори аналізу пообіцяли повний колапс шпиталів та півмільйона вбитих коронавірусом.

24.03.2020 - стаття BBC про те, що пожертвувати півмільйоном своїх громадян британський уряд не наважився, зламався, відмовився від свого попереднього плану копіювати шведів та корейців і вдався до тотального карантину. (Стаття англійською www.bbc.com)

* 25.03.2020 - стаття DailyWire цитує оксфордського епідеміолога Sunetra Gupta про те, що модель від Imperial College London "ймовірно, має великі вади". (Стаття англійською www.dailywire.com). Що насправді коронавіусом вже інфіковані половина британців, і жодного апокаліпсису це не обіцяє. Госпіталізації потребують менше ніж один на тисячу інфікованих. Решта мають легкий перебіг або взагалі жодних симптомів. Усе це означає швидке досягнення справжнього колективного імунітету і сильно обмежить можливу смертність.

* 26.03.2020 - стаття на DailyWire, де наводиться відеозапис британських парламентських слухань. Там автор апокаліптичного звіту (Epidemiologist Neil Ferguson), який підштовхнув уряди США та Великобританії до того, щоб ціною економічного самогубства "рятувати" мільйони своїх громадян від неминучої смерті від коронавірусу, говорить, що вже передумав. (Стаття англійською www.dailywire.com)

Через 10 днів після того як на його прогнозах американський уряд об'явив тотальний карантин..
і через 1 день після того як це зробив уряд Великобританії, епідеміолог Imperial College London Neil Ferguson переглянув свій прогноз, і на свідченнях заявив, що зі шпиталями усе буде Ок, а смертність він тепер очікує на рівні 20 тисяч. Замість спочатку нарахованих півмільйона. Тобто в 25 разів менше.

* найвпливовіший американський інфекціоніст та посадовець галузі здоров'я Dr. Anthony Fauci (Фаучі), пов'язаний з Вуханською лабораторією, в США фактично взяв на себе роль головного вісника інфекційного апокаліпсису. Детальніше тут >>>

* 27.03.2020 - координатор Білого дому з питань боротьби з коронавірусом цитує це 25-кратне урізання британської смертності і відверто злиться за цю "підставу". (Стаття англійською www.dailywire.com)

Після її виступу в кінці статті на DailyWire з'являється апдйет. Горе-моделятор вже знову передумав. Його виявляється просто УСІ неправильно зрозуміли. Нова цифра в 20 тис. померлих - це перерахунок з урахуванням "соціального дистанцювання" та інших заходів. А так було б півмільйона. (Стаття англійською www.dailywire.com)

Що відбувається в Італії?

Чи дійсно в Італії спостерігається підвищення смертності порівняно з іншими роками?

* 24 квітня 2020 р. - Італійський депутат Вітторіо Згарбі засудив статистичне шахрайство щодо Covid-19 (www.ar25.org).  Він заявив, що брехлива статистика щодо смертей від Covid-19 використовується для терору проти громадян Італії та встановлення диктатури. Національний Інститут охорони здоров'я стверджує, що 96,3% померли НЕ від COVID-19, а від інших патологій. (відео італійською мовою тут www.youtube.com)

19 березня 2020 р. - каналу byoblu24 дав велике інтерв'ю італійський нанопатолог з 40-річним стажем роботи в операційних, доктор і професор Стефано Монтанарі (Stefano Montanari). У своєму відвертому інтерв'ю він сказав, що в реальності безпосередньо від коронавірусу в Італії померли лише 3 людини. (стаття українською www.ar25.org). 

А ось приклад того, як діяли ЗМІ. Вони дружно повідомили, що понад 40 лікарів в Італії вже померли «під час епідемії COVID-19». Проте зі списку, наведеного на порталі Національної федерації лікарів і стоматологів, видно, що більшість померлих лікарів – це лікарі всіх напрямків, які давно вийшли на пенсію. Серед них 90-річні психіатри і педіатри, більшість з яких, ймовірно, померли від природних причин і взагалі не брали активної участі в кризі. Коли люди звернули увагу на цю маніпуляцію, всі дані про роки народження в списку були видалені (проте залишилися в архіві). Роздування паніки триває.

* Лікар Василь Чайка

3 квітня 2020 р.(www.facebook.com)  - данні з північного італійського міста Тревізо, що неподалік від Венеції показують: незважаючи на 108 смертей з позитивним результатом на кінець березня, загальна смертність в муніципальних лікарнях залишалася приблизно такою ж, як і в попередні роки. Це є ще одним свідченням того, що тимчасово підвищена смертність в деяких місцях, швидше за все, викликана зовнішніми факторами, такими як паніка і колапс системи, ніж одним тільки коронавірусом. (Джерело: swprs.files.wordpress.com)

Що стосується високого рівня смертності в Північній Італії, дослідницька група відзначає, що Італія має найвищу в Європі резистентність до антибіотиків. Фактично дані італійської влади показують, що близько 80% померлих лікувалися антибіотиками, що вказує на бактеріальні суперінфекції. (стаття італійською мовою www.ansa.it)

* дослідження Національного інституту здоров'я Італії (Istituto Superiore di Sanità), що було опубліковано 17 березня, вивчило 355 випадків смерті. Було виявлено, що тільки у трьох пацієнтів (0,8%) з 355 раніше не було ніяких захворювань. У більш ніж 75% був високий кров'яний тиск, в той час як 35% мали діабет і 33% мали серцеві захворювання. Середній вік жертв склав 79,5 років, а число загиблих в країні на 18 березня перевищило 2500 чоловік. На сьогодні вважається, що число «жертв коронавируса» в Італії вдвічі перевищує середній показник по світу.

* Захар Мілютін фейсбук www.facebook.com

21.03.2020 - З тої статистики, що мені навели в коментарях до попередніх постів і що я бачу на Macrotrends net, схоже, коронавірус в Італії жодної додаткової смертності не викликає.

Як вмирало в там в попередні роки в середньому до 1600 осіб на добу, так і зараз вмирають. Тренд до зростання смертності, що був там в останню декаду, зберігся, але порівняно з минулим роком він навіть уповільнився з +0.88% до +0.87%. 

Думаю, що коронавірусна істерія підігрівається тим, що причиною смерті там де раніше писали "вірусна пневмонія" і тому подібне тепер пишуть "коронавірус".

В плані піару приблизно те ж саме в останні роки відбувалось в США з грипом. Заради збільшення кількості проданих вакцин ЗМІ і посадовці там кожної зими включали платівку "цього року грип ще страшніший ніж раніше - люди гинуть пачками". Загальна смертність при цьому залишалась стабільною.

Захар Мілютін фейсбук www.facebook.com

29.03.2020 - Для тих, хто цікавився чи є зараз в Італії небувале збільшення смертності, маю для Вас цікаве. В коментарях до одного з попередніх дописів на доказ того, що Італія таки переживає апокаліпсис мені навели сайт http://euromomo.eu/index.html - портал, що в режимі реального часу відслідковує надмірну смертність в Європі. Аргумент виявився непереконливим.

З даних порталу наразі витікає, що нічого надзвичайного в плані смертності в Італії зараз не відбувається. На першій світлині графік реальної (не оцінка і не прогноз) італійської смертності до 12 тижня 2020. Там можна побачити, що сьогоднішня італійська смертність хоч і є помітно вищою за середню, але значно поступається тим підйомам, що мала Італія на початку 2017 та 2018 років (на скрін-шоті я їх обвів червоним).

На вкладці "мапа" також можна побачити, що Італія зараз зафарбована темно-синім. Це означає, що там висока надмірна смертність (див. другу світлину). Але якщо протягнути бігунок внизу цієї вкладки ліворуч до 1-го тижня 2018 (третя світлина) і потім ще лівіше до 2-го тижня 2017 (четверта світлина), то там Італія (а також Іспанія, Франція, Греція, тощо) мають ще темніший колір, який відповідає градації "дуже висока" надмірна смертність.

При цьому жодних карантинів, апокаліптичних істерій ЗМІ чи нескінчених репостів "італійських реаніматологів" та "медсестер" я ні в 2017, ні у 2018 чомусь не пам'ятаю.

30.03.2020 - Теж ото вирішив запостити статтю про колапс італійської реанімації через надмірний наплив важких пацієнтів.  Правда, датована вона 10-м січня 2018-го. І мова йде про грип. "Нікагда такова нє била, і вот ап'ять!" - стаття італійською milano.corriere.it

Штучна вентиляція легень: допомога чи шкода

* 25 травня 2020 р. - У новому документі, який використовується для лікування пацієнтів з COVID-19, керівник відділення пневмонії та інтенсивної терапії в Медичній школі Східної Вірджинії заявляє: «Важливо визнати, що COVID-19 не викликає типове запалення легенів ... це захворювання має розглядатися по-іншому, і, ймовірно, ми посилюємо ситуацію, пошкоджуючи легені вентиляцією з допомогою апаратів ШВЛ». Тобто, саме підключення до апарату ШВЛ є тим фактором, що збільшує показник летальності. І навпаки - використання кисневої маски в збільшує відсоток одужання важкохворих. (стаття англійською www.evms.edu)

* На основі інформації з Китаю в усьому світі були визначені "медичні протоколи" зі швидким переходом пацієнтів інтенсивної терапії з позитивним результатом тесту на штучне дихання шляхом інтубації.
Однак уже в березні німецькі лікарі вказали, що інтубація може призвести до додаткового пошкодження легенів і має в цілому низький шанс на успіх. (стаття німецькою www.doccheck.com)

* Колеги зі США доводять, що використання ШВЛ повинно бути терміново переглянуто, щоб не завдати додаткової шкоди, так як від інтубації «більше шкоди, ніж користі». Пацієнти часто страждають не від гострої легеневої недостатності, а від свого роду гірської хвороби, яка посилюється штучним диханням з підвищеним тиском. (відео англійською www.youtube.com)

Що показав розтин померлих від коронавірусу

* 21.04.2020 - (стаття німецькою www.sueddeutsche.de, переклад українською тут molbuk.uaВ Німеччині дозволили розтинати тіла померлих від коронавірусу, зробивши висновок, що наукова користь переважує небезпеку зараження лікарів. Вже зроблено кілька несподіваних відкриттів: наприклад, далеко не у всіх спостерігається запалення легенів. Що об'єднує більшість жертв COVID-19?

На початку пандемії в березні Інститут імені Роберта Коха (ІРК) рекомендував по можливості не проводити розтинів. Патологоанатоми і медичний персонал ризикують при цьому заразитися коронавірусом через частинки повітря, так звані аерозолі. З цією точкою зору не згодне Німецьке товариство загальної патології і Федеральний союз німецьких патологоанатомів - вони наполягали на максимально можливому числі розтинів померлих від коронавірусу", щоб на основі отриманих даних розробити кращі методики терапії.

В Швейцарії патологоанатоми проводять розтин при наявності належного обладнання в прозекторських і "при належній мужності", розповідає Олександр Цанков (Alexandar Tzankov), керівник відділення аутопсії Університетської клініки Базеля. На сьогоднішній день там проведено розтини 20 померлих від COVID-19, і Цанков вважає, що він виявив певні діагностичні ознаки. "У всіх обстежених був підвищений кров'яний тиск, - каже професор, - а більшість пацієнтів мали значну зайву вагу". Крім того, це були переважно чоловіки, у двох третин спостерігалися пошкодження коронарних судин, третина пацієнтів страждали на діабет. Крім виявлення супутніх захворювань, медики з групи Цанкова досліджували і пошкодження тканини легень у померлих. "У мінімального числа пацієнтів було виявлено запалення легенів, - каже він. - Те, що ми побачили під мікроскопом, було тяжким порушенням мікроциркуляції в легенях". За словами Цанкова, це означає, що кисневий обмін був порушений, чим і пояснюється утруднення дихання у пацієнтів з COVID-19 у відділеннях інтенсивної терапії: "Можна давати пацієнту скільки завгодно кисню, але він просто не буде просуватися в організмі".

Тим часом Інститут Роберта Коха відкликав свою рекомендацію про небажаність розтинів. Президент ІРК Ларс Шааде (Lars Schaade) сказав у вівторок: "У початковій рекомендації не значилося, що взагалі не варто проводити розтинів, просто їх треба було проводити у виняткових випадках. Звичайно, вірно, що саме у разі нового захворювання необхідно проводити якомога більше розтинів, дотримуючись відповідних заходів обережності".

Президент Федерального союзу німецьких патологоанатомів Карл-Фрідріх Бюрріг (Karl-Friedrich Bürrig) вважає колишню рекомендацію ляпсусом. Як він говорить, його союз направив лист до всіх патологоанатомів і закликав їх проводити розтин померлих від COVID-19.

Гамбурзький судовий медик Клаус Пюшель (Klaus Püschel) незалежно від рекомендації ІРК і від освіти регістра пішов своїм шляхом. Між 22 березня і 11 квітня в Університетській клініці Гамбург-Еппендорф він зробив розтин 65 пацієнтів, померлих від коронавірусу. Число вироблених в Гамбурзі розтинів – понад 100, і в жодному з випадків не обійшлося "без супутніх захворювань", як сказав Клаус Пюшель. У більшості померлих були захворювання серця. 55 61 пацієнта, обстежених в Гамбурзі, згідно зі звітом, страждали від серцево-судинних захворювань", тобто підвищеного артеріального тиску, інфаркту, атеросклерозу або іншої серцевої недостатності. 46 пацієнтів, які зазнали розтину, мали попередні захворювання легенів. У 28 пацієнтів були виявлені захворювання інших органів - нирок, печінки або органів після пересадки. 16 пацієнтів страждали деменцією, у інших були онкологічні захворювання, сильне ожиріння, діабет.

В спеціалізованому журналі "Ланцет" (Lancet) патологоанатоми з Університету Цюріха повідомляють про ознаки того, що вірус викликає важкі запалення судин у різних органах. Вони обстежили двох померлих і одного, що вижив. Це може пояснити, чому вмирають і пацієнти, які не потребували штучної вентиляції легенів.

* 27.04.2020 - китайські вчені Сичуаньського університету науки і технологій і Ібіньского університету опублікували сенсаційне дослідження, яке може відповісти багато питань і замішання лікарів. Відповідно до теорії біоінформатиків Веньчжун Лю і Хуалана Лі, вірус SARS-CoV-2 атакує не легеневі альвеоли, а клітини крові людини. Проникаючи всередину еритроцитів, він зв'язується з молекулами гемоглобіну і "відриває" у них іони заліза. Через що червоні кров'яні тільця вже не можуть в достатній мірі транспортувати кисень. Це призводить до розвитку: гіпоксемії - зниження вмісту кисню в крові; гіпоксії - поліорганна киснева недостатність; гострого респіраторного дистрес-симптому. Що збільшує, в тому числі, і вогнища запалення в легенях. Тому на комп'ютерній томографії грудної клітини лікарі бачать ефект "матового скла", який характерний для пневмонії. Таким чином, SARS-CoV-2 порушує транспортування кисню, через що "задихаються" всі органи і тканини в організмі людини. Це означає, що потрібно боротися не з пневмонією, а з гіпоксією.

