СІМ ПРОМЕНІВ

КОНСАЛТИНГОВА ГРУПА

Вальдорфська лялька

ВАЛЬДОРФСЬКА  ЛЯЛЬКА

 М'яка іграшка з натуральних матеріалів зроблена власноруч, зберігає тепло ваших рук. Вона – приємна на дотик, наймиліша іграшка для вашого малюка, з нею він засинає та просинається. Ніжна шкіра дитини є чутлива до природніх матеріалів, тому саме цю іграшку дитині хочеться обійняти.

В основі вальдорфської ляльки є звичайна стародавня лялька-мотанка, яку раніше в українських сім’ях робила для своєї дитини кожна мати, вкладаючи у неї частинку душі і перетворюючи клаптик тканини на оберіг. Українські символи-обереги, вишиті на вальдорфській ляльці, нададуть їй більш традиційних рис.У вальдорфській педагогіці ляльці приділяється величезна увага. Вальдорфська лялька не має сформованого, закінченого виразу обличчя, чим нагадує ляльки наших бабусь і прабабусь. Це дає змогу дитині, в залежності від гри, наділяти її різним настроєм, розвиваючи власну уяву та фантазію.

Для кожного віку тип ляльки дещо відмінний, який має в основі свою філософію і закони дитячого розвитку. А мама може надати ляльці ті риси, які потрібні саме її дитині. До трьох років використовуються спальні ляльки-подушки, метелики, зірочки.

Ляльки для старших діток мають більш дорослі пропорції, означене обличчя та волосся.

 Вальдорфська педагогіка

 Вальдорфська педагогіка – це цілісна концепція виховання і навчання, автором якої є австрійський вчений і філософ, засновник вчення антропософії Рудольф Штайнер (1861 – 1925). Перша вальдорфська школа була відкрита 1919 року в Штутгарті для дітей працівників тютюнової фабрики “Вальдорф-Асторія” (звідси й назва).Wyld3

Діти до старших класів не користуються підручниками. Можна сказати, що вони самі пишуть підручники в своїх зошитах - малюють малюнки, роблять конспекти.

У садочку перед їжею діти беруться за руки й промовляють віршик, в якому висловлюють подяку Сонцю і Землі за їх дари і людям за їхню працю.
В основі вальдорфської системи лежать антропософські погляди на розвиток людини. Згідно з ними, до семирічного віку дитина має розвиватися духовно й емоційно, а не суто інтелектуально. Тому в таких садочках не вчать букв і цифр, зате багато займаються творчістю, слухають казки й живий спів.

Ручній праці й мистецтву у вальдорфській школі приділяється особлива увага. І хлопці, й дівчата вчаться в'язати, вишивати, майструвати, забивати цвяхи і т.д. Всі діти грають на флейті, співають, ставлять спектаклі. Учні також займаються садівництвом, працюють на землі.

Сьогодні цей тип освіти практикується в шістдесятьох країнах світу, і являє собою одну з найбільш значних незалежних освітніх систем у світі. Не менш успішно ця методика використовується і при домашньому навчанні.

Наразі в Україні є 6 вальдорфських шкіл і 9 дитсадків (дані станом на 2011 рік). 

Вальдорфський садок у Львові тут >>>

Вишиваємо обереги 

На вальдорфській ляльці можна вишити традиційні українські символи, які будуть водночас оберегами для вашої дитини. 

 

Вальдорфські ляльки, виготовлені своїми руками: див.тут >>>>>

 

Майстер-клас з виготовлення вальдорфської ляльки

 • майстер-клас >>> з виготовлення спальної ляльки-метелика - схема викрою та покрокова інструкція з фотоггафіями (сайт www.deliya-toys.ru).

покрокова інструкція >>> з пошиття ляльки-зірочки або метелика та викрій >>> до неї (сайт www.hobbynotes.ru).