СІМ ПРОМЕНІВ

КОНСАЛТИНГОВА ГРУПА

{module Швидкий пошук термінів} 

111

Сизигія

Сизигія (syzygy; syzygie –  "той, що живе в парі") – будь-яка комплементарна пара протилежностей як у стані об'єднання, так і в стані опозиції; єдність пар протилежностей, наприклад: онтологічне і онтичне, чоловіче і жіноче.

Див. також "бінер" >>>>>

Сансара

Сансара (санскр. संसार saṃsāra).

“Обертання” – океан народжень і смертей; людські перевтілення, представлені у вигляді неперервного, вічно рухомого колеса. Теософський словник

Циклічний рух; світ; стан світської активності; звичайне життя в незнанні. Шрі Ауробіндо

Вир народжень і смертей. Раммурті Мішра

 

Сушумна

Сушумна. suşumnā      Найважливіша наді (нервовий, психічний канал), що проходить в тонкому тілі від низу хребта до верхівки голови (від муладхари до сахасрари); кундаліні підіймається по сушумні в результаті практики йоги. Шрі Свамі Шівананда   Відображенням сутратми в людському організмі є три канали: іда – лівий, пінгала – правий і сушумна – центральний). Сушумна не може використовуватись правильно і безпечно доти, аж поки не буде побудована антахкарана, яка з’єднає Монаду з Особистістю хоча б тонкою лінією. Коли це станеться, то Отець, тобто аспект Волі, Монада зможе безпосередньо доторкнутись до особистості, пробудити центр в основі хребта і з’єднати, сплавити і підняти три вогні. Аліса Бейлі   Сонячний промінь – перший з семи променів; також назва спинного нерву, який з’єднує серце з Брамарандрою і відіграє надзвичайно важливу роль в практиці йоги. Теософський словник

Доша

Доша (санскр.  दोष  doṣa).     

(1) Фізичний принцип, керівний принцип людського тіла. Є три доші: ватта, пітта і капха.

(2) Дефект; проступок.  Шрі Свамі Шівананда

Доша-дрішті (санскр.). Бачення, котре розрізняє дефекти.  Шрі Свамі Шівананда

 

Добра Воля

Добра Воля – це притаманна людині внутрішня спонука чинити на благо всіх задіяних в конкретній ситуації істот. Добра Воля виявляє себе в здатності діяти згідно цієї спонуки.
Термін "Добра Воля" вперше зустрічається в працях Іммануїла Канта.
Люди доброї волі – це ті, хто допомагає навколишнім подолати почуття розгубленості та безпорадності.
Люди доброї волі присутні в кожній нації, ідеології, релігії тощо. Їхня основна риса – виявляти дух співробітництва на противагу духу суперництва.
Коли люди доброї волі зустрічаються один з одним, до яких політичних, релігійних чи бізнесових кіл вони б не належали, то вони здатні кожне питання, завдання чи проблему вирішити так, щоб були задоволені всі сторони. Саме у створенні такої атмосфери і такої налаштованості полягає робота людей доброї волі, а не в пошуку формального компромісного рішення.