* 06.2020 - Лікар-патологоанатом Юрій Бісярін (Львів) : За час пандемії у Львівському обласному патологоанатомічному бюро провели близько 60 розтинів померлих унаслідок коронавірусної інфекції. (Стаття тут tvoemisto.tv/exclusive). Юрій Бісярін пояснює, що таке пневмонія, яка виникає у важких хворих на Covid-19.

«Пневмонія – це більш побутове визначення. Насправді віруси викликають дифузне молекулярне пошкодження – респіраторний дистрес-синдром: легені збільшені у розмірах, ущільнені, малоповітряні, надто ґідратовані. При коронавірусній інфекції виникає надмірна відповідь – медіаторний шторм, тобто виділяється завелика кількість цитокінів – це такі захисні молекули. І вони пошкоджують ендотеліальні клітини судин, що у деяких випадках призводить до тромбоутворення в легеневих артеріях», – розповідає медик. (Ендотелій – внутрішній шар клітин, що вистилає кровоносні судини – ред.). «При коронавірусі розвивається дифузне альвеолярне пошкодження легень – це прояв хвороби. Якщо приєднується вторинна інфекція і виникає гнійна пневмонія – це буде ускладнення», – пояснює лікар.

Чи можна довіряти тестам на коронавірус?

* Привезені для Великобританії тест-системи довелося відкликати назад, оскільки вони виявилась інфікованою... коронавірусом. Коронавірусну інфекцію з ними гарантовано "знайдуть" в кожного протестованого. Якщо тестувати ними усіх підряд, то це збільшує кількість "статистично інфікованих". А тепер задайте собі питання: чи впливає це на "стрімкий ріст виявення" корона-позитивних людей та повальну "смертність"? (Статті англійською www.telegraph.co.uk і www.standard.co.uk)

* Нобелівський лауреат Кері Малліс (Kary Mullis), винахідник ПЛР тесту (полімеразна ланцюгова реакція), помер у віці 74 років в серпні 2019 року за декілька місяців до початку "пандемії".

* 05.09.2020 - Про нерелевантність ПРЦ-тестування на ковід, ще на початку вересня писали навіть надлояльні до цієї афери BBC. Датована 05.09.2020 стаття за посиланням називається: "Коронавірус: Тести "можуть виявляти мертвий вірус":  "Більшість людей можуть бути заразними лише близько тижня, але протягом наступних тижнів їх тестування може давати позитивні результати. Дослідники кажуть, що це може призвести до завищеної оцінки нинішніх масштабів пандемії. Але експерти кажуть, що неясно, як виготовити надійний тест без ризику пропустити випадки."

Нагадую, що саме ці "ні про що" тести зараз підштовхують або навіть змушують робити щодня більшу кількість українців "бо контактний", має симптоми ГРВІ, або просто зібрався кудись летіти. В результаті маємо щодня більшу кількість псевдо-випадків, левову частку яких складають повторні тести, люди з мінімальними симптомами ГРВІ та цілком здорові особи. Але саме на цих ні про що цифрах - "антирекордах", роздмухується паніка. Яка в свою чергу підштовхує витрачати власні або державні гроші на нерелевантні тести ще більшу кількість людей. І так по колу.

* 13.02.2020 - Аналогічний скандал раніше стався в США, де місцевий Центр контролю захворювань був змушений відмовитись від значної кількості тестів, через їх "непереконливі результати". ( Стаття англійською www.foxnews.com)

* 03.05.2020 - Президент Танзанії перевірив тестами на коронавірус папаю (фрукт такий), перепела (птаха така) та козу. І в зверненні до нації заявив про фарма-саботаж. Бо усі три тести дали позитивний результат. (https://bit.ly/2SFwT7f   https://bit.ly/2yn9xN3)

* 18.04.2020 - Журналісти Washington Post видали неочікувано гідне розслідування щодо обставин забруднення (інфікування) американських тестів на коронавірус. (Стаття англійською www.washingtonpost.com Коротко про основне: (переклав Захар Мілютін www.facebook.com1."Теорію змови", що американські тести на коронавірус, та ще й виготовлені не якимось третім підрядником, а самим Центром контролю захворювань (CDC), були "контаміновані" (забруднені / інфіковані), нарешті офіційно підтвердили і сам CDC, і FDA (американська державна агенція нагляду за ліками). 2. Через це забруднення / інфікування ці тести, виготовлені найавторитетнішим органом охорони здоров'я у світі (ВОЗ вже ж не рахується), "виявляли" коронавірус не тільки в людей, які його не мали, а й у дистильованій воді. 3. Навіть після оприлюднення цих фактів, CDC шники ще довго "віднєкувались" і брехали, що з тестами все ок. 4. За офіційною версією від FDA забруднення (інфікування) сталось через те, що лабораторія CDC, де виготовлялись тести, грубо порушувала власні протоколи безпеки. Ті самі протоколи, що їх CDC пише і робить обов'язковими для решти американських виробників. 5. Контамінованим виявився один з компонентів (інгредієнтів) тесту, щодо необхідності якого в місцевих лабораторій та незалежних експертів є дуже серйозні сумніви. Цитую: "Кейм, до якого ФБР зверталась за тестуванням під час розслідування терактів сибірською язвою 2001 року, зазначив, що хоча додатковий тестовий сегмент, мабуть, мав на меті допомогти відрізнити covid-19 від інших коронавірусів, він не був потрібний: covid-19 має чітку генетичну послідовність, яка робить пошук інших штамів зайвим." Але використовувати тести без цього компоненту, як це хотіли місцеві лабораторії з самого початку, CDC "чомусь" строго забороняв. 

* американський лікар з Нью-Йорка ANDREW KAUFMAN (www.facebook.com/andrew.kaufman.908). Відео англійською 05.04.2020 - www.youtube.comCOVID-19 RT-PCR TEST. Tests for RNA sequence, not the virus. Тест на коронавірус не виявляє наявність вірусу. There is no gold standard: COVID-19 has never been purified and visualized; Only visualized from one patient inside a human cell; RT-PCR never tested against gold standard. Thus, accuracy of test is UNKNOWN!!! (estimated 80% false positive). Інтерв'ю 29.04.2020 - відео англійською www.facebook.com - UNMASKING THE LIES AROUND COVID-19: FACTS VS FICTION OF THE CORONAVIRUS PANDEMIC. Стаття з перекладом відео Ендрю Науфмана російською тут kv-journal.su/content/rozhdenie-virusa

* Тест COVID-19 виявляє не вірус, а ендосому, тому він позитивний у такої великої кількості людей! - відео Київського лікаря Василя Чайки www.facebook.com/vasay.chaika тут www.youtube.com

* Кері Мулліс, розробник ПЛР (полімерна ланцюгова реакція ДНК) тесту: "ПЛР тест не вияляє жоден вірус". Кері Мулліс помер 07.08.2019.

* Станом на 20/03/2020 жоден із результатів тестування на "коронавірус", що був зроблений в Україні не підтвердився (підтвердження проводилось в Британії) - www.facebook.com/vasay.chaika

Andrey Yakovlev  (www.facebook.com)

Буду монотонно и целенаправленно расшатывать фундамент, на котором зиждется "эпидемия". Фундамент, собственно, незамысловатый и простой. ТЕСТЫ. И только ТЕСТЫ. Никаких других ( желательно строго научных) доказательств существования вируса или болезни, которую он вызывает, по сути не предоставлено. 

Откуда берется диагноз смерти? Из тестов (чаще всего, иногда достаточно, оказывается, просто "подозрительных симптомов"). Откуда берется статистика зараженных? Из тестирования. 10-20% протестированных людей показывают положительный результат. Любых людей, из любой локации, из любой группы (самые понятные примеры: страна, провинция/область, город, общежитие, детский дом, приют для людей без определенного места жительства, круизный лайнер, военный корабль, группа медиков из конкретной больницы или города). 

Идем дальше. Могут ли быть тесты "неправильными"?  Запросто.
Могут ли они выполнять не ту функцию, которая им предписана? Легко.
Могут ли они реагировать положительно не на "сарс-ков-2", а на какой-либо другой генетический код? Без проблем.
Когда Вы это осознаете, Вы одновременно осознаете, как легко сделать видимость эпидемии (которая в первую очередь состоит из пугающих показателей зараженных и умерших) благодаря этим тестам: сомнительным, непроверенным, без сертификата качества.

Но почему умирают люди? Люди умирают, потому что люди - смертные. Симптомы "ковид19" не отличимы от доброго десятка других респираторных заболеваний. КТ также не способна различить "ковид19" и, например, грипп H1N1.

Почему врачи "молчат"? Врачи делают свою работу, это не ученые, а, скажем так, подневольные люди, причем нельзя исключать и случаи психологического давления (угрозы увольнением, например). Врачи работают строго по протоколам, которые разработаны учеными и устанавливаются свыше: их начальством (главврачом), МОЗ, ВОЗ. Кроме того на сегодня врачи по всему миру очень щедро финансово мотивируются: больницы и собственно сами врачи получают неплохие доплаты за работу с пациентами с диагнозом "ковид19". Вы же понимаете, как это может влиять на итоговую статистику?

ПЦР-тест сравнивает изучаемые фрагменты РНК с известным образцом (праймером).

1) Праймер может быть чем угодно. Это вообще самая простая возможность манипулировать результатом. При желании всех людей с симптомами простуды или даже без оных можно сделать "ковид-положительными".
Вместо генетического кода вируса это может быть экзосома, о чем я уже писал раньше. Или просто нуклеотид какой угодно ОРВИ. В конце концов РНК всех вирусов на 99% совпадают.

2) Подробнее о методике ПЦР в ходе обработки теста в лаборатории. Пропущу этап "превращения" РНК в ДНК. Это на суть не влияет. 

Найденный в соскобе с носоглотки фрагмент РНК дублируется многократно ("энное число раз"), при этом после каждого цикла дублирования от праймера к изучаемому фрагменту отправляется специальная флуоресцентная молекула, которая должна вернуться обратно к праймеру в виде световой волны определенной длины. Вот эта световая волна, которую для простоты назовем "откликом", и анализируется. Если после "энного числа" циклов приходит должный "отклик" (то есть когда итоговая флуоресценция достаточна) - результат теста положительный, если не приходит - отрицательный. Чем больше количество циклов удвоения тем больше вероятность того, что "отклик" произойдет. 

"Энное число" устанавливается производителем, а не лаборантом, по стандарту оно ДОЛЖНО БЫТЬ равно 36 или 37. Это та граница, невыход или выход за которую интерпретируется, как результат теста "не заражен" или "заражен". Но, если производитель решит установить, например, 20 циклов, все тестируемые окажутся "не зараженными", если 50 циклов, все тестируемые окажутся "зараженными".

Таким образом производитель имеет простую возможность непосредственно влиять на "чувствительность" теста и, соответственно, на итоговый результат: НА СТАТИСТИКУ.  

За фактом помилкових результатів ПЛР у Дніпрі відкрили кримінальне провадження.  ПЛР-тести не відповідають заявленій виробником специфічності і чутливості. (www.unn.com.ua)

Носіння захисних масок шкідливе для здоров'я?

* 12.06.2020 - Cайт Міністерства здоров'я Нової  Зеландії  www.health.govt.nz Приємно вразило, що в нашу епоху наступу диктатури медичного невігластва МОЗ Нової Зеландії свої рекомендації підкріпило цілком адекватним СЕРЙОЗНИМ оглядом наукової літератури на тему носіння масок від Ковіду. Цей огляд можна завантажити в кінці сторінки з їх рекомендаціями.

1) Від здорових людей носити маски для захисту від Ковіду НЕ ВИМАГАЮТЬ, бо "потенційна користь вимоги носіння масок здоровими людьми не видається такою, що переважує потенційні ризики".

2) Тим, хто самостійно вирішує носити маску, НАГАДУЮТЬ ПРО РИЗИКИ, які асоціюються з неправильним використанням масок усіх типів.

* "Чому маски для обличчя не працюють" - Стаття про марність хірургічних масок як захисту від інфекцій. (англійською - www.oralhealthgroup.com, публікація авторства John Hardie, BDS, MSc, PhD, FRCDC - канадського фахівця, що 30 років по всьому світу читає лекції щодо інфекційного контролю в стоматології датована 18.10.2016.) : "У період з 2004 по 2016 рік було опубліковано щонайменше десяток науково-дослідних та оглядових статей про неадекватність масок для обличчя. Усі сходяться на думці, що погане облягання обличчя та обмежені фільтраційні характеристики масок для обличчя роблять їх нездатними перешкодити користувачеві вдихати частинки, що потрапляють у повітря. У своїй добре референсованій статті про захист дихання для медичних працівників 2011 року Гарріман та Броссо роблять висновок, що «маски обличчя не захистять від вдихання аерозолів». "Того ж року доктор Р. Макінтайр зазначив, що рандомізовані контрольовані випробування масок не змогли довести їх ефективність."

* 06.2020 - На державному сайті cdc gov американського Центру контролю захворювань є дуже цікава табличка про частоту використання масок протягом двох тижнів перед інфікуванням. Згідно даних CDC:

- 70,6% захворілих (із симптомами) на ковід носили маски постійно,
- ще майже 14,4% носили їх часто
- 7,2% носили їх періодично
- і лише по 3,9% із захворілих носили маски рідко та ніколи.
(посилання тут, документ PDF англійською www.cdc.gov).

*  06.04.2020 - дослідження про ефективність захисту маскою конкретно від коронавірусів, опубліковане в престижному науковому журналі Annals of Internal Medicine (стаття англійською www.acpjournals.org): "Ні хірургічні, ні бавовняні маски ефективно не фільтрували SARS – CoV-2 під час кашлю інфікованих пацієнтів. Попередні докази того, що хірургічні маски ефективно фільтрували вірус грипу (1), сформували рекомендації, що пацієнти з підтвердженим або підозрюваним COVID-19 повинні носити маски для обличчя для запобігання передачі (2). Однак розмір та концентрація SARS – CoV-2 в аерозолях, що утворюються під час кашлю, невідомі.
Оберг та Броссо (3) показали що хірургічні маски не демонструють належних показників фільтрування проти аерозолів діаметром 0,9, 2,0 та 3,1 мкм. Лі та його колеги (4) показали, що частинки 0,04 до 0,2 мкм можуть проникати в хірургічні маски."

* 24.04.2020 - водій з Нью-Джерсі в'їхав в стовп через втрату свідомості внаслідок браку кисню. Брак кисню в нього стався через те, що заляканий ковідною панікою містер кілька годин поспіль і навіть за кермом машини без пасажирів носив на обличчі модну зараз маску-респіратор № 95. Хлоп лишився живий, але потрапив в лікарню. (https://bit.ly/2Yz8PXv).  Різні прсевдо-спростувальщики "факт-чекери" вже наплодили фейків, що ця новина ніби то чи неправдива, бо місцеві поліції від своїх слів ніби то відмовились. Як завжди, брешуть. Місцеві поліцаї попри тиск наполягають (Lincoln Park Police Department): "У початковому дописі було заявлено, що ми "вважаємо", що надмірне носіння маски N95 - це фактор, що сприяв цій аварії.
Хоча ми не знаємо цього зі 100% впевненістю, ми знаємо, що водій носив маску N95 всередині транспортного засобу протягом декількох годин і врешті-решт втратив свідомість під час експлуатації автомобіля.
Ми також знаємо, що на місці ДТП не було виявлено нічого, щоб припустити, що водій знаходився під впливом наркотиків чи алкоголю."

* Симптоми отруєння вуглекислим газом (CO2). Цей газ ми зазвичай видихаємо і він змішується з навколишнім повітрям. Якщо воно вільно циркулює навколо нашої носоглотки. Але особи, що вони через страх вірусів, або покору некомпетентним вказівкам "епідеміологів" рівня Авакова закупорили собі органи дихання шматком серйозного "захисту", ці свої вихлопи постійно вдихають назад. Серед симптомі отруєння CO2:
- погіршення зору та слуху
- сонливість
- головокружіння
- головний біль
- пітніння
- брак повітря
- підвищений тиск
- почастішання серцебиття
і (для найвпертіших панікерів) - втрата свідомості.

* 10.09.2020 - вже четвертий випадок в Німеччині, коли від носіння маски помирає дитина. (cnfnnz ysvtwmrj. www.journalistenwatch.com)

* 05.05.2020 - Австралійське видання 7News розповідає як в Китаї під час здачі шкільних екзаменів по фізкультурі В МАСКАХ вмерли двоє 14-річних хлопчиків. https://bit.ly/3eu1ihy

* 10.09.2015 - "Маска захищає від вірусів не носія, а людей навколо" - ця теза не тільки не має жодного наукового обгрунтування чи доказів. Її прискіпливо аналізували і вона регулярно визнавалась хибною в численних судових та позасудових процесах, що відбулись у Канаді протягом 2015-2019, ще до ковідної істерії.

Там тоді частина місцевих шпиталів з подачі фарма-індустрії вирішили збільшити обсяги реалізації вакцин від грипу через нову політику "грипо-безпеки". Від медсестер, що відмовлялись труїти себе загальновідомою надзнизькою ефективністю та високою реактогенністю щорічною вакцинацією від грипу, почали вимагати протягом усього висого сезону ГРВІ носити маски "для безпеки пацієнтів".

Медсестер, що відмовлялись від обидвох цих пседво-профілактичних забаганок роботодавців знайшлось в Канаді чимало, і до боротьби за їх право вільного медичного вибору підключились асоціації та профспілки. Повідомлення CTVNews щодо арбітражного рішення у справі Асоціація медсестер Онтаріо проти лікарні Sault Area Hospital www.ctvnews.ca "Арбітр Джим Хейс визнав, що політика "вакцинація або маски" є необґрунтованою, та "примусовим інструментом", щоб змусити працівників охорони здоров’я отримати вакцину від грипу. Експерти засвідчили, що нелогічно змушувати здорових медсестер носити маски, а Хейс прийшов до висновку, що МАСКИ НЕ ЗАХИЩАЮТЬ ПАЦІЄНТІВ ЧИ МЕДСЕСТЕР ВІД ГРИПУ. "Сумна частина цього полягає в тому, що це давало нашим пацієнтам помилкове почуття безпеки, і ми це знали", - сказала Хаслам-Стройд (президент медсестринської асоціації).

* 06.12.2019 - видання Vancuver Sun вже в грудні 2019 повідомляє, що Медсестринська профспілка провінції Британська Колумбія після 4-х річної боротьби нарешті досягла угоди з місцевою Асоціацією роботодавців галузі здоров'я, щодо загального припинення "КАРАЛЬНОЇ ПРИРОДИ попередньої політики", яка змушувала медсестер носити маску через відмову від вакцини vancouversun.com

Більше інформації про маски тут >>

М'яка стратегія Швеції

* 18.12.2020 - До останнього часу Швеція була єдиною країною в Європі, яка відмовлялася від серйозних обмежень та карантину для боротьби з пандемією. При цьому наразі у Швеції підтвердили майже 350 тисяч випадків коронавірусу, близько 7 800 пацієнтів померли - це суттєво вищі показники, ніж у сусідніх скандинавських країнах, які обрали більш традиційні способи боротьби з пандемією.

Водночас, свіжі дані свідчать, що 90% "ковідних" смертей у Швеції припадає на людей віком понад 70 років. При цьому майже половина з них були них мешканцями будинків для літніх людей.  Стаття BBC

Тривалий час саме шведський підхід до боротьби з пандемією як аргумент на свою користь наводили противники карантинних обмежень в багатьох країнах.

Втім, цього тижня влада самої Швеції рекомендувала стокгольмським школам перевести на дистанційне навчання усіх учнів 13-15 років. До цього влада ухвалила рішення про перехід на "дистанційку" для всіх осіб, старших 16 років.

Також з понеділка набули чинності нові рекомендації щодо соціального дистанціювання на період різдвяних свят: шведам радять не збиратися групами понад 8 осіб і уникати поїздок на потягах та автобусах.

Нові правила знижують ліміт для груп в ресторанах до чотирьох осіб на групу. Нові рекомендації із використання масок для обличчя будуть вказувати, серед іншого, які маски для обличчя використовувати і в який час їх слід використовувати, і будуть тільки рекомендаціями.

Наслідки карантину

Збільшення смертності внаслідок карантину

* У Канаді 31 людина померла в будинку для літніх людей після того, як «майже всі медсестри в поспіху покинули заклад, побоюючись поширення коронавіруса. (стаття англійською тут www.nytimes.com) Органи охорони здоров'я виявили людей в будинку в Дорваля, недалеко від Монреаля, лише кілька днів по тому. Багато вижили недоїдали, були зневоднені і апатичні. Подібні трагедії вже відбувалися північній Італії, де східноєвропейські медсестри спішно покинули країну, коли вибухнула паніка і були оголошені карантинні заходи, в т. ч. закриття кордонів

* The London Times повідомляє, що 50% нинішньої британської надлишкової смертності викликане не коронавірусом, а наслідками ізоляції, загальною паніки і соціальным дистанціюванням. Показник смертності сягає 3000 смертей в тиждень. Насправді, ця цифра може бути навіть вище, оскільки британське визначення жертв коронавіруса також включає випадки смерті з (а не від) коронавірусів, а також «підозрювані випадки». (Стаття англійською тут archive.is)

* 19 травня 2020 р. - 600 американських лікарів написали відкритий лист Трампу про шкоду локдауна (карантину). Цитата звідти: «Причиной миллионов неочевидных жертв локдауна станут алкоголизм, бездомность, самоубийства, инфаркты, инсульты и почечная недостаточность. У молодежи это будет финансовая нестабильность, безработица, отчаяние, наркомания, незапланированная беременность, бедность и насилие.» (лист англійською мовою тут www.scribd.com)

16.04.2020, Reurters: "..сотні тисяч дітей цього року можуть померти через глобальний економічний спад, спричинений пандемією коронавірусу, а ще десятки мільйонів можуть впасти в надзвичайну бідність внаслідок кризи, попередила ООН у четвер.   ...  Міжнародна агенція також у звіті про ризики зазначає, що майже 369 мільйонів дітей у 143 країнах, які зазвичай покладаються на шкільні обіди як надійне джерело щоденного харчування, тепер змушені шукати їжу будь-де". (Стаття англійською www.reuters.com). 

* 16.04.2020 - Якщо в бідних країнах першими завжди мруть діти, то в більш багатих ці заходи вбивають в першу чергу саме людей з "вразливих до вірусу" категорій: похилого віку та з важкими розладами. Давно доведеною є статистична залежність між економічним спадом і зростанням загальної смертності. На фінансових кризах ростуть суїциди, кримінальні та побутові вбивства, смерті пов'язані зі зловживаннями алкоголем та наркотиками. Постійний стрес, що його зараз плодить з одного боку ЗМІ-істерія, а з другого економічний спад, збільшує смертність. Брак фізичної активності збільшує смертність. Брак свіжого повітря збільшує смертність. Брак сонця збільшує смертність. Брак соціалізації збільшує смертність. Нездатність самостійного вирішення побутових проблем типу унітазу, що потік, збільшує в літніх людей стрес і збільшує смертність. Скасовані планові операції та ускладнений доступ до медичної допомоги людей з "немодними" діагнозами обов'язково збільшить смертність. Але усю цю штучно збільшену смертність в результаті припишуть (вже приписують) коронавірусу. (Захар Мілютін фейсбук www.facebook.com)

* 08.05.2020 - CNN (відео англійською edition.cnn.com"коронавірусний відчай" і безробіття, за підрахунками контори Well Being Trust можуть коштувати Америці 75 000 додаткових смертей від суїциду та передозу. Для порівняння, за офіційними даними Центру контролю захворювань США (CDC) на 1 травня 2020 слухняні американські лікарі встигли вписати Ковід в менш ніж 40 тис. сертифікатів про смерть.

Чи доцільно було вводити карантин

Карантинні заходи – рішення політичне, а не медичне. (стаття українською greenpost.press)

* 22.05.2020 - "Карантини (локдауни) не вплинули на коронавірус, але знищили засоби до існування мільйонів по всьому світу" (Британське видання Sun www.thesun.co.uk)

* 22 квітня 2020 р. - колишній міністр внутрішніх справ Австрії Герберт Кікль різко розкритикував у парламенті політику щодо COVID-19 (посилання тут www.ar25.org, відео переклад російською тут www.youtube.com)

Швейцарський біофізик вперше графічно зобразив динаміку рівня позитивних результатів тестів в Швейцарії з початку березня. Графік показує, що цей рівень коливається між 10% і 25% від усіх вироблених тестів, і карантин не чинив істотного впливу. Влада і ЗМІ ніколи не показували цей графік, адже тоді буде чітко зрозуміло - «каранитн ніяк не вплиає на показник захворюваності». 

* Офіційні прогнози COVID-19 в США в порівнянні з реальністю нині переоцінено кількість госпіталізацій в 8 разів, надходжень до відділення інтенсивної терапії - в 6,4 рази, а кількість вентиляцій легенів - в 40,5 рази. (twitter.com)

* Останні дані спеціального звіту німецького Інституту Роберта Коха показують, що частка позитивних результатів серед загальної кількості тестувань зростає набагато ПОВІЛЬНІШЕ, ніж експонентні криві, демонстровані ЗМІ, і становила близько 10% в кінці березня, що характерно для коронавірусів. (стаття німецькою multipolar-magazin.de)

* 14 травня 2020 р. - Депутатка італійського парламенту Сара Куніал заявила в парламенті: "Примушуючи людей до карантину, а фактично до домашнього арешту, зацікавлені особи впроваджують старий перевірений принцип управління людьми - «розділяй і владарюй». На думку депутата, все, що відбувається, здійснюється з метою задоволення потреб фінансового капіталу, а Всесвітню організацію охорони здоров'я давно контролює «філантроп і рятівник світу» Білл Гейтс. (стаття російською fraza.ua, українською effata.org.ua)

* 27 травня 2020 р. - У Норвегії визнали, що карантин був щонайменше марним, при ближчому розгляді - шкідливим. (стаття англійською www.spectator.co.uk/article).

Стаття з "Блумберг". Японія здолала вірус без жорсткого карантину та масового тестування?

Надзвичайний стан в Японії наближається до кінця, і число нових випадків коронавірусу скорочується до десятків. На пересування мешканців не було накладено ніяких обмежень, як і на підприємства. Усе від ресторанів до перукарень залишалося відкритим. Ніяких високотехнологічних додатків, які б відстежували руху людей, не було розгорнуто. В країні немає центру по боротьбі з хворобами. І навіть незважаючи на те, що усі країни були покликані «тестувати, тестувати, тестувати», Японія протестувала всього 0,2% свого населення. Це один з найнижчих показників серед розвинених країн. (стаття англійською www.bloomberg.com)

Протести проти карантину в світіі, про які нам не розказують в ЗМІ

* 5.05.2020 - США, Штат Сакраменто - В той час як ряд "респбліканських" штатів вже скасували або серйозно послабили божевільні обмежувальні заходи "захисту" від банального ГРВІ, Каліфорнія залишилась вірною своїй репутації найглибшої фарма-*упи США. Місцева влада об'явила про продовження заборони нормально жити, що його в нас хибно називають "карантином", а там більш точно "локдауном" до 31 травня. Тисячі людей вишли виразити свою незгоду до будівлі місцевого парламенту в столиці штату Сакраменто. Жива трансляція https://bit.ly/2W47eao

* 30.05.2020 - Англія - Anti-lockdown protest in London's Hyde Park www.facebook.com

* 26.05.2020, 02.06.2020 - масові протести в Німеччині

* 01.06.2020 -протести по всій Америці відео www.facebook.com

* 02.06.2020 - Італія протестує проти АфераКоронавірус відео www.facebook.com

* 21.06.2020 - масові протести у Флоренції, Італія (www.facebook.com)

* 06.06.2020 - в багатьох країнах пройшов протест проти карантину

* 06.06.2020  Польща відео https://youtu.be/4kWRQCItf2Q

---------- Україна  --------

* 06.06.2020 Акції протесту на захист свободи вибору у питаннях щеплень пройшли у декількох регіонах України (greenpost.press)

* 06.06.2020 Франківськ www.youtube.com

- Львів

* 06.06.2020 відео www.facebook.com

Юридичні аспекти введення карантину

Запроваджені владою через коронавірус обмеження вже визнали неконституційними в Боснії (zmina.info)Чехії та Румунії (zmina.info)

* У Чехії суд ухвалив, що уряд незаконно обмежив свободу пересування громадян і закрив торговельні точки. Рішення суду, ухвалене 23 квітня 2020 року.  (посилання тут zmina.info   і   тут www.ar25.org)

-------------------      Україна  ---------------------

Карантин в Україні був введений 11.03.2020 року. Проте він був прийнятий кабінетом міністрів України без звернення головного санітарного лікаря.

* Конституційний Суд просять перевірити законність введення карантину в Україні (посилання тут zmina.info )

* 3.06.2020 - юрист Олександр Гуміров (www.facebook.com/humirov):

ПУБЛИКУЕМ ДОКУМЕНТ, СТАВШИЙ ОСНОВАНИЕМ ДЛЯ ВВЕДЕНИЯ КАРАНТИНА. ОФИЦИАЛЬНО.

Как вы знаете, до сих пор, два месяца спустя, Министерство охраны здоровья Украины не подало в суд возражения против моего иска о незаконности карантина. Также до сих пор Кабмином не выполнено распоряжение суда о предоставлении суду всех документов, которые стали основанием для принятия постановления о введении карантина.

Власть всеми силами уклоняется от обнародования документов, поскольку в них полный правовой беспредел. Но... на их беду в г. Днепр живёт мой добрый друг общественный активист Александр Дзюба. От этого мага информзапросов живым ещё не уходил ни один распорядитель публичной информации. И вот Александр совершил очередную магию и заполучил некоторые документы Министерства охраны здоровья, которые были поданы в Кабмин и стали основанием для введения карантина.

По традиции и по понятным причинам, до судебного заседания я не раскрываю все "козыри" нашей позиции. Однако, один из документов у меня просто нет сил не опубликовать. Он настолько пропитан ложью, цинизмом и отвратительным попранием всего, что люди зовут "законным", что вы просто обязаны это видеть. Чтобы понимать суть происходящего правового беспредела в стране. Смотрите фото, приложенные к этому посту.

Во-первых, вопреки ст. 29, на которую они ссылаются, как основание карантина, очередной раз подтверждено документально, что никакого обращения главного сан. врача не было, а был протокол заседания какой-то комиссии по техногенной безопасности. Этим фактом, наверное, уже никого не удивишь. НО!

До сегодняшнего дня я думал, что они ввели карантин, придумав некую чрезвычайную ситуацию, чтобы типа преодолеть эту некую чрезвычайную ситуацию. А ОКАЗАЛОСЬ, что комиссия собралась в условиях когда НЕТ никакой чрезвычайной ситуации, а лишь якобы есть ситуация, которая гипотетически в будущем "МОЖЕТ ПРИОБРЕСТИ ПРИЗНАКИ" чрезвычайной ситуации (смотрите фото-1). То есть, даже эта странная комиссия вообще была неправомочна, поскольку НЕ БЫЛО никакой чрезвычайной ситуации, а значит не было оснований даже для её созыва и заседания этой комиссии.

Мало того, проект, который по регламенту требует общественных слушаний, поскольку затрагивает права человека, проверки на регуляторное воздействие на бизнес, правовой экспертизы минюста и общественной экспертизы на дискриминацию, был инициирован 10 марта, а 11 марта УЖЕ ПРИНЯТ без обсуждения.

Как вы понимаете, никакие экспертизы вовсе не проводились. Мало того, МОЗ за подписью Ильи Емеца ПРЯМО ЛЖЁТ В ОФИЦИАЛЬНОМ ДОКУМЕНТЕ (смотрите фото-2 и фото-3), сообщая Кабмину, что никакие экспертизы, кроме минюстовской не нужны, поскольку проект НЕ ЗАТРАГИВАЕТ ПРАВА ЧЕЛОВЕКА, НЕ ВЛИЯЕТ НА БИЗНЕС, НЕ КАСАЕТСЯ ТРУДОВЫХ ОТНОШЕНИЙ, НЕ ВЛИЯЕТ НА ДИСКРИМИНАЦИЮ!

Так что, вот вам первый кандидат на тюремный срок - дедушка Емец явно совершил преступление, предусмотренное статьёй 366 Уголовного кодекса Украины "Служебный подлог". Учитывая колоссальный ущерб, нанесенный этим дедулей, ему грозит срок до 5 лет лишения свободы.

Прошу СБУ и полицию, которые тщательно мониторят мои публикации в фейсбуке, считать этот пост официальным сообщением о преступлении в порядке ч. 1 ст. 214 Уголовного процессуального кодекса Украины. Начинайте расследование!

Думаю, Емец понял что ему уготована заранее роль "цапа-відбувайла", поэтому спустя несколько дней понуро отправился в отставку. Но, пан Емец, будьте уверены, мы вас просто так на пенсию не отпустим - слишком больно всей стране аукнулся ваш подлый поступок. Советую публично покаяться и дать показания на тех, кто вам отдал приказ совершить служебный подлог. Если, конечно, вы не хотите встретить свою "бледную с косой" (если что, я не про Тимошенко) в тюремных казематах.

И последняя, на сегодня, "вишенка" - цитирую: "проект постановления не требует дополнительного финансирования из государственного или местных бюджетов". Привет 65 миллиардов, озвученных Зеленским.

04.05.2020 - Новости судебного процесса о незаконности включения COVID-19 в перечень особо опасных болезней. Состоялось первое подготовительное заседание. Следующее назначено на 02 июля в 10:00.

Рассмотрели два ходатайства - Александра Дзюбы о привлечении третьим лицом и МОЗа о привлечении третьим лицом Кабмина. Оба удовлетворены.

Позиция МОЗ (ответчика) основывается на том, что обжалованный приказ не затрагивает прав граждан, поскольку является "просто статическим списком" и потому не юстирован. На это утверждение судья отреагировал возражением, что этот список порождает последствия в виде карантина и других ограничений, соответственно, касается прав граждан.

Также МОЗ всеми силами "спихивает" с себя ответственность на Кабмин и ВООЗ. Они заявляют, что включили в список коронавирус, потому что так считает ВООЗ и так им поручил сделать Кабмин. Такая себе отмазка, честно говоря. Но посмотрим документы (экземпляр для меня они сделать "забыли", поэтому судья обязал их прислать мне по почте).

Що кажуть українські лікарі

*18.03.2020 р. - Кандидат біологічних наук, старший науковий співробітник Інституту мікробіології і вірусології ім. Д.К. Заболотного НАН України Надія Жолобак - Страхи щодо коронавірусу сильно перебільшені, а введення карантину безглузде (стаття тут www.unian.ua)

* 3.05.2020 - український імунолог Андрій Волянський (www.facebook.com): "Участвовать в раскручивании дебильного варианта мирового кризиса больше не планирую, это пустое"

* 3.05.2020 р. - «Коронавірус — це фейкова пандемія, роздута ВООЗ», — рівненський лікар Роман Коваль. (стаття тут radiotrek.rv.ua , сторінка www.facebook.com/Kowal.Roman)

* Серед померлих від коронавірусу в Україні 78% мали супутні серцево-судинні захворювання, цукровий діабет, новоутворення, захворювання нирок та легень. Станом на 6-те квітня в Україні зареєстровано 38 смертей від коронавірусу. Найбільша кількість летальних випадків зареєстрована у хворих на цукровий діабет.(стаття life.pravda.com.ua)

 Лікар Василь Чайка (Київ) www.facebook.com/vasay.chaika

В останній час дуже багато "позитивних відгуків" про введення і доцільність карантину. Але чи так це насправді? Чи можливо нами знову намагаються маніпулювати, як це роблять уже останніх 4 місяці. З кожним днем все більше і більше буде підтверджень, що ситуація яка сьогодні відбувається є штучно створена, добре зрежесована і відшліфована на попередніх "жахливий" спалахах смертельних хвороб 2003, 2005, 2009 років.

До чого тут Білл Гейтс?

Уривки з інтерв'ю самого "філантропа" Білла Гейтца, що він його надав минулого року американському бізнес-каналу CNBC на бізнес-форумі в Давосі. (відео від 23.01.2019 англійською www.cnbc.com): Протягом перших двох хвилин Ви можете почути як серед звичного бла-бла-бла про "мільйони врятованих життів" філантроп Білл підтверджує, що: 
- за останні пару декад він інвестував в вакцинну галузь близько 10 мільярдів доларів;
- що інвестиції у вакцинну галузь йому вдається відбивати з результатом 20 до 1;
- що така віддача є значно вищою, ніж якби він вклав ці гроші в S&P500 (американські компанії з найбільшою капіталізацією)

Як Біл Гейтс контролює глобальні пропаганду та цензуру - (www.instagram.com)свіжий допис Robert F. Kennedy, Jr : Білл Гейц - найбільший у світі виробник вакцин та найбільший донор WHO (ВОЗ) та CDC Foundation. Ці агенції зараз виконують функцію рекламних додатків до його вакцинної імперії. У січні 2019 року Gates через ВОЗ оголосив "вакцинні сумніви" головною "глобальною загрозою для здоров'я" (поряд з еболою, раком, війною та стійкими до ліків патогенами). Гейтс максимально збільшив пожертви голові Комітету з питань розвідки Адаму Шифу. І у лютому 2019 року Шиф написав у Facebook, Google, Amazon та Pinterest, вимагаючи цензури щодо "вакцинної дезінформації". Цим терміном позначають весь скептицизм до висловлювань уряду та промисловості щодо безпеки чи ефективності вакцини - будь то правда чи ні. "Вакцини є ефективними і безпечними", - написав Шиф. "Немає жодних доказів того, що вакцини спричиняють небезпеку для життя чи інвалідність". Це була дезінформація. Роком раніше сам Шиф ініціював законопроект про збільшення бюджету Вакцинного суду до $ 11 200 000, щоб покрити брак коштів на виплати покаліченим вакцинами. Цей суд вже виплатив 4 мільярди доларів компенсацій за спричинені вакцинами смерті та інвалідності. 

Facebook та Pinterest заявили, що вони будуть покладатися на ВОЗ та CDC Гейтса, щоб вирішувати, які он-лайн заяви є «дезінформацією чи обманом». Facebook та Google найняли "FactChecker" (Politifact) для цензури дезінформації щодо вакцин. Фонд Гейтсів є найбільшим джерелом фінансування для "FactChecker". У своїй статті "Перевірка фактів - пристрій пропаганди", журналіст-розслідувач #jeremyhammond Джеремі Хаммонд підсумовує: "Facebook винен у неправильному інформуванні своїх користувачів про безпеку вакцини ... Вони не мають проблем з брехнею щодо безпеки та ефективності вакцин, якщо це призначено переконати батьків зробити своїм дітям щеплення."

4 травня 2017 року FactChecker оголосив помилковою заявою Дела Бігтрі: "Вакцини включають алюміній та ртуть, які є нейротоксинами, а вакцини викликають енцефалопатію". FactChecker пояснив: "Поточні дані показують, що вакцини безпечні і не викликають токсичності та енцефалопатії". Але інформаційні вкладки до вакцин самих виробників підтверджують, що багато вакцин містять алюміній та ртуть і викликають енцефалопатію.

* 04.05.2020 - В Нігерії скандал. Опозиційна "Коаліція об'єднаних політичних партій" оприлюднила заяву, що Білл Гейц дав очільникам місцевого парламенту 10 мільйонів доларів хабара за швидке і без публічних слухань прийняття закону про примусову вакцинацію. (стаття англійською dailypost.ng)

Скандал в Нігерії є не далеко не першим з його "філантропією". Стаття в провідному індійському фінансовому виданні The Economic Times (https://bit.ly/2CQKpMw): на початку 2017-го Фондейшн Гейців отримав офіційного копняка від індійської влади - заборону брати участь в пов'язаних з вакцинацією державних ініціативах. 
Причина - "конфлікт інтересів через зв'язки фонду з фармацевтичними компаніями ("conflict of interest issues arising from the foundation’s “ties” with pharmaceutical companies"). Стаття про організоване Гейц Фондейшн незаконне та неетичне тестування ПВЛ-вакцини на індійських дівчатах, які навіть не знали, що їм колють.
Випробовування ці закінчились сотнями калік та грубою фальсифікацією результатів на користь виробника щеплень. (англійською economictimes.indiatimes.com). Гейци вклали купу грошей у вакцинну галузь. Фондейшн допомагає їм ці свої інвестиції успішно "відбивати".

* 08.05 2020 - медіа-група республіканського спрямування One America News Network (OANN) випустила в національний ефір репортаж (англійською https://bit.ly/2LfPrqv) про фінансовий контроль над ВОЗ, що його має фонд подружжя Гейців та фінансові зв'язки фонда Клінтонів з Юнісефом та багато іншої інформації про фармкорупцію.

* 06.04.2020 Захар Мілютін фейсбук www.facebook.com - На WashingtonTimes раптом проскочила (само?)цензуру цікава стаття за назвою "Білл Гейтс та його коронавірусний конфлікт інтересів" (стаття англійською тут m.washingtontimes.com)

Тут автори статті WT цитують публікацію 2017-го своїх колег з Politico за назвою "Знайомтесь з найвпливовішим лікарем у світі: Білом Гейтсом": "Деякі мільярдери задоволені тим, що купують собі острів. Білл Гейтс придбав агенцію охорони здоров'я ООН в Женеві". (стаття англійською www.politico.eu)

За останнє десятиліття найбагатша людина світу стала другим найбільшим донором Всесвітньої організації охорони здоров'я, поступаючись лише США та трохи вище Великобританії. Це надає йому надмірний вплив на її порядок денний. (...) Результатом цього впливу, за словами критиків, стало те, що пріоритети Гейтса стали приорітетами ВОЗ. Замість того, щоб зосередитись на посиленні охорони здоров’я у бідних країнах (...) агенція витрачає непропорційну кількість своїх ресурсів на проекти з "вимірюваними результатами", яким віддає перевагу Гейтс. (...) Але фокус його фонду на постачання вакцин та медикаментів, а не на створення стійких систем охорони здоров'я, викликає критику. І деякі ГО хвилюються, що він (Фонд Гейтса) є занадто близьким до (фармацевтичної) галузі. (...) Минулого року французький дипломат висловив припущення, що Гейтс підтримує Тедроса, оскільки фінансував програми охорони здоров’я в його країні, коли він був міністром охорони здоров'я". За три роки після публікації цієї статті усі згадані в цитатах побоювання авторів матеріалізувались: новим генеральним директором ВОЗ було обрано милого Гейцу екс-міністра з Ефіопії з корупційним багажем, на фону якого навіть в наших колишніх і чинних урядовців починають рости крила і німби.

Ключову частину публікації WP я переклав максимально дослівно:

"Але ВОЗ не завжди вважала коронавірус пандемією. Власне кажучи, ВОЗ не оголошувала коронавірус пандемією аж до самого дня, коли Гейтс (який вже деякий час хотів, щоб ВОЗ оголосила коронавірус пандемією).. до самого дня коли Гейтс зробив дуже велике пожертвування на користь ВОЗ...  11 березня, через день після того, як Business Insider повідомив, як Гейтс наполягав на оголошенні ВОЗ пандемії коронавірусу - через день після того, як Гейтс оголосив про вливання мільйонів доларів у підприємство партнер ВОЗ під назвою COVID-19 Therapeutics Accelerator з перспективою передати більше регуляторних повноважень у руки глобальних елітистів - через день після цього генеральний директор ВОЗ повідомив: "Отже ми зробили оцінку, що COVID-19 можна охарактеризувати як пандемію".

Збіг? Можливо, Але з цим збігом можна отримати багато грошей, сили та впливу. І як показує швидкий стрибок Гейтса на придбання здешевілого Mexico Trust, він - хлопець, який зовсім не проти приймати коронавірусні лимони та робити коронавірусний лимонад для себе та своїх партнерів."

"Філантроп" Біл зараз з кожного американського тєлєка топить не тільки за максимально бухенвальдовський карантин. Він ще й дуже активно намагається втюхати американському, а за ним і решті урядів проект "цифрових сертифікатів здоров'я", де крім даних про перенесені захворювання та вакцинації (примусові, звісно), буде ще й інфа про усі Ваші поїздки і тому подібне.

Чому в демократичних США вакцини продовжують калічити людей

* У 1986 році спеціальним законом Конгрес США з подачі адміністрації Рейгана звільнив виробників щеплень від будь-якої юридичної та фінансової відповідальності за спричинені їх продукцією смерті та каліцтва і переклав обов'язок виплати компенсацій на державну програму, яка фінансується з податків.

Справи про пост-вакцинні каліцтва та смерті в США розглядає виключно сумнозвісний своєю забюрократизованістю та по-совковому ворожим ставленням до позивачів Суд Федеральних позовів більш відомий як "Вакцинний суд".  Дві третини позивачів там отримують відмову.

Більшість з решти справ закінчуються мировою угодою, де компенсація батькам вбитої чи покаліченої вакциною дитини виплачується на умовах нерозголошення.
В результаті виробники вакцин не витрачаються ні на юристів, ні на компенсації, та ще й уникають розголошення.

Саме в результаті цього законодавства вакцинний бізнес, що в першій половині 1980-х складав менше 200 млн та через численні позови і процеси був на межі банкрутства, за останні 30 років розквітнув і перетворився на найдохіднішу 50-ти мільярдну складову трильйонної фарміндустрії.

* Білл Гейтс заявив, що не роздаватиме вакцини від коронавірусу, поки уряди не погодяться надати йому імунітет від судових позовів.

4 лютого 2020 року, коли в США було лише 11 активних випадків Ковіду, там була тихенько протягнута постанова, що надала виробникам вакцин проти коронавірусу повний імунітет від відповідальності. Федеральний реєстр щодо захисту від відповідальності, Закон PREP: англійською www.phe.gov

 

 

Діяльність психологічного клубу

Еннеаграма - Львів

>> ОПИСИ ТИПІВ  <<

Еннеаграма – психодинамічна модель, що описує 9 глибинних спонукань, які керують людьми і впливають на їх поведінку. Термін "еннеаграма" походить від двох грецьких слів, ennea (дев'ять) і grammos (щось написане чи намальоване). Еннеаграма широко застосовується в багатьох областях, включаючи бізнес, психотерапію, коучінг, мистецтво, охорона здоров'я, виховання, освіта і духовне зростання. 

Зображення еннеаграми можна виявити у вавілонян і давньогрецьких математиків, у ранньохристиянській і перській традиціях. Західний світ познайомився з еннеаграмою в ХХ ст. завдяки засновнику напрямку "Четвертий Шлях" Георгію Гурджиєву. На Заході та в Америці цю систему поширив Клаудіо Наранхо (доктор медицини, психіатр, гештальт-терапевт).

Сьогодні вивчення еннеаграми широко використовується в США та Європі у школах підготовки спортсменів, керівників, бізнесменів та представників влади: у політтехнології при вибудовуванні іміджу політика, в бізнесі, у роботі правоохоронних органів, державних і громадських організацій, у професійному та особистісному зростанні. 

Історія еннеаграми тут >>>

 *     *     *

Еннеаграма особистості

Еннеаграма описує дев'ять типів особистості, розташованих на колі на рівній відстані один від одного. Жоден з дев'яти типів не трактується як кращий за інші, кожен має свої переваги, недоліки та можливості для вдосконалення. Вивчення еннеатипів допомагає зрозуміти як влаштована людина, що мотивує її вчинки, і як можна більш ефективно взаємодіяти з іншими людьми.

Еннеаграма особистості – це не просто типологія, це саме модель розвитку. Адже людина не є завершеною. Природа розвиває її лише до певного рівня. Далі людина повинна розвиватися сама, своїми власними зусиллями. Щоби розвиватися, потрібно знати себе. Але людина не знає себе і використовує лише малу частину своїх здібностей і сил. Можливо це звучить парадоксально, але для того, щоби зрозуміти, що ми набагато більше, ніж наш тип, ми повинні цей тип вивчити, а також навчитися бачити «в дії» різні прояви нашого типу, наші захисні механізми. І тільки вивчаючи свій тип, свою автоматичну, «запрограмовану» частину, ми можемо зрозуміти, наскільки сильно ми є рабами певних механічних реакцій і звичок, а це розуміння зможе допомогти нам захотіти послабити їх владу над нами.

Еннеаграма особистості – це системна модель, і може бути застосовна в різних областях. Звичайно, ця модель необхідна для особистісного розвитку, але крім цього її можна застосовувати в бізнесі, у коучінгу, в медіації, у психотерапії, для вирішення проблем взаємодії батьків з дітьми, для професійної орієнтації молоді.

Еннеаграма співзвучна з академічною психологією, вченням Фрейда та Юнга, теорією Маслоу, філософією, соціологією, соціонікою, психіатрією і тому подібними системами і разом з тим еннеаграму можуть легко зрозуміти люди, які не мають психологічної освіти і легко інтегрувати знання еннеаграми у своє особисте та професійне життя.

Найкращий спосіб визначити свій еннеа- тип — це прочитати опис всіх дев'яти еннеа-типів і прислухатися до себе — життєва стратегія і глибинні переконання якого типу відгукуються вам найбільше?

●  Короткий опис усіх еннеа-типів тут >>>

 *     *     *

Теорія стрілок

 Для кожного типу особистості існують шляхи кращої інтеграції та зростання і шляхи дезінтеграції. Процес інтеграції відбувається, коли в ситуації спокою усвідомленим зусиллям нейтралізується сила імпульсивного бажання, таким чином людина рухається до того типу, що показаний у напрямку, протилежному до стрілки. Дезінтеграційний процес відбувається, коли в ситуаціях стресу акумулюється імпульсивна тенденція особистості та її поведінка набуває рис типу, що вказаний за напрямком стрілки.

Напрямок деградації, або дезінтеграції (руйнування)

Стрілки на схемі вказують напрямок, в якому рухається звичайна людина, тобто людина, яка не збирається щось змінювати в житті. Наприклад, коли в Одиниці справи йдуть погано, коли її життя сповнене стресів, коли вона переживає важкий період у житті або старіє, вона демонструє негативні риси не тільки свого еннеатипу, а й того типу, в напрямку якого вказує стрілка. У неї виникає почуття провини, відчуває себе незрозумілою, закривається в собі, як Четвірка.

Напрямок еволюції, або інтеграції (творення)

Якщо людина має намір еволюціонувати, їй необхідно, навпаки, рухатися у протилежному напрямку по еннеаграмі. Ті знання і досвід, які ми набуваємо, переживаючи життєві негаразди, можна отримати шляхом свідомих зусиль, постійних і добровільних. Наприклад, коли у Шістки справи йдуть добре, коли вона долає рамки своєї обумовленості, вона більшою мірою відкривається навколишнім людям, з'являється взаємна довіра, навіть у відносинах із незнайомими людьми. Вона перестає плисти за течією або бунтувати проти власного «я», набуваючи ряд якостей Дев’ятки, у самій м'якій формі, без будь-яких негативних наслідків для власного майбутнього.

Стрілки також показують динаміку поведінки людини в стресі і в безпеці. У стані комфорту і безпеки частина наших захисних механізмів слабшає, і ми отримуємо доступ до деяких якостей і стратегій поведінки типу, в який потрапляємо, рухаючись проти стрілки. Коли ж ми опиняємося під тиском, наших звичних захисних стратегій може не вистачити, щоб впоратися зі стресовою ситуацією. Тоді ми рухаємося по стрілці і отримуємо доступ до деяких захисних механізмів іншого типу.

Наприклад, завершивши всі справи по роботі і виконавши усі обов'язки, Одиниці можуть дозволити собі заслужений відпочинок. Їх перфекціонізм і потреба все робити правильно слабшають, вони нарешті можуть дозволити собі розслабитися, проявляти спонтанність і насолоджуватися радощами життя. Це перехід Одиниці в Сімку. З іншого боку, коли Одиниці відчувають, що, незважаючи на всі свої старання, не можуть впоратися із покладеними на них обов'язками, вони потрапляють під владу емоцій. Вони відчувають пригніченість, тому що не можуть відповідати власним високим вимогам. Раптово актуалізуються всі потреби, які вони так довго придушували, фокусуючись на виконанні робочих завдань. Так у Одиниць в стресі виявляються патерни поведінки 4-го типу.

*     *     *

Три центри Еннеаграми

В основі еннеаграми лежить модель трьох центрів: фізичного, емоційного та розумового, які можна віднести до трьох видів інтелекту: розумовий інтелект (IQ), емоційний інтелект (EQ або емоційна компетентність) та тілесний чи інстинктивний інтелект. У кожного з дев’яти еннеатипів один з центрів домінує.

 • Центр тіла або нутра, живота, інстинктивний, фізичний центр – домінує у типів 8, 9, 1

Центр серця або емоційний, емотивний центр – домінує у типів 2, 3, 4

Центр голови або розумовий, інтелектуальний центр – домінує у типів 5, 6, 7

Відповідно, кожен з типів може мати особливості реагування, властиві одному з центрів, які полягають як у позитивних так і в негативних впливах даного центру.

Для кожного з центрів Еннеаграма описує 3 основних аспекти: 1) справжню функцію центру; 2) провідну життєву потребу центру; 3) базову емоцію центру.

• У типів тріади тіла (8-9-1) переважає питання «Що я роблю?». Основна тема: виживання, безпека, самозбереження. Переважаючі функції: дія, рух, сексуальність, потреба контролю, звернення до цінностей, до переконань та до сили волі, з яких зроджується діяльність.

Справжня функція тілесного центру полягає в  тому, щоб відчувати себе живими, мати доступ до своєї життєвої силі, енергії, діяти спонтанно.

Провідною життєвою потребою тілесного центру є повага, сила, автономія.

Базова емоція тілесного центру – гнів. У типів цієї тріади спостерігаються проблеми з агресією та придушенням.

Сильна сторона фізичних типів полягає в їх здатності швидко відновлювати сили і активно діяти. Щойно доробивши одну справу, вони вже будують плани щодо іншої, підбадьорюючи і підганяючи тих, хто відстає. Вони завжди ставлять конкретні цілі.

• У типів тріади серця (2-3-4) переважає питання «Що я відчуваю?». Основна тема: інші люди, міжособистісні стосунки («У чому мають потребу?», «Мене приймають?», «Як мене бачать?»). Переважаючі функції: сентименти, потреби стосунків, наголос на вербальній та невербальній комунікації.

Справжня функція серцевого центру пов'язана із тим, щоби ми могли відчувати природне почуття любові і прийняття по відношенню до себе таі інших людей.

Провідною життєвою потребою серцевого центру є любов та прийняття.

Базова емоція серцевого центру – сором. Це почуття виникає, коли нам здається, що інші люди нас не приймають, або не надто добре оцінюють.

Сила емоційних типів полягає у їх здатності поставити себе на місце іншого, відчути співпереживання і співчуття.

• Для типів тріади голови (5-6-7) найбільш важливим є питання «Що я думаю?». Основна тема: мати загальне глобальне бачення речей для їх подальшого об'єктивного перетворення. Переважаючі функції: аналіз та синтез, залучення фантазії та уяви для подолання обмежень, для опрацювання планів та стратегій, об'єктивність та логічний поступ, здатність приймати рішення.

Справжня функція центру голови – це бачення напрямку, віра в те, що в майбутньому зі мною все буде добре.

Провідною життєвою потребою центру голови є відчувати себе безпечно у цьому світі і знати: що би зі мною не сталося, я із цим впораюся і зі мною все буде добре.

Базова емоція центру голови – страх, направлений у майбутнє.

Сильна сторона інтелектуальних типів полягає в здатності аналізувати і передбачити, якщо, звичайно, їх думки не розходяться в різні боки і в них не закрадаються сумніви.

Важливо підкреслити, що в кожній людині присутні всі три центри: неможливо жити без голови, серця чи нутра. Кожен центр має свій вплив, робить свій внесок у загальну інтеграцію різноманітних процесів людини для гармонійного їх функціонування.

Візьмімо для прикладу поведінку людини, яка біжить марафон. Якщо в неї переважає центр голови, вона себе запитає: «Скільки кілометрів вже позаду? Скільки мені бракує до фінішу? Чи погожий сьогодні вітер? Хто вже зійшов з дистанції?».

Інша, у якої переважає центр нутра, буде турбуватися, чи має достатньо сили добігти до фінішу, звертатиме увагу на свій ритм, стисне зуби, тому що хоче виграти за будь-яку ціну.

Третя, у якої переважає серцевий центр, оглядатиметься довкола, щоб побачити, чи є люди, яких вона знає, на трибуні, намагатиметься усміхатися тим, хто їй аплодуватиме та її підтримуватиме, питатиме себе, хто буде чекати її на фініші.

Ці центри є необхідними та взаємодоповнюючими; ризик настає тоді, коли їх діяльність є невідповідною чи позбавленою рівноваги. Може статися, що інтелектуальний центр буде непомірковано домінувати над іншими, розвиваючи надто раціональний та теоретичний спосіб поведінки, що буде умертвляти почуття та дію. Так само емоційний центр може бути виключно зосередженим на душевному стані та емоціях на шкоду аналізу ситуації чи діяльності. Центр дії або, як його ще називають, центр творчості, може бути зайнятий проектами чи активністю, нехтуючи необхідністю стосунків з іншими чи раціональним оцінюванням.

 *     *     *

Теорія «крил»

Кожен тип у більшій чи меншій мірі перебуває під впливом сусідніх типів. у людей одного і того ж еннеатипу риси характеру можуть дещо відрізнятися, в залежності від того, який вплив чинять на них 2 сусідніх типи. Такий вплив у еннеаграмі називається «крилом». Згідно з цією теорією, кожна особистість розвиває характерні риси одної чи двох особистостей, розташованих до неї найближче у еннеаграмному колі. Перевага полягає в тому, що власний тип збагачується та врівноважується позитивними рисами сусідніх типів.

У певний момент життя ми починаємо розвивати в собі якості одного з наших «крил». Так, людина 1-го типу може мати «крила» у 9-й і 2-й типи, людина 3-го типу може мати «крила» у 2-й і 4-й типи, а людина 5-го типу може мати «крила» у 4-й і 6-й типи.

Наприклад, ОДИНИЧКИ залежно від того, чи одне крило звернене до ДВІЙКИ чи до ДЕВ'ЯТКИ, будуть наділені різними рисами. Одинички, які мають крило, звернене до Двійки, є більш відкритими до людей, уважними до їх потреб, дружніми. Одинички з крилом до Дев'ятки більш схильні бути спокійними, врівноваженими, відстороненими, об'єктивними та менш критичними. Для Одинички крило врівноважує тенденцію бути гіперкритичним, надмірним ідеалістом, повністю поглинутим роботою.

П’ятірка, Спостерігач, може мати крило в 4 або 6 типи. При цьому, П'ятірка з четвертим крилом відрізняється від П'ятірки з шостим крилом досить сильно. П'ятірки з четвертим крилом більш емоційні, люблять і цінують мистецтво, мають творчу уяву. Для них важливіше прийняття і відносини з людьми. А П'ятірки з шостим крилом – це найменш емоційний підтип еннеаграми. Це люди науки із сильно розвиненим системним мисленням, їх життям керує об'єктивний аналіз, схильність до стратегічного планування.

  *     *     *

Рівні розвитку в Еннеаграмі

Будь-яка більш-менш повна психологічна система повинна обов'язково враховувати і горизонтальну, і вертикальну складові. Горизонтальна складова описує тільки характеристики типів, для отримання повної картини необхідно брати до уваги вертикальні елементи, що і дають рівні розвитку. Вони показують принципові відмінності між існуючими типами особистості всередині кожного типу, додаючи "вертикальну" розгортку до кожного горизонтального зрізу.

В Еннеаграмі виділяється 9 рівнів розвитку, які об'єднуються у 3 великі групи: здорові (рівні 1-3), середні (рівні 4-6)  та нездорові (рівні 7-9) рівні розвитку.

Еннеаграма знайомить нас із типами особистості на середніх рівнях розвитку. Чим вище рівень розвитку людини, тим менше у неї страху і потреби захищати себе, тим сильніше її особистісна сила і любов до себе та інших. На хворих рівнях людину переповнює тривога і нею керує основний страх, характерний для кожного еннеатипу. Спотворене сприйняття дійсності і відсутність зв'язку із собою проявляються в руйнівній поведінці, в постійному і неусвідомленому стресі.

Неможливо говорити про типи особистості в загальному, без урахування рівнів, оскільки в міру переміщення будь-якого з типів вниз по рівням більшість властивих йому ознак і характеристик змінюється на свої протилежності. Наприклад, здорові Вісімки найбільш добрі і конструктивні з усіх типів. Вони створюють умови, за яких інші люди розквітають і стають сильними. Але коли мова йде про хворих Вісімок, то картина змінюється на протилежну: сповнені обурення і впевненості, що весь світ налаштований проти них, вони особливо деструктивні і жорстокі. Здорові та хворі Вісімки настільки сильно відрізняються одна від одної, що можуть сприйматися як абсолютно різні типи. Більш того, через те, що люди знаходяться на різних рівнях всередині свого типу, неможливо виділити жодної чіткої постійної ознаки, притаманної даному типу. Тому було б нерозумно визначати чий-небудь тип особистості лише за характерним набором рис, тому що на різних рівнях розвитку поведінка, здавалося б, притаманна даному типу особистості, змінюється.

За допомогою рівнів розвитку можна зрозуміти, як відбувається розвиток, зростання і деградація у представників кожного типу, передбачити поведінку тієї чи іншої людини або як мінімум можна сказати, що вони є індикатором людського ментального та емоційного здоров'я.

Ми також можемо розглядати рівні як індикатор ступеня нашої свободи і усвідомлення. На здорових рівнях ми абсолютно вільні від обмежень структур нашої особистості, так само як і від звичок та механізмів нашого его. Ми абсолютно вільні, щоб бути тут і зараз, щоб робити вибір і діяти невимушено мудро, із силою та співчуттям, а також проявляти інші позитивні якості. У міру нашого руху вниз по рівням наша свобода все більше обмежується. Ми настільки ідентифікуємося із механізмами своєї особистості, що повністю залежимо від них, і в результаті страждаємо. Ми все більше віддаляємося від реальної дійсності, від нашої здатності усвідомлювати і аналізувати власні вчинки і вже не можемо зупинити лавину потреб і бажань нашого его. І нарешті, коли ми потрапляємо на нездоровий рівень, у нас абсолютно відсутня будь-яка свобода вибору. Мабуть, єдиний вибір, який у нас є на нездоровому рівні, – це можливість продовжувати рух в деструктивному напрямку або попросити про допомогу – сказати «так» чи «ні» своєму життю.

Еннеа-типи на різних рівнях розвитку за Доном Різо тут >>>

*     *     *

Тип ІІ - Гордість, психодинаміка типу (автор Клаудіо Наранхо) тут >>>

Типо-синтез     

Typo-synthesis in english here >>>

ТИПО-СИНТЕЗ – це напрямок цілісної психології, який допомагає людині розвиватися, ставати ефективнішою та щасливішою, використовуючи знання про свій психологічний тип.

ТИПО-СИНТЕЗ з однієї сторони поєднує між собою різні типології (типологію Юнга, еннеаграму, соціоніку та MBTI, типи керівників за Адізесом, типологію п’яти травм за Ліз Бурбо та Барбарою Бреннан, типологію Семи Променів Аліси Бейлі), а з другої сторони об’єднує типології з коучингом, а також з класичною та духовною психологією. Типо-синтез базується на поєднанні типології Юнга та еннеаграми.

ТИПО-СИНТЕЗ враховує горизонтальні та вертикальні координати психіки: горизонтальні – це різні психотипи, вертикальні – це рівні розвитку людини. Поведінка в межах одного психотипу сильно відрізняється в залежності від того, на якому рівні розвитку знаходиться людина. 

Використовується у різних сферах (сімейній, соціальній, професійній, для особистісного та духовного розвитку) з метою: глибшого розуміння себе, розуміння відмінностей з іншими людьми та мотивації, що керує поведінкою, виявлення своєї хибної стратегії поведінки, покращення комунікації, покращення стосунків в парі, ефективного командоутворення, згуртування колективу, визначення профорієнтації, покращення лідерських якостей.

Застосування типо-синтезу та його складових збільшують ефективність у різних галузях: освіта (використання різних методик із врахуванням психотипу учня), управління, бізнес (згуртування команди, покращення лідерських якостей, ефективне та екологічне управління конфліктами),  медицина (наприклад, гомеопатичне лікування враховує психотип людини), класична психологія та психіатрія (при лікуванні неврозів та психозів), політика, церква, духовні течії.

Семінари з типо-синтезу >>>

Основні функції людської психіки.

У 1921 році побачила світ фундаментальна праця швейцарського психолога Карла Юнга "Психологічні типи", в якій були викладені результати його 20-ти річної практичної  психологічної діяльності і закладений фундамент для розуміння різних типів людей.

В кожної людини акцент припадає на одну з психічних функцій, від чого залежить її спосіб звичного реагування на світ і відповідно поведінка.

«Так само як лев вражає свого ворога чи здобич не хвостом (як крокодил), а лапами, в яких міститься його специфічна сила, так і притаманний нам спосіб реагування зазвичай характеризується нашими сильними сторонами, тобто використанням нашої найбільш надійної і розвинутої функції, що, однак, не заважає нам деколи реагувати і своїми специфічними слабкостями. У відповідності з цим ми будемо готувати або шукати одні ситуації та уникати інші і таким чином будемо відповідно здобувати специфічний досвід, що відрізняється від інших. Інтелектуал буде пристосовуватися до світу за допомогою свого інтелекту, а зовсім не як боксер, хоча і він у приступі люті може застосувати свої кулаки. У боротьбі за існування і пристосування кожна людина інстинктивно використовує свою найрозвинутішу функцію, яка в результаті стає критерієм звичного способу реагування.» (Лекція (1) Карла Юнга, Цюріх, 1928р).

Юнг виділив чотири базові психічні функції: 
* Мислення (Thinking);
* Почуття або емоції (Feeling);
* Відчуття сенсорні (Sensation);
* Інтуїція (Intuition).

Відчуття сенсорні - це сприйняття за допомогою органів сприйняття. Функціональною сутністю сенсорного відчуття є встановлення, що є якась певна річ, «дещо». 

Мислення. Мислення каже нам, що означає ця річ, це «дещо». Функціональною сутністю його є інтелектуальне пізнання та формулювання логічних висновків.

Почуття. Функціональною сутністю почуття є суб’єктивна оцінка. Коли ми почуваємо (емоції), то це для того, щоби досягнути вірної оцінки, встановити цінність певної речі. (Подобається - не подобається).

Інтуїція.  Функціональною сутністю інтуїції є припущення, звідки певна річ взялася і що з нею буде в подальшому. Це є сприйняття вмісту несвідомого. 

Інтровертна та екстравертна установки психічних функцій.

Карл Юнг ввів у психологію поняття інтроверсії та екстраверсії. Проте дуже важко встановити інтровертом чи екстравертом є людина, без врахування його психологічних функцій. Адже ці установки свідомості стосуються не людини в цілому, а однієї з її функцій. Той самий індивід може поводитися спочатку як екстраверт, а потім як інтроверт, в залежності від того, яка функція в нього проявляється сильніше в даний момент часу.

«Жоден індивід не є просто екстравертом чи інтровертом, він є таким в одній зі своїх функцій.» (Лекція (2) Карла Юнга, Теритет (Швейцарія), 1923р)

Кожна психічна функція в свою чергу має екстравертну (Extraverted) чи інтровертну (Introverted) установку. Установка – це готовність психіки діяти або реагувати в певному напрямі, певним способом.

Екстраверсія – це спрямованість психічної енергії назовні на об’єкт. В стані екстраверсії має місце сильна обумовленість людини об’єктом.

Інтроверсія – це спрямованість психічної енергії людини всередину. Інтерес не направляється на об’єкт, а відходить від нього назад до суб’єкта. Людина з інтровертною установкою думає, почуває і діє таким чином, який вказує на те, що мотивуюча сила належить перш за все суб’єкту, а об’єкт має не більш ніж другорядне значення.

 

 

 

 

 Бібліографія:

1 - Психологічна теорія типів. Лекція Карла Юнга, Цюріх 1928р, “Psychologische Typologie”.

2 – Психологічні типи. Лекція Карла Юнга, Теритет (Швейцарія) 1923р, “Psychologische Typen”.

 

 

 

 

 

СОЦІОНІКА

Соціоніка – вчення, яке вивчає сприйняття людиною інформації про навколишню дійсність та інформаційну взаємодію між людьми. У вужчому, прикладному значенні – це вчення про інформаційний обмін між людиною та світом та про різні типи інформаційного метаболізму (обміну), скорочено ТІМ або ТІО. Вчення зародилось у 80-х роках XX-го століття.

Просто про соціоніку - Соціоніка для початківців

Інщі визначення соціоніки:

Соціоніка – сучасний міждисциплінарний неакадемічний напрямок досліджень, що знаходиться на стику психології, соціології та інформатики. За найбільш загальним визначенням, соціоніка – теорія інформаційного метаболізму (обміну) індивідуальної та соцієтальної (суспільної) психіки (у вужчому значенні — теорія психологічної сумісності між людьми різного соціонічного типу). Ключовим терміном соціоніки є поняття соціонічного типу («соціотипу»), як певної структури психіки, яка визначає в людині певний набір рис характеру.

Засновник соціоніки – Аушра Аугустінавічюте на базі вчень К.Г. Юнга про психологічні типи і Антоні Кемпінського про інформаційний метаболізм. Назва соціоніка походить від терміну соціон (від латинського socium – суспільство).

Головні соціонічні школи і напрямки:

На даний час соціоніка розвивається в основному на теренах пострадянського простору. Протягом попередніх років виокремились такі соціонічні напрямки або школи:

Найсильніші, на нашу думку, гілки розвиваються зараз на Україні. Це

- Міжнародний інститут соціоніки. Керівник – Букалов А.В. , м. Київ. Інститут систематично організовує соціонічні конференції та семінари, в тому числі і міжнародні; з 1994 року випускає кілька різних журналів, пов’язаних із соціонікою.

- Школа гуманітарної соціоніки. Керівник – Гуленко В.В. , м. Київ.

- Школа системної соціоніки. Керівник – Єрмак В.Д. , м. Київ.

Протягом останніх років сильно прогресують російські соціонічні школи, зокрема:

- Науково-дослідний інститут соціоніки. Керівник – Прокоф’єва Т.М. , м. Москва.

- Школа прикладної соціоніки. Керівник – Удалова О.А. , м. Москва.

- Центр прикладної соціоніки «Терра Соціоніка». Керівник – Бескова Л.А. , м. Москва.

- Соціоніка в Санкт-Петербурзі. Головні представники: Рейнін Г.Р., Філатова К.С.

Аналогом соціоніки в країнах Заходу та Північної Америки є типологія Майєрс-Брігс (Myers-Briggs Type Indicator (MBTI)), яку потім модифікував Девід Уест Кірсі (David West Keirsey).

Соціоніка для початківців

Основи соціоніки сягають праць Карла Юнга, який розділяв усе людство за чотирма ознаками:
• одні люди є більш емоційні, інші - більш мислячі (в соціоніці - етика і логіка);
• одні - раціональні, інші – ірраціональні (не плутати з жіночою ірраціональністю);
• одні – екстраверти, інші – інтроверти;
• одні – більш чуттєві або сенсорні, інші – більш інтуїтивні (не плутати з жіночою інтуїцією).

На основі цих відмінностей соціоніка виділяє 16 психологічних типів людей, в кожного з яких є своя найсильніша функція: логіка ділова або наукова, етика емоцій або відносин, сенсорика просторова або вольова, інтуіція можливостей або часу. Також у кожного з типів є своя слаба або больова функція. 16 типів об’єднуються в групи по чотири, такі групи називаються в соціоніці квадри. Всього є чотири квадри, по чотири психологічних типи в кожній квадрі. 

Кожна квадра характеризується також своїм почуттям гумору, пріоритетами, особливостями залицяння та сексуальної поведінки, своєю манерою одягатися тощо. В першій квадрі цінується продукування і поширення нових ідей для покращення життя людства, у другій квадрі цінується вміння застосовувати фізичну силу і силу волі для досягнення результату, в третій квадрі цінується вміння заробляти гроші, а в четвертій – чесна і якісна праця. Людині найкомфортніше спілкуватися з представниками своєї квадри.

Більше про квадри можна дізнатися тут >>>

Одне з найбільших досягнень соціоніки – передбачення того, як можуть скластися відносини між представниками різних типів. Особливо для людей, які тривалий час перебувають разом. Це в першу чергу СІМЕЙНІ (партнерські) стосунки, а також малі колективи, всередині яких відбувається тісна взаємодія. Що ж прогнозує соціоніка у відносинах?

Є всього 16 психотипів і 16 видів відносин. Найбільш комфортні і приємні відносини – дуальні відносини. Екстраверта доповнює інтроверт, емоціоного доповнює мислячий психотип, інтуіта доповнює сенсорик. Обоє повинні бути або раціоналами, або ірраціоналами. В таких відносинах спостерігається найповніше соціонічне доповнення головних функцій людини. Для сімейних відносин також підходять стосунки активації та напівдуалізації. 

Для навчання найкраще коли вчитель і учень однакового психотипу. У бізнесі корисними є ділові відносини.

Знаючи, до якого типу належать люди, можна спрогнозувати розвиток їх стосунків та попередити деякі непорозуміння.

Сімейні пари, які найдовше разом і мають найгармонійніші відносини – це соціонічні дуали.

 • Як визначити свій соціонічний психотип дивіться тут 7promeniv.com.ua/testy-z-sotsioniky

 • Більше про соціоніку можна дізнатися у книзі Ігоря Каганця «Психологічні аспекти в менеджменті: Типологія Юнга, соціоніка, психоінформатика» http://www.aratta-ukraine.com/books_ua.php?id=2

 

ПСИХОСИНТЕЗ - PSYCHOSYNTHESIS

П’єро Феруччі  (Piero Ferrucci)  - «Ким ми можемо бути»  книга, скорочено. Популярний психосинтез.

Біографія Роберто Ассаджіолі тут >>>

• Стаття, Єгор Кучеренко: "СУБОСОБИСТІСТЬ ЯК СТРУКТУРНО-ДИНАМІЧНИЙ КОМПОНЕНТ НЕСВІДОМОГО В ПРАКТИЦІ ПСИХОСИНТЕЗУ" тут >>>

• Стаття, Єгор Кучеренко: "СВІДОМЕ ТА НАДСВІДОМЕ «Я» ЯК РІВНІ САМОСВІДОМОСТІ ОСОБИСТОСТІ В ПРАКТИЦІ ПСИХОСИНТЕЗУ" тут >>>

• Робота з субособистістю, яка відповідає за захворювання (за методом психосинтезу.)

Вітаємо Вас у розділі "Еко-Львів" !

 Жодна жива істота, окрім Людини, не продукує відходів, що руйнують довкілля. Природа просто не здатна «переробити» ту кількість сміття, яку ми викидаємо щодня.

Будь-яка куплена вами річ може колись стати сміттям і збільшити кількість сміття на планеті. Для чого купувати сміття ?

Екологічна продукція

 У Львові відкрито магазини екологічної продукції. Побутові еко товари: екологічні миючі засоби (пральні порошки, засоби для миття посуду та ін.); екологічна косметика (шампуні, креми, натуральні мила та ін.); багаторазові підгузники з натуральної тканини, слінги; екологічні дитячі іграшки; еко-торби та багато іншого...

Магазини з екологічними продуктами харчування - інформація тут >>. Продукти харчування: крупи, борошно; соєві продукти без ГМО (тофу, соєве молоко та ін.); рослинні ковбаси; хліб на заквасках; олії та інше;

*     *     *

Екологічні поради:

Зменшуємо кількість відходів

Не купуємо сміття! Тобто не купуємо товари у зайвій упаковці, не купуємо нічого зайвого – лише те, що Вам дійсно потрібно.

Уникайте одноразових речей! Одноразовий пластиковий посуд в Україні не переробляється! Розкладається він більше 500 років! Використовуйте еко-торби замість пластикових пакетів.

Сортуємо відходи.
Органічні відходи збирайте окремо від неорганічних

Ремонтуємо
Якщо можливо, відремонтуйте зламану річ, а не купуйте нову

Здаємо відходи на переробку
Можна не лише зекономити природні ресурси, але й повернути частину витрачених грошей. 
Макулатура. Папір виготовляється з деревини. Для того, щоб виростити дерево на зміну зрізаному, потрібно 25-30 років. Здайте папір на переробку – цим Ви допоможете зберегти наші ліси. Або посприяйте виробленню паперу з коноплі (що є в десятки разів екологічніше і економічніше ніж виготовлення паперу з дерева).

Допомагаємо Людям і Природі
Віднесіть непотрібний одяг, меблі, посуд, книги чи іграшки до дитячих інтернатів чи притулків.

Екопоради ... читати далі ...

Приклад, що показує роль рослин у фільтруванні домішок і збереженні ґрунту цілим.

Контакт:

 • електронна пошта: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

• сайт: 7promeniv.com.ua/eco

• група в Контактах (http://vkontakte.ru)  --- екологічна група "МІЙ ЛЬВІВ"--- (vkontakte.ru/club2681923)

• група у Фейсбуці --- Еко-Львів. Екологічні новини Львова.  ---  (www.facebook.com/groups/598421913655923)

 

Екологічна продукція

Еко-магазини Львова: косметика, безпечна побутова хімія тощо — тут >>>

Поводження з відходами

Управління твердими відходами – це велика проблема в Україні. Згідно з російськомовним звітом Міжнародної фінансової корпорації за 2014 рік Україна виробляє до 13 мільйонів тон комунальних твердих відходів щорічно, а на повторну переробку відправляється всього 3-8 %. Це означає, що більша частина твердих відходів потрапляє зрештою на 6700 наявних у країні сміттєзвалищ і відвалів, велика кількість яких несанкціоновані, переповнені або не відповідають санітарним вимогам.

За інформацією Мінрегіону (2015), в Україні утилізовують або переробляють менш ніж 6% усього сміття. Із цієї кількості 2,73% спалюють на єдиному в країні діючому сміттєспалювальному заводі «Енергія» в Києві. Ще 3,2% побутових відходів потрапляють на заготівельні пункти вторинної сировини та переробні заводи.

За сферою утворення відходи поділяють на: відходи виробництва та споживання (промислові відходи) і побутові відходи.

Тверді побутові відходи (ТПВ) утворюються в процесі життєдіяльності людини і накопичуються в житлових будинках, закладах соціальної сфери (школи, ВУЗи тощо) і не мають подальшого використання за місцем їх утворення. Це – харчові відходи, предмети домашнього вжитку, сміття, опале листя, папір, скло, пластмаси, полімери, тощо.

Види ТПВ (твердих побутових відходів):

• «сухі» вторинні ресурси, придатні для промислової переробки (пластмаси, склобій, метали, папір і текстиль), які складають 35-45% від загальної маси;

• «вологі» біо відходи, що розкладаються для компостування (кухонні, харчові, садові відходи, а також вологі і забруднені відходи паперу) - 25-35%; Переробка біо відходів >>

• інші відходи, що не переробляються. До них у кожному конкретному випадку можуть бути віднесені і відходи, які потенційно переробляються, але економічно обгрунтовані технології переробки в даному регіоні для них відсутні (наприклад одноразові підгузники або композитні упаковки).

Ситуація в Україні

В Україні щорічно утворюється більше 35 мільйонів тон тільки твердих побутових відходів (ТПВ), що на 20-40% складаються з паперу, 4-5% текстилю, 2-5% металобрухту, 2-3% деревини, 1-5% полімерних матеріалів, а також харчових та інших відходів.

Більше 95% всієї масси відходів вивозяться на звалища або спалюються.Полігони сміття в основному не відповідають санітарним вимогам, що призводить до забруднення грунтів, атмосфери, підземних і поверхневих вод. Пластикові відходи розкладаються 300-500 років! Мільйонами викинуті в навколишнє середовище, в першу чергу поліетиленові пляшки від напоїв, вони загрожують справжньою катастрофою — забруднюють моря, ріки і озера, околиці доріг, міст і сіл. Підраховано, що 80% відходів можна переробляти при роздільному зборі сміття.

Основою будь-якої переробки служить сортування. Зі змішаного сміття можна вилучити для переробки лише 10-15%.

Сортуючи і здаючи макулатуру, пластикові пляшки, скло та ін. для переробки, Ви можете зберегти природні ресурси та покращити екологію:

• 1 т макулатури зберігає від вирубування 17 дерев;

• 1 т пластику економить 750 кілограм нафти;

• 1 т склобою економить 300 кг кальцинованої соди та 1250 кг первинних матеріалів для шихти;

МАКУЛАТУРА - пункти прийому, переробка

Проблеми із роздільним збором відходів в Україні

Навіть макулатура у нас — імпортна 22.03.2012

У “Картонно-паперовій компанії” кажуть, що приймають макулатуру від 60 копійок за кілограм, але не мають власної мережі приймальних пунктів. Поки тисячі тонн макулатури гниють на смітниках, українські підприємства закуповують макулатуру в Росії, Угорщині, Польщі та Словаччині. В Україні для переробки збирають близько 650 тис. тонн макулатури, хоча при добре налагодженому зборі можна було б отримувати і 1,5 млн. тонн.
За матеріалами статті «Високого Замку», 2012.

Склад ТПВ, Франція, 2003 р

* харчові та ін. відходи, що розкладаються - 28,8%
* картон, папір - 25,3%
* скло - 13,1%
* пластик - 11,1%
* метал - 4,1%
* текстиль - 3,7%
* дерево - 3,2%
* інше - 6,8%

Поводження з ТПВ у  Франції, 2015 р

* Спалювання - 30% відходів
* Полігони ТПВ - 36%
* Переробка - 20%
* Переробка органічних відходів (компостування/біогаз) - 14%

Час розкладу сміття в грунті

• Папір – 3 міс
• Шкірка від фруктів – 6 міс
• Газета – 1 рік
• Сигаретний фільтр – 2 роки
• Жувальна гумка – 5 років
• Консервна банка – від 10 до 100 років
• Підгузники – 500 років
• Пластик – від 100 до 1 000 років
• Пластикові картки (телефонні, банківські) – 1 000 років
• Скло – 4 000 років

Що таке відходи?

З розвитком науково-технічного прогресу збільшується втручання людини в природу і забруднення навколишнього середовища. Хоча, здавалося б, чим більше розвинуте суспільство, тим менше воно мало би залишати після себе бруду. Проте, на практиці ми спостерігаємо, що чим більш «цивілізованою» стає країна, тим більше ресурсів вона споживає і тим більше відходів починає виробляти.

Відходи — це будь-які речовини, матеріали і предмети, що утворюються у процесі людської життєдіяльності і не мають подальшого використання та яких їх власник позбувається або повинен позбутися шляхом утилізації чи видалення.

Це визначення є дуже відносним, тому що одна і та ж річ може бути для когось сміттям, а для когось потрібною річчю, яку можна використати.

У широкому розумінні відходи — це все те, що людина викидає на планету в результаті господарювання, одержання енергії та всієї життєдіяльності. Це — вихлопні гази автомобілів, нечистоти промисловості і сільського господарства, побуту, дим та гази з труб. Відходами є й важкі метали та отруйні речовини, які насичують грунт, повітря, воду і харчопродукти. Відходи — це і паливо атомних електростанцій, надійно захороняти які поки що не навчились. Відходи — це пластики, що не розкладаються в землі (в воді їх ковтають морські тварини і від цього гинуть). Відходи — це хімікати, що витікають із звалищ в грунтові води. Велика тваринницька ферма отруює воду в річці приблизно так само, як місто із 100-тисячним населенням. Відходи — це і просто побутове сміття.

Кожен з нас майже щодня утворює тверді побутові відходи і збільшує кількість сміття на планеті.

Сортування і переробка вторсировини

Нині, за даними Всеукраїнської екологічної ліги, в Україні працює лише один сміттєпереробний завод у Рівному та відкрита перша черга сміттєпереробного заводу в с. Яноші Берегівського району Закарпатської області (Київський завод "Енергія" - сміттєспалювальний - ред.). Натомість, існує понад 30 тисяч несанкціонованих звалищ. (2016)

Нещодавно у Золочеві та Червонограді запустили нові сортувальні лінії.

Органічні (біологічні) відходи  -  переробка

Найбільшу масову частку побутових відходів складають органічні або біо відходи: кухонні, харчові, садові відходи, а також вологі і забруднені відходи паперу. Органічні відходи можуть бути чудовим добривом і не потребують захоронення на полігоні ТПВ.

Якщо сміття змішане з органічними (мокрими) відходами, його сортування значно ускладнюється і ефективність сортування та переробки зменшується. Найефективніше і економічно найбільш виправданими є сортування і переробка органічних відходів на місці з подальшим вивезенням продукції переробки.

При переробці органічних відходів можна отримувати якісне добриво. При цьому об'єм відходів після переробки зменшується в 2-3 рази.

Чому в Україні потрібно запровадити сортування органічних відходів

1. Тому що це майже наполовину зменшить навантаження на полігони ТПВ, адже органічні відходи складають 25-35% загального об’єму відходів, або більше 50% загальної маси відходів.

2. Підвищить ефективність сортувальних ліній, адже коли у змішаному смітті нема вологих органічних відходів, ефективність сортування збільшується.

3. З органічних відходів отримують біогаз, який можна використовувати для опалення котелень (що зменшує потребу в вугіллі та зменшує витрати на теплоенергію) або для вироблення електрики.

4. Органічні відходи перетворюють на цінне органічне добриво.

 *     *     *     *     *

Львів’яни за сортування і переробку органічних відходів тут >>>

 *     *     *     *     *

За статистикою, кожна середня сім’я викидає 300-500кг органічних відходів за рік. З цього «сміття» можна отримати найкраще добриво для свого городу – біогумус, який швидше і краще допомагає рослинам, і розхід його в 20 разів менше ніж гною, він не пахне, не містить патогенних мікроорганізмів і гнилісних бактерій. Для переробки біо відходів як вдома так і в промислових маштабах можна використовувати каліфорнійського черв’яка.
• Стаття - Моя маленька ферма >>>
• Проект компостування органічних відходів у шкільних їдальнях >>>

Органічні відходи можна переробляти за допомогою біогазових установок, внаслідок чого крім якісного добрива утворюється ще й біогаз, за допомогою якого можна обігрівати приміщення або виробляти електроенергію. Біогазові установки >>

Для ферментації харчових відходів в домашніх умовах можна використовувати ЕМ-контейнер, переробка відбувається за допомогою ефективних мікроорганізмів (ЕМ). Сім’я з 3-4 чоловік за рік може за допомогою даного контейнера отримати близько 500 кг добрива, яке за ефективністю перевершує перегній в 5-15 разів!
Стаття Клубу Органічного ЗемлеРобства - ЕМ-контейнер >>

Ця сторінка створена для свідомих батьків і для тих, хто готується народити та виховувати дітей в гармонії з навколишнім середовищем.

Новини та оголошення дивіться тут >>>

 

Корисні сайти про Свідоме Батьківство

Сайт "Еко-Мама", Львів.

www.puzlyk.com - Київський сайт про природну вагітність, природні пологи та здорових дітей, домашню освіту тощо.

ДОМАШНІ ПОЛОГИ - ЛЬВІВ

Сторінка перебуває в стадії інформаційного наповнення. Присилайте ваші пропозиції, зауваження та інформацію на пошту: eco-lviv(a)meta.ua з вказівкою "домашні роди".

У Львові, за останні 10 років, більше 100 жінок народили дітей вдома, з акушеркою чи без акушерки.

Тут НЕ пропагуються домашні пологи, а поширюється інформація про альтернативні пологи і про питання, з якими зустрічаються люди, які вирішили народжувати вдома.

 

Домашні пологи з акушеркою

У Львові нема акушерки, яка би приймала пологи в домашніх умовах. Тому у Львів для цього приїжджають акушерки з Києва та інших міст України. Ось телефон київської акушерки Надії Зеленої 067-5969034.

• Розповіді про домашні роди, Львів

Форум "Дівочі посиденьки ", тема: "Народжуємо вдома", Львів

 

Соло ро́ди

Соло родами називають роди без акушерки, з чоловіком чи без.

Розповіді про домашні соло-роди, Львів

Розповіді про соло-роди, Львів на форумі www.malecha.org.ua

Інтрнет-спільнота з соло-родів Росії, України, Білорусії. Ця інтернет-спільнота є закритою, щоб попасти туди, треба ознайомитися з правилами спільноти, створити свій живий журнал (тобто зареєструватися в ЖЖ), отримати рекомендації двох учасників спільноти.

• Сайт Сольные роды, Россия

• Форум Сама себе акушерка на сайті гомеопатів

 

Жіноча консультація: як уникнути зайвих аналізів та обстежень

За правилами поліклінік, на 12 тижні вагітності жінка повинна стати на облік в жіночу консультацію, пройти перше ультразвукове обстеження та здати біля 10 аналізів. Проте згідно закону, жінка може стати на облік в жіночу поліклініку коли захоче і здавати лише ті аналізи, які забажає. Медико-правове забезпечення вагітної жінки в жіночій консультації ... тут ...

За весь час УЗД проводять 3 рази, а також повторні аналізи крові та сечі. Навіть якщо Ви не хочете робити всі ці обстеження, на облік в жіночу консультацію потрібно стати для легкої реєстрації дитини та для уникнення проблем при отриманні виплат матерям від держави (декретна відпустка, державна допомога при народженні дитини). Для тих хто хоче оформити декретну відпустку, на облік бажано стати до кінця шостого місяця вагітності, тому що відпустка надається за 70 днів до пологів. Її ще треба встигнути оформити.

• Розповіді тих, хто пройшов жіночу консультацію >>>

• Юридична консультація

 

Реєстрація дитини, народженої поза пологовим будинком

Досвід львів'ян

Юридична консультація на форумі Ліги Захисту Громадянських Прав (Київ)

Інструкція щодо заповнення та видачі медичної довідки про перебування дитини, яка народилася поза лікувальним закладом, під наглядом лікувального закладу (форма N 103-1/о)

Порядок реєстрації народження на сайті Міністерства Юстиції України

 

Спілкуання з медиками після народження дитини поза пологовим будинком

• Досвід львів'ян

• Юридична консультація

 

Корисна інформація для тих, хто планує домашні пологи

• Які речі треба підготувати для домашніх родів

Форум "Дівочі посиденьки ", тема: Народжуємо вдома, Львів

Форум про домашні пологи на сайті www.anastasia.ru, Росія

Форум про домашні пологи на сайті гомеопатів 1796kotok.com/, Росія

Виплати вагітним та матерям, Україна (декретна відпустка, державна допомога при народженні дитини, та ін)

• Пологовий план у разі непередбачуваного попадання в пологовий будинок (за книгою Акін Алішан)

 

Обговорення в інтернеті

• Група в Контакті (vkontakte.ru) "Народжуємо вдома - Львів"

Форум "Дівочі посиденьки ", тема: Народжуємо вдома, Львів

Форум про домашні роди на сайті www.anastasia.ru, Росія

Форум про домашні роди на сайті гомеопатів, Росія

 

ПРИРОДНІ ПОЛОГИ - ЛЬВІВ

Тут НЕ пропагуються домашні пологи, а поширюється інформація про альтернативні пологи і про питання, з якими зустрічаються люди, які вирішили народжувати вдома. 

У Львові нема акушерки, яка би приймала пологи в домашніх умовах. Тому у Львів для цього приїжджають акушерки з Києва та інших міст України. Ось телефон київської акушерки Надії Зеленої 067-5969034.

 Заняття по підготовці до природних пологів проводить у Львові Наталя Переймибіда Тел.: 050-5819572,  098-6711617.

 • Група в Контакті (vkontakte.ru) "Народжуємо вдома - Львів"

• Група в Facebook (facebook.com) "Природні пологи. Львів."

*     *     *

Чому Луцькому пологовому "вдалося"?

Їхати до чужого міста, щоб народити дитину – такий екстремальний «туризм» уже кілька років є популярним серед львів’янок. Хамство медперсоналу, «ціни» на послуги лікарів, акушерок, медсестер і навіть санітарок, м’яко кажучи, некомфортні побутові умови, - усе це стає причиною того, що майбутні матері наважуються на передпологові вояжі до Луцька, Житомира та інших міст. Нам хотілось на власні очі побачити різницю і для цього «Батьки в дії» нещодавно побували у Луцькому пологовому будинку, поспілкувалися з лучанками та головним лікарем Михайлом Токарчуком.  Стаття повністю тут >>>

АЛЬТЕРНАТИВНА ОСВІТА, ДОМАШНЯ  ОСВІТА

Багато років свідомі батьки обговорюють питання альтернативної освіти у Львові. 

Була спроба відкриття на Сихові авторської школи Марії Чумарної. Проте на сьогоднішній день школа втратила свою «альтернативність». Відносно альтернативною є школа «Ерудит» по вул.Зеленій, яка працює за Харківською методикою. Особливістю цієї приватної школи є малі класи (невелика кількість учнів, де увага приділяється кожному). Також за цією ж методикою працює приватний садочок на вул.Лисенка.

З найбільш успішних проектів дошкільної альтернативної освіти насьогодні (2015 рік) є прототип вальдорфського садочка у Львові на вул.Дж.Вашингтона, що був відкритий у 2013 році, та садочок для вайшнавів на Рудно. Обидва заклади є приватні з суттєвою оплатою за навчання. Ціна за навчання обумовлена в першу чергу високою орендною платою за приміщення.

Були неодноразові запити до Львівської міської ради щодо надання приміщення для закладу з альтернативної дитячої освіти. У відповідь міська рада запропонувала декілька закинутих садочків у занедбаному стані, ремонт яких коштує мабуть стільки ж, скільки і самі садочки.

Групою батьків було зроблено 2 висновки:

1 – основною проблемою для створення закладу з альтернативної освіти є відсутність приміщення;

2 – найкращою методикою, яку можна взяти за основу альтернативної освіти є вальдорфська педагогіка. До неї можна додати національні елементи та найкращі елементи світових педагогічних методик.

 

 

 

Для тих, хто цікавиться вальдорфською освітою і можливістю створення таких закладів у Львові.

Ініціативна група зі створення вальдорфської школи у Львові тут >>>

Група в Facebook - www.facebook.com/groups/518175001673527

Медицина

Promin 4 - Harmonia Ta Krasa

Музика (від грец. μουσική - мистецтво муз) - мистецтво організації музичних звуків, передовсім у часовій (ритм), звуковисотній і тембровій шкалі. Музичним може бути практично будь-який звук з певними акустичними характеристиками, які відповідають естетиці тої чи іншої епохи, та може бути відтвореним при виконанні музики. Джерелами такого звуку можуть бути: людський голос, музичні інструменти, електричні генератори тощо.


Музика як вид мистецтва

З точки зору класифікації мистецтв музика є:

    часовим мистецтвом (музичний твір розгортається та сприймається у часі, так само як і в театрі, літературі, танці)
    виконавським мистецтвом (посередником між творчістю та сприймачем є виконавець, так само як і в танці, театрі)
    незображальним мистецтвом (музичні образи в більшості випадків вільні від конкретного відображення дійсності, так само, як, наприклад, й архітектурні).

В той же час музика може поєднуватись з іншими видами мистецтва, а саме:

    зі словом (вокальні та вокально-інструментальні твори, опера та оперета, музична декламація),
    драматичною дією (театральні та кіно-твори),
    танцем і жестом (балет, пантоміма)

Як і інші види мистецтва, музиці притаманні різні соціокультурні функції, зокрема:

    Гедоністична функція - обумовлюється здатністю музики приносити слухачам насолоду.
    Експресивна функція - обумовлюється природною потребою людини в зовнішньому (наприклад, жестикуляційному, мімічному, звуковому) вираженні сильних емоцій та почуттів.
    Комунікативна функція музики базується на знаковому використанні звукових форм. Це дає всі підстави вважати музику особливою мовою.
    Пізнавальна фунцкія - пов'язана із природним потягом людини до нової інформації, нового досвіду. У процесі розвитку свідомості окремої особи як соціальної істоти зростають стійкі мотиви пізнавальної діяльності.
    Духовно-катарсична функція - обумовлюється її можливістю викликати могутні емоційні потрясіння, які здійснюють «шляхом співчуття і страху очищення … пристрастей».
    Магічно-сугестивна функція - обумовлюється здатністю музики вводити людину в певний психічний стан. З цією функцією багато науковців пов'язують виникнення музичного мистецтва. Як різновид магічно-сугестивної, розглядають також Терапевтичну функцію.
    Суспільно-організаційна функція - зумовлена фундаментальною суспільною потребою об'єднання людей у цілісні соціальні структури.

Слід зазначити, що у межах самого музичного мистецтва також виокремлюються різні функційні домінанти. Досвід свідчить про те, що музичні твори не можуть однаково виконувати всі соціокультурні функції. Одні з них здатні до різнобічного, глибинного на свідомість та підсвідомість людини, інші - мають більш звужений спектр культурних функцій.

Форма та зміст музики

Зміст музики складають художньо-інтонаційні образи, тобто відбиті в усвідомленому звучанні результати відображення, перетворення та естетичної оцінки об'єктивної реальності людиною. Згідно з сучасними уявленнями, такі образи кодуються і зберігаються на нейродинамічному рівні в головному мозку людини, щоправда форми її кодування дещо відрізняються від невербальних інформаційних потоків. Більшою мірою сприйняття конкретних образів і сигналів є функцією правої півкулі мозку, отже, вважається, що саме права півкуля більшою мірою відповідальна за музичну діяльність.

Матеріальне втілення змісту музики, способом його існування є музична форма. Дослідники вважають музичну форму складною ієрархічною структурою, в якій можна виділити такі рівні як звуковий (фонічний), інтонаційно-мовний, фактурний та композиційний. Зміст і форма виступають як ідеальна та матеріальна сторона музичного твору.

В радянському музикознавстві музична форма вважалася другорядною відносно змісту, проте пов'язаною зі змістом зворотнім зв'язком. В той же час поширена думка про те, що музика не мусить містити нічого, окрім власне музичних звуків, в цьому випадку поняття змісту і форми музики є тотожними. В сучасному музикознавстві набуває ваги точка зору, згідно з якою зміст музики може бути представлений двома складовими - «спеціальною», притаманною тільки музиці і зазвичай описуваному термінами музичного формотворення, і «неспейціального», присутнього як в музиці так і поза нею, і зазвичай описуваного через образні асоціації, емоційні характеристики тощо.

Можливість передавати думки та емоції людини засобами музичного мистецтва обґрунтовується фізично та біологічно зумовленим зв'язком звукових проявів людини з її психічною діяльністю (особливо емоційною), а також активності звуку як подразника та сигналу до дії. В деякому сенсі музика вважається аналогічною до мовлення людини, коли її внутрішній стан та ставлення до чогось виражається через зміну характеристик звучання голосу при висловлюванні.

Згідно з радянським музикознавцем Б.Асаф'євим, музика є мистецтвом інтонованої семантики (рос. "искусство интонируемого смысла"). При цьому інтонація є найважливішим базовим елементом в музиці, що зв'язує всі параметри музичної тканини - темп, звуковисотність, динаміку, фразування, ритм, тембр і т. д.

Теоретичні основи

Теоретичні основи музики є предметом вивчення теоретичного музикознавства, що включає в себе елементарну теорію музики, гармонію, поліфонію, вчення про музичні форми, а також музичну акустику. Теоретичне музикознавство досліджує основні закономірності музики, що встановилися в процесі її історичного розвитку, композиційні засоби та прийоми.

Музичний звук

Основоположним елементом музичного мистецтва є музичний звук. Властивості звуку вивчає музична акустика та елементарна теорія музики. Суб'єктивні особливості сприйняття звуку людиною дозволяють виділити чотири основні властивості музичного звуку - звуковисотність, тембр, гучність та тривалість.

Висота звуку залежить від частоти звукових коливань і може бути виражена з різним ступенем ясності, в залежності від чого розрізняють звуки визначеної і невизначеної висоти. Більшість використовуваних в музиці звуків - це звуки визначеної висоти, які можна охарактеризувати частотою коливань їх основного тону і зафіксувати як ноту, в теорії музики вони також називаються тонами. Поряд зі звуками з визначеною висотою, в музиці використовуються і звуки з невизначеною висотою - є звуки ряду ударних музичних інструментів (наприклад барабанів), деякі синтетичні звуки та шумові ефекти.

Тембр звуку залежить від форми коливань джерела звуку і визначається кількістю та інтенсивністю обертонів, що утворюють гармонічний ряд. Тембральне різнобарв'я музики визначається багатоманіттям музичних інструментів та прийомами гри на них. Тембр також є важливою характеристикою співацького голосу.

Гучність звуку характеризується як слухове уявлення про силу звука, що виникає в свідомості людини під час сприйняття звука. В абсолютному вимірі звучання музики може досягати сили 100 дБ у симфонічному концерті і 120 дБ у концертах рок-музики. Натомість, в музичній практиці важливіше значення має умовне співвідношення рівнів сили звуку, яке називається динамікою і є одним з її виразових засобів.

Тривалість звуку залежить від часу тривання коливального процесу і, як правило, позначається у відносних одиницях - музичних тривалостях, абсолютне значення яких залежить від темпу, в яких вони відтворюються.


Звукова система і стрій

Здебільшого, музична практика обмежена звуками з частотою їх основних тонів від 27 Гц до 4 кГц, що відповідає діапазону від ноти ля субконтроктави до ноти до 5-ї октави. Вся сукупність використовуваних звуків називається звуковою системою, а відношення між двома звуками цієї системи - музичним інтервалом.

Абсолютна висота звуків музичної системи та числове співвідношення їх частот називається музичним строєм. У процесі тривалої еволюції в європейській музиці закріпилися звукова система, що характеризується поділом усього музичного діапазону на октави і подальшим поділом кожної октави на 12 інтервалів — півтонів. При цьому інструменти з фіксованим звукорядом (напр. фортепіано) прийнято настроювати у рівномірно-темперованому строї, який забезпечує рівномірний поділ октави. Натомість гра на інструментах, що не передбачають фіксованого звукоряду (напр. скрипка), а також спів, характеризується певними відхиленнями від рівномірно-темперованого строю, завдяки чому в оркестрі виникає т.зв. зонний стрій, а в хорі - хоровий стрій.

В неєвропейських музичних культурах, однак, застосовуються й інші звукові системи, що значно відрізняються від європейської. Наприклад, в індійській музиці відома система з поділом октави на 22 ступені. Сучасна авангардна музика також включає різноманітні експерименти з музичними системами, зокрема поширеною звуковою системою стала мікрохроматика.

Співзвуччя і гармонія

Переважна більшість сучасних музичних напрямків широко використовує одночасні звучання тонів, які називаються співзвуччями. Співзвуччя двох звуків називають музичним інтервалом, а з двох і більше звуків — акордом, закономірність же поєднання тонів у співзвуччі називається гармонією. Термін «гармонія» може стосуватися як окремо взятого співзвуччя, так і загальних закономірностей їх використання, властивих певному шару музики загалом, гармонією називається також галузь музикознавства, що вивчає ці закономірності.

За акустичною якістю розрізняють консонантні та дисонантні співзвуччя, перші характерифзуються благозвучнішим звучанням, другі - напруженішим. Їх протиставлення та прагнення розв'язання дисонансів у консонанси в класичній гармонії є одним з ключових формотворчих чинників. В ряді авангардних музичних напрямків, однак, протиставлення консонансів і дисонансів знімається.

Лад і тональність

Якщо гармонія пояснює закономірність звуковисотних відношень тонів в їх одночасному звучанні, то поняття ладу стосується звуковисотних закономірностей у часовому розгортанні музики. Ладом називається доцільно впорядкована інтонаційна система висотних зв'язків музичних звуків, їх закономірна послідовність, а також структура взаємних зв'язків ступенів звукоряду. Звуки, що входять до цієї системи називаються ступенями ладу. Як правило, ладові системи поширюються на всі октави звукоряду (т.зв. «октавні лади»), переважна більшість поширених в європейській музиці ладів має сім звуків, існують, однак, лади і з іншою кількістю ступенів.

В основі того чи іншого ладу можуть лежати два принципи - модальний і тональний. Центральною категорією модального принципу є певний звукоряд, тоді як тонального - наявність центрального тону або співзвуччя, до якого тяжіють інші ступені. Ступені ладу утворюють між собою певну ієрархію, утворюючи стійкі та нестійкі ступені ладу. Лад може бути вибудований від будь якого звуку, а його висотне положення називається тональністю.

Найбільше поширення в європейській музиці отримали мажорний та мінорний лади, стійкі ступені яких утворюють відповідно мажорний або мінорний тризвук. Оскільки європейська звукова система розрізняє 12 звуків, існує 12 мажорних і 12 мінорних тональностей, назви яких утворюються шляхом позначення тоніки, від якої вони утворюються, і ладу. Ряду музичних стилів, однак, властива відмова від тональної системи (атональність), використання штучних ладів (модальність) або навіть рівноправне використання усіх 12-ти звуків системи (додекафонія).

Лад розглядається як основа організації музичного мислення, особливості ладової системи набувають естетичної значимості і стають важливими засобами естетичного впливу музики.